Profile cover photo
Profile photo
CarsonLab.pl
1 follower
1 follower
About
Posts

Post has attachment
W wielu produkcjach filmowych czy reklamowych stosuje się efekt który daje poczucie przestrzeni, stwarzając iluzję która opiera się często jedynie na użyciu materiału video lub foto. Odpowiednio przygotowana kompozycja obrazu wraz z umieszczonymi w niej modelami obiektów 3d, pozwala na wykonanie sceny w której powstaje interakcja wirtualnych przedmiotów ze sceną video lub fotografią.
Add a comment...

Post has attachment
Demoreel 2013 wybranych prac w tym filmów reklamowych, animacji komputerowych 2d i 3d, produkcji filmowych w tym filmów promocyjnych, filmów korporacyjnych i instruktażowych. Muzyka: Night Owl (Broke For Free) / CC BY 3.0  brokeforfree.bandcamp.com/track/night-owl
Add a comment...

Post has attachment
Kompozycją (compositing) w postprodukcji obrazu nazywa się technikę łączenia warst obrazu tworząc jedną całość. W tym przypadku została połączona prosta scena wykonana w 3d z elementami filmowymi w 2d. Materiał powstał na potrzeby demonstracyjne CarsonLab.
Add a comment...

Post has attachment
Kluczowanie kolorem to kolejna podstawowa technika (VFX) filmowych efektów specjalnych polegająca na wyodrębnianiu tła z materiału video. Materiał powstał na potrzeby demonstracyjne CarsonLab.
Add a comment...

Post has attachment
Scena z filmu fabularnego demonstrująca filmowe efekty specjalne (VFX), matte painting ( domalówka )czyli tworzenie nieistniejącego miejsca lub krajobrazu. Scena demonstracyjna powstała na potrzeby CarsonLab.
Add a comment...

Post has attachment
Fotografia poklatkowa zwana time lapse polega na wykonywaniu dużej ilości zdjęć w odpowiednich odstępach czasu co po ich złożeniu w film daje nam efekt przyśpieszonego filmu. Sam proces trwa dosyć długo i może zajmować kilka godzin lub dni. Dzięki tej technice możemy zaobserwować w kilkanaście sekund to co dzieje się w naszym otoczeniu w przedziale godzin, dni lub tygodni. CarsonLab przygotował nocny efekt time lapse bez użycia sprzętu foto, sliderów sterowanych elektronicznie, tylko wyłącznie za pomocą nocnego zdjęcia, kilku modeli 3d oraz grafiki
Add a comment...

Post has attachment
Usuwanie obiektów ze sceny to kolejna z podstawowych technik VFX.Technika ta jest czasochłonna i wymaga znajomości retuszu zdjęć. Finalnie używając przygotowanej sceny oraz trackingu, możemy stworzyć nowe ujęcie w którym obiekt będzie pozbawiony niechcianych elementów.
Add a comment...

Post has attachment
W przykładowej scenie Laboratorium Obrazu demonstruje kolejny efekt specjalny jakim jest matchmoving który jest stosowany w produkcji filmowej. Przekształcanie wybranej sceny w zimową polega na stworzeniu realistycznego otoczenia za pomocą tzw. domalówki ( matte painting). W tym przypadku najtrudnieszym zadaniem było przeniesienie sceny filmowej do środowiska 3d i umieszczenie w nim wirtualnej kamery naśladującej ruch tylko po to by mogła poruszać się w scenie 3d podczas animacji śniegu.Tym samym ruch wirtualnej kamery przemieszczającej się w opadach animowanego śniegu pokrywa się z ruchem realnej kamery która zarejestrowała obraz video
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded