Profile cover photo
Profile photo
Bursa Lazer Epilasyon, Dr. Özgül Akdemir
1 follower -
Bursa Lazer Epilasyon, Lazer Epilasyon Bursa, Buz Lazer Bursa
Bursa Lazer Epilasyon, Lazer Epilasyon Bursa, Buz Lazer Bursa

1 follower
About
Posts

Post has attachment
DUDAK DOLGUSU
Daha ziyade kadınlar arasında son dönem trendleri arasına giren dolgun dudak isteği, sağlık ve estetik sektörünün de konuya ilgisini yoğunlaştırmasıyla, uzun süreden beridir etkileri bilinen ve yan etkisinin neredeyse hiç olmadığı, çeşitli tedavilerde de sıkça kullanılan hyalüronik asit dudak dolgusu jelleri ile dudaklara istenilen şeklin verilmesi artık çok pratik ve kolay… Bunun yanısıra hyalüraonik asit cilt dolgusu yüzdeki derin kırışık ve çökmelerde de yaygın olarak kullanılmaktadır.

Hyalüronik Asit Nedir?

Hyalüronik asit vücudumuzda bulunana bağ dokunun ana yapı maddesidir. Ciltteki canlılık, parlaklık, nem, renk, sıkılık hyalüronik asitin etkileridir. Bebek cildinde yüksek miktarda hyalüronik asit bulunması konunun anlaşılması açısından iyi bir örnektir.
Dolgunun Kullanım Alanları

En sık kullanıldığı alanlar;
Dudak dolgunlaştırma ve dudak kontürünü belirginleştirmede
Derin kaş arası ve alın çizgilerinin giderilmesinde
Ağız kenarı kıvrımlarının giderilmesinde
Dudak ve çene arasındaki çökmelerin doldurulmasında

Dolgu Uygulama Süresi

Ortalama 15 - 30 dakikadır.
Sık Sorulan Sorular

Dolgu ağrılı / acılı bir işlem midir?
Tedavi ağrısız ve acısızdır yada tolere edilebilecek düzeydedir.

Dolgu işleminin yan etkisi var mıdır?
Bilinen herhangi bir yan etkisi bulunmamaktadır.

Dolgular kalıcı mıdır?
Hyalüronik asit dolguları ortalama 6 - 12 ay içerisinde etkisini kaybedecektir.

DAHA DETAYLI BİLGİ İÇİN iletişim formumuzu doldurun biz sizi arayalım.

02242491777 - 05442491777
www.drozgulakdemir.com
Photo

Post has attachment
Botox Uygulamaları

Fırsatlarımızı Kaçırmayın ...

DETAYLI BİLGİ VE RANDEVU İÇİN :
02242491777 - 05442491777
www.drozgulakdemir.com

Botoks uygulamaları, yaşla birlikte belirginleşen mimik çizgilerini hafifletmek ya da ortadan kaldırmak amacıyla kullanılan, kolay ve güvenilir bir yöntemdir. Botox enjeksiyonu özellikle alın, kaş çatma çizgisi, kaz ayaklarındaki ve boyundaki çizgilerde çizgilere enjeksionu yöntemi kullanılması sonucu olan kırışıklıkların açılmasında, botoks diğer sistemlerle tartışma götürmeyen bir iyilik hali sağlıyor.Bo­toks uy­gu­la­ma­sı minik iğnelerle ile kas­la­ra ila­cın ve­ril­me­si şek­lin­de ko­lay bir iş­lem­dir.

Botoks Nedir?
A tipi botulinum enjeksiyonu (Botoks), kas hareketlerini engeller, özellikle alın kırışıklığı, göz çevresi çizgi, kaş ortası çizgileri ve boyundaki kırışıklıkları, çizgileri azaltır. Botox, işleminde, direkt kasların içine, ince iğneler ile enjekte edilerek, çizgilerin yaklaşık 4-7 gün içerisinde yok olmasını sağlar ve ayrıca yeni kırışıklıkların oluşmasını da engeller.

Hangi sorunlarda etkili oluyor?
Özellikle mimik kaslarının hareketine bağlı olarak ortaya çıkan , Alın bölgesi, Kaş arası, Göz kenar çizgileri, Üst duda, Boyun çizgileri, El, ayak, koltuk altı terlemeleri, spasitede ve migren ağrılarında Botoks, kullanılmaktadır.

Botoks, Yapılan Bölgede Şişik Olur Mu?
Botoks, bir dolgu maddesi değil, bu nedenle Botox, yapılan bölgede şişlik olmuyor. Kas gevşemesi sonucu sadece, işlem yapılan bölgede hafif bir değişiklik oluyor.

İşlem Nasıl Uygulanıyor?
Botoks, bir enjeksiyon işlemi. Uygulanacağı bölge, lokal anestezi kremiyle uyuşturuluyor, 20 dakika bekleniyor. Uygulanacak alan temizlendikten sonra ince uçlu iğnelerle kas içine küçük dozlarda enjekte ediliyor. Uygulama için 10_15 dakikalık bir seans yeterlidir.

Kimler Yapabilir?
Estetik cerrahlar, dermatologlar, medikal estetik uzmanları botoks, yapabiliyorlar. İşlem yapan hekimin, yüz anatomisini ve kasların çalışma yönünü çok iyi bilmesi gerekiyor.

Ne Zaman Etki Gösteriyor?
En erken ikinci günde etkisini göstermeye başlıyor. Kişiden kişiye ve ilaca bağlı olarak farklılık göstermekle birlikte genel olarak etkisi dördüncü günde başlayarak yedinci günde tamamlanıyor. On günde tam sonuç elde edilmiş oluyor.

Yan Etkileri Oluyor Mu?
Botoks, çok uzun yıllardan beri tedavi amaçlı kullanılan bir ilaç. Tedavi amacıyla kullanılırken hastaya daha yüksek dozlar uygulanıyor. Bu durumda dahi hastalarda, herhangi bir organda hasar oluşturmuyor.

Botoks İşleminin Amaçı?
Sinirden kasa iletiyi bozan, yani sinirin verdiği emri kasta uygulatmayan bir ilaç; dolayısıyla uygulama sonrasında kas çalışmaz. Zaten botoks, işlemi bu amaçla yapılıyor.

Etkisi Ne Kadar Sürür?
Genellikle 4-6 ay etki sürer vardır. Zaman biraz daha kısa veya uzun olabiliyor; kalıcılık süresi kişiden kişiye ve ilaçtan ilaca farklılık gösterebiliyor. Botoksun etkisi geçince, işlem gören bölge eski halini alıyor. Aynı bölgeye beş, altı kez botox, yapıldığında etkisi artık daha uzun süre devam ediyor. Mutlaka kırışıklıklara yönelik uzman hekiminizce önerilen dermatokozmetik ürünlerde kullanılmalıdır. Bu etki süresini uzatabilir.

Kimlere Uygulanır, Yaş Sınırı Var Mı?
Yüzünde istenmeyen mimiği, çizgisi veya spazmı olan herkese, 18-65 yaş arasında uygulanabilen güvenilir bir yöntemdir. Ne var ki kırışıklık için botoks, yapıldığında, eğer kırışıklıklar çok derinse çizgiler tamamen yok olmaz fakat derinliği azalır. Çizgiler derinleşmeden önce yapıldığında sonuç daha başarılı olur.

Riskler Nedir?
Geçici doku zedelenme, his kaybı, enjeksiyon sırasında yanma. Nadiren gözkapağı düşmesi görülebilir fakat bu geçicidir. Enjeksiyon sırasında iğne ucu küçük bir kılcal damara rastladığında kanama olabiliyor; bir kaç gün göz etrafında morarma meydana gelebiliyor. Botoks, sonrası oluşabilecek bozukluklar geçici; dördüncü aydan sonra azalıyor, altıncı ayda kayboluyor.

Estetik Dışında Hangi Amaçlarla Kullanılıyor?
Spastik felçte; yüz felcinde, migrende, şaşılıkta, baş ağrılarında ve aşın terlemelerde de botoks, uygulanabiliyor.

Aşırı Terlemede Nereye Uygulanıyor?
Botoks, terlemeyi azaltıyor. Koltuk altında kıl dibine ulaşması için deri içine ve altına uygulanıyor. Terleme uygulamalarında doz, yüzdeki uygulamaya nazaran biraz daha yüksek tutuluyor ama sağlığa zararı dokunmuyor.

DETAYLI BİLGİ VE RANDEVU İÇİN :
02242491777 - 05442491777
www.drozgulakdemir.com
Photo

Post has attachment
Lazer Epilasyon da ÖZEL FIRSATLARI KAÇIRMAYIN.

DETAYLI BİLGİ VE RANDEVU İÇİN :
02242491777 - 05442491777
www.drozgulakdemir.com

Kadınlarda Lazer Epilasyon

Kadınların estetik görünüm kaygısı ve aşırı kıllanma problemleri, Türkiye’de ve dünyada uzun zamandan beri kadınları çözüm arayışlarına itmekte, cımbız, ağda, tüy dökücü krem, epilasyon aletleri derken bu talepler doğrultusunda tıp ve elektronik teknolojisinin harmanlanmasıyla ortaya çıkan lazer epilasyon, başlı başına bir sektör haline gelmiştir.
Kadınlarda en sık uygulama yapılan bölgeler:
– Kaş arası lazer epilasyon
– Kaş üstü lazer epilasyon
– Favori lazer epilasyon
– Dudak üstü lazer epilasyon
– Çene lazer epilasyon
– Boyun lazer epilasyon
– Yüz lazer epilasyon
– Koltuk altı lazer epilasyon
– Kol lazer epilasyon
– Bacak lazer epilasyon
– Göğüs lazer epilasyon
– Göğüs ucu / arası lazer epilasyon
– Bikini bölgesi lazer epilasyon
– Genital bölge lazer epilasyon
şelindedir.

Erkeklerde Lazer Epilasyon

Kadınlara göre daha az rağbet görmesine rağmen son dönemlerde erkeklerinde görünümlerine daha fazla önem verdiği, aşırı kıllanmanın önüne geçme çabalarının arttığı gözlemlenmektedir.
– Sakal üstü lazer epilasyon
– Kaş arası lazer epilasyon
– Kulak lazer epilasyon
– Ense lazer epilasyon
– Boyun lazer epilasyon
– Omuzlar lazer epilasyon
– Göğüs lazer epilasyon
– Sırt lazer epilasyon
– Kol lazer epilasyon
– Bacak lazer epilasyon
en sık uygulama yaptırılan bölgelerdir.
Özellikle belirtmek gerekir ki kıl yapısından dolayı erkeklerde lazer epilasyon uygulamaları kadınlara nazaran daha da başarılıdır.

İstenmeyen tüylerden kalıcı olarak kurtulmanın en hızlı ve en güvenilir yöntemidir. Soğutma sistemli lazer teknikleri ile lazer ısısı cilde zarar vermeden doğrudan kıl kökünü yok eden ısıya dönüşür. Dünyada 20 yılı aşkın süredir lazer epilasyon sistemleri uygulanmakta ve teknolojiler hızla gelişmekte ve daha konforlu daha etkili hale gelmektedir.

Nasıl etki eder?
Kıl ve kıla rengini veren melanin pigmenti ile ışık etkileşir. Kıl kökünde ısı enerjisine dönüşen lazer ışını kıl kökünü tahrip eder. Kalıcı epilasyon için lazer ışınının cildin derinliklerine inerek kıl köküne ulaşıp ısı enerjisine dönüşmesi ve köke hasar vermesi gerekir. Kıl rengi ne kadar koyu cilt ne kadar açık renkli ise o kadar iyi ve kısa zamanda sonuç alınır.

Neden çok seans gerekir?
Vücuttaki kıllar büyümeleri esnasında değişik evrelerdedir. Lazer sadece anagen faz denen evrede etkilidir. Her seansda bu evredeki kıllar yakalanmaya çalışılır. Her tedaviden sonra kılların rengi açılır incelir. Ortalama % 20-40 oranında azalır.Bölgeye ve cilt tipine göre ortalama 4-8 seans gereklidir.

Seans aralıkları ve seans süresi ne kadardır?
Seans sıklığı yüz bölgesinde 1-1.5 ay, diğer vücut bölgelerinde 2-2.5 aydır. Tedavi ilerledikçe seans aralıkları uzar. Seans süresi kullanılan cihazın hızına, kullanıcının bilgi ve tecrübesine, çalışılan bölgenin genişliğine göre değişir.

Ağrılı mıdır?
Dermaclinic’de soğutma sistemli ağrısız lazer sistemleri kullanılmaktadır.

Yan etkisi var mıdır?
Uygun lazer seçimi, uygun doz ve uzman ellerde bilinen yan etkisi yoktur.

Tedavi başarısını neler etkiler?
Lazer epilasyon konusunda özellikleri ve tercih nedenleri farklı lazer sistemleri vardır. Önemli olan kişinin ten rengi ve kıl rengine uygun lazerin seçilerek doğru şekilde kullanılmasıdır. Yaş, hormonal durum, genetik faktörler, ilaç kullanımı, metabolik faktörler önemlidir. Bu nedenle işlem öncesi kapsamlı dermatolojik muayene ve değerlendirme önemlidir. Hormonal problem varsa gerekli tetkikler yapılmalı, gerekirse ilaç tedavisi sonrası ya da ilaçla kombine lazer tedavisi yapılmalıdır. Bazen kıllanma ciddi bir hormonal problemin belirtisi olabilir. Lazer uygulamanın tıbbi bir işlem olduğu unutulmamalıdır.

Hangi bölgelere uygulanır?
Gözleri direkt ışıktan korumak şartı ile tüm vücu bölgelerine uygulanabilir.

ÖZEL FIRSATLARIMIZ İÇİN
0 224 249 17 77 ya da 0 544 249 17 77
www.drozgulakdemir.com
Photo

Post has attachment
Bir veya birkaç kimyasal ajanın deriye uygulanması ile deride çeşitli derinliklerde kontrollü hasar oluşturulması ve sağlıklı bir derinin ortaya çıkmasını hedefleyen uygulama yöntemidir. Kimyasal peelingte amaç, deri tabakalarında istenilen derinliğe kadar hasar oluşturmak ve rejenerasyon sırasında yara iyileşmesinin avantajlarından yararlanarak çeşitli lezyonların tedavisini sağlamaktır.

KİMYASAL PEELİNG UYGULAMALARI
• Yüzeysel Kimyasal Peeling

Meyve asitleri ile yapılan peeling yöntemidir. Bitkisel peeling şeker kamışından elde edilen glikolik asitlerle, sütte bulunan laktik asitlerle vs. uygulanabilir. Daha yaygın olarak bilinen isimleri ise alfa hidroksi asitler (AHA) dır. Bunlar oldukça küçük moleküller olduğu için epidermisi (cildin en üst tabakasını) kolayca geçebilmektedir. Ancak daha alt tabaka olan dermise geçemezler. Epidermisteki hücrelerin yenilenmesini tetikleyerek onların dış etkenlere olan toleransını arttırırlar. Hücre yenilenmesi dışında epidermal kökenli olan yüzeysel lekelerin tedavisinde de başarılı olmaktadır.

Bir başka yüzeysel peeling ise salisilik asitlerle (BHA) yapılan peelinglerdir. Bu madde daha yüzeysel olarak epidermisi (cildin en üst tabakasını) etkiler. Daha çok akne, siyah ve beyaz nokta tedavisinde ve ikincil olarak lekelerin tedavisinde de tercih edilmektedir.

İşlem sonrası hemen günlük hayata dönülebilir.
• Orta Derinlikte Kimyasal Peeling

TCA – Trikloroasetik asit (10% – 35%) ve glikolik asitler yapılmaktadır. Ter bezleri, yağ bezleri ve kıl foliküllerinin bulunduğu dermisin derindeki tabakasında harabiyete yol açarak pigment değişikliklerini, hafif-orta derecedeki kırışıklıkların tedavisini de içeren fotoyaşlanma etkilerini düzeltmede ve ayrıca güneşe maruz kalmış ciltte, özellikle yüzde, ellerde, ön kolda ve boyunda ortaya çıkan kanser öncesi bir cilt hastalığı olan aktinik keratoz tedavisinde etkili olan bir yöntemdir..

İşlem sonrası yüz kırmızı bir renk alır. Daha sonra cilt rengi kahverengiye doğru koyulaşır ve 2-3 gün içinde deri dökülmeye başlar. İyileşme süreci yaklaşık 1 hafta sürmektedir. İyileşme sürecini hızlandırmak için cilt temiz tutulmalı, her gün birkaç defa yıkandıktan sonra nemlendirici bir pomad sürülmelidir.
• Derin Kimyasal Peeling

TCA (50%), Bakers, Fenol ve Jessner’s solüsyonları ile yapılan peeling yöntemidir. Ciddi oranda soyulma gerçekleştirilmektedir. Akne ve sivilce izleri, skarlar, cilt lekeleri ve kırışıklıkların tedavisinde çok etkilidir. Ağrılı ve acılı bir işlem olması nedeniyle lokal anestezi altında yapılır. İşlemden sonraki süreç oldukça ağrılıdır. Düzenli ağrı kesici kullanılması gerekir. Yüzde 1 – 2 hafta devam eden şişlikler görülür. Yaklaşık 1 ay iyileşme süreci vardır ve kızarıklığın tamamen iyileşmesi 3 aya kadar sürebilir. Diğer kimyasal peeling yöntemlerine göre çok daha etkilidir ve etkisi uzun süre devam eder. Koyu tenli kişilerde muhtemel kalıcı renk açılması ihtimali dolayısıyla açık renk cilt yapısına sahip bireyler için daha uygun bir peeling yöntemidir.
Kimyasal Peeling Öncesi İncelenmesi Gereken Durumlar

– Aktif enfeksiyon ve açık yaraların olması
– Aktif uçuk (herpes) virüs enfeksiyonu
– Son 3-12 ay arasında geçirilmiş orta veya derin peeling
– Yakın zamanda geçirilmiş yüz cerrahisi
– Anormal skar oluşumu, keloid hikayesi ve geç yara iyileşmesi öyküsü
– Radyoterapi öyküsü
– Fitzpatrick deri tipi IV, V, VI
– Salisilik asit peelingi için Aspirin alerjisinin olması
– Antikoagülan kullanımı
– Yoğun sigara kullanımı
– Gebelik / emzirme
– Yoğun güneş ışığına maruz kalma riski
– Geçirilmiş cerrahi girişimler (en az 6 ay beklenmelidir)
Kimyasal Peeling Seans Süresi ve Seans Sayıları

Seanslar tedavi edilecek bölgenin büyüklüğüne göre ortalama 30 – 60 dk. sürmektedir.
Seans sayıları kişiden kişiye, vakaya ve uygulama türüne göre değişiklik göstermekle birlikte ortalama;
yüzeysel peeling uygulamalarında 2 – 4 hafta aralıklarla 4 – 8 seans,
orta derinlikte peeling uygulamalarında 2 – 4 ay aralıklarla 2 – 4 seans,
derin peeling uygulamalarında genelde tek seans yeterli olmaktadır.
Kimyasal Peeling Öncesi Uyarılar

– Kimyasal peeling işleminden az 1 hafta öncesinden saç boyası ve perma yaptırılmamalıdır.
– Tedavi için mümkün mertebe bahar ve kış ayları seçilmelidir.
Kimyasal Peeling Sonrası Uyarılar

– Direkt güneş ışığına maruz kalınmamalı ve solaryumdan kaçınılmalıdır. Bu hassasiyet mümkün mertebe 6 ay süreyle uygulanmalıdır. Bu süre boyunca yüksek faktörlü güneş koruyucular kullanılmalıdır. Yaz aylarında şapka ve gözlük kullanmakta önleyici tedbirler arasındadır.
– İlk gün duş yapılmamalı, 1 hafta süreyle ılık bir duş tercih edilmelidir.
– 2 – 3 gün sonrasında makyaj yapılmasında bir sakınca yoktur. Dudak ve göz makyajı yapılabilir.

Sık Sorulan Sorular
Kimyasal peeling ağrılı / acılı bir tedavi midir?

Yüzeysel ve orta derinlikte peeling uygulamalarında tedavi sırasında ve sonrasında ciltte hafif ve orta şiddette yanma hissi oluşabilir. Acıyı azaltmak için anestezik kremler kullanılabilir. Derin peeling işlemi ağrılı ve acılı bir cilt soyma işlemidir. Tedavi lokal anestezi altında uygulanır. Tedavi sonrasında anestezik kremler ve ağrı kesicilerin düzenli kullanılması gerekir.
Kimyasal peelingin yan etkisi var mıdır?

– Ciltte kızarıklık ve cilt renginde açılmalar olabilir.
– Bazı durumlarda boyunda göz yaşı damlasını takiben peeling çizgisi oluşabilir.
– Hassas ciltlerde alerjik reaksiyonlar ve kimyasal yanık riski bulunmaktadır.
Danışma ve testler ücretli midir?

Hayır, dilediğiniz zaman randevu alarak uzmanlarımıza danışabilir, görüş ve ortalama fiyat bilgisi alabilirsiniz. Bizlere e-posta, telefon veya bizzat kliniklerimize gelmek suretiyle ulaşabilir, aklınıza takılan konularda bilgi alabilirsiniz.

DETAYLI BİLGİ VE RANDEVU İÇİN :
02242491777 - 05442491777
www.drozgulakdemir.com
Photo

Post has attachment
AÇ MEZOTERAPİ

Saçların fizyolojik yapısında olan incelme ve zayıf düşme durumlarında saç diplerine uygulanan enjeksiyonlarla saçın güçlenmesi sağlanır. Saç mezoterapisi ve P.R.P, uygulanan yöntemler arasındadır.
Prp nedir?

Saça uygulanan PRP (Platelet Rich Plasma), kendi kanınızdaki materyallerin kullanılarak saçlı deri dokusunun ve içindeki saç köklerinin onarılması işlemidir. Kısa süre içerisinde, kolay uygulanabilen ve etkili sonuçlar veren bu yöntem, saç kaybında en iyi medikal tedavi yöntemlerden biri olarak gösterilmektedir.
PRP, saça nasıl etki ediyor?

PRP'de amaç, zengin materyalle saç kaybını durdurarak, sağlıklı saç döngüsünü kazandırmak ve saç tellerini güçlendirmektir. PRP, işlemde kişinin kendi kanı kullanıldığı için hiçbir alerji ve kanla bulaşan hastalık riski taşımaz. İyileşme süreci, içerik dolayısıyla çok kısadır. Uygulama bölgesinde doku gelişimi başlar, hasar görmüş zayıf saç folikülleri onarılır ve yeni, güçlü saç kılı üremeye başlar.
Kimler PRP yaptırmalı?

PRP, hem kadınlar, hem de erkekler için sonucu çok memnun edici bir uygulamadır. Yöntem, saç ekimi operasyonlarından sonra da yerleştirilen greftlerden maksimum sonuçlar almak için özellikle önerilir.
Saç mezoterapisi nedir?

Saç mezoterapisi

Saç Mezoterapisi, saç köklerinin daha sağlıklı ve yaşam süresi daha uzun saç telleri üretebilmesi için aktif hale getirilmesi işlemidir. Saç Mezoterapisi'nin diğer klasik ilaç tedavilerine göre üstünlüğü; ilaçların küçük dozlarda bölgesel kullanılmasıdır. Yan etki riskinin olmaması bu yöntemin başlıca avantajıdır. Ayrıca bu işlemin sonuçları oldukça tatminkârdır.
Saç Mezoterapisi nasıl uygulanır?

Saç mezoterapisinde amaca uygun olarak seçilen ilaç karışımları, bölgesel olarak küçük dozlarda, özel iğneler ve özel bir teknikle cilt içine verilir. Derinin orta tabakasında bulunan kılcal damar uçlarına ulaşan ilaç, süratle etkisini gösterir. Uygulanan ürün, saç köklerini besleyen vitaminleri, mineralleri, özel yapı taşı proteinlerini, antioksidanları ve bölgesel kan dolaşımını arttırıcı ilaçları içerir.

DETAYLI BİLGİ VE RANDEVU İÇİN :
02242491777 - 05442491777
www.drozgulakdemir.com
Photo
Wait while more posts are being loaded