Profile

Cover photo
Mansure Morgan
Works at جهاد دانشگاهی
Attended YMCA college - Chicago
Lives in مشهد
32,308 followers|7,568,238 views
AboutPostsPhotosVideos

Stream

Mansure Morgan

Shared publicly  - 
 
 
برای ذبیح الله، کارگری که قربانی بدمستی یک سلبریتی شد

در خبرها آمده است که یک بازیگر زن، در حال مستی دو کارگر افعانستانی را در یک بزرگراه با خودرو خود زیر گرفته؛ یکی از آنها به نام "ذبیح الله" را کشته و دیگری را شدیدا مجروح کرده است. گفته می شود این بازیگر هنگام انتقال دو کارگر به بیمارستان حرف های نژادپرستانه ای هم علیه افغانستانی ها بر زبان آورده و اعتراض کرده که چرا به آنها رسیدگی می شود!

ماجرا یک تقابل کلاسیک متن و حاشیه، شمول و طرد، خود و دیگری است. صحنه دلخراشی از روابط قدرت در عرصه جامعه و فرهنگ. یک طرف آنقدر گمنام است که از او فقط یک نام می شناسیم؛ "ذبیح الله"، بدون هیچ اشاره ای به فامیل و نسب. دیگری اما مشهور است و نام خانوادگی اش هم "حشمت" است. البته من که شغل و کارم سینما است، اسم تحفه ای به نام "غزل حشمت" را هم تاکنون نشنیده بودم و تصویر او را هم بجا نیاوردم. دیروز از مدیرعامل خانه سینما هم که پرسیدم، او را نمی شناخت. ظاهرا شهرت اصلی او و مرد همراهش در صحنه تصادف، بیشتر ناشی از برخی برنامه های مزخرف تلویزیونی بوده است. این سلبریتی های تازه به دوران رسیده درجه سه، معمولا محبوب نشریات زردی هستند که دستشان به بازیگران درجه یک نمی رسد.

البته جرم و رفتار غیراخلاقی این به اصطلاح بازیگر نباید بهانه ای شود برای پنجه کشیدن بر چهره هنرمندان سینما و تلویزیون، که این روزها در بی تفاوتی دستگاه قضا، قربانی اسیدپاشی های مطبوعاتی به نام دین و مقدسات هستند. رانندگی در حال مستی در همه جای جهان جرم است و مجازات سنگینی دارد و اکنون که به مرگ و مجروحیت منجر شده هم قطعا مجازاتش سنگین تر خواهد بود. قطعا بسیاری از اهالی سینما و تلویزیون از رفتار این خانم به اصطلاح بازیگر ناراضی هستند، چون به هر حال به حیثیت صنفی آنها هم لطمه زده است. اما تعمیم رفتار خطای یک فرد به یک صنف کاری اخلاقی نیست، چه آن فرد یک بازیگر باشد، چه یک مداح.

اما در این میان من در فکر "ذبیح الله" هستم. به پدر و مادرش که جوانی را از دست داده اند. آیا همسر و فرزندی داشته است که بی سرپرست شده اند؟ آیا اصلا به عنوان کارگری مهاجر کسی را اینجا دارد که اولیای دم او محسوب شوند؟ اصلا مدارک قانونی برای کار داشته که حالا بتوانند حقی برای او طلب کنند؟ یا مثل هزاران هزار افغانستانی دیگر، حتی دربرابر تعرض به جان و مال و ناموسش هم نمی تواند به دادگاه مراجعه کند، چون حضورش "قانونی" نبوده است؟

ظاهرا شهرداری منطقه ۶، که ذبیح الله در استخدام آن بوده، پیگیر ماجرا است. چون ذبیح الله در حین کار جانش را از دست داده است، قطعا آنها هم مسئولیت حقوقی در قبال او و خانواده اش دارند. کاش شهردار محترم تهران، که اخیرا اخبار بذل و بخشش ها به برخی مدیران مفت خور و بی درد توسط سازمان های زیرمجموعه ایشان افکار عمومی را متاثر ساخت، در قبال کارگرانی مثل ذبیح الله هم بذل عنایت داشته باشند. می دانم که هزاران کارگر شهرداری را هم در این مدت در قالب تعاونی مسکن صاحبخانه کرده اند. اما امیدوارم که با قاطعیت از حق "ذبیح الله" - که افغانستانی تبار است - هم دفاع کنند. همه ما که در تهران زندگی می کنیم و از خدمات شهری بهره مند هستیم، اولیای دم ذبیح الله هستیم. مبادا که این سلبریتی نوکیسه و تازه به دوران رسیده، به واسطه شهرت و ثروت، از چنگ عدالت بگریزد و خون ذبیح الله پایمال شود. 
 ·  Translate
17 comments on original post
14
mohammad reza's profile photo
 
بازیگره کی بوده ؟؟؟
 ·  Translate
Add a comment...

Mansure Morgan

Shared publicly  - 
 
 
با «اظهارات غیرسمی رهبری» چه میتوان کرد؟

این نوشته در پی تایید یا تکذیب آنچه در جلسه‌ی آقای احمدی‌نژاد با رهبر انقلاب گذشته، نیست. بلکه در پی زدودن برداشتی اشتباه از پدیده‌ی «اظهارات غیررسمی رهبری» نوشته شده؛ آنچه که اینروزها به آن «کُد» گفته می‌شود.

1. در مواردی از این قبیل که این گونه اظهارات مطرح میشود، این بیانات هم از قول رهبری منتشر میشود که: «مبادا کسی تصور کند که رهبری یک نظری دارد که #برخلاف آنچه که به عنوان نظر رسمی مطرح می شود، در خفا به بعضی از خواص و خلّصین، آن نظر را منتقل می کند که اجراء کنند ۱۳۸۹/۰۵/۳۱»
در این بیانات منظور آن نیست که رهبری هیچ حرف خصوصی ندارد و تمام حرف‌هایش را در علن میزند، بلکه مقصود اصلی آن است که حرف رسمی با غیررسمی تفاوتی ندارد. یا به عبارت دیگر، دورویی در اظهارات رهبری وجود ندارد.

2. جالب اما آنجاست که کمتر کسی به پاراگراف بعدی همان بیانات توجه میکند: «البته... فعالیت دینی شما، فعالیت اجتماعی شما جوانانه است؛ با رفتار پیرمردانه‌ی پیرمردها طبعاً تفاوت پیدا میکند ۱۳۸۹/۰۵/۳۱». اینجا هم رهبری تلویحا بیان می‌کنند که رفتارها و منش‌های غیررسمی ایشان لزوما فاقد اعتبار نیست.

3. سوال اینجاست که آیا همه‌ی منش رهبری را میتوان از «اظهارات رسمی» فهمید؟ آیا رهبری در هفته‌هایی که سخنرانی عمومی ندارند، از موضع‌گیری در قبال مسائل کشوری نیز کنار نشسته‌اند؟ در این صورت تکلیف ما با اخباری نظیر تمجید از برخی آثار فرهنگی نظیر بادیگارد، ارغوان و ... و یا اخبار غیررسمی سیاسی نظیر «باغی بودن خاتمی»، تذکرات به روحانی، عدم استفاده از لفظ امام خامنه‌ای و ... چیست؟ آیا برای این قبیل «اظهارات غیررسمی رهبری» هم از بیانات آورده شده در بند «1» استفاده میکنیم یا چون برای‌مان خوشایند است، به راحتی آن را میپذیریم؟

4. جالب اینجاست که خود آیت‌الله خامنه‌ای نیز خوانش «اظهارات غیررسمی رهبری» را در برخی موارد، مفید فایده میدانند. برای مثال چند سال پس از آغاز رهبری ایشان و در شرایطی که آیت‌الله خامنه‌ای در تمام دوران انقلاب در مواجهه با مسائل مهم کشوری با امام تعامل می‌کرده‌اند در ۱۳۷۴/۰۳/۱۱ در بیان نقش حاج‌احمدآقا در انتقال صحبت‌های امام اظهار داشته‌اند: «گاهی اوقات است که مصلحت نیست رهبری در امری اقدام کند؛ لکن خوب است نظرش دانسته شود تا کسانی که میخواهند مسائلی را رعایت کنند، حواسشان باشد که نظر رهبری این است.» بیاناتی که این‌روزا هم کمتر مورد توجه قرار میگیرد.

5. صد البته فهم این مهم سخت نیست که رهبری از این امر کراهت دارند که درباره‌ی همه‌ی چالش‌های ذهنی امت حزب‌الله اظهارنظر کنند و اصطلاحا لقمه‌ی آماده را ارائه دهند. که این منش در جلسات دانشجویی ماه رمضان واضح است.

نتیجه آنکه به نظر میرسد اولا همه‌ی آنچه باید از رهبری دانسته شود، در «اظهارات رسمی» رهبری ممکن است موجود نباشد. ثانیا همواره نباید مترصد «اظهارات غیررسمی» بود؛ گاهی اوقات. سوم آنکه لزوما همه‌ی «اظهارات غیررسمی» را نباید به دیوار کوبید. والعاقبة للمتقین
 ·  Translate
74 comments on original post
12
Add a comment...

Mansure Morgan

Shared publicly  - 
 
 
بچه‌هایتان را مؤمن بار بیاورید
خدا ، فرزند مومن را در قیامت به شما میرساند تا چشمتان روشن شود

رهبر معظم انقلاب اسلامی :
این آیه‌ شریفه برای من همیشه جالب بوده است : «الَّذینَ آمَنوا وَاتَّبَعَتهُم ذُرِّیَّتُهُم بِإیمانٍ ألحَقنا بِهِم ذُرَّیَّتَهُم وَ ما ألَتناهُم مِن عَمَلِهِم مِن شَیء» ؛ کسانی که توانسته‌اند ایمان ذریه‌ خود را حفظ کنند ما در درجات عالىِ معنوی ، ذریه را به آنها ملحق میکنیم ...
مؤمن که شما باشید ، اگر توانستید بچه‌ خود را مؤمن بار بیاورید ، خدای متعال کمبودهای این بچه را در قیامت ، در بهشت و در عرصات دشواری که در برابر شماست ، جبران میکند ؛ او را به شما میرساند تا چشم و دل شما روشن شود
خدا برای یک مؤمن خیلی ارزش قائل است
۱۳۸۳/۰۸/۰۶


#روحی_فداه  
 ·  Translate
3 comments on original post
13
Add a comment...

Mansure Morgan

Shared publicly  - 
 
 
شعر معروفی است که به اشتباه به برتولد برشت نسبت داده می شود و در اصل از یک کشیش پروتستان آلمانی در دوره نازی ها به نام مارتین نیمولر است. مضمون شعر هم گواهی می دهد که از برشت نیست، چون او گرایش چپ داشته است. اتفاقا اهمیت شعر در این است که آنرا یک کشیش سروده است:

اول سراغ کمونیست‌ها آمدند،
سکوت کردم چون کمونیست نبودم.
بعد سراغ سوسیالیست‌ها آمدند،
سکوت کردم زیرا سوسیالیست نبودم.
بعد سراغ یهودی‌ها آمدند،
سکوت کردم چون یهودی نبودم.
سراغ خودم که آمدند،
دیگر کسی نبود تا به اعتراض برآید.

دیشب در مراسم اکران خصوصی فیلم عاشورایی "هیهات"، ضمن اشاره به این شعر گفتم که نباید در برابر رایج شدن فرهنگ فحاشی و هتاکی و تهمت های بی شرمانه سکوت کنیم. و گرنه روزی این فرهنگ دامن خود ما را هم می گیرد و هیچ کس اعتراض نخواهد کرد. و افزودم که دستگاه قضا نباید اجازه دهد که تصوری درباره کشور ما شکل بگیرد، شبیه آن قریه ای که سعدی در گلستان از زبان شاعری آن را چنین توصیف می کند که در آن "سگان را گشاده اند و سنگ ها را بسته اند".

وقتی کثیف ترین اتهامات بی پایه، که بیان آن مجازات شرعی دارد، به راحتی در رسانه ای مدعی اسلام و ارزش ها نشر می شود، و واکنشی به آن داده نمی شود، تصوری که طبیعتا در ذهن ناظران ایجاد می شود آن است که "کار خودشان است". به گمانم نیروهای حزب اللهی که حقیقتا دلسوز نظام و انقلاب هستند، نباید اجازه دهند گرد چنین تهمت ناروایی بر پیشانی نظام بنشیند.
 ·  Translate
مراسم رونمایی از فیلم چهار اپیزودی «هیهات» در حالی برگزار شد که با حضور پرتعداد هنرمندان روی سن از خانواده شهید همدانی تجلیل به عمل آمد.
11 comments on original post
3
Add a comment...

Mansure Morgan

Shared publicly  - 
 
 
نگاه کُدبازها به رهبری چگونه است؟

کدبازها با تقلایشان برای خبر دادن از جلسات خصوصی رهبر می‌خواهند چه چیزی را بپذیریم؟ که رهبری را متهم کنیم که حرف و عملش با هم نمی‌خواند؟ یعنی در ظاهر می‌گوید در انتخابات و آمدن نیامدن افراد دخالت نمی‌کند اما پشت پرده مدیریت می‌کند؟! که به مردم می‌گوید حرف درگوشی با کسی ندارد اما در واقع از طریق سرشاخه‌ها نظراتش را منتشر می‌کند؟ که خودش به ارتباط سلسله مراتبی قایل است و حرفش را از کانال‌هایی که هر کدام قبیله‌ای برای خودشان دارند به مردم می‌رساند؟ که رهبری نمی‌داند شایع کردن کدبازی باعث اختلاف و تفرقه می‌شود و با دست خودش طرفدارانش را دو پاره و چند پاره می‌کند؟ که فلسفه وجودی شورای نگهبان را نادیده می‌گیرد و اینطور القا می‌کند که حتی پیش از شورای نگهبان هم مراحلی برای انتخابات وجود دارد؟ بهتر نیست به جای اینهمه تبعات نامطلوب و فاسد بپذیریم که کدبازها آدم‌هایی احساساتی، جوگیر‌ و اهل اغراق و مبالغه‌اند و دوستی‌شان هم دوستی خاله خرسه است؟ واقعا بهتر نیست؟
 ·  Translate
12 comments on original post
6
Add a comment...

Mansure Morgan

Shared publicly  - 
 
 
حاجی یادت هست می گفتی:
زمان بازرگان به ما بر چسب چریک زدند،
زمان بنی صدر هم برچسب منافق!
الان هم بر چسب خشک مقدسی و تحجر.
هر قدمی که در راه خدا و بندگان مستضعف او برداشتیم، برچسب بارانمان کردند.
حالا روزی ده برچسب دشت می‌کنیم،
اما بسیجیان دلسرد نباشید.
حاشا که بچه بسیجی میدان را خالی کند ...
هدیه به روح شهید همت
https://telegram.me/ammarzabehi
 ·  Translate
14 comments on original post
9
Add a comment...

Mansure Morgan

Shared publicly  - 
 
 
اینو میگن آخوند، اینو میگن آخوند!
خبر رسید که ضد انقلاب با حمله به یک روستا در نزدیکی سنندج، دکتر جهاد را به اسارت درآورده اند.
صبح اول وقت راه افتادیم.
مصطفی عمامه به سر،اما با بند حمایل و یک نوار فشنگ به دور کمر،قوت قلب همه بود.
پیش مرگ های کرد که در کنار ما با دشمن می جنگیدند،چپ چپ به مصطفی نگاه می کردند.
هیچکدام باور نمی کردند او هم مثل بقیه اهل رزم و درگیری باشد.
متاسفانه همان صبح،ضد انقلاب،دکتر جهاد را به شهادت رسانده بود، اما درگیری ها تا عصر ادامه داشت.
وقت برگشتن، پیش مرگ ها تحت تاثیر شجاعت شیخ مصطفی،ول کن او نبودند.
یکی از آن ها، طوری که همه بشنوند گفت:" اینو میگن آخوند، اینو میگن آخوند!"
مصطفی که می خندید دستی کشید به سبیل های تا بناگوش آن کاک مسلح و گفت:"اینو میگن سبیل.اینو میگن سبیل!

هدیه به روح شهید مصطفی ردانی پور
عید ولایت بر همه عزیزان مبارک
https://telegram.me/ammarzabehi
 ·  Translate
11 comments on original post
13
Add a comment...

Mansure Morgan

Shared publicly  - 
 
 
از ابتدای شکل گیری داعش و دست به دست شدن فیلم های قساوت های عجیب و غریب آنان در قبال نظامیان و شهروندان غربی، همگی در حیرت بودند که مگر می شود یک انسان عادی دست به چنین کارهایی بزند؟
روشنفکران، جامعه شناسان، روان شناسان، علما و ... هریک حرفی می زدند. یکی می گفت اینها بیماران روانی اند، دیگری می گفت فقر اقتصادی سبب این کارها می شود، آن یکی می گفت همه اش تقصیر ابن تیمیه است!
اما به نظر من برای فهم داعش یک بار دیگر باید برنامه دیشب #همقصه را دید. برای فهم آنچه امروز در داعش می گذرد باید مروری کرد بر آنچه در بگرام ها و گوانتاناموها گذشته و می گذرد.
اعمال داعش و القاعده کنش نیست، واکنشی است در برابر بلاهایی که بر سر #عافیه_صدیقی ها می آید. دیوار انتقام کوتاه است.
وقتی خودم را جای آن زندانی گوانتانامو می گذارم که حالا آزاد شده و درپی انتقام از تمام آن تحقیرشدگی ها، لباس نارنجیِ شبیهِ زندانیان گوانتانامو بر تن یک آمریکایی می کند و او را با افتخار جلوی دوربین سر می برد و فیلمش را در اینترنت پخش می کند، به او حق می دهم!
کار او را تایید نمی کنم ولی با خود می گویم شاید اگر من هم جای او بودم همین عکس العمل را نشان می دادم. هیچ چیز به ویران گری واکنش یک ظلم دیده تحقیرشده نیست!

 ·  Translate
View original post
7
Add a comment...

Mansure Morgan

Shared publicly  - 
 
 
ما هم نه بخشيده‌ايم، نه فراموش كرده‌ايم

«نه می بخشيم؛ نه فراموش می كنيم.» اين شعاری است كه سمپات‌های فتنه‌ 88 در واكنش به عذرخواهی سعيد مرتضوی در فضای مجازی می‌نويسند. نقش او در جنايت كهريزک آمر به انتقال بازداشتی های آشوب‌ها به بازداشتگاهی بوده كه بايد پيش از آن تعطيل می شد. او به‌حق از كار بركنار، محاكمه و مجبور به عذرخواهی شد. آن سوی ماجرا هم تئوريسين‌های فتنه، آشوبگران، آنها كه مسجد و بانک و اموال عمومی آتش زدند و به مردم و عزاداران حسينی و پايگاه بسيج حمله كردند و... اغلب مجازات شدند. با اين همه، حاميان فتنه‌ای كه نظام را تا مرز براندازی پيش برد – كه آزادانه در كشور روزنامه و سايت دارند - تلاش چند ساله براى انحراف اذهان از اصل ماجرای فتنه را با نامه‌ مرتضوی عمق بخشيدند. گويی همه‌ آنچه سال 88 بر مردم ايران گذشت، جنايت كهريزک بود و اين ماجرا قبل و بعدی نداشت. بيان بخشی از يک ماجرا يا تعريف يک حادثه از ميانه‌ آن ذهن را متوجه عمق سياسی‌كاری حاميان فتنه‌ می‌كند كه چگونه خون‌های ريخته شده را ابزار رسيدن به اهداف جناحی خود می‌كنند.

تعبير نادرست «شهيد» براى قربانيان كهريزک در نامه‌ مرتضوی نيز به آنان فرصت موج سواری بیشتر می دهد تا بيشتر خود را محق بدانند. آنها عذرخواهی فردی را كه دستور انتقال بازداشتی‌ها به كهريزک داده، نمی پذیرند؛ اما از سويی ديگر هشت ماه آشوب و بيانيه‌های دعوت‌ به آشوب را اعتراض مدنی می خوانند. جنايت کهریزک را می‌بينند و جنايت حمله به پايگاه مهمات بسيج را كه منجر به مرگ هفت تن شد، نمی‌بينند. جنايت کهریزک را می بينند و ليست پرتعداد خسارات مادی و معنوی لیدرهای فتنه‌ 88 بر كشور و مردم را نمی‌بينند. جنايت كهريزک در ميانه‌ فتنه را می‌بينند و آغاز ماجرا از يک دروغ بزرگ و رئيس‌جمهور خودخوانده‌ پيش از پايان انتخابات را نمی‌بينند.

اگر قرار به عذرخواهی است - كه هست- و هر کس گناهی كرده بايد مجازات و مجبور به عذرخواهی شود، پس توبه‌نامه‌ مردمان خداجوی ميرحسين موسوی را كه ظهر عاشورا در مقدس‌ترين روز عزای مردم اين سرزمين كف زدند، رقصيدند، حمله كردند و آتش زدند، چه زمانی خواهیم دید؟ آيا رسانه‌ اصلاح‌طلبی خواهيم يافت كه بر گناه موسوی در حمايت از آشوبگران عاشورای 88 تأكيد كرده باشد؟ توبه‌نامه‌ آنها كه بيانيه دادند و آبروی نظام برخاسته از خون‌های ملت را دستمايه‌ قدرت‌طلبی خود كردند و زمينه براي آشوب و مرگ و تحريم و دست‌اندازی سياسی و اقتصادی بيگانگان چيدند، چه زمانی منتشر می‌شود؟ عذرخواهی آنها كه به ضدانقلاب فرصت دادند در خيابان‌های پايتخت جمهوری اسلامی با فريادهای «مرگ بر اصل ولايت فقيه»، «نه غزه، نه لبنان... »، «جمهوري ايراني» و... آرمان‌های امام امت را آتش بزنند، چه زمانی نوشته می شود؟!

سران فتنه بعد از هشت ماه ايجاد ناامنی، با رأفت مصلحت‌انديشانه‌ نظام مورد هيچ برخوردی قرار نگرفتند و زندگی شان به شكل عادی و حتی بی‌كوچک‌ترين محدوديتی همچون روال سابق ادامه يافت (اقدام تأمينی حصر براي حفظ امنيت مردم مربوط به يك سال بعد و آشوب 25 بهمن 89 است) حال كه چنين رأفتی متوجه آنان شده، آيا نبايد ظرفيت رسانه‌ای اصلاح‌طلبان حداقل همان قدر كه به اصرار بر گناه مرتضوی اختصاص می‌يابد، به گناهان سران فتنه و دروغگويی در مورد صحت انتخابات 88، آنچنان كه ليدرهايشان هم به آن اذعان دارند، بپردازد؟ براى اصلاح‌طلبان خون كشته‌های كهريزک، از خون مادر و دختر خانواده‌ رجب‌پور كه در مهدكودک مقابل پايگاه بسيج نينوا كشته شدند، رنگين‌تر است، چرا که خون كشته‌های كهريزک برای برخی نان دارد...

مخالفان فتنه‌ آنقدر موضع گیری عليه مرتضوی كه از مسئولان نظام به شمار می رفت، دارند كه ثابت كند تقبيح گناه را جناح بندی نكرده‌اند؛ آن سو در رسانه‌های حامی فتنه‌ آيا مطلبی در مورد گناه بزرگ فتنه‌گران وجود دارد؟ آنها اگر حرفی هم در مورد سران فتنه می‌زنند، فقط رفع حصر است و نه حتى محاكمه‌ سرانی كه مطابق شرع و قانون مفسد فی الارض هستند. رفع حصر يعنى اصرار بر بی‌گناهی. آمر انتقال بازداشتی‌ها به كهريزک مرتضوی بود و آمر آشوب‌های خيابانی و حمله به پايگاه نظامی، ميرحسين موسوی؛ چگونه كه آمريت جنايت كهريزک خوب است عذرخواه باشد، اما آمريت جنايت خرداد 88 مير مظلوم است و بايد رفع حصر شود؟! اصلاح‌طلبان اين روزها به لطف عذرخواهی ديرهنگام مرتضوی برای آتش غوغازيستی های خود هيزم فراهم كرده‌اند، اما خوب است بدانند مخالفان فتنه نيز جنايات فتنه‌گران را نه فراموش كرده‌اند و نه بخشيده‌اند. غوغای رسانه‌ای و فضاسازی، فتنه‌ روی داده را تبديل به اعتراض مدنی نمی‌كند و تكرار اخبار مربوط به گناه امثال مرتضوی هم گناه موسوی و كروبی را پاک نمی‌كند. اگر قرار است روزی سران فتنه از حصر خارج شوند، مسير آن خروج فقط به سمت دادگاه خواهد بود.

روزنامه جوان / 25 شهریور 95
@asoupar
 ·  Translate
11 comments on original post
7
Add a comment...

Mansure Morgan

Shared publicly  - 
 
 
آخر من کجا و شهدا کجا!
خجالت میکشم بخواهم مثل شهدا وصیت کنم
من ریزه خوار سفره ی آنان هم نیستم,
شهید شهادت را به چنگ می آورد راه درازی را طی میکند تا به آن مقام می رسد
اما من چه! سیاهی گناه چهره ام را پوشانده و تنم را لخت و کسل کرده.......!!!
قسمتی از وصیت نامه شهید عباس دانشگرمدافع حرم
https://telegram.me/ammarzabehi
 ·  Translate
20 comments on original post
15
saman soroosh's profile photo
 
سلااااام
پست عالییی
روحش شاد و راهش پررهرو
 ·  Translate
Add a comment...

Mansure Morgan

Shared publicly  - 
 
 
#آیت_‌الله_میرباقری:

ذاکر اهل بيت(ع)، اهل تجارت با دنيا نيست، اما از آن طرف می‌بینیم ائمه(ع) به کمتر طائفه‌ای اين‌طور بذل و بخشش مادي مي‌کردند. فرزدق يک شعر گفت؛ حضرت به او مبلغي دادند و فرمودند مي‌دانم چهل‌سال بيشتر زنده نيستي؛ اين خرج چهل سالت است؛ اگر بيشتر زنده بودي، بيشتر به تو مي‌دادم! آن قدر که خرج نشر هنر مادي مي‌شود، اگر ما خرج نشر هنر اهل بيت(ع) کنيم اشکالي ندارد. البته مادح و ذاکر اهل بيت(ع) هم اهل بازی‌های مادی نيست و نباید باشد؛ اگر دنبال اين کارها رفت، از هدفْ عقب مي‌ماند؛ کارش ماندگار نمي‌شود؛ تاجر مي‌شود.

ولی از آن طرف، اين شيطنت است که حالا به يک ذاکری کمک مادي شد، ما اين را بزرگ‌نمايي کنيم؛ بعد، عظمت اين جمعيت را از چشم مردم بيندازيم؛ اين يک نقشه است؛ من به اين کار خوشبين نيستم. ما خيال نکنيم اين کار، ساده اتفاق مي افتد! مبالغ بسیار زیادی در جاهاي ديگر خرج مي‌شود... مثلاً براي تبليغ پفک‌نمکي، ميلياردي خرج مي شود؛ هيچ کس هم نمي‌گويد که از کجا آمد و به کجا رفت!... حالا اين مثال، خيلي جزئي بود؛ مثال‌هاي ديگر فراوانی وجود دارد. ۹۲/۱۲/۱۶
@ostadmirbaqeri

https://www.instagram.com/p/BKUf6E5jl3k/
 ·  Translate
10 comments on original post
11
Ahmad Kazemi's profile photomohammad reza's profile photo‫محمود ب‬‎'s profile photo
3 comments
 
+Ahmad Kazemi
ثبت است بر حریده عالم دوام اخوندا :)))
تا کور شود هر انکه نتواند دیدن 
 ·  Translate
Add a comment...

Mansure Morgan

Shared publicly  - 
 
 
#بزک چهره #پهلوی را با روایت مستقیم و #مردمی جنایات شاه و آمریکا قبل از انقلاب بشکنیم.
روایت #دولتی از #انقلاب به قدری #کلیشه_ای شده که از تلویزیونهای #ضد_انقلاب تا دستفروشهای کتاب جنوب دانشگاه به بزک چهره ی پهلوی با پرداختن به وجوه کمتر دانسته شده از رژیم شاه میپردازند.
راه شکستن این نقشه احیای #روایت_مردمی از انقلاب در کنار #روایت_دولتی است. نظیر بابی که روایت مردمی از #جنگ در برابر کلیشه های زسمی سردار و مسئول محور جنگ گشود.
در قالبهایی مثل ثبت #تاریخ_شفاهی از مواجهات مستقیم #مردم با جنایات رژیم، مستشاران #آمریکایی ، #شکنجه_های #ساواک و... معرفی و ثبت مکانهایی نظیر #شکنجه_گاه و خانه امن ساواک، #عشترتکده های مستشاران و... باید سیلی از خاطرات عینی و مستقیم و یادمانهای مربوط در هر شهر و شهرستان و... به راه بیفتد.
 ·  Translate
View original post
12
Add a comment...
Education
 • YMCA college - Chicago
  Electronic, 1976 - 1978
 • Ferdowsi University
  Biology, 1981 - 1985
 • Azarm High School
  Mashhad - Iran, 1974 - 1975
Basic Information
Gender
Female
Work
Occupation
مدرس نرم افزار
Employment
 • جهاد دانشگاهی
  مدرس نرم افزار‎, present
Places
Map of the places this user has livedMap of the places this user has livedMap of the places this user has lived
Currently
مشهد
Previously
مشهد - مشهد، شیکاگو