Profile cover photo
Profile photo
vaniait
8 followers -
website Design , SEO , Development , IT Consultant , Web Security , BCM , ISMS
website Design , SEO , Development , IT Consultant , Web Security , BCM , ISMS

8 followers
About
Posts

Post has attachment
برنامه نویس کامپیوتر، کدهای برنامه های نرم افزاری را می نویسد تا ایده های مشتری را به واقعیت تبدیل نماید. به بیان دیگر تلاش می کند تا آرزوها را به کدهای برنامه نویسی تبدیل کند.
بر اساس تعریفی که در ویکی پدیا از برنامه نویس شده، برنامه نویس که اغلب در انگلیسی programmer یا coder  گفته می‌شود فرآیند نوشتن، اشکال زدایی(debug) – آزمایش برنامه های کامیپوتری برای اطمینان یافتن از رسیدن به نتایج مورد نظر- و نگهداری کد منبع (source code) برنامه کامپیوتر را انجام می دهد. این کد منبع با یک زبان برنامه نویسی نوشته شده است و ممکن است تغییر داده شده یک کد قبلی و یا یک کد کاملا جدید باشد. هدف برنامه نویسی ساختن یک برنامه می‌باشد که یک رفتار خواسته شده را به نمایش بگذارد.
برنامه نویس طرح های برنامه ای که مهندس و تحلیلگر نرم افزار تهیه کرده را به صورت دستورالعمل های مناسب کامپیوتر در می آورد سپس برنامه ها و کدهای تولید شده را اشکال زدایی و تست می کند تا به نتایج مورد نظر برسد. برنامه نویس ارتباط نزدیکی با طراح نرم افزار دارد در حالی که در برخی حوزه ها کار آنها مشترک است. به این صورت که برنامه نویس می تواند کارهای معمول طراح مانند طراحی برنامه ها را انجام دهد. این مستلزم طرح ریزی نرم افزار، ایجاد مدل ها و فلوچارت های نشان دهنده چگونگی نوشتن کد ها و طراحی رابط کاربری سیستم است.

http://www.vaniait.com/specialized-web-programming/
Photo
Add a comment...

Post has attachment
برنامه نویسی تخصصی وب سایت

چرا برنامه نویسی تخصصی؟!
وقتی شما از سیستم های مدیریت محتوای آماده برای راه اندازی وب سایت خود استفاده می کنید نمی توانید تمامی خواسته های خود را پیاده سازی کنیدو به عبارت دیگر می بایست خودتان را با اینگونه CMS ها هماهنگ کنید ؛ اما وقتی قرار است برای کسب و کارتان به صورت کاملاً اختصاصی برنامه نویسی انجام دهید، این برنامه است که با آرزو ها و خواسته های شما هماهنگ می شود!


تولید و ارائه نرم افزارهای تحت وب ، پرتالهای سازمانی ، اتوماسیون های تحت وب ، اموزش تحت وب و … با استفاده از تکنولوژی ها و آخرین متد های روز دنیا با استفاده از زبانهای ASP.Net و MVC.Net و بانک اطلاعاتی SQL Server از خدمات برنامه نویسی اختصاصی شرکت وانیا می باشد. وانیا اعتقاد دارد هر آنچه را که شما می اندیشید را می تواند به صورت کاملاً اختصاصی به نرم افزار تبدیل نماید.
برخی از توانایی های متخصصان و برنامه نویسان شرکت وانیا به شرح زیر می باشد :
طراحی ، تحلیل ، تولید و مشاوره پروژه های خاص و برنامه نویسی اختصاصی و مدیریت پروژه برای آنها
تکنیک های مهندسی دیتابیس برای تبدیل دیتابیس سیستم های آماده و یا نرم افزار دیگر به سیستم های درخواستی نوشته شده توسط خود شرکت
تحلیل و روش های بهینه سازی دیتابیس برای سرعت و اعمال کمترین فشار به سرور ها
تولید پرتال تحت وب به صورت چند قالب و چند زبان ( Theme Base , Multi Language ) با قابلیت تعویض زبان و یا قالب به صورت آنلاین توسط مدیر سایت و یا کاربر!
Add a comment...

Post has attachment
۵ نکته جهت محافظت از ایده ها در همکاری از راه دور

امروزه بسیاری از برنامه نویسان و طراحان وب سایت علاقه دارند تا از راه دور کار کنند. بسیاری از کارفرمایان نیز به اجبار ، همکاری از راه دور را پذیرفته اند و همیشه نگران مسایل دزدیده شدن طرح ها و ایده هایشان نیز بوده اند. در مقاله ی پیش رو به بررسی ۵ نکته جهت محافظت از ایده ها در همکاری از راه دور خواهیم پرداخت.همکاری در قلب هر تیم خلاقی وجود دارد. اتصال متخصصینی که کارشان طراحی وب سایت است با کارشناسان برنامه نویسی و مشتریان متقاضی، پتانسیل قدرتمندی را به ارمغان می آورد – و البته زمینه سرقت کارها برای بزهکاران را فراهم می کند. نرم افزار های همکاری آنلاین مانند TFS (Team Foundation Server  ) شرایط کنترل را برای طراح فراهم می کند و یک فضای امن برای به اشتراک گذاشتن ایده ها ارائه می دهد. همچنین مجموعه ای از ویژگی ها را برای فعالیت موثر در اختیار تیم های طراحی قرار می دهد در حالی که پروژه ها را مدیریت می کند و باعث می شود افراد تا سرآمدن مهلت زمانی به خلاق ترین راه حل ممکن دست یابند.
Add a comment...

Post has attachment
توضیحات : این طرح بیشتر برای رستوران هایی که غذای دریایی سرو می کنند مناسب می باشد. از قابلیت های این قالب ریسپانسیو بودن و همچنین OnePage بودن آن است
مشاهده عکس در سایت بزرگ
وب سایت : ___________
نام طراح : Yuriy Nagorniy
  پیشنهاد وانیا :
شرکت طراحی وب سایت وانیا می تواند شبیه این قالب را با توجه به خواسته های شما دوباره طراحی و متناسب با فرهنگ کشور عزیزمان ایران بومی سازی نماید. همچنین تیم برنامه نویسی وب شرکت نیز می تواند طی مدت ۴۰ روز کاری با زبان برنامه نویسی تخصصی MVC.Net 5.2 و فریمورک انتیتی فریمورک دات نت ، این سایت را برای شما پیاده سازی نماید. یا تیم برنامه نویسی PHP شرکت می تواند این قالب را در مدت ۲۰ روز کاری به قالب وردپرس و یا جوملا تبدیل نماید.
تعرفه طراحی قالب : ۶۰۰٫۰۰۰ تومان
تعرفه برنامه نویسی وب سایت دات نت :  ۳٫۵۰۰٫۰۰۰ تومان
تعرفه برنامه نویسی وب سایت وردپرس : ۱٫۷۰۰٫۰۰۰ تومان
تعرفه برنامه نویسی وب سایت جوملا : ۲٫۲۰۰٫۰۰۰ تومان
امکانات هدیه : یکسال پشتیبانی نرم افزاری رایگان + تحویل سورس برنامه نویسی + تحویل قالب طراحی شده در فرمت PSD و لایه باز + دامنه .ir یکساله رایگان + ۵۰۰مگابایت هاست

http://www.vaniait.com/website-of-the-week-week1/
Photo
Add a comment...

Post has attachment
از این هفته قرار است تا به بررسی وب سایت های زیبا بپردازیم و در صورت نیاز و مورد پسند واقع شدن از نظر شما، تیم طراحی وب سایت وانیا این وب سایت ها را برایتان راه اندازی نماید. در این هفته به بررسی طراحی وب سایت رستوران خواهیم پرداخت.
Add a comment...

Post has attachment
چک لیستی برای راه اندازی وب سایت : قابلیت های وب سایت


در بخش اول مقاله ی «چک لیستی برای راه اندازی وب سایت» به مبحث اهمیت محتوای وب سایت پرداختیم. در بخش حاضر می خواهیم به قابلیت هایی که برای مشتری جهت طراحی وب سایت مهم است بپردازیم.

قابلیت های وب سایت
«آیا این وب سایت کار هم می کند؟» این جمله ایست که باید به آن پاسخ دهید و همیشه هم پاسخ یکسان است ، اما کار کردن یک وب سایت چه چیزی می تواند باشد؟! شما ممکن است برای کسب و کارتان در هرجایی تبلیغی قرار داده باشید و هر کاری که به ذهنتان رسیده است کرده باشید؛ از تبیلغات متنی در روزنامه ی پر فروشی مانند همشهری گرفته تا چاپ تراکت و تبلیغات در سایت های مختلف. همه و همه ی این ها مطمئناً مشتری برای شما می آورد. مشتری که نیاز به محصول شما داشته باشد مطمئناً به شما زنگ خواهد زد. به عبارت دیگر همه ی این راهکارها به صورت دائم جوابگوی نیاز بودند اما حالا که شما وبسایت راه اندازی کرده اید آیا نباید قابلیت های سایت خود را متناسب با چهره ی کسب و کارتان به روز باشد؟!
Add a comment...

Post has attachment
همیشه به عنوان طراح وب سایت به این می اندیشیدم که برای راه اندازی یک وب سایت باید از کجا شروع کنم؟ مشتری باید از کجا شروع کند؟ گام بعدی چیست؟ آیا باید ابتدا محتوا توسط مشتری آماده شده باشد تا من بتوانم کار طراحی قالب وب سایت را آغاز کنم؟ آیا بعد از محتوا نوبت  بهینه سازی وب سایت است؟ و هزاران سوال دیگر که در هر پروژه روند های متفاوت و نتیجه های تقریباً متفاوت را رقم میزد. بعد از چندین سال به این نتیجه رسیدم اگر مانند مشاوران سیستم های مدیریتی یک چک لیست دارند که تمامی قدم ها در آن مشخص شده است و هر ممیز در هر کجای دنیا که از این چک لیست استفاده کند به یک نتیجه می رسد حتی اگر سازمان کوچک یا بزرگ باشد. پس من نیز در وانیا دست به کار شدم و اقدام به نوشتن گام های مرتب برای طراحی وب سایت نمودم. نوشتار پیش رو مطمئناً تمامی روند ها را پوشش نمی دهد و به قول خودمانی تر ترفند استاد را برای خودم در شرکت  طراحی وب سایت وانیا نگه داشته ام. اما موارد زیر مطمئناً تا ۸۰درصد به بهبود روندهای طراحی وب سایت کمک می کند و پوشش می دهد. این نکته را نیز ذکر کنم در ادامه ما تنها به گزینه های مهم در گام ها خواهیم پرداخت اما اینکه شما از هرگزینه در کدام گام استفاده می نمایید به ساختار سازمانیتان بستگی دارد.


محتوای وب سایت

همیشه از مشتریان محتوای سایت را می خواهم اما عموم مشتریان حتی صفحه ی درباره ی ما نیز نداند! ما به عنوان یک مشاور در این زمینه نیز به مشتریان کمک می کنیم اما همیشه این نکته را یادآور می شویم که تخصص ما با کسب و کار شما بسیار متفاوت است و محتوایی را که اماده می کنیم از لحاظ علمی مطمئناً بسیار ضعیف خواهد بود. این نکته را نیز همیشه به مشتریان گوشزد می کنم که

    سنگ زیر بنای یک وب سایت معتبر و بزرگ تنها یک چیز است : محتوای علمی و مفید

حال ببینیم این محتوا باید دارای چه خصوصیاتی باشد
Add a comment...

Post has attachment
فرار از پنالتی گوگل در برابر لینک های غیر معمول – قسمت دوم

در قسمت قبل یعنی مقاله ی «فرار از پنالتی گوگل در برابر لینک های غیر معمول – قسمت اول» به چند راهکار پرداختیم. در این بخش نیز به نکات پایانی فرار از پنالتی گوگل خواهیم پرداخت.

ارسال دادخواست ثبت مجدد به گوگل
هنگامی که ۱۰۰٪ مطمئن شوید که تمام “لینک های بد بازگشتی ” برطرف شده اند و سایت را با استفاده از لینکس و SEO دوبار چک کردید، زمان درخواست تجدید نظر به گوگل است.
به منظور انجام این کار، قبل از ارسال آن به طور کامل فکر و برنامه ریزی کنید که در درخواست چه می خواهید بگویید؛ که باید متن شامل اطلاعات زیر باشد:

باید به اینکه شما کی هستید، چه کرده اید و به نامه ی جریمه ی اصلی اشاره شود.
دلایلی که فکر می کنید جریمه شده اید، هیچ چیز را جا نیاندازید
چگونه به رفع مشکل پرداخته اید، از جمله اثبات های موجود در صفحه/صفحات
آنچه انجام داده اید تا اطمینان حاصل شود که مشکل مجددا رخ ندهد
یک عذرخواهی به گوگل، اعتراف همه چیز با جزئیات
نام و جزئیات تماس شخص پیگیر موضوع
اگر مشکل توسط یک شرکت SEO ایجاد شده، عاقلانه است در درخواست تجدید نظر، نام، وب سایت و جزئیات تماس آنها را بدهید. اینکار به اندازه ای مفید است که از شرکت خود حمایت کنید و جزئیات کامل و شفاف به گوگل بدهید.
با این حال، هنوز هم هیچ تضمینی وجود ندارد که درخواست شما قبول شود و اگر چنین شد، تنها کاری که می توانید انجام دهید این است باز تلاش کنید.
Add a comment...

Post has attachment
از زمان بوجود آمدن اینترنت، میانگین سایز فایلها بطور مداوم در حال رشد بوده است. چیزی که در ابتدا از کیلو بایت شروع شد به مگابایت ارتقا یافت و فایلهایمان هنوز در حال رشد از نظر سایز هستند.در حالیکه این پدیده در اولین نگاه گیج کننده نیست، اثر ان بر عملکرد و قابلیت حفاظت بسیار بد است. همینطور درمورد وسایل کهنه، محدودیتهای پهنای باند یا سرعت کم در کل… و ما یک مشکل بزرگتری داریم. خوشبختانه، ما تنها سایز فایلهایمان را تحت کنترل نداریم بلکه، بر اینکه چطور صفحاتمان را در جستجوگر ارائه دهیم نیز کنترل داریم. این مجموعه از کنترلها به توسعه دهنده های وب مانند خودمان شانسی می دهد تا به نداشتن چنین مشکلاتی کمک شود، و مجموعه قوانینمان را عملکرد بهتر در فرایند بهینه سازی وب سایت کند.قبل تر دو مقاله در خصوص سرعت وب سایت و تاثیر آن در سئو سایت نوشته و منتشر کرده بودیم. برای آشنایی بیشتر پیشنهاد می کنیم ابتدا این دو مقاله را مطالعه نمایید

تاثیر سرعت بارگزاری صفحه وب سایت در سئو
۱۰ راه حل برای افزایش سرعت وب سایت
چرا زحمت؟
من کاملا ضعف علاقه مندی را زمانیکه بیشتر ارتباطات اینترنتی امروزه در امریکا پرسرعت هستند درک می کنم. به این معنا که، اگر همه چیز بخوبی کار می کند چرا خود را به زحمت بیاندازیم؟
عملکرد و بهینه سازی درمورد چیزی بیش از این هستند که بسرعت بتوانیم چیزی را دانلود کنیم.همچنین فواید SEO,UX هم وجود دارند . کاهش یافتن سایز فایلها با بهینه سازی مجموعه قوانین ما برای عملکرد بهتر فواید جانبی هم داشته است، کاهش دادن هزینه های پهنای باند مانند سرورها ، و کاهشهای استفاده پهنای باند بر سطح کاربر.

فکرکردن ماژولار اولین مرحله است
مجموعه قانونهای پیمانه ای (ماژولار) تورم را در شکل گزینه های بیشتر اضافه می کند. در اینجا، میخواهیم از لحاظ ترکیب کردن تکه های معمول مجموعه قوانینمان (ماژولار) تا جایی که ممکن است بطور قطعه قطعه فکر کنیم. اگر ما بتوانیم دو کلاس CSS را ترکیب کرده و به یکی تبدیل کنیم و از مجموعه قوانین کمتری برای فراهم آوردن نتیجه مشابه استفاده کنیم، باید اینکار را انجام دهیم.
پیمانه ای بودن زمانیکه به CSS و HTML پایه ای می آید آنقدر مهم نیست، اما وقتی شما به جهان پیچیده تری از جاوا اسکریپ وارد می شوید، داشتن بادهای بیشتر شمارا ازار می دهد- بخصوص روی موبایل.

به تعریف دیگر؛ به جای استفاده از چندین فایل سی اس اس و چندین کتابخانه بهتر از این تعداد را محدود کرده و تا جایی که امکان دارد از یک یا نهایت دو فایل سی اس اس استفاده کنیم. البته منظور این نیست که همه ی فایل ها را کمباین کنید و یک فایل حجیم چند مگابایتی داشته باشید. بلکه منظورمان این است که حجم فایل ها را کم کنیم.
Add a comment...

Post has attachment
پنالتی گوگل مدتیست که افکار طراحان وب سایت و همچنین اشخاصی که بهینه سازی وب سایت انجام می دهند را مشغول کرده است. فرار از پنالتی گوگل در برابر لینک های غیر معمول عنوان مقاله ی حاضر است تا به شما کمک کند تا از گوگل پنالتی نخورید. پنالتی گوگل همان جریمه کردن گوگل است.

چگونه از مجازات لینک های غیر طبیعی فرار کنیم؟
برای برخی از طراحان وب، کاملا استاندارد است که یک لینک به وب سایت خود را در پایین صفحه یک وب سایت که برای مشتری طراحی کرده اند قرار دهند. در حالی که بسیاری از طراحان معتبر، در پی به روز رسانی الگوریتم جستجوی پاندا، همیشه از اینکار دوری کرده و این چیزی است که همه ی طراحان وب سایت باید در نظر بگیرند.
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded