Profile cover photo
Profile photo
Endgame Polska
76 followers -
Endgame. Wezwanie Pierwsza książka w ramach projektu.
Endgame. Wezwanie Pierwsza książka w ramach projektu.

76 followers
About
Posts

Post has attachment
Derinkuyu: podziemne miasto w tureckiej prowincji Nevşehir zdolne pomieścić 20 000 ludzi oraz żywy inwentarz i prowiant. Zostało skonstruowane pomiędzy 8 a 7 wiekiem p.n.e. i zajmuje 5 osobnych pięter. Kamienne drzwi, którymi zastawiono – niewykluczone, że od środka – wejście, ważą 1000 funtów. Wewnątrz znaleziono elementy wyposażenia domu, takie jak prasy do wina i oleju, a także kapliczki i stajnie, co sugeruje, że spora liczba mieszkańców mogłaby tam przetrwać długi czas. Jeśli wierzyć zoroastryckim tekstom religijnym, prorok Yima został poinstruowany przez boga Ahurę Mazdę, aby zbudować Derinkuyu w celu ochrony swojego ludu. Przed czym? Prawdopodobnie przed powietrzną bitwą pomiędzy istotami pozaziemskimi. W okolicy znajdują się inne kompleksy podziemne, jak choćby miasto Kaymakli, które łączy z Derinkuyu tunel o długości 5 mil. 
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Graj. Przetrwaj.
Rozwiąż zagadkę.
Endgame wciąż trwa.
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Harappanie: 55 lud, lud Shari Chopry, znany także jako cywilizacja doliny Indusu, który powstał i rozwijał się w epoce brązu od 3300 do 1300 roku p.n.e. Społeczność ta zamieszkiwała tereny rozciągające się od dzisiejszego Afganistanu do Pakistanu i północnych Indii. Uważa się, że upadek Harappan był wynikiem zmian cyklu monsunowego, co zmusiło ich do przenosin. Są jednak i tacy, którzy sądzą, iż poziom radioaktywności kości ludzkich znalezionych na ulicach miasta Monhendżo-Daro sugeruje użycie bomby atomowej, która zmiotła całą cywilizację z powierzchni ziemi.
PhotoPhotoPhoto
2015-07-02
3 Photos - View album
Add a comment...

Post has attachment
Mieliście któryś z symptomów po przeczytaniu Endgame? Jeśli tak, zaleca się natychmiastową ponowną lekturę ;) Warto z resztą przypomnieć sobie książkę przed premierą Klucza Niebios!
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Do premiery "Klucza Niebios" jeszcze trochę czasu i to jest dobry moment, żeby nadrobić braki w lekturze "Wezwania". Poniżej zachęcajka z bloga Porozmawiajmy o książkach. I konkursik do tego :)

"Warto zagłębić się w tą historię! Warto poznać "Endgame: Wezwanie", bo jest to powieść niesamowicie oryginalna, niesamowicie wciągająca i porywająca! Tam cały czas coś się dzieje, tam nie ma chwili na nudę, tam leje się dużo krwi, tam rozgrywa się walka o przetrwanie! Książka sama w sobie jest wydana pięknie, duet autorski stworzył najprawdziwszy majstersztyk, który w żadnym razie nie przypomina "Igrzysk Śmierci" Susan Collins! To jest zupełnie nowa, zachwycająca historia, która jest kwintesencją wszystkiego, czego do tej pory na próżno było szukać w innych książkach! Przy tej lekturze trzeba się skupić od samego początku, bo przez kilkanaście stron można mieć problem z rozeznaniem się w historii, ale później lektura to sama przyjemność - co brzmi nieco wątpliwie przez fakt sporej brutalności i rozlewu krwi - więc POLECAM i oceniam całość na mocne 8/10! Nie mogę się doczekać drugiej części, która ukarze się już jesienią!"
Add a comment...

Post has attachment
Nabatejczycy: 8 lud, lud Maccabeego. Cywilizacja, która zamieszkiwała region północnego Lewantu od 4 stulecia p.n.e. aż do aneksji przez Imperium Rzymskie w pierwszym wieku p.n.e. Z czasem kultura nabatejska poddała się asymilacji i została pochłonięta przez grecko-rzymską. Do 3 wieku Nabatejczycy posługiwali się greką, a nie aramejskim, zaś przed 5. stuleciem przeszli na wiarę chrześcijańską. Jednym z najpopularniejszych miejsc kojarzonych z omawianą cywilizacją jest miasto Petra, leżące na terenie dzisiejszej Jordanii.
PhotoPhotoPhoto
2015-06-29
3 Photos - View album
Add a comment...

Post has attachment
Którego z Graczy lubicie najbardziej? Kto jest Waszym faworytem? A kogo nie możecie znieść?
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Anita z Book Reviews opowiada o "Endgame. Wezwanie". Jest o plusach i minusach, podobieństwach i różnicach do powieści młodzieżowych, a także o zabijaniu ulubionych bohaterów. Miłego słuchania :)

http://bit.ly/1AvisG3
Add a comment...

Post has attachment
Sumerowie: lud 89, lud Kali. Cywilizacja sumeryjska zamieszkiwała ziemie dzisiejszego południowego Iraku od drugiej połowy 5 tysiąclecia p.n.e. aż do swojego upadku około roku 1700 p.n.e. Sumerowie byli ludem rolniczym, który rozwinął się znacząco dzięki precyzyjnemu podziałowi obowiązków w społeczeństwie według wyspecjalizowanego rzemiosła i fachu. Opracowali także pierwszy znany człowiekowi system pisma. Sumerowie byli politeistami, czcili różnych bogów, w tym grupę zwaną Annunaki. Mówi się, że Annunaki byli przedstawicielami obcej rasy, która przybyła na Ziemię w poszukiwaniu surowców, i która pomogła ludziom stworzyć skomplikowane architektonicznie struktury.
PhotoPhotoPhoto
2015-06-28
3 Photos - View album
Add a comment...

Post has attachment
Krótkie podsumowanie pierwszego tomu Endgame prosto z bloga Galeria Książek:
"Książka Jamesa Freya i Nilsa Johnsona-Sheltona to pozycja idealna dla fanów książek przygodowych i pasjonatów rozwiązywania zagadek. Pełno tu nieprzewidzianych zwrotów akcji, niedopowiedzeń, które dają do myślenia oraz barwnych bohaterów, którzy działają na naszą wyobraźnię. Podczas czytania ledwo odrywałam się od lektury - nie ma tu bowiem takiego momentu, w którym spokojnie można by było przerwać czytanie i nie zastanawiać się "jeju, co tam się wydarzyło? Czy on/ona przeżyje?". Gorąco polecam wszystkim tę książkę, przy niej na pewno nie będziecie się nudzić. Chyba nie doczekam się kontynuacji, która, tak na marginesie, ma pojawić się jesienią tego roku."
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded