Profile cover photo
Profile photo
‫موسسه حقوقی ملک پور‬‎
139 followers
139 followers
About
موسسه حقوقی ملک پور's posts

Post has attachment

Post has attachment

Post has attachment
در کانال تلگرام ما با بروز ترین اطلاعات حقوقی همراه باشید
https://t.me/joinchat/AAAAADuuKeznpNM7t6fyVQ
بورسیه دانمارک

آیا در صدد کسب اطلاعاتی در مورد بورسیه دانمارک هستید؟ آیا از انواع متفاوت بورسیه دانمارک بی اطلاع هستید؟ در این مقاله در صدد هستیم تا اطلاعات کافی و مفیدی را در مورد بورسیه دانمارک در اختیار شما قرار دهیم. موسسه حقوقی ملک پور می تواند در خصوص بورسیه دانمارک شما را راهنمایی کرده و اطلاعات کافی در باب بورسیه دانمارک در اختیار شما قرار دهد.


هزینه شهریه و بورسیه های تحقیقاتی

آموزش عالی در دانمارک برای دانشجویان اتحادیه اروپا/ منطقه اقتصادی اروپا/ سوئیس و دانشجویان شرکت کننده در برنامه تبادل دانشجو رایگان می باشد. در مورد دیگر دانشجویان، شهریه سالانه از 6.000 تا 16.000 یورو متغیر می باشد. امکان دریافت تعدادی کمک هزینه و بورسیه تحقیقاتی از طریق مؤسسات و طرح های تأمین بودجه شده دولتی نیز وجود دارد.
هزینه شهریه

آموزش عالی در دانمارک برای دانشجویان اتحادیه اروپا/ منطقه اقتصادی اروپا/ سوئیس رایگان است. به همین ترتیب، اگر در برنامه تبادل دانشجو شرکت کنید، تحصیل شما در دانمارک رایگان خواهد بود. هم چنین در صورت برخورداری از شرایط زیر لزومی به پرداخت شهریه وجود ندارد:

مجوز اقامت دائم
مجوز اقامت موقتی که می توان آن را به دائم ارتقاء داد
مجوز اقامت به عنوان فرزند همراه والد غیر اتحادیه اروپا/ منطقه اقتصادی اروپا/ سوئیس دارنده مجوز اقامت بر اساس استخدام

تمام دانش آموزان دیگر باید شهریه را بپردازند.

هزینه شهریه سالانه برای دانشجویان دارنده مدرک کامل دانشگاهی

21000-8000 دلار آمریکا؛ 16.000-6.000 یورو؛ (120.000-45.000 کرون دانمارک)

توجه: برای هزینه دقیق باید با مؤسسه مورد بحث تماس حاصل فرمائید

هزینه درخواست

دانشجویان خارج از اتحادیه اروپا/ منطقه اقتصادی اروپا/ سوئیس باید هنگام درخواست مجوز اقامت (ویزا) برای تحصیل در دانمارک هزینه پرداخت کنند.
کمک هزینه و بورسیه تحقیقاتی

بیشتر مؤسسات دانمارک با مؤسسات خارجی آموزش عالی توافق دوجانبه حاصل کرده اند. این توافق ها معمولاً برای تبادل متقابل دانشجو، محقق و معلم طراحی شده اند. برنامه های کشوری و اروپایی بورسیه هایی را به دانشجویان بین المللی خواهان تحصیل در دانمارک از طریق توافق سازمانی به صورت دانشجوی میهمان یا بخشی از مدرک بین المللی دوگانه یا مشترک عرضه می کنند. محدودیت ها و پیش نیازهای خاصی به برنامه های زیر اطلاق می گردند:

بورسیه نوآوری دانمارک: دانمارک در سال های 2015 و 2016 رقمی معادل 3.4 میلیون یورو صرف بورسیه نموده که این کمک هزینه شامل دانشجویان رده بالا و متعهدی می گردد که دارای نمایه آکادمیک در حوزه های علوم طبیعی، محیط زیست و بهداشت، مهندسی، فناوری و نوآوری هستند.


نوردپلاس

اگر در مؤسسه آموزش عالی منطقه اسکاندیناوی یا بالتیک ثبت نام کنید، نوردپلاس امکان تحصیل در کشور دیگر اسکاندیناوی یا بالتیک به عنوان بخشی از مدرک را برای شما فراهم می کند. برای اطلاعات بیشتر با دانشگاه کشور خود یا مؤسسه آموزشی ملی کشور خود تماس بگیرید. به منظور کسب اطلاعات بیشتر در مورد برنامه نوردپلاس، لطفا از سایت www.nordplusonline.org. بازدید به عمل آورید.
اراسموس

برنامه اراسموس به دانشجویان اتحادیه اروپا/ منطقه اقتصادی اروپا/ سوئیس امکان تحصیل در خارج از کشور به عنوان بخشی از تحصیلات عالیه کشور خود را ارائه می کند. تبادل دانشجو بین 3 و 12 ماه انجام می گیرد. برای اطلاعات بیشتر، لطفاً با دانشگاه کشور خود یا نهاد آموزشی کشور خود تماس حاصل فرمائید.
اراسموس موندوس/ مدرک کارشناسی ارشد مشترک

برنامه اراسموس موندوس از دانشجویان اتحادیه اروپا/ منطقه اقتصادی اروپا و غیراتحادیه اروپا/ منطقه اقتصادی اروپا استقبال می کند. از طریق این طرح شما می توانید برای بورسیه و برعهده گرفتن برنامه های خاص مدرک کارشناسی ارشد درخواست نمائید. دوره ها مشترکاً توسط سازمان دانمارکی و دیگر دانشگاه یا دانشکده اروپایی ارائه می شوند. دانشجویان و محققین باید مستقلاً با دوره های کارشناسی ارشد اراسموس موندوس تماس حاصل کرده تا اطلاعات بیشتری در ارتباط با روال بورسیه و درخواست کسب نمایند.
کمیسیون فول برایت

دانشجویان آمریکایی دوره آموزش عالی که خواهان تحصیل در دانمارک هستند می توانند برای بورسیه فول برایت نیز درخواست کنند. اطلاعات بیشتر در این ارتباط در بنیاد دانمارک- آمریکا و وب سایت کمیسیون فول برایت قابل دستیابی خواهد بود.
بورسه دولت دانمارک تحت توافق های فرهنگی

بورسیه دولت دانمارک تحت توافق های فرهنگی با هدف تبادل دانشجویان کیفی و محققین جوانی ارائه می شود که می خواهند وقت خود را صرف مطالعات انجام شده به زبان و فرهنگ دانمارکی یا دیگر حوزه های مطالعاتی مرتبط با این کشور مانند طراحی، معماری، مطالعات زیست محیطی و دیگر حوزه های مرتبط نمایند.

توافق های فرهنگی بورسیه هایی در زمینه دوره های بلندمدت مطالعاتی و دوره های زبان تابستان به دانشجویان خارجی ارائه می کنند. بورسیه های بلندمدت به دانشجویان چینی، مصری، اسرائیلی، ژاپنی، روسی و کره جنوبی و دوره های تابستانی زبان برای دانشجویان کشورهای فوق الذکر و نیز 34 کشور اروپایی قابل استفاده خواهد بود. ضرب الاجل سالانه درخواست بورسیه برای سال تحصیلی جاری اول مارس است.

بورسیه های دولت دانمارک برای دانشجویان کیفی کشورهای غیر اتحادیه اروپا/ منطقه اقتصادی اروپا

مؤسسات آموزش عالی دانمارک سالانه تعداد محدودی بورسیه دولتی را دریافت نموده تا هزینه تحصیل دانشجویان دارای مدرک کامل تحصیلی و کیفی کشورهای اتحادیه اروپا/ منطقه اقتصادی اروپا و سوئیس را تأمین کند.

به منظور دارا بودن واجدیت شرایط دریافت بورسیه باید ویژگی های زیر را دارا باشید:

شهروند کشوری خارج از اتحادیه اروپا، منطقه اقتصادی یا سوئیس
ثبت نام در برنامه آموزش عالی جهت کسب مدارج کامل تحصیلی
مجوز اقامت زمانمند در دانمارک به دلیل تحصیل

در صورت برخورداری از ویژگی های زیر، واجد شرایط دریافت بورسیه دولت دانمارک نخواهید بود:

جستجو برای پذیرش از سوی مؤسسه آموزش عالی هنری
داشتن ادعای حقوقی در مورد حقوق شهرندان دانمارکی
دریافت مجوز اقامت در زمان پذیرش توسط لایحه تحکیم ائتلاف دانمارک، فصل 9، زیربخش 1، به عنوان فرزند شهروندان خارجی دارای مجوز اقامت طبق لایحه تحکیم ائتلاف دانمارک، و شهروند کشوری که به اتحادیه اروپا نپیوسته و تحت توافق قرار ندارد.
دانشجوی واجد شرایط کمک هزینه طبق قوانین دانمارک در ارتباط با بودجه آموزش کشوری.

بورسیه ها توسط نهادهای دانمارکی آموزش عالی مدیریت می شوند، که هر یک از آنها در مورد دانشجویان دریافت کننده بورسیه تصمیم گیری می کنند. برای اطلاعات بیشتر در مورد بورسیه دولتی، لطفاً در مورد جزئیات پذیرش مؤسسه آموزش عالی منتخب خود مشورت نمائید.

لطفاً توجه داشته باشید: بورسیه دولت شامل دو بخش بوده و می توان آن را به صورت معافیت کامل یا پاره ای از پرداخت هزینه و/یا کمک هزینه به منظور پوشش هزینه های زندگی دریافت نمود. با این وجود، چون بورسیه مستقلاً توسط مؤسسه آموزش عالی مدیریت می شوند، باید برای کسب اطلاعات بیشتر در مؤسسه انتخابی خود تحقیقات لازم را انجام دهید.
پشتیبانی آموزشی دولت دانمارک

پشتیبانی آموزشی دولت دانمارک (SU) به طور کلی تنها به افراد مقیم دانمارک اعطاء می شود. با این حال، به عنوان دانشجوی بین المللی می توانید برای وضعیت برابر در قبال پشتیبانی آموزشی درخواست نموده و در صورت واجد شرایط بودن از جایگاه برابر برخوردار شوید.

http://studyindenmark.dk/study-op…/tuition-fees-scholarships

در خصوص کسب اطلاعات بیشتر درباب بورسیه دانمارک و همچنین بورسیه کشور ها می توانید با مشاوران با تجربه و زبده موسسه حقوقی ملک پور تماس حاصل بفرمایید. شما متقاضیان گرامی می توانید سوالات خود را در زمینه بورسیه دانمارک و اخذ پذیرش و در دانشگاه های کشور های مختلف از طریق اطلاعات زیر مشاوره تلفنی رایگان داشته باشید و همچنین می توانید برای مشاوره حضوری با موسسه حقوقی ملک پور از طریق اطلاعات زیر اقدام نمایید.

معصومه فرجی
Photo

Post has attachment
تحصیل دندانپزشکی در پرتغال

در تلاش آنیم که با ارائه مقالات متعدد شما عزیزان را در ارتباط با تحصیل دندانپزشکی در پرتغال آشنا کنیم و برای شما کمی از فضای تحصیل دندانپزشکی در پرتغال اطلاعاتی را کسب کردیم که می تواند اگر شما به دنبال دستیابی به اطلاعاتی در زمینه تحصیل دندانپزشکی در پرتغال هستید می توانید با تماس وکسب اطلاعات از مشاوران وکارشناسان موسسه حقوقی بین المللی ملک پور به تمامی جای خالی ها ذهن خود در زمینه رشته دندانپزشکی در پرتغال پاسخ دهید ، و حتی با سطح اندک آگاهی نیزبه بخش عظیمی در زمینه تحصیل دندانپزشکی در پرتغال دست یابید و دیگر نسبت به تحصیل دندانپزشکی در پرتغال بی توجه و غافل نمانید و برای کسب اطلاعات دقیق تر توصیه می کنیم از مشاوران و کارشناسان موسسه حقوقی بین المللی ملک پور مشاوره لازم را دریافت کنید و از شرایط ادامه تحصیل در پرتغال در رشته دندانپزشکی اطلاعات کافی را کسب نمایید .

آیا شما برای ادامه تحصیل در رشته دندانپزشکی به پرتغال مهاجرت می کنید ؟ آیا از شرایط تحصیل دندانپزشکی در پرتغال اطلاعاتی ندارید ؟ آیا می دانید با کسب چه مدرکی تحصیلی می توان در دندانپزشکی پرتغال خواند؟ می دانید در کشور پرتغال رشته دندانپزشکی در کدام دانشگاه ها تدریس می شود ؟ برای تحصیل دندانپزشکی در پرتغال باید دانشجویان چه شرایطی داشته باشند ؟


چرا تحصیل در پرتغال ؟

بهتر است بدانید که کشور پرتغال برای کسانی که قصد ادامه تحصیل در این کشور را دارند فضای را برای دانشجو محیا می کند تا بتواند از مزایایی چون ادامه تحصیل با اخذ مدرک تحصیلی معتبر از دانشگاه یی با سطح علمی بالا و دانشگاههای دولتی ، آزاد و که یکی از محاسن تحصیل در این کشور نسبت به سایر کشورهای اروپایی این است که هزینه های تحصیل از جمله شهریه ها بسیارمبالغ مناسبی دارند و در صورتی که دانشجویان شرایط خاصی ازتحصیل را دارا باشند امکان دریافت انواع بورس تحصیلی وجود دارد که بتواند بخشی از هزینه های دانشجویان را پوشش بدهد که شرایط بورس را دارا هستند پرتال رسمی برای دریافت بورس و وزارت آموزش و پرورش کشور پرتغال ، دو منبع آسان و حائز اهمیتی هستند برای دسترسی به بورسیه دولتی و کسب امتیاز نهادهای خصوصی در کشور پرتغال در زمینه های مختلف علمی، دندانپزشکی و پزشکی می‌باشد که برای متقاضیان تحصیل در این کشور کوچک زیبا وخوش آب و هوا اروپایی توصیه می‌شود. در کشور پرتغال برای درخواست کنندگان امکان تحصیل به زبان انگلیسی وجود دارد بهتر است بگوییم مردم پرتغال ، میتوانند راحت تر و بهتر از شهروندان اسپانیا یا لهستان و روسی و فرانسوی ، زبان انگلیسی را که شما برای در کشور به زبان تحصیل خود برگزیدید ،به صورت محاوره صحبت کنند . اما به هر حال زبان اصلی این کشور و مردم زبان پرتغالی هست و حتی شما هم برای راحت تر گذراندن زندگی و تحصیل طولانی مدت در این کشور پرتغال ، نیازمند به یادگیری حداقلی سطح ا زبان پرتغالی هستید و داشتن دانش زبان انگلیسی ، باعث می شود تحصیل در این کشور طرفداران زیادی داشته باشد که دانشجویان بین المللی نتوانند مدرک زبان ارائه دهند مانعی برای ورود و ادامه تحصیل آنان وجود ندارد چون در بدو ورود ملزم به ارائه نمره آ یلتس نیستند از عواملی که به جاذبه های تحصیلی پرتغال افزوده است دانشگاه های است که در رشته دندانپزشکی دارای اعتبار از لحاظ مدرک و از لحاظ تاییده وزارت علوم هستند و همانطور که پیش تر گفته شد تقاضیان این رشته به زبان انگلیس قادر به تحصیل هستند همانطور که می دانید رشته های پزشکی و دندانپزشکی در کشورهای اروپایی بسیار هزینه بر هستند ولی تحصیل در شهر لیبسون که این شهر یک پایتخت برای کشور اروپایی به شمار می رود با تمام زیبایی های موجود هزینه ای کمتر از سایر پایتخت های اروپایی دارد و این خود یک فرصت فوق العاده است برای دانشجویانی که می خواهند در رشته های پزشکی و دندانپزشکی تحصیل کنند و چون در این کشور به دانشجویان اجازه کار داده می شود تا ساعاتی را در طول هفته کار کنند و دانشجویان می توانند همراه با تحصیل شرایط کاری خود را برای بعد از پایان دوره تحصیلی خود محیا کنند و منجر به اقامت دائم آنان در این کشور شود از دیگر شرایط این دانشگاه ها این است که برای پذیرش در دانشگاه ها محدودیتی برای شروع ترم ها در تمام سال ندارد و در طول کل سال دانشجو نیز میپذیرد .

کشور پرتغال از جمله کشورهای اوپایی به شمار میرود که جغرافیای مناسبی دارد و ازکشورهای زیبای اتحادیه اروپا قلمداد می شود که حتی کسانی که با ویزای شنگن اتحادیه اروپا به این کشور آمده اند اجازه تحصیل را دارند و نباید در طول دوره تحصیل نگران هزینه های زندگی و اقامت خود باشند زیرا که هزینه های تحصیل حتی در رشته های بسیار گرانی چون دندانپزشکی و هزینه های زندگی در این کشور اوپایی بسیار معقول است و اقامت 1 ساله برای تحصیل قابل تمدید است و جای نگرانی ندارد. . و برای پدیرش برای تحصیل در رشته دندان حداکثر میزان سن برای پذیرش متقاضی 23 ، 24 سال می باشد .

هزینه های تحصیل دندانپزشکی در پرتغال در مقایسه با کشور هایی چون آلمان و اتریش و مجارستان بسیار کمتراست و نگرانی را برای دانشجویان بین المللی کمرنگ کرده است وو به دلیل نداشنتن آزمون وردی و کنکور سالانه بسیاری ازدانشجویان بین المللی تطمیع می شوند تا به آرزوی خود و تحصیل در رشته دندانپزشکی در یک کشور زیبا اروپایی با هزینه های مناسب ادامه به تحصیل بدهند .
رشته دندانپزشکی در پرتغال

گرفتن مدرک دندانپزشکی در کشور پرتغال از جمله رشته های پرسود و پر طرفدار به شمار می رود طوری که می تون گفت رشته دندان از زیر شاخه های پزشکی رآمد زایی خوبی را در کشور پرتغال و حتی برای خود فارق التحصیل دارد و هرچند که رشته های فنی و رشته های مهندسی در این کشور بازار بهتری نسبت به رشته های پزشکی دارد و لی در مقایسه با آن رشته اعتبار اخذ این مدرک و نیاز هر جامعه به یک پزشک حاذق مهاجران را به دریافت مدرک تطمیع می کند .

شما متقاضیان گرامی می توانید برای امر تحصیل دندانپزشکی در پرتغال از راه های مختلف با موسسه حقوقی ملک پور در ارتباط باشید. موسسه حقوقی ملک پور با سالها سابقه در امر مهاجرت آماده خدمت رسانی به شما متقاضیان و هموطنان گرامی می باشد و با داشتن مشاوران زبده و کارآمد در باب تحصیل دندانپزشکی در پرتغال و دیگر کشور های اروپایی مشاوره های حقوقی مفید و کاملی را به شما ارائه می دهد. شما برای اطلاع از شرایط مختلف در مورد تحصیل دندانپزشکی در پرتغال می توانید از طریق تلفن با مشاورین و وکلای با تجربه موسسه حقوقی ملک پور مشاوره رایگان دریافت نمایید و همچنین می توانید به صورت حضوری از مشاوره وکلای موسسه حقوقی ملک پور بهره مند گردید.نگارنده: آزاده بشیرزاده

https://www.linkedin.com/in/mieco-mie-company-7a8648112?trk=nav_responsive_tab_profileدر لینکداین با ما همراه شوید
Photo

Post has attachment
تحصیل دندانپزشکی در روسیه

تحصیل دندانپزشکی در روسیه چگونه است؟ قوانین روسیه در خصوص ویزای تحصیلی چگونه است؟ تحصیل دندانپزشکی در روسیه چگونه است؟ مزایای تحصیل دندانپزشکی در روسیه چگونه است؟ زبان تحصیل دندانپزشکی در روسیه چیست؟ اینها سوالاتی است که ممکن است فرد در صورت تمایل به مهاجرت تحصیلی به روسیه با آنها مواجه شود که در این راستا وکلای مهاجرت می توانند در یافتن پاسخ سوالاتتان شما را یاری کنند. مادر این مقاله تلاش کرده ایم که در حد توانمان سوالات احتمالی شما را در خصوص شرایط تحصیل دندانپزشکی در روسیه پاسخگو باشیم.

