Profile cover photo
Profile photo
iLiteratura.cz
3,907 followers -
iLiteratura.cz - o knihách pohotově a pořádně, o české a zahraniční literatuře
iLiteratura.cz - o knihách pohotově a pořádně, o české a zahraniční literatuře

3,907 followers
About
iLiteratura.cz's posts

Post has attachment
Hned několik předsudků rozkrývá soubor autobiografických próz zcestovalé české autorky. Drsná životní realita například londýnských předměstí je tu často zjemňována humornou nadsázkou či rozněžněním; autorčina záliba ve spojování odlišného někdy začne překračovat i mezidruhové bariéry a dostává se na půdu sci-fi.

Post has attachment
Komiks Matthewa Inmana publikovaný pod pseudonymem The Oatmeal (původně na internetu) patří k nejtrefnějším a nejzábavnějším knihám o slastech a strastech kondičního běhání.

Post has attachment
Všechno kolem nás se skládá z chemických prvků, patrně i proto nás tak fascinují. Ale co o nich vlastně víme? Jak vůbec vznikají? Jak to, že některé jsou kovové, a jiné ne? Proč jsou jedny jedovaté, kdežto bez dalších bychom nedokázali žít? Každý prvek skrývá zajímavé příběhy, některé z těch nejpozoruhodnějších předkládá americký spisovatel Sam Kean.

Post has attachment
Německý poválečný svéráz Arno Schmidt v povídce Jezerní krajina s Pocahontas testuje nové způsoby zachycení intimity. Jeho jazykově svébytná próza opět nabízí koncert asociací, aluzí a parafrází. 

Post has attachment
první aprílový: Při ediční přípravě sebraných spisů Jakuba Demla byl objeven dosud neznámý rukopis v bosenském Sarajevu.

Post has attachment
Přímočaré hrátky se slovy v abecedním pořádku. Jednoduché hádanky pro tříleté zvědavce, kteří už vědí, kdo žije kolem nás. Tvorbu pro děti předčasně zesnulého pražského básníka Jana Branického shrnují dva útlé svazky, které loni vydalo nakladatelství Verzone.

Post has attachment
povjedačky všelijaké, poutavé, veselé, ale častokrát také napínavé...

Post has attachment
Lže malý Malone, anebo jeho rodiče? Zajímají komisařku Augressovou psychologovy postřehy, nebo mu naslouchá a schází se s ním, protože se jí líbí? Proč se problém s tímhle chlapcem objevil, právě když vyšetřují loupež v klenotnictví? Pasáže o tom, jak se utváří paměť malých dětí, čtěte pozorně: v Bussiho detektivce vám autor na padoucha sice nakonec ukáže, zato v životě se vám ty informace mohou hodit i jinak.

Post has attachment
Druhá kniha oceňované novinářky Adély Knapové přináší zajímavě vystavěné vyprávění, jehož ústředním bodem je člověk, který není ničím pozoruhodný. Autorka však na úsecích z jeho života ukazuje, že i průměrnost a pasivita mohou být pro okolní společnost nepřijatelné.

Post has attachment
Honicí psi jsou klasická detektivka starého střihu, jejímž hlavním kladem je detailní znalost policejních reálií a autenticita. Nečekejte žádný akční thriller, ale poctivou kriminalistickou práci, kterou norský spisovatel Jørn Lier Horst poznal na vlastní pěst.
Wait while more posts are being loaded