Profile cover photo
Profile photo
Gabinet Psychoterapii Psycholog z Tobą Aleksandra Gotkowicz
15 followers
15 followers
About
Posts

Post has attachment
"Najistotniejsze jest to, żeby kobiety czuły w sobie zdolność podejmowania samodzielnych decyzji. Moja żona ma teraz 50 lat. Jest Chorwatką, więc dorastała w prawie takim samym systemie jak wy. Przez pierwszych 10 lat naszego małżeństwa często bywała sfrustrowana. Kiedy chciałem, żeby powiedziała mi, czego potrzebuje, wariowała. „To najgorsze pytanie, jakie mógłbyś mi zadać – wrzeszczała. – Nigdy mnie nie pytaj, czego potrzebuję! Nigdy!”. Potem zaczęła się uczyć, że można powiedzieć, czego się potrzebuje. Okazało się, że dzięki temu czuje się o wiele mniej sfrustrowana w relacji ze mną i ze światem. Świetnie sobie radzi, jest waleczna.(...)

Pierwszym krokiem, który musi zrobić kobieta, żeby przestać być sfrustrowaną, nie jest stanie się męską, ale poważne potraktowanie swojej kobiecości. Uwielbiam hasło reklamowe „jestem tego warta”. To najcenniejsze zdanie, jakie kiedykolwiek wypowiedziano w imieniu kobiet. Gdybyście wszystkie codziennie je sobie powtarzały, żylibyśmy w innym świecie."

http://www.bazgroszyt.pl/blog/wywiad-jesperem-juulem/
Add a comment...

Post has attachment
„Każdy ma w swoim wnętrzu mniej lub bardziej ukrytą komórkę,
w której znajdują się rekwizyty dramatu jego dzieciństwa.
Osobami, które na pewno zyskają do niej dostęp,
są jego własne dzieci”.

Alice Miller

https://www.youtube.com/watch?v=7lWFVLkWdTI
Add a comment...

Post has attachment
Zawsze staram się o tym pamiętać :)
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Photo
Add a comment...

Post has attachment
"Często doradzam sobie i swoim pacjentom, żeby wyobrazili sobie swoje życia za rok albo za pięć lat i żeby pomyśleli o nowych żalach, które się nazbierają w tym czasie. A potem stawiam im pytanie: ‘Jak możesz zacząć żyć teraz, żeby nie tworzyć nowego żalu? Co musisz zrobić, żeby zmienić swoje życie?".

Irvin Yalom “Patrząc w słońce”
Photo
Add a comment...

Post has attachment

W każdym związku zdarzają się trudne chwile. Terapia par/małżeństw ma na celu osiągnięcie lepszego wzajemnego zrozumienia, przyjrzeniu się relacji na nowo. Terapeuta, który zwraca uwagę na zasoby pary daje komunikat, że w mocno nadszarpniętych relacjach nadal możliwe jest wprowadzenie zmian. Dbanie o to, co jest dobre w związku w konsekwencji stanie się dla partnerów ważne.

http://www.psychologztoba.pl/o-psychologii/zasoby-w-relacji-czyli-przestrzen-do-budowania/
Add a comment...


"Wygrana walka ze schizofrenią – brzmi podtytuł wydanej właśnie w Polsce książki. Historię w niej zawartą uwiarygodniają zamieszczone na obwolucie słowa dr. Andrzeja Cechnickiego, krajowego koordynatora programu "Schizofrenia – otwórzcie drzwi". Pisze on, że doświadczenia Arnhild Lauveng pozwalają zrozumieć i nadać sens przeżyciom towarzyszącym chorobie, co czyni lekturę pasjonującą i wiarygodną. Autorka jest absolwentką Uniwersytetu w Oslo. Pracuje jako psycholog kliniczny. W 2004 roku otrzymała nagrodę za promowanie otwartości i swobody w wyrażaniu siebie w ramach psychiatrycznej opieki zdrowotnej. Na schizofrenię zachorowała jako nastolatka."

warto przeczytać, polecam :)
Add a comment...

Post has attachment
- Parom często wydaje się, że kłótnie są znakiem, że związek się rozpada. Tymczasem gniew i frustracja nie są przecież przeciwieństwem miłości. Jest nią obojętność - podkreśla Boykin. - Zagrożenie tkwi nie tyle w konflikcie, co w omijaniu tematów, w których się różnicie. Prawdziwym sygnałem ostrzegawczym jest moment, gdy osoby przestają ze sobą rozmawiać - mówi. - Nie ma na świecie dwóch osób, które zawsze będą zaspokajały swoje wzajemne potrzeby - przekonuje terapeutka.

http://zdrowie.gazeta.pl/Zdrowie/1,105806,16905198,Konflikt___mocny_fundament_zwiazku__Nie_boj_sie_klocic_.html
Add a comment...

Post has attachment
Depresja jest chorobą niezależną od wieku, płci, statusu materialnego.
Depresja u mężczyzn może mieć odmienny charakter niż u kobiet, o zjawisku opowiada dr hab. Jan Chodkiewicz z Instytutu Psychologii WNoW UŁ.

https://www.youtube.com/watch?v=M_HYAmaydf8&feature=youtu.be
Add a comment...

Post has attachment
W związku z 26 Finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Pracownia Perspektywa oferuje na aukcje 4 godzinny warsztat psychoedukacyjny „Emocjonalne zamieszanie”

W trakcie warsztatu uczestnicy dowiedzą się
📌 co to są emocje, jaka jest ich rola w życiu i dlaczego są ważne
📌nauczą się je rozpoznawać u siebie, rówieśników i dorosłych
📌Nauczą się, jak zdrowo można odreagować trudne emocje.
👨‍Poznają istotę i wagę relacji z rówieśnikami i dorosłymi w oparciu o przyjaźń i wzajemny szacunek.
📌Uświadomią sobie jak ważna jest komunikacja i jaką rolę pełni w niej otwartość

Będziemy się bawić, realizować ćwiczenia, lepiej poznawać siebie :)

Zapraszamy do licytacji i udostępniania naszej aukcji.

http://aukcje.wosp.org.pl/warsztat-psychoedukacyjny-emocjonalne-zamieszanie-i5927359

#WOŚP #26Finał #pracowniaperspektywa
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded