Profile cover photo
Profile photo
‫میثم رمضانعلی (هابيل)‬‎
11,972 followers -
هم‌دلی، مقدم بر هم‌فکری‌ست
هم‌دلی، مقدم بر هم‌فکری‌ست

11,972 followers
About
Posts

Post has attachment
»» ادا و اطوار جدید قالیباف: #نواصولگرایی

ـ میزان استفاده از کسره و فتحه و اینا در بیانیه‌ی قالیباف واقعا به معنای یک نواصولگرایی هست. ولی خب در همین حد جدید و بدیع. قطعایک جریان اجتماعی مثلِ آرزوی جریان نواصولگرایی، مبتنی بر یک گفتمان شکل می‌گیرد. قالیباف اما در این سال‌ها از هر گفتمانی چیزی کنده است و به خود چسبانده و نهایتا با چنین گفتمانی اختلاطی‌ای، جریانی التقاطی را شکل خواهد داد.

ـ وقتی از قالیباف صحبت می‌کنیم دقیقا داریم از یک پراگماتیست صحبت می‌کنیم. گفتمان یک پراگماتیست چه چیزی بیشتر از آنچه دارد که تا کنون عرضه شده است؟ یک عمل‌گرا که البته در رسانه دور خورده است. کسی که توسط بدنه اطرافیانش ۱۲ سال بازی خورد و با این حجم خدمت، در رسانه‌ها چهره‌ای شکست‌خورده می‌نمایاند. دوازده سال با بهترین کارها و پروژه‌ها به مدیری تبدیل می‌شوی که به سهولت در یک هفته‌ی انتخابات، به بدترین وضعیت کشیده می‌شوی. انتخابات که سهل است، در تهران حتی مردم کرباسچی را مهم‌تر از قالیباف می‌دانند.[به زعم من]

ـ با قالیباف مخالفم؟ به هیچ‌وجه. با اطرافیان‌ش مشکل دارم؟ ابدا. من کلا با آدم‌های بی‌هویت یا هویت‌های مخدوش و چهل‌تکه هیچ مشکلی ندارم. هیچ‌وقت. مساله اما این است که یک نفر تا کجا می‌تواند خطاهای مکرر داشته باشد و از یک سوراخ گزیده شود. چند بار اسم و تیپ و لباس عوض کند و لحن‌اش را تغییر دهد؟
قالیباف مدیر خوبی بوده است؟ قطعا. زحمت می‌کشد؟ بله. نماز هم می‌خواند؟ قطعا. تازه ریش هم کمی داشته و الان بلندتر هم شده است. چه بهتر از این؟! این‌ها بس است؟ حتما بس است که در جایگاه رأس یک جریان سوال طرح می‌کند تا بدنه پاسخ دهند!

ـ نواصولگرایی، چه چیزی بیشتر از اصولگراییِ اصلاح‌طلب است؟ هیچ. چه چیزهای جدیدی بناست به هم بند زده شود تا یک چیز جدیدی شکل بگیرد؟ خیلی چیزها. جورش می‌کند و مبارکِ صاحبش.
برای قالیباف چه چیزی مهم است؟ خدمت. برایش چه کسی اهمیت دارد؟ رهبری. بنا دارد چه کند؟ ادای تکلیف. اما بلد نیست. همیشه ادا بوده و گوش‌هایی بسته برای شنیدن از کسانی که او را والا می‌خواهند نه با کلاس. مدیر می‌خواهند نه متفکر. اصیل می‌خواهند نه پیوندخورده با شریان‌های التقاطی تفکری و نحله‌های وابسته به غرب‌زده‌ها.

ـ قالیباف علاقه دارد فعالیت سیاسی کند؟ خب بکند. دوست دارد با متن‌بافی و حرف‌بافی، جریان‌بافی کند؟ بسم‌الله. ولی هیچ جریان حقیقی‌ای شکل نمی‌گیرد. چرا؟ چون هیچ گفتمانی نیست. هم‌اکنون هم حتی طلیعه‌ی یک تکرار و یک ادا شنیده می‌شود که از قالیباف بر نیامده است. مثل باقی اداها گروهی کپی‌اش کرده‌اند و به خورد قالیباف داده‌اند.
امیدی ندارم که این مسیری که شروع شده، قالیباف بهتری در پی داشته باشد؟ شاید. بحث قالیباف نیست. بحث شکل‌گیری یک جریان براساس گفتمان است نه شخص.

اینجا چه خبره؟
خبری نیست؟

Post has attachment
انقلاب اسلامی در آستانه‌ی چهل سالگی

«عمر عقاب ۷۰ سال است. ولی به سن ۴۰ که رسید، چنگال‌هایش بلند شده و انعطاف گرفتن طعمه را دیگر ندارد. نوک تیزش کُند، بلند و خمیده می‌شود و شهبال‌های کهنسال بر اثر کلفتی پر به سینه می‌چسبد و پرواز برایش دشوار است. آنگاه عقاب است و دو راهی: بمیرد یا دو باره متولد شود.

ولی چگونه؟

عقاب به قله‌ای بلند می‌رود، نوک خود را آنقدر بر صخره می‌کوبد تا کنده شود و منتظر می‌ماند تا نوکی جدید بروید. با نوک جدید تک تک چنگال‌هایش را از جای می‌کند تا چنگال نو در آید. و بعد شروع به کندن پرهای کهنه می‌کند. این روند دردناک ۱۵۰ روز طول می‌کشد، ولی پس از ۵ ماه عقاب تازه‌ای متولد می‌شود که می‌تواند ۳۰ سال دیگر زندگی کند.

برای زندگی باید تغییر کرد، درد کشید، از آنچه دوست داشت گذشت، عادات و خاطرات بد را هرس کرد و دو باره متولد شد؛
و یا مُرد!»

[پی‌نوشت: متن از بنده نیست]

http://telegram.me/ramezanali_ir

اگر این شعر هست، پس باقی چیزهایی که گاهی می‌خونیم چیه؟

ای یار جفاکرده پیوندبریده
این بود وفاداری و عهد تو ندیده
در کوی تو معروفم و از روی تو محروم
گرگ دهن آلوده یوسف ندریده
ما هیچ ندیدیم و همه شهر بگفتند
افسانه مجنون به لیلی نرسیده
در خواب گزیده لب شیرین گل اندام
از خواب نباشد مگر انگشت گزیده
بس در طلبت کوشش بی فایده کردیم
چون طفل دوان در پی گنجشک پریده
مرغ دل صاحب نظران صید نکردی
الا به کمان مهره ابروی خمیده
میلت به چه ماند به خرامیدن طاووس
غمزت به نگه کردن آهوی رمیده
گر پای به در می‌نهم از نقطه شیراز
ره نیست تو پیرامن من حلقه کشیده
با دست بلورین تو پنجه نتوان کرد
رفتیم دعاگفته و دشنام شنیده
روی تو مبیناد دگر دیده سعدی
گر دیده به کس بازکند روی تو دیده

سعدی علیه‌الرحمه

چند روز پیش مطلبی می خواندم از یکی از نویسندگان‌شان، نوشته بود بین ایران و آمریکا، یک انقلاب اسلامی نشسته است که باید آن را برداشت.
دشمن به این فکر افتاده انقلاب اسلامی را به شکل مناسب و به شیوه فرهنگی، از سر راه بردارد تا بتواند جمهوری اسلامی را به آمریکا نزدیک کند. محال عقلی هم نیست . ممکن است اتفاق بیافتد.
لذا تهاجم فرهنگی و شبیخون فرهنگی شروع شد..... دشمن این شبیخون و تهاجم فرهنگی را بیشتر کرد و واقعا هم دارد مجاهدت می کند برای نابودی انقلاب اسلامی

رهبر معظم انقلاب
دیدار با مسئولین قرارگاه قرب بقیة‌الله(عجل الله تعالی فرجه)
95/8/19

#انقلاب_جمهوری

Post has attachment

Post has shared content
ای وای از ما
خوش به حال شهدا
داداشم امروز شهید شد...
مممنون میشم فاتحه ای بخونید
برای دل پدر و مادرم دعا کنید
برای صبر مادرم...

خبر عدم اعلام آمار طلاق مِن بعد از این، اون‌قدر مسخره بود که به نظرم تا یه مدت بعد، از تصمیم‌شون برگردن. اما به هر حال اوضاع همینه که می‌بینیم. خانواده به منحطترین وضع‌ش توی چند دهه‌ی گذشته رسیده و مخفی کردن آمار طلاق شده راه حل؛ نه تنها سر عقل نیومدن که دارن بدتر هم می‌کنن اوضاع رو.

مساله ازدواج و طلاق و خانواده، مساله‌ی حیای کاذب در ساختار کارشناسی حاکمیت، عدم توجه به نیازهای طبیعی و مشغولیت در سطح و سیاسته؛ نداشتن شجاعتِ طرح مساله و سطحی‌انگاری در موضوع زن و در یک کلام زور زدن برای حل مشکل با راه حل‌های کوچه‌بازاری و سطحی و کفِ روی آبی؛ کوچک‌انگاری نیاز جنسی، عدم برنامه‌ریزی برای بومی‌سازی پوشش، نگاه سنتی و کلاسیک به رابطه زن و شوهر، اختلال تغذیه‌ای و عامدانه در قوه باروری مردان و زنان، تصویر‌سازی غلط از زنِ تراز و معیار در تلویزیون، گرفتار شدن در دوگانه‌ی زن ایده‌آل و زن احمق در اکثر فیلم‌ها و دوری از ترسیم زن عادی و معمولی به عنوان عدم ترازمندی شخصیت زنان در المان‌های بصری، از اصلی‌ترین دلایل و علت‌های بحران خانواده در ایران هست

امروز هم دیدم که کلیپی از رهبری انقلاب منتشر شده در مورد اینکه نگذاریم سن ازدواج دختران بالا بره؛ اصولا هم بالا رفتن سن ازدواج به خصوص در خانم‌ها یه اتفاق مهلک محسوب می‌شه که خیلی سال‌هاست رخ داده.

اما به هر حال، وقتی ادامه‌ی تحصیل و کسب مدرک، ارزشمندیش نسبت به ازدواج بیش‌تر باشه و ما توی تریبون‌های رسمی‌مون در همه‌ی مسئولیت‌ها هی از آمار تحصیلِ زیاد خانوم‌ها بگیم،
وقتی روند ژنتیکی باروری به صورت عامدانه دچار اختلال می‌شه و نیازها جنسی با تغییرات هورمونی به هم می‌ریزه
وقتی تمام جایگاه‌های رسمی(چه تبلیغی مثل تلویزیون و چه حاکمیتی مثل مسئولین) بر عروسی و ازدواج در شرایط خاص مالی تاکید مکرر دارند
وقتی زنِ تراز، زنِ بی‌لک و پیس، زنِ آرایش‌کرده‌ی بی‌عیب و نقص، زنِ شاغلِ هر روز سرکاررو، زنِ هم‌رتبه با مرد در ولایتِ در زندگی، زنِ با مهریه‌ی غول‌آسا، زنِ خونه‌ی بابات زندگی نمی‌کنم، و مثال‌هایی مثل این باشه

دیرازدواج کردن اگر اتفاق نیفته باید تعجب کرد

حسن عباسی در سال 1392 در گفتگو با همشهری پایداری شماره 117 به بیان نظرات خود در خصوص ماهیت ارتش و سپاه جمهورس اسلامی ایران پرداخته است که در ادامه می آید: «نیروهای مسلح جمهوری اسلامی‌از نیروهای مسلح انقلاب اسلامی‌جدا هستند. نیروهای مسلح جمهوری اسلامی‌محدود به مرزهای جمهوری اسلامی‌هستند و نیروهای مسلح انقلاب اسلامی، مسئولیت حفاظت از انقلاب اسلامی‌را برعهده دارند

#انقلاب_جمهوری

Post has attachment
وضعیت ویو و زاویه‌ی دیدِ یکی از محل کارهام
Photo
Wait while more posts are being loaded