Profile cover photo
Profile photo
سقف کاذب نواندیش
62 followers -
شرکت سقف کاذب نواندیش پیشرو در اجرای سقف کاذب کناف و دیوار خشک کناف ( درای وال ) می باشد .
شرکت سقف کاذب نواندیش پیشرو در اجرای سقف کاذب کناف و دیوار خشک کناف ( درای وال ) می باشد .

62 followers
About
Posts

Post has attachment
Add a comment...

Post has attachment

Post has attachment

Post has attachment

Post has attachment

Post has attachment

Post has attachment

Post has attachment
#دیوار_کناف چیست؟ #سقف_کناف چیست؟
کناف چیست؟ دیوار کناف چیست؟ سقف کناف چیست؟
کناف نام فامیل یک خانواده آلمانی است که شروع به تولید مصالح ساخت و ساز خشک کرده اند و نام فامیل خود را بر روی محصولات تولیدی به عنوان برند مصالح خود گذاشتند . این برند تولیدی رفته رفته گسترش یافته و در دیگر کشورها نیز شروع به فعالیت ( تولید ) نموده است . نکته ی قابل توجه در کشور ما این است که محصولات با نام اولین تولید کننده شناخته میشوند ، مثل شرکت ریکا که اولین تولید کننده مایع ظرف شویی در ایران بوده و پس از گذشت چندین سال هنوز هم تعداد زیادی از افراد موقع خرید به جای استفاده از نام صحیح مایع ظرف شویی از برند تجاری  ریکا استفاده می کنند این مسئله در مورد چند محصول دیگر هم صدق میکند ( تاید ، آکبند و… ) و این موضوع در  سیستم های ساخت و ساز خشک نیز اتفاق افتاده است ، متاسفانه به جای استفاده از اصطلاح صحیح (ساخت و ساز خشک ) از نام تجاری کناف استفاده میشود همچنین افراد تحصیل کرده نیز از این قاعده مستثنا نیستند . اصطلاحات غلط و صحیح سیستم ساخت  و ساز خشک  عبارتند از : بکاربردن اصطلاح سقف کناف که صحیح آن سقف کاذب است و در دو نوع یکپارچه و شبکه میباشد ، اصطلاح غلط دیوار کناف یا واژه لاتین درایوال که صحیح آن دیوار خشک است و در آخراصطلاح نادرست کناف بجای استفاده ازمصالح ساخت و ساز خشک میباشد .
Add a comment...

Post has attachment
سوالات متداول #سقف_کاذب و دیوار خشک #کناف
سوالات متداول پیرامون اجرای سقف کاذب کناف و #درای_وال
راه کارسیستم ساخت وسازخشک( سقف کاذب،کناف)برای استفاده در مناطق مرطوب چیست؟
سیستم ساخت وسازخشک با توجه به آب وهوامناطق مرطوب محصولات متفاوتی را توسیه می کندکه در سوالات بعددقیق تر پاسخ خواهیم داد .
دیوارهای جداکننده در سیستم ساخت وسازخشک(کناف) باربر است ؟خیر
تناسب وزن یک مربع دیوارصلب(سنتی) نسبت به دیوارکناف (ساخت وساز خشک)چقدر است ؟
یک متر مربع دیوار کناف(ساخت وسازخشک) ۲۵ کیلوگرم می باشد و یک متر مربع تیغه سنتی (صلب)۲۶۷ کیلوگرم است .
بروی دیوار آجری یا سفال یا بلوک برای پوشش به جای گچ و… می توان از ساخت وسازخشک(کناف) استفاده کرد ؟بله این نوع را دیوار پوششی می نامند .
دیوارجداکننده کناف قابلیت نصب (ال سی دی،تابلو و…) را دارد ؟
بله
کناف در برابر رطوبت چه متریالی دارد ؟پانل زد رطوبت(ام آر و آکوا پانل)
درطراحی ساخت وسازخشک دکوراتیو می توان از اشکال قوسی استفاده کرد ؟بله ، ساخت وساز خشک انعطاف پذیری قابل قبولی دارد
ساخت وساز خشک قابل شستشو است ؟
در حد پاک کردن با رطوبت
آیا در و پنجره بر روی دیوارجداکنند کناف قابل نصب است ؟
بله
ساخت وسازخشک(کناف) مقاومت در برابر زلزله را بالا می برد ؟
بله
آیا کناف در سقف کاذب عایق برای صوت و حرارت دارد ؟
بله،الیاف های خاص
چه زمان سیستم ساخت وساز خشک رادر ساختمان می توان اجرا کرد؟
بعد از اسکلت و سفت کاری سقف ها
برای مکانهای عمومی و تجاری می توان از کناف(ساخت وسازخشک) استفاده کرد ؟
بله
برای جایگزین کردن سنگ و…در نما آیا کناف(ساخت وسازخشک) محصولی رادارد ؟
بله ، آکوا پانل
ضخامت پانل ها به چه شکل است ؟
ضخامت هااز۹٫۵به بالا می باشند
سازه های کناف از چه جنسی است ؟
از جنس  گالوانیزه
پانل های موجود وفضای مورد استفاده هر پانل به چه صورت است؟
پانل ساده گچی(آرجی)پذیرایی،اتاق،راهرووفضاهای فاقدرطوبت
پانل زدرطوبت(ام آر)مخصوص فضاهای مرطوب(رطوبت کم)
پانل زدحریق(اف آر)مخصوص فضاهای دارای کدحریق بالا
آکواپانل مخصوص فضاهای بارطوبت بالا مثل استخر ها،حمام،نمای ساختمان و…
Add a comment...

Post has attachment
#سقف_كاذب و درایوال #کناف (ساخت و ساز خشك)
مقاله سقف كاذب ( ساخت وسازخشك )
پیدایش سقف کاذب ( ساخت و ساز خشک ) در ساختمان مشکلات بسیاری را در صنعت ساختمان مرتفع کرده است که اشاره ای به برخی از آن ها می کنیم . درسیستم سنتی معماری پوشش و مخفی نگه داشتن عوامل زیر سقف ( انواع تاسیسات ) و دسترسی آسان در زمان نیاز به تعمیر آنها امری بسیار مشکل بخصوص در بحث دسترسی به تاسیسات بوده و هست ساخت و ساز خشک ( سقف کاذب کناف ) این نگرانی و نقص را از بین ‌برده که یکی از ویژگیهای این رشته ساختمانی نیز هست . سقف کاذب را می توان به دو دسته کلی تقسیم کرد ۱-سقف کاذب کناف (یک پارچه) ۲-سقف کاذب شبکه (۶۰*۶۰) که توضیحاتی در باره ی هر دو نوع خواهیم گفت . سقف کاذب کناف یک پارچه در این سقف کناف دو تیپ اجرایی موجود است که مناسب با فضاها استفاده می شود ، ساختار این نوع سقف کاذب متشکل از پروفیل های مقاوم و سبک از جنس گالوانیز و پانل هایی با ساختار سبک از جنس های متفاوت و مخصوص فضاهای خاص و معمولی ( سلول های تر ، فضاهای خشک و … ) که این پانل ها به پروفیل های ذکر شده نصب می شوند . سقف کاذب کناف (ساخت و ساز خشک) برتری خود را نسبت به گچ و رابیتس و سیستم معماری سنتی در موارد زیر بروز می‌دهد ، پوشش تاسیسات زیر سقف اصلی – آکوستیک کردن فضا – امکان اجرا شدن بصورت دکوراتیو – جلوگیری از اتلاف انرژی – تنوع درنورپردازی مناسب محیط . سرعت که مهمترین مزیت (ساخت و ساز خشک) سقف کاذب کناف است ، صرفه ی اقتصادی . سقف کاذب شبکه از ساختاری با وزن بسیار سبک تر بهر ه می گیرد ، به این شکل که سازه های مورد استفاده ، زیبایی و فانتزی بودن را مورد اهمیت قرار داده همچنین تایل هایی که در بین این سازه های مشبک قرار می گیرند باید دارای وزن سبکی باشند تا اصالت سبک بودن این نوع سقف کاذب حفظ شود ، از مزایای این سقف کاذب سرعت اجرایی بسیار بالا ، آکوستیک کردن فضا ، وزن بسیار پایین و تنوع درطرح و جنس تایل همچنین دسترسی آسان به پشت سقف را نام برد . سقف کاذب کناف (ساخت و ساز خشک) همپای دیگر رشته‌های جدید ساختمانی رشد کرده و به پویایی رسیده است . صنعت ساختمان به خوبی این رشته را به خدمت گرفته ، ازدیگرمزیت های ساخت و ساز خشک زد زلزله بودن و دارای کد حریق بودن ( مقاومت در برابرحریق ) را می توان نام برد همچنین از موارد مورد نظر کارفرمایان محترم بحث سرعت بالای اجرا و قابلیت استفاده انواع رنگ ، کاغذ دیواری و سایر پوششها بلافاصله پس از اتمام اجرا ( در سقف کاذب کناف یا یک پارچه ) همچنین صرفه اقتصادی نسبت به گچ ورابیتس و بازگشت سریع سرمایه را در زمان کم مورد نیاز برای اجرای این سیستم نسبت به سایر سقف های رایج در صنعت ساختمان می توان اشاره کرد.
سقف كاذب و درایوال کناف (ساخت و ساز خشك)
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded