Profile cover photo
Profile photo
Radek Teichmann
77 followers
77 followers
About
Posts

Post has shared content
Přijďte se podívat. Bude to stát za to.
Už příští středu přinášíme do Hradce další skvělý CZJUG! Přijďte si poslechnout super přednášku Petra Ferschmanna na téma GraphQL a Relay.
Po přednášce plánujeme menší posezení v jednom z okolních podniků, na které všechny účastníky srdečně zveme. Pokud s námi půjdeš posedět, dej nám prosím info přes krátký formulář: http://goo.gl/forms/efADQwkvmlfKuVqK2

O čem přednáška bude a kdo je přednášející? Všechny detaily se dozvíš na stránce události: https://plus.google.com/b/107417237229301465890/events/ct28u57asuqvjr2i7gq0a7c9quc
Add a comment...

Post has shared content
Nenechte si ujít.
Přinášíme do Hradce další CZJUG! Můžete se těšit na přednášku na téma GraphQL a Relay, která proběhne ve středu 25.5. od 17:30 v posluchárně J3 na Fakultě informatiky a managementu, Univerzita Hradec Králové. Přednáškou nás provede Petr Ferschmann, jeden z autorů Kafemlejnek.TV a spoluzakladatel cloudového ekonomického systému FlexiBee.
--
REST API JE MRTVÉ - AŤ ŽIJE GRAPHQL A RELAY
REST se stal standardem pro API. Poslední dobou se ale ukazuje, že není vhodné pro uživatelské rozhraní. Facebook nám nabídl GraphQL a skvělou knihovnu Relay, která usnadňuje a zrychluje práci s daty v aplikacích.
--
PETR FERSCHMANN
Počítače byly vždy jeho koníčkem, ale místo "jak věci fungují" jej spíše zajímalo, "proč takto fungují". Od roku 2004 začal podnikat, aby tuto svoji vášeň mohl lépe rozvinout. Je jedním ze zakladatelů cloudového ekonomického systému FlexiBee, kterou v roce 2014 prodal skupině ABRA Software. Od roku připravuje novou firmu na propojení cloudových aplikací. Linux používal od roku 1996, počítačové sítě a škálování aplikací jsou jeho koníčkem.
V roce 2004 absolvoval Softwarové inženýrství na Fakultě aplikovaných věd Západočeské univerzity. Má tři děti a k jeho koníčkům patří běh, kajakářství a skálolezectví, i když většinu času tráví spíše v práci.
--
Text včetně jednotlivých odkazů naleznete na našem blogu:http://goo.gl/AzK1Qm
Add a comment...

Post has attachment

Post has shared content
Máme video z posledního hradeckého CZJUGu! Postřehy a záznam z přednášky Jaroslava Tulacha na téma Truffle & Graal najdete na našem blogu: http://goo.gl/dWZzTr
Zde také najdete všechny odkazy k přednášce - prezentace, odkazy na projekty a další.
Případně se podívejte rovnou na video: https://youtu.be/NITm53aiuk0
Add a comment...

Post has shared content
See what a  command like "rm -rf" does before running it https://github.com/p-e-w/maybe #python  
p-e-w/maybe
p-e-w/maybe
github.com
Add a comment...

Post has shared content
Bezva - doufám že to bude mít pokračování. Pro domácí použití to dává smysl.
Add a comment...

Post has shared content
První letošní CZJUG v Hradci je tady! Tentokrát nás čeká velmi zajímavá přednáška na téma Truffle & Graal z dílny Oracle Labs. Přednáškou provede Jaroslav Tulach, zakladatel NetBeans, který v současnosti pomáhá Oracle Labs navrhovat API pro Truffle, což je společně s Graalem nejrychlejší virtuální stroj na celé planetě.
Zveme všechny zájemce z řad studentů, vývojářů i široké veřejnosti dne 24.2.2016 v 17:30 do posluchárny J3 na FIMce!

Obsah přednášky:
Každých čtrnáct dnů vzniká nový programovací jazyk. Obvykle se začne vytvořením interpretru syntaktického stromu a jazyk se ukáže potencionálním uživatelům. Ti zjistí, že je to úplně skvělý nápad, jen trochu pomalý. Tak se navrhne bajtkód a jazyk se do něj před spuštěním přeloží. To sice pomůže, ale stále se to nějak moc vleče...
Projekt Truffle chce tento zažitý způsob změnit. Napište si svůj interpret syntaktického stromu pomocí Truffle API a my zařídíme, aby vše bylo rychlé! Abychom ukázali, že je to reálné, tak předvedeme, že naše implementace Ruby je desetkrát rychlejší než jakákoli jiná.
Přijďte se podívat, jak vytvořit nejrychlejší prostředí pro běh Vašeho oblíbeného jazyka!

Kdo je Jaroslav Tulach:
Ještě při studiu na univerzitě Jaroslav založil a navrhl NetBeans, což není jen vývojové prostředí, ale především první modulární platforma pro psaní desktopových aplikací v Javě. Při návrhu NetBeans API Jaroslav viděl, udělal a pomohl napravit více chyb než by se dalo spočítat - to jej kvalifikovalo k tomu, aby napsal knihu Practical API Design. V současné době Jaroslav pomáhá Oracle Labs navrhovat API pro Truffle, což je, společně s Graalem, nejrychlejší virtuální stroj na celé planetě.

Jednotlivé odkazy k přednášce je možné nalézt v textu článku na našem blogu: http://goo.gl/nvboKj
Add a comment...

Post has shared content
Všechny hlavní výhry už mají své majitele a vy se můžete pomalu začít těšit na další akce. :-)
Add a comment...

Post has shared content

Post has shared content
Potřetí a naposledy pro vás máme správné odpovědi na Mistrovu zkoušku. Odpověděli jste dobře?
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded