Profile cover photo
Profile photo
Gabinet Psychoterapii Psycholog z Tobą Aleksandra Gotkowicz
14 followers
14 followers
About
Posts

Post has attachment
Photo
Add a comment...

Post has attachment
"Często doradzam sobie i swoim pacjentom, żeby wyobrazili sobie swoje życia za rok albo za pięć lat i żeby pomyśleli o nowych żalach, które się nazbierają w tym czasie. A potem stawiam im pytanie: ‘Jak możesz zacząć żyć teraz, żeby nie tworzyć nowego żalu? Co musisz zrobić, żeby zmienić swoje życie?".

Irvin Yalom “Patrząc w słońce”
Photo
Add a comment...

Post has attachment

W każdym związku zdarzają się trudne chwile. Terapia par/małżeństw ma na celu osiągnięcie lepszego wzajemnego zrozumienia, przyjrzeniu się relacji na nowo. Terapeuta, który zwraca uwagę na zasoby pary daje komunikat, że w mocno nadszarpniętych relacjach nadal możliwe jest wprowadzenie zmian. Dbanie o to, co jest dobre w związku w konsekwencji stanie się dla partnerów ważne.

http://www.psychologztoba.pl/o-psychologii/zasoby-w-relacji-czyli-przestrzen-do-budowania/
Add a comment...


"Wygrana walka ze schizofrenią – brzmi podtytuł wydanej właśnie w Polsce książki. Historię w niej zawartą uwiarygodniają zamieszczone na obwolucie słowa dr. Andrzeja Cechnickiego, krajowego koordynatora programu "Schizofrenia – otwórzcie drzwi". Pisze on, że doświadczenia Arnhild Lauveng pozwalają zrozumieć i nadać sens przeżyciom towarzyszącym chorobie, co czyni lekturę pasjonującą i wiarygodną. Autorka jest absolwentką Uniwersytetu w Oslo. Pracuje jako psycholog kliniczny. W 2004 roku otrzymała nagrodę za promowanie otwartości i swobody w wyrażaniu siebie w ramach psychiatrycznej opieki zdrowotnej. Na schizofrenię zachorowała jako nastolatka."

warto przeczytać, polecam :)
Add a comment...

Post has attachment
- Parom często wydaje się, że kłótnie są znakiem, że związek się rozpada. Tymczasem gniew i frustracja nie są przecież przeciwieństwem miłości. Jest nią obojętność - podkreśla Boykin. - Zagrożenie tkwi nie tyle w konflikcie, co w omijaniu tematów, w których się różnicie. Prawdziwym sygnałem ostrzegawczym jest moment, gdy osoby przestają ze sobą rozmawiać - mówi. - Nie ma na świecie dwóch osób, które zawsze będą zaspokajały swoje wzajemne potrzeby - przekonuje terapeutka.

http://zdrowie.gazeta.pl/Zdrowie/1,105806,16905198,Konflikt___mocny_fundament_zwiazku__Nie_boj_sie_klocic_.html
Add a comment...

Post has attachment
Depresja jest chorobą niezależną od wieku, płci, statusu materialnego.
Depresja u mężczyzn może mieć odmienny charakter niż u kobiet, o zjawisku opowiada dr hab. Jan Chodkiewicz z Instytutu Psychologii WNoW UŁ.

https://www.youtube.com/watch?v=M_HYAmaydf8&feature=youtu.be
Add a comment...

Post has attachment
W związku z 26 Finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Pracownia Perspektywa oferuje na aukcje 4 godzinny warsztat psychoedukacyjny „Emocjonalne zamieszanie”

W trakcie warsztatu uczestnicy dowiedzą się
📌 co to są emocje, jaka jest ich rola w życiu i dlaczego są ważne
📌nauczą się je rozpoznawać u siebie, rówieśników i dorosłych
📌Nauczą się, jak zdrowo można odreagować trudne emocje.
👨‍Poznają istotę i wagę relacji z rówieśnikami i dorosłymi w oparciu o przyjaźń i wzajemny szacunek.
📌Uświadomią sobie jak ważna jest komunikacja i jaką rolę pełni w niej otwartość

Będziemy się bawić, realizować ćwiczenia, lepiej poznawać siebie :)

Zapraszamy do licytacji i udostępniania naszej aukcji.

http://aukcje.wosp.org.pl/warsztat-psychoedukacyjny-emocjonalne-zamieszanie-i5927359

#WOŚP #26Finał #pracowniaperspektywa
Add a comment...

Post has attachment
„Zamiast fascynować się możliwością szybkich kontaktów, pracujmy nad przyjaźniami, nad głębszymi relacjami, które dają autentyczną satysfakcję” – mówi dr Krystyna Doroszewicz. Małgorzata Liszyk-Kozłowska dodaje: „W bliskim kręgu zatrzymujemy osoby, z którymi mamy wysoką zgodność tkankową. Nie muszą być naszymi kopiami, ale dobrze, jeśli mamy podobny system wartości, wzajemnie zgadzamy się na odmienność”.

To jest też ten krąg, w którym można się zagubić. Przesadzić z dbaniem o siebie w relacji i zaniedbać drugą stronę. Możemy zapędzić się we własnych lękach i nie dostrzec cudzych problemów. Ważne, by w porę zauważyć i powiedzieć „przepraszam”.
Add a comment...

Post has attachment
Add a comment...

Post has attachment
"Każda bliska relacja oparta na miłości wymaga ciągłości i bycia razem, dzięki czemu ludzie mogą zacieśniać i rozwijać swój potencjał bliskości. Nie ma w tym nic odkrywczego. Wiemy od par, które żyją ze sobą dłużej niż siedem lat, że kiedy brakuje tego doświadczenia bycia razem, a bliskie spotkania mają miejsce tylko w wypadku jakichś kryzysów lub problemów rodzinnych, to czują się oni wtedy samotni, nieszczęśliwi i sfrustrowani w swoich związkach. Tym bardziej jeśli te awaryjne spotkania są bardzo krótkie lub zorientowane tylko na rozwiązania. Tacy ludzie pozornie funkcjonują ze sobą bardzo dobrze, ale tak naprawdę nie żyją razem."
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded