Profile cover photo
Profile photo
Piękne_Ogrody
1 follower -
OASE_LIVIG_WATER której firma Piękne Ogrody jest autoryzowanym przedstawicielem.
OASE_LIVIG_WATER której firma Piękne Ogrody jest autoryzowanym przedstawicielem.

1 follower
About
Posts

Post has attachment

Post has attachment

Post has attachment

Post has attachment
Tak wygląda praca i efekt pracy pływającego napowietrzacza LM-250 OASE

WSZYSTKIE OFEROWANE W NASZYM SKLEPIE PRODUKTY OASE POCHODZĄ OFICJALNEJ SIECI DYSTRYBUCYJNEJ OASE_POLSKA. UWAGA OASE_POLSKA SP. ZOO Z SIEDZIBĄ W WARSZAWIE PRZY ALEJECH JEROZOLIMSKICH 200 JEST SPÓŁKA CÓRKĄ OASE_LIVIG_WATER. OASE_POLSKA NIE PROWADZI SPRZEDAŻY DETALICZNEJ. OASE_POLSKA PROWADZI SPRZEDAŻ ZA POŚREDNICTWEM AUTORYZOWANYCH PRZEDSTAWICIELI OASE W POLSCE. OASE_POLSKA POSIADA W DYSTRYBUCJI NA TERENIE POLSKI MARKI OASE I PONTEC. CHEMIA DO OCZEK WODNYCH SÖLL NIE JEST ANI PRODUKTEM ANI MARKĄ OASE_LIVING_WATER I NIE JEST RÓWNIERZ PRODUKTEM KOMPLEMENTARNYM. SÖLL NIE JEST DYSTRYBUOWANY PRZEZ OASE_POLSKA. KUPUJĄC PRODUKTY POCHODZĄCE Z OASE_POLSKA MACIE PAŃSTWO PEWNOŚĆ OBSŁUGI SERWISOWEJ I SERWISU OASE_POLSKA SP. ZOO Z SIEDZIBĄ W WARSZAWIE PRZY ALEJECH JEROZOLIMSKICH 200.

Post has attachment
Oase Living Water stoii na straży czystości wody w oczku wodnym.
Filtry automatycznie odszlamiajace się oraz samoczyszczące OASE to innowacyjność połączona z oszczędnością.

Post has attachment
Photo

Post has attachment
Coraz częściej dostajemy zapytania od naszych klientów na temat generatorów miedzi i ich skuteczności. Mamy oczywiście własne zdanie, ale nie uważamy się za ekspertów ani za autorytety w tym temacie, dlatego pozostawiamy to ocenie naszych świadomych klientów. Oase livig water nie produkuje, ani nie sprzedaje takich generatorów my również.

Firma OASE LIVING WATER oraz jej oficjalny dystrybutor w Polsce Oase Polska ul. Al. Jerozolinskie 200, 02-495 Warszawa ( nie mylić z firmami podszywającymi się pod Oase Polska). , której jesteśmy autoryzowanym przedstawicielem, na wszystkich szkoleniach organizowanych zarówno dla nas jak i dla naszych instalatorów podkreślała, że miedz w oczku wodnym szkodzi i ma szkodliwy wpływ na ekosystem wodny. Sami wiele razy widzieliśmy co potrafi zrobić „świadomy klient” z siarczanem miedzi w oczku wodnym. Atramentowa laguna i obraz jak po wybuchu jądrowym 0 życia 0 roślin w oczku jałowa wodna pustynia. Jedyna rada to całkowite wypompowanie wody z oczka wodnego umycie go i mozolne odtwarzanie tego co już raz było. Jako firma Piękne Ogrody porośliśmy dyrektora Oase Polska pana Alberta Sobczaka o zajęcie stanowiska w tym temacie.

Oto odpowiedz:

Bezpieczny poziom stężenia miedzi może szybko zostać przekroczony przez wpływy zewnętrzne, takie jak rury miedziane lub nawóz. Szczególnie w miękkiej wodzie, gdy stężenie miedzi wynosi od 0,03 mg /l może uszkodzić delikatne formy życia. Jeżeli jedyną dostępną wodą do oczka wodnego jest ta, która zawiera miedź, należy obowiązkowo użyć wkładów filtracyjnych PhosLess.

System filtracji PhosLess nie tylko wiąże nadmiar fosforanów zmniejszając wzrost glonów, ale także obniża stężenie toksycznych metali ciężkich takich jak miedź. Dzięki regularnej wymianie wkładu filtracyjnego, zanieczyszczenia te mogą zostać całkowicie usunięte z wody. Miedź jest często określana jako szczególnie złośliwa. Jako element, który jest nie rozszczepialny, nie jest w stanie się rozłożyć i odkłada się w osadach dennych na długi czas. Poprzez niski poziom pH i miękką wodę, miedź gromadzi się na dnie i gwałtownie wzruszona może spowodować nagłą śmierć ryb. Stosowanie środków do pielęgnacji stawu zawierających miedź jest bardzo kontrowersyjne ze względu na jej szkodliwe właściwości. Co więcej, w przypadku tych środków glonobójczych, które zawierają lub wytwarzają miedź, stosowana dawka musi przekroczyć krytyczny poziom koncentracji miedzi, by wpłynąć na glony i osiągnąć pożądany efekt. Poniższe wartości opisują poziom toksyczność miedzi i jego wpływ na organizmy wodne. Dane zostaył zaczerpnięte z Podręcznika wody akwariowej
(Handbuch Aquarienwasser) autorstwa Hanns-J. Krause (6 edycja, 2007):

[...] wpływa niszcząco:
Od stężenia 0,03 mg/l na glony (sinice) oraz pożyteczne bakterie filtracyjne
Od stężenia 0,08 mg/l na rośliny wodne
Od stężenia 0,10 mg/l na ryby

To dowodzi tego, że stężenie miedzi potrzebne do zniszczenia glonów jest takie samo jak to, przy którym giną pożyteczne mikroorganizmy. Według Krause, ryby są zagrożone nawet po kilku dawkach środków glonobójczych.
Dzieje się tak na skutek uwolnienia miedzi w wyniku nieprzewidzianych wahań poziomu pH i stopnia twardości wody. W przypadku stosowania środków zawierających miedź istnieje ryzyko wyniszczenia biologicznej filtracji. Rozkład zanieczyszczeń nie jest już zapewniony i ryby mogą stać się ofiarą zatrucia amonem i azotynem.

OASE czuje obowiązek wobec natury i ze względu na kontrowersyjne działania niepożądane rezygnuje ze stosowania dodatków miedzi we wszystkich swoich środkach do pielęgnacji wody. Naturalny asortyment nie zawiera żadnych związków, które wydzielają jony miedzi do wody w oczku wodnym. Miedź w oczku wodnym – przyjaciel czy wróg?

Miedź jest pierwiastkiem śladowym i dlatego jest ważnym składnikiem żywieniowym dla wielu form życia. Między innymi jest potrzebna do wytwarzania kluczowych enzymów. Jednakże termin „pierwiastek śladowy” wskazuje na to, że miedź jest pożyteczna tylko w niewielkich ilościach. W wyższych stężeniach ma szkodliwy wpływ na wiele form życia w oczku wodnym!

To jest oficjalne stanowisko Oase Polska ja ze swojej strony przed zastosowaniem zarówno preparatów z miedzią jak i generatorów miedzi o zastanowienie się czy państwo mieli byście ochotę na szklaneczkę takiej wody. To że ryby i inne organizmy wodne nie krzyczą nie oznacza że nie cierpią przez naszą ignorancję.
Photo

Post has attachment
Wait while more posts are being loaded