Profile cover photo
Profile photo
Narsense Office supplies
About
Communities and Collections
Posts

Post has attachment
نقش سمپلینگ در تبلیغات
شاید تا به حال کلمه سمپلینگ را نشنیده باشید ولی قطعا در فروشگاهها و مراکز خرید با نمونه هایی از این استراتژی تبلیغاتی برخورد نموده اید. سمپلینگ به معنای ارائه نمونه و یا تست و تجربه کردن است و در عرصه مارکتینگ و فروش ارائه کردن محصول به مشتری و مصرف کننده می باشد به منظور گشترش و ترویج مصرف عمومی از محصول مورد نظر و نشان دادن کیفیت محصول در جهت رشد محبوبیت و مقبولیت نام و نشان برند است تا در نگاه بلند مدت به اهداف عالی سازمان که تجسم و انطباق تبلیغ و کیفیت محصول است دست یابد.
گاهی اوقات هدف از اجرای سمپلینگ فرهنگ سازی یک محصول جدید می باشد و گاهی وقتها برای افزایش سهم از بازار و ایجاد ارتباط موثر با مصرف کننده صورت می پذیرد و همینطور جهت خلق تجربه استفاده از محصول برای مشتری انجام می گیرد و تاثیر بسیار زیاد و ماندگار در ذهن مصرف کننده دارد،شرکتها با ارائه نمونه کوچک شده محصولاتشان یا همان ارائه سمپل برای حق انتخاب مشتری قبل از خرید ارزش قائل می شوند و مصرف کننده را با ویژگی ها و مزیت های محصولاتشان آشنا می کنند به همین خاطر این روش نقش کلیدی در تصمیم گیری مشتری دارد.

برای توسعه و گسترش کسب و کار و ایجاد ارتباطی اثربخش و مثبت با مصرف کننده و افزایش تعداد مشتری های وفادار مطمئن باشید سمپلینگ قسمت مهمی از برنامه مارکتینگ خواهد بود.

تبلیغات با استفاده ازروش ارتباط مستقیم که امروز به شکلی بسیار وسیع و مداوم توسط شرکت ها و تولید کننده های جهانی مورد استفاده قرارمی گیرد، به عنوان راه حلی کوتاه، مستقیم و بسیارتأثیرگذار شناخته شده است. این فرآیندها را عموماٌ با نام کلی سمپلینگ می شناسند.

سمپلینگ دردهه گذشته یکی ازکارآمد ترین رسانه های تبلیغاتی در کشورهای صنعتی بوده و به عنوان رسانه تبلیغاتی پویا و زنده عامل ایجاد حلقه های ارتباطی بین تولید کننده و مصرف کننده می باشد. دراین طرح با سازماندهی تیم سمپلینگ متشکل از نیروهای جوان، فعال، پرانرژی و آموزش دیده از یک سو و شناخت بازار مصرف و مشتری بالقوه محصول ازسوی دیگر با ارائه اطلاعات مفید و مشخصات محصول و توزیع نمونه رایگان محصول اقدام به ایجاد حلقه های ارتباطی مورد نظر می نماید.روش کار سمپلینگ به چه صورت است؟

روش کار سمپلینگ به این شکل می باشد که نیروهای سمپلر که آموزش های لازم مهارتهای ارتباطی از قبیل فن بیان،زبان بدن و … را دیده اند با ظاهری موجه و آراسته و با تسلط کامل نسبت به ویژگی های محصول و مزیت های رقابتی آن محصول افرادی که از منطقه مورد نظر عبور می کنند را فرا می خوانند و سمپل مورد نظر را ارائه داده و با فن بیانی قوی و مسلط ویژگی های محصول را تشریح می کنند و برای محصولاتی قابلیت ارائه نمونه محصول وجود ندارد مثل لوازم صوتی و تصویری،لوازم خانگی،برندهای پوشاک،لوازم دیجیتالی و ….. با در دست داشتن کاتالوگ،فلایر و بروشورهای محصول مصرف کننده را ترغیب می کنند.


جهت مطالعه ادامه مطلب به آدرس زیر مراجعه نمایید:

http://narsense.com/Newsletter/136

Photo
Add a comment...

Post has attachment
برنامه‌ریزی کارهای کوچک روزانه و پروژه‌های بزرگ زندگی روی آیفون با اپلیکیشن The Hit List
قطعا بارها و بارها شده که به خود گفته ایم کاش یک اپلیکیشن وجود داشت تا بتوانیم برای کوچک ترین کارهای روزانه زندگیمان برنامه ریزی کنیم.
اپلیکیشن مدیریت کارهای برای برنامه‌ریزی و مدیریت روزانه کوچک‌ترین کارها و بزرگ‌ترین پروژه‌های چند ساله زندگی طراحی شده است. The Hit List هم برای دستگاه‌های iOS در دسترس هستند و هم نسخه دسکتاپ آن برای سیستم‌های مک عرضه شده تا کاربران بتوانند به راحتی، امور روزانه، هفتگی، ماهیانه و حتی سالیانه و ۵ ساله خود را روی دستگاه‌های مختلف مدیریت و هم‌گام‌سازی کنند.

به علاوه، این برنامه برای اپل واج و سیستم‌عامل WatchOS نیز عرضه شده تا اعلان‌ها را روی مچ دست‌تان ردگیری کنید و بهتر بتوانید در آرامش به کارها برسید.
با سادگی و در کمترین زمان می‌توان یک کار یا فهرست جدید از کارها را ساخت، با برچسب‌ها و رنگ‌های مختلف متمایز ساخت و بعد رسیدگی کرد. انعطاف‌پذیری این برنامه در فهرست‌بندی کارها بالا است و بیشتر اوقات فقط نیاز به زدن یک ضربه روی صفحه‌نمایش آیفون و آیپد است.

برنامه‌ریزی زندگی روی آیفون
رابط کاربری ساده‌ای دارد که از مود شب هم پشتیبانی می‌کند. این رابط کاربری بیشتر شبیه به یک دفترچه یادداشت است و از منو و گزینه و پیچیدگی‌های معمول اپلیکیشن‌های مدیریت کارها روی آن کاسته شده است. کاربران می‌توانند ۶ پوسته یا استایل را برای The Hit List انتخاب کنند.

می‌توانید برای یک پروژه، چندین کار زیرمجموعه تعریف کنید و هریک از آن‌ها تاریخ و اطلاعات جزیی‌تری داشته باشند تا در نهایت بتوانید مرحله به مرحله یک پروژه را پیش ببرید. این قابلیت به شما امکان برنامه‌ریزی سالیانه و حتی دورتر را می‌دهد.

اپلیکیشن The Hit List با سرویس آی‌کلاود اپل قابل ادغام و سازگاری است تا از تقویم و اعلان‌های یادآوری بومی این سرویس هم استفاده کند.

کاربران می‌توانند برخی کارهای مهم و ضروری را با علایمی مانند / و @ برچسب‌گذاری کنند تا بیشتر مورد توجه قرار بگیرند.


جهت مشاهده مطلب در سایت نارسنس به آدرس زیر مراجعه کنید :

http://narsense.com/Newsletter/135
Photo
Add a comment...

Post has attachment
راههای هدف قراردادن مشتری
در دنیای امروز که هر روز هرچه بیشتر و بیشتر شاهد رقابت کسب و کارها باهم هستیم باید به این نکته توجه کنیم برندهایی موفق هستند که نیاز مشتری را درک کنند و بدانند مشتری چه می خواهد و خدمات متناسب نیاز مشتریان ارائه دهند.
چشم‌اندازهای بازاریابی در حال تغییر است و استراتژی‌های جدید بازاریابی به سمت شناخت بیشتر مشتری‌های هدف حرکت می‌کند. این روزها کسب‌وکارها هزینه‌ی زیادی برای جذب مشتری می‌پردازند و اغلب مردم دنبال برندهایی هستند که به مشتری‌های خود بها می‌دهند و محصولات شخصی‌سازی شده به آن‌ها پیشنهاد می‌دهند. در ادامه با نارسنس همراه باشید....

1- درک رفتار خریدار

هر کسب‌وکاری باید پرسونای خریداران محصولات خود را را بر اساس رفتار آن‌ها تعریف کند. پرسونا مجموعه‌ای از ویژگی‌های و الگوهای فکری و رفتاری مخاطب برند است. برخی سوال‌های کلیدی که در تهیه‌ی پرسونا باید پاسخ داده شوند عبارت‌اند از:

مشتری ایده‌آل من از نظر سن، جنسیت، تحصیلات و وضعیت تأهل چه ویژگی‌هایی دارد؟
چگونه محصول مورد نظر را خریداری می‌کنند؟
چه زمانی خرید می‌کنند؟
مخاطبان من چه مشکلاتی دارند و محصول من چگونه نیاز آن‌ها را بر طرف خواهد کرد؟
چه محصولاتی می‌خرند؟
کالای مورد نظر را از چه شخصی تهیه می‌کنند؟

جستجوی لغات کلیدی نیز یکی دیگر از جنبه‌های مهم درک رفتار آنلاین مشتری‌های مخاطب است. چهار نوع عبارتی که مخاطب برای پیدا کردن محصول مورد نظر جستجو می‌کند عبارت‌اند است از:

عبارت‌های پیمایشی: گاهی اوقات مصرف‌کنندگان از عبارت‌های مشخص برای پیدا کردن یک وب‌سایت خاص استفاده می‌کنند. به‌عنوان مثال عباراتی مانند «Amazon»، « Zara» و «H&M» را جستجو می‌کنند.

عبارت‌های اطلاعاتی: این عبارت‌ها زمانی به کار می‌روند که کاربر دنبال کسب اطلاعات در مورد محصول یا خدمات خاصی باشد. عبارت‌هایی مانند «چگونه کیک بپزم؟»، «چرا خواب می‌بینیم؟» و «نحوه‌ی از بین بردن آفتاب سوختگی» نمونه‌هایی از عبارت‌های اطلاعاتی هستند.

عبارت‌های مقایسه‌ای: بسیاری از مردم پیش از خرید یک محصول، انواع مختلف آن را با یکدیگر مقایسه می‌کنند. به‌عنوان عبارت «مک در برابر ویندوز ۱۰» را جستجو می‌کنند تا با مزایای هر محصول آشنا شوند و راحت‌تر تصمیم بگیرند.

عبارت‌های تراکنشی: عبارت‌های تراکنشی زمانی رخ می‌دهند که کاربر نام مستقیم کالای مورد نظر خود به‌عنوان مثال « Samsung Galaxy S8» و «Apple iPhone 7» را در موتور جستجو وارد می‌کند.


جهت مطالعه مطلب به آدرس زیر مراجعه نمایید:

http://narsense.com/Newsletter/131

Photo
Add a comment...

Post has attachment
مسدود شدن 70 میلیون اکانت جعلی توسط توئیتر
پس از فیس بوک که به عنوان پرطرفدارترین شبکه اجتماعی شناخته می شود، از توییتر به عنوان دومین شبکه اجتماعی شناخته شده و پرطرفدار در جهان نام برده می شود. توییتر نوعی سرویس شبکه اجتماعی و میکروبلاگینگ آنلاین است که به کاربرانش امکان می‌دهد پست‌هایی متن محور تا ۱۴۰ کاراکتر را، معروف به "توییت"، بفرستند و بخوانند. توییتر را "جک دورسی" در مارس ۲۰۰۶ ابداع و در ژوئیه همان سال راه‌اندازی کرد. این سرویس به سرعت محبوبیتی جهانی پیدا کرد، با بیش از ۱۴۰ میلیون کاربر فعال از سال ۲۰۱۲، که روزانه بیش از ۳۴۰ میلیون توییت پست و بیش از ۶ میلیون مورد جستار می‌کنند.
شرکت توییتر در دو ماه گذشته میلادی بیش از 70 میلیون اکانت جعلی توییتر را مسدود کرده است و این امر با همان سرعت در ماه جاری نیز ادامه خواهد داشت. تعداد اکانت‌های جعلی توئیتر از مهر ماه سال گذشته که به کنگره ایالات متحده اعلام شد روسیه برای تاثیر گذاشتن بر نتایج انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در سال 2016 از اکانت‌های جعلی توییتر استفاده کرده، تقریبا دو برابر شده بود.

توییتر به یک پلتفرم همه‌کاره تبدیل شده است و جای تعجب ندارد که برای اموری مانند مسدودسازی اکانت‌های جعلی اقدام نماید. احتمالا در گزارش‌های بعدی، توییتر از تعداد اکانت‌های مسدود شده حرف بزند اما ممکن است تا زمانی که این کاهش به حد چشم‌گیری نرسد، سخنی در مورد آن به میان نیاید.

با در پیش گرفتن این روند سخت‌گیرانه حذف اکانت‌های غیرفعال، احتمال این قضیه وجود دارد که تعداد کاربران فعال در ماه شبکه اجتماعی توییتر در ربع دوم سال با کاهش روبه‌رو شده باشد. چنین چیزی برای این شبکه بزرگ که هر ماه خبر از افزایش کاربران فعال خود می‌دهد، کمی غیرمتعارف است اما تعداد تمام کاربران توییتر در یک سال گذشته بدون تغییر باقی مانده است. هر چند که توییتر در رابطه با کاهش کاربران فعال در ماه خود هیچ حرفی به واشنگتن پست نزده است.مسدودسازی این اکانت‌های جعلی تا حدودی می‌تواند پیشرفت قابل پیش‌بینی در آینده شرکت را تحت الشعاع خود قرار دهد و این قضیه با انتشار گزارش تعداد کاربران فعال در این چند ماه می‌تواند باعث از دست رفتن بخش کوچکی از سرمایه توییتر شود. البته توییتر به دنبال داشتن یک پلتفرم با کیفیت است و نمی‌خواهد به راحتی جایگاه خود را در بین کاربرانش از دست بدهد.

با اعلام مسئولان این شبکه اجتماعی پرطرفدار، سرمایه‌گذاران شرکت به زودی متوجه می‌شوند که تعداد واقعی کاهش کاربران فعال در ماه چقدر بوده است که به نظر می‌رسد تا 20 روز دیگر شاهد این اعلامیه‌ی مهم باشیم. دیدن اینکه توییتر چگونه به دنبال از بین بردن این بات‌ها و ترول‌های مزاحم است می‌تواند طراوت‌بخش آن باشد، خصوصا اینکه چنین کاری را بر پیشرفت خود مقدم شمرده است.


جهت مطالعه مطلب در صفحه نارسنس به آدرس زیر مراجعه نمایید
http://narsense.com/Newsletter/126
Photo
Add a comment...

Post has attachment
سرویس نقشه و مسیریاب ایرانی مپ شروع به کار کرد
تاکنون اپلیکیشن های زیادی درباره مسیریابی و نقشه عرضه شده است که هیچ کدام یک از آنها ایرانی نبوده و کاربران معمولا از نسخه های خارجی استفاده می کنند. اما با کمک تیم بسیار قوی متشکل از 20 متخصص در حوزه GIS این خلا پر شده و سرویس ایرانی مپ راه اندازی شد.
هرچقدر هم که به گوگل مپس و یا ویز علاقه داشته باشید نمی‌توان انکار کرد که یک سرویس نقشه داخلی می‌تواند مزایایی برای کاربران و همچنین کسب‌وکارها داشته باشد. با شروع به‌کار سرویس مپ به نشانی Map.ir می‌توان امیدوار بود تا یک سرویس داخلی خوب برای استفاده در کنار نقشه‌های گوگل در اختیار کاربران و کسب‌وکارهای اینترنتی قرار بگیرد. با این‌که سرویس‌های مشابهی مثل سرویس نقشه شهرداری تهران نیز در حال حاضر فعال هستند اما Map به مراتب سبک‌تر، سریع‌تر و پاسخگوتر خواهد بود.

تیم مپ متشکل از مهندسین و متخصصینی است که سابقه 20 ساله در سیستم اطلاعات جغرافیایی GIS داشته و با توجه به فرهنگ و نیازهای کاربران ایرانی توسعه پیدا می‌کند. شاید یکی از مزایای اصلی این سرویس نسبت به نمونه‌های خارجی دریافت بازخورد سریع‌تر از کاربران و ایجاد اصلاحات و یا افزودن قابلیت‌های جدید به این سرویس باشد. در سرویس Map آدرس‌دهی بسیار دقیق و با ذکر کامل نام شهر، خیابان و کوچه انجام می‌گیرد و علاوه بر این می‌توانید از هر آدرس دلخواه یک کروکی هم خروجی بگیرید. به گفته تیم توسعه‌دهنده در این سرویس تاکنون بیش از 2.5 میلیون کسب‌وکار مختلف اضافه شده‌اند که در آینده و با کمک کاربران این مقدار بیشتر هم خواهد شد.

سرویس مپ آن‌قدر هوشمند هست که موقعیت کنونی کاربر را در جستجوها در نظر بگیرد، با توجه به اولویت‌ها مقصد را مشخص کند، اشتباهات تایپی را اصلاح کرده و به‌طور مثال نزدیک‌ترین پمپ بنزین‌ها و یا ایستگاه‌های مترو را برایتان نمایش دهد. این سرویس قابلیت مسیریابی با ماشین، دوچرخه و یا پیدا را نیز داراست و می‌تواند با در نظر گرفتن طرح ترافیک و زوج و فرد بهترین مسیر را نمایش دهد. در Map.ir همچنین امکانات بسیار مفیدی مثل طرح ترافیک، طرح ترافیک زوج و فرد،خطوط اتوبوس BRT، نقشه مترو، و آب و هوا هم گنجانده شده تا نیازی به اپلیکیشن‌های جانبی دیگر بر روی موبایل خود نداشته باشید.

از آن‌جا که توسعه مپ در اولین مرحله استفاده عمومی قرار دارد این سرویس از کاربران علاقمند تقاضا دارد تا به عنوان کاربر ویژه به توسعه این سرویس کمک کنند.

مپ برای استفاده تجاری
در صورتی که توسعه‌دهندگان بخواهند از نقشه‌های گوگل درون اپلیکیشن یا سرویس خود استفاده کنند باید ماهانه مبلغ قابل توجهی را به گوگل بپردازند درحالی‌که سرویس Map.ir با هزینه‌ای بسیار کمتر در اختیار کسب‌وکارها قرار می‌گیرد. ضمن این‌که اگر یک استارت‌آپ نوپا باشید مپ پس از بررسی درخواست شما علاقمند است تا با شما همکاری کند.

جهت مشاهده در صفحه نارسنس به آدرس زیر مراجعه نمایید :

http://narsense.com/Newsletter/120
Photo
Add a comment...

Post has attachment
باتری گوشی چرا به سرعت تخلیه می شود؟
شاید شما هم از آن دسته افرادی باشید که از طول مدت شارژدهی باتری گوشی خود ناراضی هستید و با پیام Low Battery برخورد می کنید. عوامل و دلایل زیادی در عمر مفید باتری نقش دارند که می توانید با آگاهی نسبت به آنها و رعایت آن طول عمر و مدت شارژدهی گوشی خود را افزایش دهید. با نارسنس همراه باشید تا به بررسی چند عامل مخرب پنهانی تخلیه شارژ باتری گوشی بپردازیم.
http://narsense.com/List/s436/صفحه‌نمایش‌های بزرگ
پس از سیگنال‌های وای‌فای و فرکانس‌های مخابراتی صفحه‌نمایش‌ها دومین عامل بزرگی هستند که تخلیه زودهنگام باتری را رقم می‌زنند. به همان اندازه‌ای که ابعاد صفحه‌نمایش‌ها بزرگ‌تر شده، قاب‌های آن‌ها کوچک‌تر شده و پیکسل‌های بیشتری روی آن‌ها قرار می‌گیرد به همان نسبت به انرژی بیشتری نیاز دارند. شکی نیست که روشنایی گوشی بر عمر باتری تاثیرگذار است. بر همین اساس پیشنهاد می‌کنیم مدت زمانی که صفحه‌نمایش شما به شکل خودکار خاموش می‌شود را کاهش داده و از طریق منوی تنظیمات و بخش Display یا Display Brightness نور صفحه‌نمایش را تعدیل کنید.

بلندی صدای بلندگوها
یکی دیگر از عواملی که بر کاهش عمر باتری تاثیرگذار بوده اما زیاد در مورد آن صحبت نمی‌شود بلندی صدایی است که از گوشی می‌شنوید. زمانی که از هدفون استفاده می‌کنید این اثرگذاری منفی بیشتر هم می‌شود. اعلان‌هایی که همراه با صدا شما را خبردار می‌کنند نیز خود عامل ناپیدای دیگری هستند که باعث تخلیه زود هنگام باتری می‌شوند. پس تا حد امکان ولوم صدای گوشی را خیلی بلند نکنید.

در جست‌جوی سیگنال‌های قدرتمند
اگر گوشی شما به خوبی موفق نشود به یک شبکه اینترنت موبایلی یا وای‌فای متصل شود به سختی کار می‌کند تا بهترین برج مخابراتی یا هات‌اسپاتی که سیگنال قدرتمندی را ارائه می‌کند پیدا کند. برای این منظور به شکل محسوسی از باتری استفاده می‌کند تا بتواند از سیگنال‌های ضعیف یا پر بار گذر کرده و به سیگنالی که بهترین کیفیت را دارد متصل شود. این مشکل محدود به خارج از منزل یا محیط کار نمی‌شود. دفعه بعدی که در خانه مهمانی برگزار کردید و پازنزده نفر از مهمانان به شبکه خانگی شما متصل شدند مشاهده کنید که باتری گوشی شما با چه سرعتی شروع به تخلیه شدن می‌کند. ایده‌آل‌ترین راهکاری که پیش روی شما قرار دارد انتخاب گزینه تعویض خودکار شبکه اینترنت موبایلی است. با توجه به این‌که در برخی موارد شبکه نسل چهارم ممکن است با پارازیت‌هایی همراه باشد که سیگنال را ضعیف می‌کند این راهکار به گوشی اجازه می‌دهد به‌طور خودکار به شبکه دیگری سوییچ کند. زمانی که احساس می‌کنید هیچ‌گونه سیگنال قدرتمندی وجود ندارد بهتر است گوشی را در حالت پروازی قرار دهید تا باتری بیهوده مصرف نشود. فراموش نکنید که حالت پروازی یکسری قابلیت‌های دیگر همچون بلوتوث که ممکن است روشن باشند اما شما از آن‌ها استفاده نمی‌کنید را غیرفعال می‌کند. در نهایت رفتن به فضاهای باز اجازه می‌دهد به سیگنال‌های قدرتمندتری دسترسی پیدا کنید. اپراتورهای مخابراتی در ارائه سیگنال‌ها وضعیت یکسانی ندارند. پس اپراتوری را برای اینترنت موبایلی انتخاب کنید که پوشش مناسبی داشته باشد.

دمای بیش از اندازه محیط
باتری‌های لیتیوم یونی با گرما یا سرمای بیش از اندازه میانه خوبی ندارند. زمانی که در حال شارژ گوشی هستید گرمای آن در برخی موارد به ویژه تابستان‌ها به مرز هشدار می‌رسد. پیشنهاد ما این است که در صورت امکان در این فصل و در زمان شارژ گوشی را در کنار پنجره یا مکانی قرار دهید که برودت هوا باعث متعادل شدن درجه حرارات گوشی شود. در شرایط بحرانی زمانی که گوشی بیش از اندازه گرم شود خاموش می‌شود و از کار کردن باز می‌ایستد. اما در زمان شارژ شدن اگر بیش از اندازه گرم شود احتمال انفجار نیز وجود دارد. گرمای بیش از حد در درازمدت عملکرد باتری را کاهش می‌دهد. با توجه به این‌که مواد شیمیایی درون باتری گوشی شما به تغییرات دما حساس هستند در نتیجه در زمان شارژ کردن از گوشی خود برای صحبت کردن یا ورود به فضای مجازی استفاده نکنید تا باتری بیش از اندازه گرم نشود.

جهت مطالعه ادامه مطلب به آدرس زیر مراجعه نمایید :

http://narsense.com/Newsletter/114

Photo
Add a comment...

Post has attachment
چگونه از هک شدن صفحه اینستاگرام جلوگیری کنیم؟
مدتی است اپلیکیشن اینستاگرام در میان کاربران محبوبیت بسیار زیادی پیدا کرده است. اینستاگرام چیست؟ اینستاگرام در واقع اپلیکیشنی است بر روی گوشیهای اسمارت، ابتدا بر روی آیفون و آی پد پیاده شد و از چندی قبل، قابل دانلود بر روی گوشیهای اندرویدی هم شد. اینستاگرام یک شبکه اجتماعی است. کاربران عضو اینستاگرام می توانند تصاویر و ویدیو های خود را در این رسانه با دیگر کاربران آن به اشتراک بگذارند. اینستاگرام توسط کوین سیستروم و مایک کرایگر در ماه اکتبر ۲۰۱۰ راه اندازی شد و در سال ۲۰۱۲ به مبلغ یک میلیارد دلار توسط فیسبوک خریداری شد. و هم اکنون به محبوبترین شبکه اجتماعی در دنیا تبدیل شده است.
اینستاگرام متعلق به فیسبوک می باشد و تا پایان سال ۲۰۱۶ حدود ۶۰۰ میلیون نفر از سراسر دنیا به عضویت این رسانه اجتماعی درآمده اند. محتوای قابل انتشار در اینستاگرام، عکس و فیلم می باشد. در این بحبوحه خبرهایی مبنی بر هک شدن این شبکه ی اجتماعی نیز بسیار به گوشی می رسد. قابلیتی که فیسبوک پس از خرید این شبکه ی اجتماعی به منظور افزایش امنیت آن طراحی کرده است، قابلیت تایید هویت دو مرحله ای می باشد که کاربران با چند روش ساده به راحتی می توانند از هک شدن صفحه ی اینستاگرام خود جلوگیری نمایند.

چگونه از هک شدن صفحه اینستاگرام جلوگیری کنیم؟
در ابتدا پس از اجرای اپلیکیشن در گوشی اندرویدی و یا آیفون خود، از منوی پایین صفحه وارد پروفایل خود شوید. (در گوشی های اندرویدی باید بر روس سه نقطه ی بالا سمت راست کلیک کنید ولی در نسخه ی آیفون باید بر روی آیکون چرخ دنده کلیک نمایید.)
در این مرحله، در صفحه ای که برای شما نمایش داده می شود بر روی گزینه ی Two factor Authentication کلیک کنید.
سپس گزینه ی Require Security Code را فعال نمایید.
در پنجره ی پاپ آپ ظاهر شده بر روی گزینه ی Turn on کلیک کنید.

پس از انجام مراحل بالا، از سوی اینستاگرام به شماره تماس شما یک کد هویت ارسال می گردد که باید آن را وارد نمایید. توجه داشته باشید اگر از قبل شماره تماس خود را در پروفایل اینستاگرام خود وارد نکرده اید، باید قبل از انجام این مراحل، در ابتدا شماره تلفن خود را وارد نموده و سپس اقدام به انجام این کار نمایید.

پس از این مرحله نیز خود اپلیکیشن اینستاگرام برای شما تعدادی بک آپ کد برایتان نمایش می دهد که به راحتی باید از آن ها اسکرین شات بگیرید تا اگر زمانی از اینستاگرام خود خارج شدید و دوباره خواستید وارد شوید و کد برایتان پیامک نشد، می توانید از یکی از این کدها برای ورود استفاده نمایید.( توجه کنید که این کدها هرگز به دست شخص دیگری نیوفتد).
در نهایت پروفایل اینستاگرام دارای امنیت بالایی است که کسی غیر از شما نمی توانید به پروفایل شما دسترسی پیدا کند، زیرا علاوه بر رمز عبور باید یک کد تایید هویت دیگر نیز وارد گردد.

جهت مشاهده مطلب در صفحه اصلی به آدرس زیر مراجعه نمایید:

http://narsense.com/Newsletter/111
Photo
Add a comment...

Post has attachment
چگونه حریم خصوصی را در شبکه های اجتماعی حفظ نماییم
به دلیل افزایش پیشرفت تکنولوژی استفاده از اینترنت رو به افزایش است و به دنبال آن تعداد نرم افزارها و اپلیکیشن ها روز به روز افزایش می یابد. در دنیای امروز که افراد ساعات زیادی از شبانه روز را در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی سپری می کنند مقوله حفظ حریم شخصی و امنیت اطلاعات یکی از موضوعات مهم مطرح شده در این روزهاست. پیشرفت‌های معاصر در فناوری اطلاعات نقش بسیار مهمی در دیجیتالی‌کردن ارتباطات دارد. این پیشرفت‌ها زندگی بسیاری از افراد، تجارت‌های بزرگ و کوچک و سازمان‌های محتلف را متحول می‌کند.
انسان به عنوان موجودی اجتماعی همواره در راستای تعامل با دیگران و یافتن راه‌‌های نوین برای انجام آن اقدام می‌کند. در حال حاضر شبکه‌های آنلاین اجتماعی و خدمات ارائه شده در آنها به یکی از فضاهای محبوب و پرطرفدار برای کاربران آنلاین تبدیل شده است که علی‌رغم بعضی از مزیت‌ها با تهدیدها و مشکلاتی نیز برای کاربران همراه هستند. یکی از مهم‌ترین موضوعات مطرح در این حوزه به حفظ اطلاعات شخصی و حریم خصوصی کاربران مربوط می‌شود که به واسطه سهل‌انگاری شبکه‌های اجتماعی و پروتکل‌ها و مکانیزم‌های حفاظتی آن‌ها و همچنین عدم دقت، توجه و آگاهی کاربران، نقص شده و اطلاعات خصوصی افراد به سادگی در اختیار اشخاص ثالث قرار گرفته و زمینه سوءاستفاده از آن‌ها فراهم می‌شود. در این میان راهکارهای امنیتی در شبکه‌های اجتماعی تدوین شده است که می‌تواند با همکاری کاربران از سوءاستفاده‌های مذکور جلوگیری کرده و محیطی ایمن را برای تعاملات اجتماعی افراد فراهم آورد.

شبکه‌های اجتماعی
شبکه‌های اجتماعی، یک مکان مجازی هستند که روی شبکۀ اینترنت قرار گرفتند. هر کسی با هر گرایشی می‌تواند درون این شبکه‌ها عضو شده و با دیگران ارتباط برقرار کند. این ارتباط معمولاً به صورت ارسال و دریافت متن، تصویر، فیلم، پیوند و هر آن چیزی است که می‌توان آنها را با یکدیگر به اشتراک گذاشت. از طرف دیگر نظر طرف مقابل هم بسیار اهمیت دارد که به اصطلاح او مطالب ما را لایک (Like) کند. اصطلاحی که اگر ما از یک چیزی خوشمان بیاید، آن را به کار می‌بریم.جهت مطالعه ادامه مطلب به آدرس زیر مراجعه نمایید :

http://narsense.com/Newsletter/110Photo
Add a comment...

Post has attachment
مترجم گوگل در جام جهانی رکورد دار شد
جام جهانی 2018 با حضور 32 تیم از 14 ژوئن شروع شده و تا تا 15 جولای برگزار خواهد شد. جام جهانی 2018 در کشور روسیه برگزار شده و بیست و یکمین دورهٔ جام جهانی فوتبال است. بیش از یک میلیون توریست خارجی برای تماشای بازی‌های جام جهانی 2018 به روسیه سفر کرده اند. در این میان شاهد افزایش آمار بازدید و استفاده از مترجم گوگل(Google Translate) هستیم. به نظر می رسد در جام جهانی 2018 روسیه استقبال توریست های فوتبال دوست از این ابزار گوگل بسیار بوده چرا که برای ارتباط گرفتن با مردم محلی روسیه به مترجم خوبی مانند گوگل ترنسلیت احساس نیاز کرده اند.
مترجم گوگل (Google Translate) یک ماشین ترجمه چند زبانه است که توسط شرکت بزرگ گوگل ارائه می‌شود تا متن، صوت، تصویر، وبسایت، و یا ویدئوی زنده را از یک زبان به زبان دیگر ترجمه کند. مترجم گوگل در انواع پلتفورم‌ها و سیستم‌های عامل، از جمله برنامه‌های موبایلی برای اندروید و iOS، رابط وب، ویندوز و سایر نرم‌افزارها (به واسطه‌ی API) در دسترس و قابل استفاده می‌باشد. این ماشین ترجمه از بیش از ۱۰۰ زبان در سطوح مختلفی پشتیبانی کرده و بر اساس اطلاعاتی که در ویکی‌پدیا درج شده است روزانه به بیش از ۲۰۰ میلیون نفر خدمت‌رسانی می‌کند. این مترجم آنقدر مشهور و شناخته شده است که حتی صفحه‌ی درباره ما خود مترجم گوگل را تنها چند جمله و تصویر ساده تشکیل می‌دهد.
مترجم گوگل برای سیستم‌عامل اندروید و iOS نیز مانند نسخه‌های دیگر از بیش از ۱۰۰ زبان پشتیبانی کرده و علاوه بر آن می‌تواند ۳۷ زبان را به صورت تصویری، ۳۲ زبان را به صورت صوتی در حالت «گفت‌وگو» و ۲۷ زبان را با ویدئوی زنده ترجمه کند. مترجم گوگل علاوه بر اینکه می‌تواند به صورت زنده تعدادی از زبان‌ها را به صورت تصویری ترجمه کند، همچنین می‌تواند برای زبان‌هایی که در حالت زنده پشتیبانی نمی‌شوند از تکنولوژیِ OCR استفاده کرده و پس از عکاسی از محیط مورد نظر، متن آن را استخراج و ترجمه کند. البته قابلیت ترجمه‌ی زنده توسط دوربین بعد از قابلیت OCR، و پس از خرید برنامه‌ی Word Lens به مترجم گوگل اضافه شده است. در گوگل ترنسلیت 103 زبان زنده دنیا موجود است که کاربران می توانند برای برقراری ارتباط آسان تر استفاده کنند.
آمار نشان می دهد نرخ استفاده از زبان روسی در گوگل ترنسلیت در روزهای برگزاری جام جهانی تا 30 درصد رشد داشته و در این میان محبوب ترین کلماتی که معادل روسی آن ها جستجو شده، جام جهانی با افزایش 200 درصدی و ورزشگاه با افزایش 135 درصدی رکورددار بوده اند. بسیاری از ترجمه ها به زبان اسپانیایی بوده و تعداد آنها 2 برابر دیگر زبان ها است. در مرحله بعدی زبان عربی قرار دارد که سهمی 40 درصدی را در اختیار دارد. در اوایل ماه جاری گوگل یک بروز رسانی انجام داد که کاربران را قادر می سازد ترجمه ها را بدون اتصال به اینترنت انجام دهند.

جهت مشاهده مطلب می توانید به آدرس زیر مراجعه نمایید :

http://narsense.com/Newsletter/104
Photo
Add a comment...

Post has attachment
بازاریابی ویروسی چیست؟
هنگامی که اسم ویروس را می شنویم چیزی جز بیماری و دردسر به ذهنمان خطور نمی کند. اما هنگامی که ویروس در کنار کلمه بازاریابی قرار می گیرد یک ترکیب جذاب با مفهوم جدید و خاصی ارائه می کند. حتما فکر می کنید که ویروس چه ربطی به بازاریابی دارد. مقصود از بارایابی ویروسی چیست؟ در واقع بدون این‌ که پولی برای تبلیغات صرف شود پیام میان مردم پراکنده می شود، در واقع این نوع بازاریابی، مانند ویروس خود را تکثیر می‌کند و مشتری منتشرکننده آن است.
بازاریابی ویروسی یا همان وایرال مارکتینگ (Viral Marketing)، زمانی اتفاق می‌افتد که استراتژی یک کسب و کار این باشد که مخاطبان خود را تشویق به انتقال پیام بازاریابی خود کند. این روش، شباهت بسیاری با منتشر شدن ویروس در محیط اطراف دارد و دقیقاً به همین دلیل است که نام ویروسی یا وایرال بر روی آن گذاشته شده است. در واقع، تنها تفاوت این ویروس با سایر ویروس‌ها این است که در بازاریابی محتوا، ویروس شما از جنس محتوا است. متداول ترین روش برای انجام این نوع بازاریابی شبکه جهانی اینترنت است که با افزایش تعداد کاربران اینترنت، اهمیت آن روز به روز افزایش بیشتری می یابد. خریداران کالا و خدمات به صورت online دایماً در حال افزایش بوده و بیشتر از گذشته به سایر خریداران برای یادگیری و یا توصیه محصولات و خدمات جدید متکی هستند .

ویژگی‌های یک محتوای ویروسی چیست؟

اینترنت این امکان را برای یک کمپین فراهم می‌کند تا به سرعت ویروسی شود و به عبارتی، یک برند را یک شبه معروف کند. البته، نباید فراموش کنید که اینترنت صرفاً بستری است که به شما اجازه می‌دهد تا محتوای خود را سریع‌تر با دیگران به اشتراک بگذارید. اما هر محتوایی ویروسی نیست.

اکنون این سوال مطرح می‌شود که محتوای ویروسی دقیقاً چه ویژگی‌هایی دارد؟ چرا برخی از محتواها هیچ‌گاه مورد توجه مخاطبان خود قرار نمی‌گیرند؟ خب، در پاسخ بایستی گفت که یک محتوا، برای انتشار بی‌شمار باید دارای ویژگی‌هایی باشد که در ادامه به مهم‌ترین آن‌ها اشاره می‌کنیم:

کیفیت محتوا بایستی بالا و برای بیشتر مخاطبان خوشایند باشد.
محتوا جذاب و خلاقانه باشد و مخاطب خود را برانگیزد.
محتوا ارزش به اشتراک‌گذاری با دایرۀ دوستان و خانواده را داشته باشد.
البته، می‌توان گفت که خلاقیت اصلی‌ترین عنصر موفقیت در بازاریابی ویروسی است. با این حساب، لازم است که شما در خلق محتوای بازاریابی خود، از سرمایه رایگان و منحصر به فرد خود، یعنی خلاقیت، استفاده کنید. کافی است یکبار به خود جرات این کار را بدهید و محتوایی متفاوت خلق کنید. مطمئن هستم که اگر این خطر را به جان بخرید، حتی خودتان هم هر بار پس از دیدن خلاقیت خود لذت ببرید و مهم‌تر از آن، این لذت را به دیگران هم هدیه دهید!
چرا بازاریابی ویروسی محبوب شده است؟

شبکه های اجتماعی کاملا به سمت وب حرکت کرده اند. اکنون بخش بزرگی از دوستان و اعضای خانواده هر شخص روی خط است یا به زودی به آن متصل می شود.تماس شخصی بر روی وب تقریبا بصورت رایگان است.هر شخص می تواند در عرض کمتر از یک روز با صد نفر ارتباط برقرار کندو هر کدام از این صد نفر نیی به نوبه خود می توانند با بیش از صد نفر دیگرارتباط برقرار سازند. در واقع هرم ارتباطی می تواند در مدت یک روزساخته شود.
تأثیر شبکه نقش مهمی را ایفا می کند. همانطور که افراد بیشتریثبت نام می کنند، آنها می توانند با گروه بزرگتری ارتباط برقرار کنند و به زودی تعداد کل بصورت تصاعدی افزایش می یابد.
رمز موفقیت یک کمپین بازاریابی ویروسی، در انتشار محتواهایی است که همانند ویروس‌ها، هزاران و بلکه میلیون‌ها بار تکثیر می‌شوند.
شاید بتوان گفت که پایه و اساس بازاریابی ویروسی، انتشار اطلاعات به صورت دهان به دهان است، اما فناوری‌های مدرن و جدید مبتنی بر اینترنت، بسترهای بسیار مناسبی را جهت توزیع دیجیتال محتوای ویروسی فراهم آورده‌اند و امروزه، بهترین روش برای بازاریابی ویروسی، استفاده از اینترنت محسوب می‌شود.

جهت مشاهده ادامه مطلب به آدرس زیر مراجعه نمایید :

http://narsense.com/Newsletter/99


Photo
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded