Profile cover photo
Profile photo
Art Lviv Online - АртЛьвівОнлайн
11 followers
11 followers
About
Posts

Post has attachment
Чи вам відомо, що засновник Вроцлавської академії мистецтв родом зі Львова? :)

Akademia Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu - була заснована 1946 року, її співзасновником та очільником став Євген Гепперт. Художник народився у Львові, вищу художню освіту здобув у Краківській академії мистецтв, у 1920-х роках був учасником львівського мистецького процесу - брав участь у виставках товариств TZSP та IPS у Львові. Входив у групи Nowa Generacja та Zwornik, разом з іншими львівськоми художниками.

Ширша біографічна довідка (яку можна використати як сюжет фільму!) та галерея робіт за посиланням:
http://art.lviv-online.com/eugeniusz-stanislaw-geppert/

Картинка для привернення уваги: Євген Гепперт. Натюрморт з голубим коником, 1977; полотно, олія
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Антін Павлось. Скульптор працював у гіпсі, теракоті, мармурі та бронзі. Автор портретів й фігурних композицій. Його творчість львівського періоду можна характеризувати як постімпресіоністичну, з відгуками роденівських традицій. Також звертався до загострено динамічних форм та експресивного моделювання.

На фото: Антін Павлось. Олекса Новаківський, 1934; гіпс НМЛ

Більше про скульптора та фото робіт за посиланням: http://art.lviv-online.com/antin-pavlos/
Add a comment...

Post has attachment
Нарешті новий профіль на сайті - Емануель Проуллер. Художник народився у Львові, пережив німецьку окупацію з підробленими документами, втратив родину в гетто, і у віці 30 років переїхав з дружиною та донькою до Парижу, який, за його словами, був “столицею живопису”. У збірці Львівської національної галереї мистецтв є його рання робота, т.зв. "львівського періоду". Пізніше Емануїл перейшов до фігуративної абстракції.
Для привернення уваги робота: Синя собака біля вікна, 1964

http://art.lviv-online.com/emanuel-proweller/
Add a comment...

Post has attachment
Жіночий портрет. Автор: Давид Сейфер.

Перед нами сучасна жінка. У зручному одязі. Вона дивиться на глядача впевненно і, можливо, навіть трохи зверхньо. Не ховається за квітами, читанням книги, газети, листа, не вишиває, і не спостерігає з кокетством за тими, хто підглядає (як традиційні купальниці).

Цією роботою хочеться привернути увагу до творчості Давида Сейфера - ранні його роботи належали львівському меценату, нажаль, ймовірно були втрачені під час німецької окупації. Тож творчість цього художника більше відома глядачам за кордоном. Проте він був активним учасником львівського мистецького процесу 20-30-х років.

В Парижі Сейфер був учасником групи львівських художників, таких як Альфред Абердам, Зигмунт Менкес та Йоахім Вайнгарт, які на початку двадцятих переїхали до Франції та утворили молоде покоління творчів Еколь де Парі (Ecole de Paris).

http://art.lviv-online.com/david-seifert/
Add a comment...

Post has attachment
#весназмистецтвом триває! І сьогодні прекрасний день, щоб звернутися до скульптури ;) Пропонуємо познайомитися з одним з найцікавіших сучасних львівських скульпторів - Олегом Капустяком.

Ви бачите роботу: Музейні деталі, 1996. Бронза, граніт
Більше робіт в профілі:
http://art.lviv-online.com/oleh-kapustyak/
Add a comment...

Post has attachment
#весназмистецтвом
Роботи Зоряни Гарбар експресивні, драматичні та, інколи, різки. Але саме цим живописна мова художниці така свіжа і юна. Смачного всім, хто "їсть очами", тут є чим поживитися:

http://art.lviv-online.com/zoryana-harbar/
Add a comment...

Post has attachment
#весназмистецтвом
Художник Сергій Гай звертається у своїй живописній практиці до естетики фовізму, неоекспресіонізму та арт-брюту, в результаті бачимо такі контрастні фігуративні композиції. Цей профіль цікавий тим, що дозволяє простежити деякі зміни образної мови художника від 1998 по 2016 роки.

http://art.lviv-online.com/serhij-haj/
Add a comment...

Post has attachment
Весна буяє і наш проект також. Виникла ідея "знайомити" читачів сторінки з цікавими профілями нашого сайту. Назвемо цю акцію #весназмистецтвом. Деякі профілі будуть абсолютно нові, а деякі вже раніше опубліковані на сайті, доповнені цікавою візуальною інмофрмаціїю і теж заслуговують на вашу увагу. Старт!

Аднрій Сагайдаковський. Веселий весняний танок біля калюжі
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Оновлений профіль легендарно львівського графіка Володимира Пінігіна. Вражаюча скурпульозна техніка, неосяжність таланту та безмежної фантазії - розширюємо галерею робіт художника.

http://art.lviv-online.com/volodymyr-pinihin/
Add a comment...

Post has attachment
Увага: у Львівському плаці мистецтв проходитиме Післямова фестивалю кіно та урбаністики "86". Рекомендуємо до перегляду! У програмі показів дві повнометражні документальні стрічки фестивалю про мистецтво:

25 серпня о 20:00 ВІД СТАНЦІЇ ДО СТАНЦІЇ
Фільм художника Дуга Айткена. 62 історії. Кожна — тривалістю в одну хвилину. Всі вони об’єднані потягом, мчить з Нью-Йорку в Окленд, а в той час безліч мистців творять свої проекти.

28 серпня о 20:00 GIRL POWER
Фільм знайомить нас із 15-ма ґрафіті-художницями з 15-и міст: від Праги до Москви, Кейптауна, Сіднея, Біля, Мадрида, Берліна, Тулузи, Барселони і аж до Нью-Йорка. Girl Power показує історії панянок, які завоювали успіх у чоловічому світі публічного розпису. Знятий фільм зсередини тусовки — власноруч чеською райтеркою Сані. Це Вам не всякі там дитячі фейки, як "Вихід через сувенірну крамницю"!

Повна програма заходу на сайті: http://lviv-online.com/ua/events/festival/pislyamova-86/
Photo
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded