Profile cover photo
Profile photo
Kancelaria Doradztwa Prawnego
1 follower
1 follower
About
Posts

Post has attachment
OCHRONA ZABYTKÓW NA ŚWIECIE;
Zabytki o szczególnym znaczeniu dla całej ludzkości wpisywane są na specjalną listę dziedzictwa światowego prowadzoną przez działający w Paryżu Komitet Dziedzictwa Światowego (UNESCO). W przypadku polskich zabytków warunkiem koniecznym jest wcześniejsze uznanie zabytku za pomnik historii. Międzynarodowa ochrona zabytków prowadzona jest także poprzez zapisy konwencji międzynarodowych nakazujących ochronę zabytków o znaczeniu międzynarodowym, a także narodowym, również w czasie prowadzenia działań wojennych. Szeroko stosowaną formą takiej ochrony jest ponadto międzynarodowa współpracaa w ściganiu handlu skradzionymi i wywiezionymi za granicę dziełami sztuki.
#ochronazabytkónaświecie #UNESCO #zabytek #dziełasztuki #polska #całyświat #kradzieżdzieł
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Pamiętaj! Jeżeli zamierzasz sporządzić testament, nie zwlekaj z tym. Nie musi być on sporządzony przed notariuszem ani w obecności świadków - wystarczy byś napisał go własnoręcznie (pismem ręcznym) i po sporządzeniu opatrzył datą oraz podpisał. Testament nie musi zawierać żadnych magicznych oświadczeń, jakie znać możesz z lituratury pięknej - wystarczy, że w spoób jasny określi, kogo powołujesz do całości spadku. Jeżeli chcesz możesz w testamencie zawrzeć zapisy, polecenia, jeśli masz po temu powód, możesz spadkobiercę wydziedziczyć. Jeżeli nie masz kogo wydziedziczyć pamiętaj, że twoim bliskim przysługuje zachowek.

#spadek #testament #kancelarianowydwórgdański #poradaprawnaonline #poradaprawnaod29zl #kancelaria #prawnik #adwokat #kancelariabiznes #kancelariadoradztwaprawnego #zachowek #pomocprawna
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Spłaciłeś szybciej swój dług na raty? Należy Ci się zwrot pieniędzy! Nabywca, jeśli zapłaci raty przed terminem, może od ich wysokości odliczyć kwotę odpowiadającą stopie procentowej właściwej dla danego rodzaju kredytów Narodowego Banku Polskiego.


#zwrotpieniędzy #uprawnieniekredytobiorcy #poradaprawnaonline #pismaiwzory #nowydwórgdański #czesławamiłoszandgkancelaria #prawo #prawnik #wszystko #pomocprawnaonline #kancelariadoradztwaprawnego
Photo
Add a comment...

Post has attachment
EUTANAZJA - polskim prawie karnym eutanazja oznacza zabójstwo na żądanie ofiary i pod wpływem współczucia dla niej. Obecnie wyróżnia się dwa rodzaje eutanazji:
1) bezpośrednia 0 dotyczy sytuacji, w której kres życiu kładzie bezpośrednia interwencja (np. podanie pacjentowi śmiertelnej dawki jakiegoś środka farmakologicznego),
2) pośrednia - polega na tym, że śmierć następuje w wyniku odłączenia aparatury lub zaprzestania podawania środków farmakologicznych podtrzymujących życie.
W świetle obowiązujących przepisów Kodeksu karnego eutanazja jest uprzywilejowanym typem zabójstwa, co oznacza, że zabicie człowieka pod wpływem współczucia dla niego i na jego żądanie może obniżyć winę sprawcy w bardzo znacznym stopniu.
#eutanacja #kancelariaprawnandg #czesławamiłosza18na1 #poradaprawnaonline #nowydwórgdański #współczuciedlainnych #pismaiwzory #prawnikadwokat #wszystko
Photo
Add a comment...

Post has attachment

Post has attachment

Post has attachment

Post has attachment

Post has attachment
Inna cena towaru na półce i przy kasie ?


Jeżeli znajdziesz się kiedyś w takiej sytuacji, że towar który znajdował się na sklepie ma inną cenę przy kasie ( droższą ) , masz prawo żądać ceny tej niższej. Art.5 Ustawy o informowaniu o cenach towarów i usług mówi nam :
„ W przypadku rozbieżności lub wątpliwości co do ceny za oferowany towar lub usługę konsument ma prawo żądania sprzedaży towaru lub usługi po cenie dla niego korzystniejszej”
Jeżeli więc przez pomyłkę, czy błąd w systemie zostanie nam naliczona inna cena za produkt musi zostać on sprzedany po niższej cenie.


Zapraszamy do placówki naszej Kancelarii Doradztwa Prawnego!

#pomocprawna #pomoc #prawna #doardztwoprawne #doradztwopodatkowego #bik #big #krd #unastanio #prawownowymdworzegdanskim #poradaprawna #ndg #grupabmkndg #wzoryipisma #upadłości #taniaporadaod29zł
:) :)


Photo
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded