Profile cover photo
Profile photo
Jacek P. Narożniak
32 followers
32 followers
About
Jacek P.'s interests
View all
Jacek P.'s posts

Post has attachment

Post has attachment
Photo

Post has attachment

Post has attachment
Szkocki fold, znany również pod nazwą szkocki zwisłołuchy, to rasa kotów charakteryzująca się mutacją, która powoduje załamanie małżowin usznych ku przodowi. Koty te są z natury wesołe i towarzyskie, ale budzą kontrowersje ze względu na anomalie, które może powodować gen zwisających uszu. Prócz krótkowłosych, istnieją również foldy długowłose.

Post has attachment

Post has attachment
Kot tonkijski to bardzo ładne zwierzę o pięknym umaszczeniu. Rasa jest uznana przez wszystkie chyba liczące się na świecie organizacje felinologiczne, poza FIFe, które jednak przyjmuje do wiadomości jej istnienie, skoro wymienia ją na swojej stronie. Istnieją dwie wersje tej rasy: kot tonkijski krótkowłosy i kot tonkijski długowłosy. Kota tonkijskiego długowłosego zarejestrowała jedynie LOOF. Wszystkie inne kluby uznają wyłącznie kota tonkijskiego krótkowłosego, którego nazywają po prostu kotem tonkijskim (FIFe wspomina o jednym i drugim)
#kot #tonkijski #rasa

Post has attachment
Jakiś czas temu pisałem o rasie kotów, którą nazywamy laPerm długowłosy. Niezwykle interesującej, o charakterystycznym kręconym futerku. Rasa ta występuje również w odmianie krótkowłosej, którą prezentują poniżej. Oto laPerm krótkowłosy.
#kot #rasa #laperm #wszystkookotach

Post has attachment
Van kedisi znaczy w języku tureckim kot van, a zatem turkish vankedisi to po postu turecki kot van. O tureckich vanach już pisałem (czytaj tutaj). Tekst ten dotyczył jednak rodowodowych futrzaków, od lat hodowanych w wielu krajach Europy czy w Ameryce. Turecki kot van jest bezpośrednim przodkiem tych zwierząt i – jeśli mogę się tak wyrazić – ich oryginalną wersją. Jako odrębna rasa, vankedisi widnieje w rejestrach tylko jednej znanej mi organizacji.
#kot #van #vankedisi #kotvan

Post has attachment

Post has attachment
Bywa, że nawet najbardziej zdrowemu kotu trzeba podać pastylkę. I tu zaczyna się problem… Nasze futrzaki są mistrzami w konkurencji „wypluwania podanych pigułek”. A przecież musimy je im podać, zwłaszcza gdy chorują. Jak to zrobić?
#kot #lekarstwo #zdrowie
Wait while more posts are being loaded