Profile

Cover photo
Kemal Milar
Works at Astrozoom
Attends University of Life
Lives in İstanbul
399,284 views
AboutPostsPhotosYouTube

Stream

Kemal Milar

Shared publicly  - 
 
The #Chromixium project has announced the release of #Chromixium OS 1.0, an #Ubuntu-based #Linux distribution that attempts to recreate the look and feel of Chrome OS while providing a complete Linux system with the ability to install popular desktop applications: "I am extremely proud to announce that Chromixium 1.0 final, a stable version, is ready for download from Sourceforge right now. Chromixium combines the elegant simplicity of the Chromebook with the flexibility and stability of Ubuntu’s long-term support release. Chromixium puts the web front at the center of the user experience. Web and Chrome applications work straight out of the browser to connect you to all your personal, work and education networks. Sign into Chromium to sync all your applications and bookmarks. When you are offline or when you need more power, you can install any number of applications for work or play, including LibreOffice, Skype, Steam and a whole lot more. Security updates are installed seamlessly and effortlessly in the background and will be supplied until 2019." 

OS Type: Linux
Based on: Debian, Ubuntu (LTS)
Origin: United Kingdom 
Architecture: i386
Desktop: Openbox
Category: Desktop, Live Medium
Status: Active
Popularity: 280 (21 hits per day)

http://distrowatch.com/table.php?distribution=chromixium

http://chromixium.org/

https://plus.google.com/+ChromixiumOrg/posts
6
Add a comment...

Kemal Milar

Shared publicly  - 
 
Linux Ubuntu Dijital Tv İzleme

Kaffeine VLC SMPlayer için w_scan'le kanal aramasını aşağıda gösterildiği gibi yapabilirsiniz. Linux'ta Dijital Tv kartınız varsa bu 3 oynatıcıyla rahatlıkla canlı uydu yayınlarını izleyebilirsiniz.

Aşağıdaki kodla w_scan'de kanal araması yapabilirsin

Kaffeine için
w_scan -o 7 -fs -s S42E0 -o2 TR -k >> channels.conf

Media player

w_scan -o 7 -fs -s S42E0 -o2 TR -M >> channels.conf

xine için girilmesi gereken

w_scan -o 7 -fs -s S42E0 -o2 TR -X >> channels.conf

VLC player için xspf playlist (experimental)  vlcchans.xspf  şeklinde olması gerekiyor

w_scan -o 7 -fs -s S42E0 -o2 TR -L >> vlcchans.xspf

VLC oynatıcısında görünüm'den oynatma listesine gidin. Sağ tıklayıp açılan menüden dosya ekleyin'e tıklayın. vlcchans.xspf ekranda gözükecek'tir. Çift tıklayın ekranda bütün kanallar belirecektir. 
Yada bu dosyaya sağ tıklayıp VLC ile açı seçerseniz VLC bütün kanallarla açılacaktır. SMPlayer'dada çok rahat dvb izleyebilirsiniz. Kaffeine benim senelerdir kullandığım bir program.

#w_scan
#VLC
#VLC_media_player
#SMPlayer
#Kaffeine

http://linuxtv.org/wiki/index.php/W_scan

https://wiki.gnome.org/action/show/Projects/DVBDaemon?action=show&redirect=DVBDaemon

http://www.linuxtv.org/wiki/index.php/VLC_media_player
 ·  Translate
5
Add a comment...

Kemal Milar

Shared publicly  - 
 
"Yeter Söz Milletindir!" sloganı ve afişi Mimar Selçuk Milar'a aittir.
 ·  Translate

Kemal Milar

Shared publicly  - 
4
Larry Schwimmer's profile photo
 
   Hi Kemal,
You have a great astrology blog. I'm hoping my new astrology book might be of interest to your readers.

It can now be purchased on AMAZON.  If you're open to sharing new astrology books with your readers, I'd love for you to let them know about mine.

If you have time to review my book, I can send you aPDF file so that you can look through it. 

And, if you're too busy to review it, I would appreciate your mentioning the book to readers so they can check it out directly on Amazon.

Thanks for your help and support.

Warm Regards,

Larry

Larry Schwimmer

You can buy it TODAY on Amazon.  Just click this LINK:

 http://www.amazon.com/dp/1481163647
Add a comment...
In his circles
329 people

Kemal Milar

Shared publicly  - 
 
Deepin Linux 2014 Oldukça başarılı yapılmış. Betasını yüklemiştim, son sürümünü tekrar yükledim. Elementary Os'tan çok daha başarılı. OS X 10.10 "Yosemite" den bana göre çok daha şık ve sade. Kısa zamanda çok fazla kullanıcıya ulaşıcağına inanıyorum. Betada türkçe ve klavye sorunu vardı. Bu sorunların hepsi artık çözülmüş durumda. Burdan indirilip kurulabilir. ...   http://www.linuxdeepin.com/download.en.html
 ·  Translate
13
1
Murat Fff's profile photoEce Egeden's profile photo
 
Bilgisayar rı yapan kim var
 ·  Translate
Add a comment...

Kemal Milar

Shared publicly  - 
 
Tümör, Kanser Alkali suyun Önemi, Alkali beslenme 
15
6
Hatice D.'s profile photoYALAN DUNYA iSDE's profile photoAnatoliagardening “anatolia” Wimbledon's profile photosukru guner's profile photo
3 comments
 
Kemoterapi hakkinda yazmalarini beklerdim. Oysaki onlar bagira bagira millete sakin sodyumbikarbonat icmeyin diyorlar.. Okuyanda zehir ictigini sanacak.
 ·  Translate
Add a comment...

Kemal Milar

Shared publicly  - 
6
Add a comment...

Kemal Milar

Shared publicly  - 
 
Bu videoyu izlerken altyazı otomatik çıkmazsa Youtube Videosunun alında "Captions CC " düğmesini görüceksiniz. Buna tıkladığınızda altyazı seçeneği belirecektir. Türkçeyi tıkladığınızda videoyu altyazılı izleyebilirsiniz. Bu video'yu izlemeniz çok önemli!!!. Asidik olduğumuzda bağışıklık sistemimizi oluşturan Akyuvarların haraketsiz kalıp bizi mantar bakteri virüslere karşı neden koruyamadığını anlıyorsunuz. Bedenimizi Alkali tuttuğumuz müdetçe her zaman sağlıklı kalırız. Videoyu izlemek sizin 7dk alıcak, ancak altyazı oluşturmak benim 1 günümü aldı. Altazılar "Aegisub" programı kullanılarak hazırlandı.
 ·  Translate

Kemal Milar

Shared publicly  - 
5
1
uğur Selek's profile photo
Add a comment...

Kemal Milar

Shared publicly  - 
 
KARBONAT - SODYUM BİKARBONAT KULLANIM TARİFİ

Karbonat ( Sodyum Bikarbonat - İngilizce: Sodium bicarbonate - Kimyasal formülü : NaHCO3 )
Eczanelerde: İngiliz Karbonatı, Solvey Karbonatı, Karbonat, Cep sodası, Garra Karbonat gibi isimlerle satılmaktadır. Eczanelerden almanızı tavsiye ederim. Markette satılanı alsak olmazmı ?Aktardan satın alsak olmazmı ? Bakkal'dan alsak olmaz mı gibilerinden bana soru sormayın. Ben size TEKRAR SÖYLÜYORUM ECZANEDEN ALACAĞINIZ KARBONAT EN GÜVENİLİR OLAN KARBONATTIR!!!.

Hasta olmamak için her gün 1 çay kaşığı karbonatlı su içebilirsiniz. Bunu yarım çay kaşığı sabah, yarım çay kaşığı akşam 1 bardak suya karıştırıp 3dk bekleyip iyice karışmasını bekleyin sonra tekrar karıştırıp için. Her beden ve her bedenin göstereceği tepki farklı olucak'tır. Çünkü herkesin farklı beslenme biçimi var. Bundan dolayı herkesin kendi bedenini dinleyip buna bağlı olarak karbonat miktarını ayarlaması gerekir. 

Eğer grip, nezle gibi rahatsızlıklar olursa günde 3 çay kaşığı karbonatlı su içebilirsiniz. Fazla gelirse o zaman günde 3 kere yarım çay kaşığı içerek buna devam edebilirsiniz.

3 yaşından büyük çocuklarda hastalık olursa yarım çay kaşığı karbonatı 1 bardak suya karıştırıp içirebilirsiniz. 

Eğer Karbonatlı suu içmekte zorlanıyorsanız, boş ilaç kapsülleri temin edip içlerine sodyum Bikarbonatla doldurup bol suyla hap olarak içebilirsiniz. 

Eğer Tansiyonunuz yüksekse yada hipertansiyonunuz varsa, hazırladığınız karbonatlı suyu tek seferde içmeyin, gün içinde yudum yudum az az içip öyle bitirin yani güne yaarak ve bol alkali su tüketin.

Eğer yüksek Tansiyonunuz varsa yada yaşlıysanız Karbonatlı suyu içtikten sonra Kanape yada yatağa uzanı 10 - 20 dk uzanıp dinlenin. Bazı insanlarda tansiyonda yükselme yaratabilir ama kısa sürer bu. O yüzden TANSİYONUNUZUN YÜKSELMESİNDEN ENDİŞE EDİYORSANIZ UZANIP 10 - 20 DAKİKA DİNLENİN. ARKADAŞIMIN ANNESİ YÜKSEK TANSİYON HASTASIYKEN ŞUANDA YÜKSEK TANSİYON HASTASI DEĞİL! AMA KARBONATLI SU İÇTİKTEN SONRA VÜCUDUNU DİNLİYOR EĞER ÇIKARMIŞ GİBİ HİSSEDERSE YATAĞA UZANIP DİNLENİYOR SONRA KALKIP GÜNLÜK İŞLERİNE DEVAM EDİYOR!. 

Kanser hastasıysanız!!!:

Eğer Kanser gibi bir hastalığınız varsa Öncelikle sakın Kemoterapi almayın Kemoterapi notumda yazılanları muhakkak okuyun!!!. Gidip dijital pH ölçer alıp idararınızı sabah akşam kontrol edip pH ı 8 in üzerine çıkarmanız ve bu seviyede en az 2 hafta tutmanız gerekir. Buna bağlı olarak karbonat içimi günde 5 - 6 çay kaşığı karbonatlı su içmeniz gerekebilir. 1 çay kaşığı karbonatlı suyu bir miktar içip yatağa yada kanepeye uzanıp 360 derece sağa sola dönerek haraket etmelisiniz . Bu haraketleri yaparken ara ara bardaktaki karbonat tüketilmelidir. 


Tıpta çok hastalık var. O yüzden bana şuna iyi gelirmi diye sormayın!. Deneyin görün iyi gelip gelmiyeceğini. Duvarımda yığınla hastalığa iYi geldiğini bildiren görüşler var. Diabet ileşmez die geçiyor, bakın demekki geçiyormuş, kanserin tedavisi yok bakın tedavisi varmış. Trombositleri onkologlar yükseltemeyiz diye konuşurlarken bakın alkali hale gelince trombositler yükseliyormuş .. Daha bir çoğunu paylaştım artık tek tek cevap yazamam. Tek başıma herkese cevap yazmam mümkün değil!!. 

Eğer şu zamana kadar çok asidik beslendiyseniz, vücudunuz asit tutmuşsa ishal olup sıvi şeklinde wc'ye çıkarabilirsiniz. Ben abartarak 5 gün günde 5 defa içerek her gün 5 -6 defa wc e gittim sırf asitli su çıktı. O 5 gün devamlı salatalık edim, bitkisel beslenmeye ağırlık verdim. 6 cı gün normal sağlıklı bir şekilde dışarı çıktım ve vücut biriktirdiği asitleri attı, 10 cu gün laktik asitler eridi kuluçlar kalmadı. 15 ci gün sigara içtiğim için alt ciğerlerime nefes almakta zorluk çekiordum ama nefes alma sorunum yoktu sadece derin nefes almakta zorluk vardı, o kalktı derin nefes alabilmee başladım.

Hangi hastalık olursa olsun, her hastalıkta ayrıca kolloidal gümüş suyu kullanılmasını tavsiye ederim. D vitamini almayı unutmayın çünkü zamanınızın çoğu kapalı alanlarda geçiyor. Kanser dahil pek çok hastalığın nedeni D vitamini eksikliği. Türkiye Cumhuriyetinde eczanelerde Devit-3 ampul satılıyor 300.000 İU bunu ayda 1 kere şekere yada ekmeğe emdirip tüketmeniz gerekir. Bunu hasta olsanızda olmasanızda herkese tavsiye ediyorum. Yetişkinler için 1 ampul 1 aylık D Vitamini ihtiyacınızın hepsini karşılar. 

Karbonatın dozunu bana artık sormayın 1,5 senedir anlatmaktan bıktım. Karbonatlı su içerek alkoloz olunsaydı, ben ve beni takip eden herkez ciddi sıkıntılara girerlerdi kimse girmedi. En fazla gaz apar geğirirsiniz geçer yada gaz olarak alttan çıkarırsınız. Yada ishal olursunuz, asit atarsınız. 

Fazla bitkisel beslenmei doğru bulmuyorum, fazla magnezyumda ishal yapar. Kalsiumla dengelemeniz gerekir, kalsiyum almak için yoğurt yiğin. Ben laktozsuz süt içilmesini daha doğru buluyorum.

En Önemlisi Şu bilgileri Lütfen Anlamaya çalışın!!!!.

Sodyum Bikarbonatın Önemi
 
Tükrük bezlerinin yoğun miktarda karbonat iyonları salgılayarak yediklerimizi alkali yapar. Midemizin çevresi kandan alınan sodyum klorür'le çevrilidir.Sodyum su ve karbon dioksitle birleşerek alkali TUZ yani SODYUM BİKARBONAT OLUŞTURUR. Biyokimyada bu şu şekilde formüle edilir: H20 + CO2 + NaCl = NaHCO3 + HCL. Bundan dolayı midemiz aslında yediklerimizi ALKALİ yapmaktan sorumludur. BRUNNER BEZLERİ (12 PARMAK BAĞIRSAĞINDA BULUNUYOR) yüksek miktarda karbonat salgılayarak yediklerimizin alkali halde sindirilmesini sağlıyor. Pankreasımız Yüksek miktarda Sodyum Bikarbonat salgılayarak mideden gelen asitleri nötralize etmek ve yediklerimizi alkali yapmaktan sorumlu. Karaciğerde safra salgısındada yüksek miktarda karbonat içerir. Bedenimiz çürümemek için (kanser olmamak için) kendisini hep karbonatla alkali hale getiriyor. Böbreklerimizin kendisi karbonat ürettir. Böbreklerimiz kanın pH seviyesini alkali tutmakla sorumludur.

Eğer kanser hastasıysanız Önce gidip dijital pH ölçer alıp idararınızı sabah akşam kontrol edip pH ı 8 in üzerine çıkarmanız gerekir. Buna bağlı olarak karbonat içimi günde 5 - 6 çay kaşığı karbonatlı su içmeniz gerekebilir. 1 çay kaşığı karbonatlı suyu bir miktar içip yatağa yada kanepeye uzanıp 360 derece sağa sola dönerek haraket etmelisiniz . Bu haraketleri yaparken ara ara bardaktaki karbonat tüketilmelidir. Bol sebze ağırlıklı beslenmeye özen göstermelisiniz. Özellikle gün boyu acıktıkça salatalık yemenizi tavsiye ederim. Bütün hastalıkların temelini asidlenmemizden kaynaklanır. Eğer asidik olursanız, kanser dahil pek çok hastalığa yakalanırsınız. Eğer vücudunuzdaki su alkaliyse hasta olmazsınız. Asla kola türü içecekleri tüketmemeniz gerekir. Bu içeceklerin hepsi asidik pH değeri 2,5 'tur. Sizi kimse bu içeceklere karşı uyarmaz. Cips'lerin içinde MSG vardır asla tüketmeyin, aşıların hepsi asidik'tir asla çocuklarınıza yaptırmayın. Yapat tatlandırıcılardan uzak durun asla kullanmayın. Eğer karbonatlı su içtiğinizde ishal olursanız bunu bilinki vücudunuz asitlerden kurtulmaya çalışıyordur. Bu iyi bir göstergedir. asitler atıldığında ishal biter. 

Eğer yüksek Tansiyonunuz varsa yada yaşlıysanız Karbonatlı suyu içtikten sonra Kanape yada yatağa uzanı 10 - 20 dk uzanıp dinlenin. Bazı insanlarda tansiyonda yükselme yaratabilir ama kısa sürer bu. O yüzden TANSİYONUNUZUN YÜKSELMESİNDEN ENDİŞE EDİYORSANIZ UZANIP 10 - 20 DAKİKA DİNLENİN. ARKADAŞIMIN ANNESİ YÜKSEK TANSİYON HASTASIYKEN ŞUANDA YÜKSEK TANSİYON HASTASI DEĞİL! AMA KARBONATLI SU İÇTİKTEN SONRA VÜCUDUNU DİNLİYOR EĞER ÇIKARMIŞ GİBİ HİSSEDERSE YATAĞA UZANIP DİNLENİYOR SONRA KALKIP GÜNLÜK İŞLERİNE DEVAM EDİYOR!. 
 ·  Translate
20
20
Selahattin Yusufoglu's profile photosukru guner's profile photoHASTANE TEKSTİL's profile photoAYDIN TUFAN's profile photo
4 comments
 
http://karbonatmaskesi.com var bir de karbonat ile yapılan maskeyi anlatıyor.
 ·  Translate
Add a comment...
People
In his circles
329 people
Work
Occupation
Astrolog, Araştırmacı, Programcı
Employment
  • Astrozoom
    Astrolog, Araştırmacı, Programcı, present
  • Amerikan Kültür Derneği, Çırağan Palace Kempinski, Show Radyo, Show TV
Places
Map of the places this user has livedMap of the places this user has livedMap of the places this user has lived
Currently
İstanbul
Previously
Ankara
Story
Tagline
webmaster, astrologer, programmer, researcher
Introduction
astrologer,computer programmer, researcher

Education
  • University of Life
    present
Basic Information
Gender
Male