روسیه کشور بسیار وسیعی است در شمال اوراسیا و جز ده کشور پرجمعیت در دنیا به حساب می آید. زبان رسمی مردم این کشور روسی است. کشور روسیه جزء کشورهای مدرن و پیشرفته از نظر علمی است. دانشگاههای آن در دنیار دارای اعتبار هستند و به طبع مدارک علمی آن نیز در دنیا مورد تایید می باشد. از آنجا که یکی از روشهای مهاجرت به دیگر کشورها مهاجرت تحصیلی است اخذ ویزای تحصیلی کشور روسیه نیز میتواند روشی مطمئن برای ورود به این کشور باشد.

یکی از رشته هایی که مدارک آن از اعتبار بین المللی برخوردار است رشته دندانپزشکی روسیه است.دندانپزشکی و دیگر زیرمجموعه های پزشکی از آن رشته هایی هستند که نه تنها در ایران بلکه در دیگر کشورهای دنیا نیز متقاضی های بسیاری دارد و ورود به این دوره ها برای متقاضیان دشواری های خاص خود را دارد.کشور روسیه از آن دسته کشورهایی است که می تواند مقصد بسیار خوبی برای تحصیل در رشته های پزشکی و دندانپزشکی باشد. نه تنها دانشجویان ایرانی بلکه این کشور سالانه پذیرای دانشجویان بسیاری از نقاط مختلف دنیا است.

از آن جهت که دانشجویان در کشور روسیه با پرداخت هزینه های تحصیلی پایین تر از کشورهای دیگر میتوانند مدارک تحصیلی معتبری را از دانشگاههای کشور روسیه دریافت کنند که جزء دانشگاههای معتبر دنیا به حساب می آید.یکی دیگر از مزایای تحصیل در کشور روسیه اینست که فرد می تواند به انتخاب خود به زبان انگلیسی و یا روسی تحصیل کنند و مهمتر از آن اینست که تحصیل در رشته دندانپزشکی روسیه میتواند انتخاب بسیار مناسبی باشد برای افرادی که مدرک زبان ندارند.زیرا می توانند دوره زبان را قبل از شروع دوره تحصیل بگذرانند. یکی دیگر از مزایای تحصیل در رشته دندانپزشکی دانشگاههای روسیه اینست که می توان در مدت زمان کوتاه تری نسبت به دانشگاههای دیگر دنیا پذیرش و ویزای آنرا خذ کرد.

برای گرفتن پذیرش در تحصیل دندانپزشکی در روسیه داشتن مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی در رشته تجربی ضروری است.متقاضیان رشته دندانپزشکی می بایست یک دوره 9ماهه پات فک برای ورود به دانشگاه بگذرانندکه در این دوره 9ماهه دروس علوم پایه مثل زیست، شیمی، فیزیک و…تدریس می شود و همچنین زبان روسی و انگلیسی تدریس می شود که طبق نظرفرد در خصوص زبان انتخاب می شود. پس از دوره 9ماهه پات فک و قبولی در امتحان می توانند وارد دانشگاه پزشکی شوند لازم به ذکر است هزینه دوره پات فک در کشور روسیه تقریبا بین 7 تا 9 هزار دلار است. می توانند دوره دندانپزشکی را در دانشگاههای معتبر کشور روسیه آغاز کنید.در شرایطی که فرد معدل دیپلم و پیش دانشگاهی عالی داشته باشد میتواند بدون گذراندن دوره پات فک وارد دانشگاههای دندانپزشکی روسیه شود.

بعد از دوره پات فک اینکه فرد بتواند در رشته دندانپزشکی تحصیل کند بسته به موفقیت فرد در آزمون پس از دوره پات فک دارد. پس از قبولی در امتحان فرد می تواند به عنوان دانشجو وارد دوره دندانپزشکی شود. طول دوره تحصیل در رشته دندانپزشکی روسیه 5 سال است و هزینه دانشگاه پزشکی در این کشور بین 7 تا 10 هزار دلار است.

از دانشگاههای مهم کشور روسیه در رشته پزشکی و دندانپزشکی می توان به آکادمی دولتی پزشکی سچینوا مسکو، انسیتو دندانپزشکی دولتی سماشکو، دانشگاه دولتی پزشکی پاولوف و… اشاره کرد.

در خصوص شرایط اقامتگاه دانشجویی در روسیه باید بگوییم هزینه زندگی در شهرهای مختلف متفاوت است. به عنوان مثال هزینه زندگی در شهر مسکو ماهیانه در حدود 600 تا 700 دلار است اما هزینه زندگی در شهرهای دیگر روسیه تقریبا بین 400 تا 600 دلار است.

در خصوص شرایط اسکان دانشجویان در کشور روسیه باید بگوییم دانشجویان می توانند در خوابگاه دانشجویی و هم در سوئیت ها ساکن شوند که بسته به محل سکونت هزینه ای در حدود 150 تا 500 دلار می تواند باشد.

درباره شرایط بورس تحصیلی در دانشگاههای روسیه باید بگوییم بورس تحصیلی در این کشور وجود دارد آنهم برای دانش آموزانی که به لحاظ سابقه تحصیلی در شرایط بسیار خوب باشد اما بورس تحصیلی در رشته دندانپزشکی کشور روسیه وجود ندارد.
مدارک لازم جهت اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی دانشگاه روسیه

صفحه اول پاسپورت، صفحه اول شناسنامه، دیپلم و ریز نمرات که می بایست به تایید آموزش و پرورش نیز رسیده باشد، پیش دانشگاهی و ریز نمرات که باید به تایید آموزش و پرورش رسید باشد. گواهی صحت و سلامت که باید تاییدیه وزارت بهداشت را داشته باشد، اصل نتیجه منفی تست ایدز و هپاتیت، 12قطعه عکس، تاییدیه تحصیلی که تمامی مدارک ذکر شده می بایست به زبان روسی ترجمه شده باشد و به تایید وزارت علوم و دادگستری برسد.البته این مدارک برای افرادی است که قصد دارند در دوره پات فک ویا سال اول رشته دندانپزشکی وهر رشته دیگری ورود کنند و برای دانشجویان مقاطع دیگر این مدارک کمی متفاوت است.

یکی دیگر از موارد مورد اهمیت در خصوص تحصیل در کشور روسیه اخذ اقامت و به دنبال آن اخذ تابعیت کشور روسیه است. کشور روسیه جزء کشورهایی است که اخذ اقامت دائم در آن امتیازی است و فرد با کسب امتیازی حداقل 75 از 100 امتیاز میتواند اقامت و به دنبال آن تابعیت این کشور را اخذ کند. سن و تسلط به زبان روسی دو مورد مهم در کسب امتیاز هستند. دانشجویانی که در کشور روسیه تحصیل می کنند با چند شرط می توانند در روسیه اخذ اقامت دائم کنند. یکی از این شرایط اینست که فرد پس از دوران تحصیل بتواند شغل مناسبی بیابد و مشغول به کار شود . در واقع ویزای تحصیلی خود را به ویزای کاری تغییر دهد که این خود پس از چند سال میتواند منجر به اخذ اقامت دائم شود. ازدواج با یک تبعه روسی ، سرمایه گذاری در کشور روسیه دو روش دیگر برای اخذ اقامت دائم و اخذ تابعیت در کشور روسیه است .

در این مقاله که جهت ارائه اطلاعاتی در خصوص تحصیل دندانپزشکی در روسیه خدمت شما ارائه شد سعی کردیم به سوالات احتمالی در این خصوص پاسخ دهیم. شما برای کسب اطلاعات بیشتر و سهولت در اخذ پذیرش در رشته دندانپزشکی دانشگاههای روسیه متوانید با وکیل مهاجرت مشورت کرده تا این مسیر را سریعتر و مطمئن تر طی کنید.

نگارنده: ماه منیر خاجی
گوگل پلاس ما مرجع جدید ترین اخبار مهاجرتی

https://plus.google.com/u/0/b/115139810669109293963/115139810669109293963
Photo

Post has attachment
تحصیل در نیوزلند

آیا مایل به ادامه ی تحصیل در کشور نیوزلند هستید ؟ آیا شرایط ادامه ی تحصیل در نیوزلند را نمی دانید ؟ آیا مایل به دانستن شرایط ادامه ی تحصیل در نیوزلند هستید ؟ ماشما را در این مسیر راهنمایی می کنیم . در این مقاله سعی بر آن است که به معرفی شرایط ادامه ی تحصیل در کشور نیوزلند بپردازیم. بنابراین شرایط تدریس و معیارهای پذیرش و امکانات آموزشی در کشور نیوزلند را معرفی می نماییم تا اطلاعات مورد نیاز و پایه ای را در خدمت شما متقاضیان ادامه ی تحصیل در کشور نیوزلند قرار دهیم. جهت کسب اطلاعات جامع در این خصوص مشاورین مجرب موسسه ی حقوقی ملک پور همه روزه آماده ی ارائه ی خدمات به شما عزیزان می باشد .
سیستم آموزشی کشور نیوزلند:

کشور نیوزلند دارای سیستم آموزشی بی نظیری میباشد و همتای این نظام آموزشی را در کمتر مراکز آموزشی در سایر نقاط دنیا میبینید از جمله : 1) نظام آموزشی براساس نظام انگلیسی و زبان آموزشی انگلیسی استوار است. 2) دارا بودن رتبه ها و اعتبارهای جهانی در میان سایر کشورها و دانشگاهها ی معتبر جهان در داشتن سیستم آموزشی با کیفیت و مدرن. 3) وجود رشته ها و زمینه های بسیار متنوعی برای تحصیل در این کشور. 4 ) . کیفیت بالا و امکانات پیشرفته در تمامی مراکز آموزشی در نوع رشته یا مکان تحصیلی شما وجود دارد . بعلاوه معیار های زیاد برای ارزیابی کیفیت این امکانات در مقایسه با آمارهای به روز در جهان وجود دارد واعمال میشود. 5) علاوه براینها شامل خدمات اضافی پشتیبانی از دانشجویان بین المللی که در جهان بهترین است نیز می باشد. در این برنامه ی پشتیبانی از تخصص و تجربه بالای مشاوران برای قرار گرفتن دانشجو در مسیر درست آموزشی و تضمین موفقیت آن ها استفاده میشود . 6) هزاران کار ,سرگرمی ,امکانات پیشرفته و دسترسی های الکترونیکی بسیار که نیاز به صرف زمان زیادی برای دسترسی به آنها نیست.مانند مراکز تفریحی.جاذبه های طبیعی.وزرش ها و اماکن فرهنگی و…
چارچوب شرایط تحصیلی در کشور نیوزلند:

این سیستم از سال 2010 برای ارزیابی مراکز و شرایط دانشجویان مشغول به کار شده است. حوزه ی کاری آن برررسی تمامی فعالیت های آموزشی در موسسات است که باید در چهار چوب یکسانی باشد و این سیستم برای این است که مطمئن شوید که مدارس با استاندارد ها و مزایای متفاوت چگونه فعالیت میکنند؟ این سیستم دارای مزایایی می باشد از جمله ی آن :1.مشخص کننده میزان مهارتهای آموزشی و تجربی کسب شده محصل در پایان تحصیل 2.مهیا کردن استانداردها و ابزار لازم برای تحصیل و کمک به توسعه ی برنامه های آموزشی و افزایش استاندارد های آنها و ارایه آموزش با کیفیت در دانشگاهها 4.تضمین دریافت برنامه تحصیلی متناسب با هزینه ی پرداختی.

بنابراین شخص متقاضی باید به مشخصات دانشگاهها و کالج های موجود در کشور نیوزلند رجوع کرده و متناسب با سطح تحصیلی و رشته تحصیلی و امکانات مراکز و انتظارات خود مکان مناسبی را برای تحصیل خود انتخاب کند.
دوره های تحصیلی :
1.کارشناسی:

کشور نیوز لند در میان دانشگاههای جهان بهترین است,در کل تاریخ ارائه ی این مقطع تحصیلی در دنیا هم تراز با بهترین مراکز آموزشی در دنیا و انگستان و استرالیا مشغول به فعالیت بوده.سالهای تحصیلی از فوریه تا نوامبر میباشد که در بر گیرنده ترم های ژوین و جولای میباشد. مدارک و زمینه های تحصیلی مختلفی در این مقطع ارایه میشود بعلاوه با توجه به نمرات و رتبه های تحصیلیتان از امکانات بسیاری برخوردار میشوید. مدرک کارشناسی مانند دیگر کشورها نیاز به گذراندن دوره ی چهار ساله نمیباشد بلکه با گذراندن سه سال تحصیلی میتوانید مدرک مورد نطر را کسب کنید .این بدلیل آن است که فقط واحدهای مورد نیاز با دانش علمی شما به شما ارائه میشود و از ارائه ی واحدهای اضافی و نامناسب که باعث اتلاف وقت شما میشود خودداری میشود. مخصوصا برنامه هایی که متناسب با حرفه ی شغلی آینده شما باشد ارائه میشود.
2.مراکز فنی_حرفه ای:

بیش از شصت موسسه در این کشور مشغول فعالیت هستند,که هر کدام در رشته های متفاوتی مشغول به ارائه خدمات میباشند که برنامه ریزی های تحصیلی متفاوتی را شامل میشود.این دور ه ها شامل کلاسهای عملی دو تا هجده ماهه میباشد که شامل کارآموزی و کارورزی میباشد. همچنین شامل تجارب آموزشی زیادی میشود که به شما کمک میکند در مسیر درست برای اتمام دوره ی تحصیلتان قرار بگیرید.تعدای از شغل های فنی وجود دارند که نیاز به ارائه ی مدارک کارشناسی ندارند بنابراین این دوره ها مناسب میباشند که شامل دوره های برق,لوله کشی,رشته های خدماتی, می باشد.

مدرک فوق دیپلم:

برای آمادگی ادامه در سطوح بالاتر و مقطعی تحصیلی پایه میباشد. کلاسها ی زیادی برگزار میشوند که اکثرا نظری هستند.برای بسیاری از کسانی که نمیخواهند یا نمیتوانند مقطع کارشناسی را طی کنند.با دریافت مدرک فوق دیپلم بلافاصله میتوانید به کار یا ادامه تحصیل مشغول شوید.تحصیلات تکمیلی در کشور نیوزلند شبیه کشور استرالیا و دیگر کشورهای مشابه آن میباشد.دوره های ارشد و دکترا مانند کشور انگلیس میباشد.بعلاوه در این سطح بسیاری از دانشگاههای کشور نیوزلند دارای رتبه های برتر در تحقیقات و پژوهش در دنیا میباشند.این دوره ها برای تمامی کسانی که حداقل یک سال در دیگر موسسات معتبر گذرانده باشند را شامل میشود:
1_1.کارشناسی ارشد:

کلاسهای بسیاری در زمینه ی رشته ی تحصیلی.رشته های هنری و غیر تخصصی بسیاری ارائه میشود که میتوانید به کار آموزی بپردازید. مدت زمان دوره ی کار آموزی دو سال میباشد.
2_1.دکترا:

بالاترین مقطع تحصیلی است که بدون توجه به کشور مقطعتان پذیرش میشوید.در رشته های دندانپزشکی ریاضیات پزشکی علوم انسانی و… .بسته به رشته ی تحصیلیتان سه تا شش سال طول دوره ها میباشد.در کنار تحصیل نیز میتوانید به کار در سیستم آموزش و پرورش کشور بپردازید. مردم به تحصیلات بسیار اهمیت میدهند علاوه بر روحیه ی خونگرم آنها و ثبات دولتی و…دولت بدون توجه به برنامه و رشته و مقطع تحصیلی شما کمک های مالی فراوانی را برای پیشرفت تحصیلی و برنامه های آموزشی ارائه میدهد.همچنین کمک هزینه های تحصیلی متنوعی به دانشگاهها و دانشجویان اهدا میکند.
بورس های تحصیلی:

بورس های منطقه ای تحصیلی زیادی در کشور نیوز لند وجود دارند,این بورسهای تحصیلی خاص برای کشورهای مناطق اقیانوس آرام وجود دارد,در هر دو مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد این بورسهای تحصیلی متنوع وجود دارند.بورس پیشرفته جدید نیوزلند شامل مناطق امریکای جنوبی,امریکا,افریقا,نپال و تعدادی از شهرهای چین میشود.
جوایز تحصیلی:

برای دانش آموزانی از آسیای جنوب شرقی که دارای رتبه بالا و نمرات خوب هستند و تحصیلات دبیرستان خود را با موفقیت به پایان رسانده اند جوائزی در نظر گرفته شده است.این بورسیه به افزایش منافع دیپلماتیک کمک میکند.
بورس مشترک المنافع :

که با همکاری کشورهای دیگر از مناطق مختلف مانند افریقا،آسیا، اقیانوسیه و… می باشد که دانشجویان میتوانند با این برنامه با حضور در موسسات آموزشی تاسیس شده مربوطه به تحصیلات عالی بپردازید. با توجه به کشور مبدا تان شما میتوانید از کشور خود کمک هزینه ی تحصیلی برای ادامه تحصیل در کشور نیوزلند استفاده کنید,با توجه به رشته و دانشگاه و مقاطع تحصیلیتان میتوانید از دانشگاه خود با پر کردن فرم کمک هزینه تحصیلی از مزایای آن استفاده کنید.بعلاوه با توجه رتبه و تحصیلاتتان در آخر هر سال و هر ترم شما میتوانید از کمک هزینه تخفیف تحصیلی ویژه ای برخوردار شوید,حتی با انجام تحقیقات پژوهشی معتبر میتوانید از امتیاز ویژه برخوردار شوید . همچنین باز دولت منابع دیگری برای کمک در نظر دارد که باید از طریق دفاتر دانشجویان بین المللی پیگیر شوید.
هزینه ها:

کالاهای مصرفی در کشور نیوزیلند از همان سبک و کیفیت که شما در خارج از کشور توسط تولید کنندگان دیگر پیدا خواهید کرد میباشد.هزینه بسته به سال تحصیلی و رشته و سال تحصیلی متغیر میباشد. همه قیمتها به دلار نیوزیلند (NZ) هستند.

غذا به طور متوسط در یک رستوران: $ 20 تا 25 $ و مالیات خدمات و کالا 15% میباشد.در کشور نیوزیلند، هزینه زندگی در سال 2012،دو شهرستان اوکلند و کلینتون از ارزانترین شهرها در رتبه های 56 و 74 جهانی قرار داشتند. این به این معنی است که این شهرستانها در واقع برای زندگی و از نظر هزینه ها خیلی بهتر از مناطق مانند نیویورک، لندن و پکن، است و در واقع مکان بسیار خوبی برای شما می باشد. برای یک خانواده به طور متوسط هزینه برق حدود 2000 $ در سال است، اما در آپارتمان های کوچک بسیار کمتر است. آب و …هزینه آن بین $ 150 به $ 200 در ماه است.

هزینه های اینترنت حدود 85 $ در ماه،.اجاره هر نقطه از $ 800 به $ 2،000 بسته نوع به منطقه یا مساحت مکان و….متفاوت است. هزینه آموزش ، متغیر خواهد بود در هر نقطه از 10،000 $ به 18000 $ در سال، بسته به نوع مرکزانتخابی شما و چه رشته ای هستید. شهريه: شهريه براي دانشجويان خارجي در هنگام ارائه تقاضا بدست مي‌آيد. برنامه های تحصیلات تکمیلی هزینه شان کمی بیشتر، از 14000 $ به 24000 $ در سال است.مراقبت های بهداشتی فوق العاده خوب است. شما برای ویزیت با پزشک در هر نقطه از 25 $ به 60 $ را پرداخت می کنید. هزینه بیمارستان معمولا رایگان (اما جراحی لیست انتظار دارند، مگر آنکه فوری باشد)، 5 $ برای نسخه. بیمه درمانی نسبتا مقرون به صرفه است ، حتی برای دانش آموزان بین المللی است. هزینه های زندگی به اندازه کافی پایین است و شما را قادر میسازد که آن را بدون مشکلات تامین کنید.نکته این است که شما راههای زیادی برای تامین هزینه ها دارید. از آنجا که اکثر ویزاهای دانشجویی به شما اجازه کار را خواهد داد.
خوابگاه ها :

محیطی آرام ومعمولا با مساحت های زیاد و امکانات به روز و بسیار پیشرفته و وجود باشگاهها و سالن های فرهنگی و اتاق ها مطالعه,نگهبانی و امنیت بالا وجود دارد.وعده های غذایی بسته به نوع داانشگاه انتخابی شما.متفاوت است. سفرهای گردشگری و برنامه ها ی تفریحی زیادی در خوابگاهها ارائه میشود.امکان عضویت در گروههای مختلف مذهبی؛ورزشی,پژوهشی و…وجود دارد که تمامی برنامه ها رایگان میباشند..خوابگاه هایی مجزا برای دانشجویان برتر با امکانات و شرایط عالی با توجه به روند هر ترم در اختیار این دانشجویان قرار میگیرد.معمولا خوابگاه ها نزدیک به محل دانشگاهها هستند و هزینه های کمی را دریافت میکنند.
دوره های زبان انگلیسی:

زبان ملی کشور نیوزلند انگلیسی است که این خیلی از مراحل تحصیلی را راحت تر میکند و یک مزیت به شمار میرود . کسانی که زبان انگلیسی زبان دوم آن ها میباشد میتوانند با گذراندن دوره های مربوطه و کلاس های موجود و در محیط انگلیسی زبان کشور نیوزلند هرچه بیشتر به تقویت زبان انگلیسی خود بپردازند.دوره های کمکی همراه با ترم های تحصیلی ده تا شانزده هفته میباشد.بعلاوه باید برای پذیرش در دانشگاههای کشور از نمرات قابل قبول در آزمون های معتبر در دنیا برخوردار باشند. مانند آزمون آیلتس یا آزمونها کمبریج. معیار نمرات مورد قبول بسته به دانشگاه انتخابی متفاوت میباشد.
مدارک فارغ التحصیلی:

بعد از اتمام دوره ها ی اضافی تحصیلی کارشناسی تا یک سال بعد از آن صادر میشود. این دروه ها باعث میشود سریع تر از دوره های تحصیلی حرفه ای مدارک خود را کسب کنید بعلاوه راه آسانی برای جابه جایی بین رشته ها و دانشگاهها میباشد. و زمینه ها لازم را قبل از اشتغال برای شما فراهم میکند.
دانشگاه های نیوزلند:

1) دانشگاه لینکلن: دانشگاه لینکلن در سال 1990 تاسیس شده است. در حال حاضر 4500 دانش آموز در دانشگاه لینکلن حضور دارد

2) دانشگاه Massey : دانشگاه مسی یکی از بزرگترین دانشگاه های کشور نیوزیلند است.آنها یکی از بزرگترین برنامه های آموزش از راه دور در کشور نیوزلند را دارند. در حال حاضر بیش از سه هزار دانش آموز بین المللی که در مسی تحصیل میکنند، به نمایندگی از بیش از صد کشور از سراسر جهان وجود دارد.

3) دانشگاه اوکلند : دانشگاه اوکلند در شهر اوکلند واقع شده ، و بزرگ تر از همه دانشگاه های دیگر در کشور است.دارای رتبه 82 در رتبه بندی دانشگاه های جهان از QS میباشد، و بالاترین رتبه در کشور نیوزلند را دارد. در حال حاضر دارای شش بخش دانشگاهی مختلف، و تا کنون بیش از 40000 دانش آموز در سال در دانشگاه حضور دارند.یک صفت منحصر به فرد دانشگاه اوکلند این است که بیش از پنجاه برنامه به عنوان برنامه های متقارن وجود دارد.زیرا این برنامه ها موجب میشود دانش آموز بتواند مدارک کارشناسی متعدد (معمولا در رشته های مرتبط) کسب کنند و همچنین می توانند هم زمان در دو دانشگاه تحصیل کنند.در حال حاضر، دانشگاه اوکلند یکی از دانشگاه های تحقیقاتی شناخته شده در جهان، با صدها نفر از محققان شناخته شده در زمینه های متعدد می باشد.

4) دانشگاه کانتربری: دانشگاه کانتربری، دومین دانشگاه قدیمی در کشور نیوزلند است و در سال 1873 تاسیس شده است. تعدادی از رشته ها: از علوم انسانی تا هنرهای زیبا، جنگل داری علوم بهداشت و علوم اجتماعی وجود می باشد و بیش از شانزده هزار دانش آموز دارد.12500 در مقطع کارشناسی و 3500 در تحصیلات تکمیلی مشغول به تحصیل هستند.

5) دانشگاه اوتاگو: دانشگاه اوتاگو قدیمی ترین دانشگاه در کشور نیوزلند است. و بیش از 21000 دانش آموز هر سال در این دانشگاه ثبت نام میکنند. در ارائه و انجام برنامه های تحقیقاتی از بهترین دانشگاه ها در کشور نیوزلند می باشد. دانشگاه اوتاگو امکانات زیادی را برای تحصیل بانوان در رشته های زیادی بوجود آورده است.

6) دانشگاه وایکاتو :دانشگاه وایکاتو، در همیلتون، در سال 1964 تاسیس شد, در حال حاضر دارای بیش از 13000 دانش آموز هر سال در دانشگاه ثبت نام می کنند. دانشگاه وایکاتو در واقع یکی از پانصد دانشگاه برتر در جهان در نظر گرفته شده است همچنین آن را نیز به عنوان یکی از پنجاه دانشگاه برتر “جهان” در جهان شناخته اند.

7) دانشگاه ویکتوریا: دانشگاه ویکتوریا توسط پارلمان نیوزیلند در سال 1897 به عنوان بخشی از دانشگاه نیوزیلند تاسیس شد. دارای رشته های علوم حقوقی، علوم انسانی، و طبیعی است و به عنوان بهترین دانشگاه تحقیقاتی در کشور، و دویست و بیستمین دانشگاه در بین پانصد دانشگاه برتر در جهان است .این دانشگاه پس از ملکه ویکتوریا به این نام تغییر نام داده.زیرا درشصتمین سالگرد تاجگذاری او تاسیس شد و .بیش از 21000 دانشجو دارد.
درخواست پذیرش در دانشگاهها:

با در گاه های اینترنتی موجود در سایت های دانشگاه شما میتوانید با توجه به رشته و دانشگاه انتخابی فرم های مربوطه را پر کنید,و به راحتی برای پذیرش و مصاحبه وتحصیل در دانشگاه ها اقدام کنید,هزینه های ثبت نام بسته به کشورتان 25 تا 50 دلار نیوزلند می باشد,مدارک لازم جهت ثبت نام ریز نمرات سال های تحصیلی گذرانده و اثبات داشتن بودجه ی کافی برای گذراندن دوران تحصیل و پرداخت هزینه ی دانشگاه و شهریه ترم های تحصیلی و حضور در مصاحبه های ورودی و آزمونهای دانشگاهی می باشد .
کسب ویزا و اقامت:

پروسه ی کسب ویزا و اقامت به نسبت سایر کشورها بسیار ساده می باشد. معمولا مخالفتی با درخواست شما نمیشود.اگر موردی یا سوالی یا ابهامی برای شما در مورد اقامت و ویزا وجود دارد که در تصمیم شما موثر است را می توانید با مطرح کردن و گفتن چرایی آن ها به مشاورین مجرب موسسه ی حقوقی ملک پور تماس بگیرید و با گرفتن مشاوره های مربوطه و تشخیص وضعیت خود راحت تر تصمیم بگیرید و ویزای مورد نظر را کسب کنید.کشور نیوزلند پذیرش های فراوانی نسبت به سایر دیگر کشور ها داشته است.شما میتوانید تا بعد از یک سال از اتمام تحصیلتان به کار بپردازید و با توجه به شرایط و پیشرفت کاریتان برای اقامت دایم درخواست دهید نتیجه درخواست شما تا شش ماه اعلام می شود. در حال حاضر بیش از صد هزار نفر در کشور نیوز لند از کشورهای زیادی برای تحصیل به این کشور می پیوندند. برای ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر در کشور نیوزلند هشت مدارس عالی وجود دارد که در چارچوب قوانین به آموزش و ارائه مدرک در هر زمینه تحصیلی به دانش آموزان می پردازد. مراکز و دانشگاه های کشور نیوزلند بسته به زمینه های تحصیلی و هزینه هایشان متفاوت است اما در امکانات و خدمات پیشرفته و مناسب با معیارهای کیفیت یکسان هستند.تمامی مراکز از سیستم آموزش و پروش مناسب و سطح بالا برخوردار هستند.آنها دارای رتبه های برتر در میان سایر مراکز در جهان هستند.بدون توجه به زمینه تحصیلی و مرکز تحصیلی تمام آنچه که نیاز هست به شما آموزش داده می شود. بعلاوه میتوانید متناسب با شرایط تحصیلی و…خودتان یکی از مراکز تحصیلی را انتخاب کنید.
محدودیت های ویزای دانشگاه ها:

اگر دانشجوی تمام وقت هستید در هنگام پرداخت شهریه مراحل صدور ویزای شما در طول دوره ی یک ساله تحصیلتان آغاز میشود.و تا یک سال بعد از اتمام تحصیلتان میتوانید از ویزایتان استفاده کنید.در صورت کار یا شرکت در یک برنامه ی خاص میتوانید با تشکیل تفاهم نامه ای با دفتر مهاجرت به کسب مجوز اقدام کنید که تا چهار سال اعتبار دارد.دانشجویان پاره وقت گزینه ی ویزای مهاجر ماهر را دارند و می توانند تا یک سال تحصیلی نه ماهه از آن برخوردار شوند و نباید مورد خلاف یا جرم یا… در سابقه شان باشند.در صورت تغییر برنامه بدون هماهنگی با اداره مهاجرت با شما برخورد میشود.
فرصت های کاری:

موارد بسیاری فرصت شغلی برای دانشجویان بین المللی وجود دارد,که شما می توانید به عنوان دانشجو با داشتن ویزای دانشجویی یا مجوز کار به کار در حین تحصیل با 20 تا 40 ساعت در هفته بسته به حوزه ی تحصیلیتان بپردازید. این فرصت خیلی خوبی است که باعث میشود هزینه های مورد نیاز تحصیل را حمایت کنید,و در نتیجه بتوانید با تمرکز مناسبی به مراحل تحصیلی خود بپردازید, همچنین می توانید دوره های کارآموزی یا کارورزی را در در طول ترم تحصیلی خود بگذرانید.دفتر مطالعات بین المللی در دانشگاه ها به دانشجویان در یافتن و حفظ کار تا 12 ماه در حین تحصیل خود کمک میکند.

با توجه به نکات گفته شده و شرایط و مقایسه بین کشورهای توسعه یافته ی اروپایی یا امریکایی نشان میدهد این کشور دارای شرایط و برنامه های بسیار خوب آموزشی و امکانات بسیار پیشرفته و به روز و هم تراز با کشورهای رتبه اول در سطوح تحصیلی است. همچنین دارای هزینه های متوسط برای اسکان و زندگی با تنوع فرهنگی و جاذبه های توریستی و زبان ملی انگلیسی ، ثبات سیاسی و انسجام اجتماعی خوبی که دارد میتواند در صورت تناسب با رشته تحصیلی و شرایط مالی ،انتظارات شما را برآورده کند. امید است توانسته باشیم با ارائه ی این مقاله در انتخاب مقصد راهنمایی لازم را به عمل آورده باشیم . همچنین در صورت تمایل شما می توانید با مشاورین مجرب ما در موسسه ی حقوقی ملک پور همه روزه در ارتباط باشید .

در کانال تلگرام ما با بروز ترین اطلاعات حقوقی همراه باشید
https://t.me/joinchat/AAAAADuuKeznpNM7t6fyVQ


Photo

Post has attachment
بورس تحصیلی در سوئد

تحصیل در کشور سوئد – اخذ بورس تحصیلی – بورس تحصیلی کشور سوئد – شرایط اخذ بورس تحصیلی کشور سوئد – انواع بورس تحصیلی کشور سوئد –بورس تحصیلی دولتی کشور سوئد – بورس دانشگاههای کشور سوئد

آیا قصد تحصیل در دانشگاههای سوئد را دارید؟ آیا از شرایط تحصیل در دانشگاههای سوئد اطلاع دارید؟ درخصوص بورس تحصیلی کشور سوئد چه میدانید؟ آیا بورس تحثیلی برای دانشجویان ایرانی وجود دارد؟ چند نوع بورس تحصیلی در کشور سوئد وجود دارد؟ آیا می توان قبل از پذیرش بورس تحصیلی دریافت کرد؟ شرایط اخذ بورس تحصیلی پس از اخذ پذیرش تحصیلی وجود دارد؟ برای اخذ بورس تحصیلی چه شرایطی مورد توجه است؟

کشور سوئد جزء آن دسته از کشورهای اروپایی است که سطح علمی دانشگاههای آن قابل توجه د انشجویان دنیا است. تمام معیارهای مورد نظر را برای اینکه فرد بخواهد کشور سوئد را برای تحصیل و اقامت در نظر بگیرد دارا است. سوئد، کشوری است با سطح رفاه بالا، مردمی آرام و قانونمند، شرایط اقتصادی و امنیت اجتماعی مناسب و همچنین دانشگاههایی با سطح علمی بالا دارد. در این مقاله که به همت مشاوران موسسه حقوقی بین المللی ملک پور جمع آوری شده است قصد داریم به سوالات احتمالی شما در خصوص بورس تحصیلی کشور سوئد پاسخ بدهیم.

تا پاییز سال 2012 تمامی دانشگاههای سوئد برای دانشجویان داخلی و خارجی رایگان بوده است و این خود یکی از امتیازات دانشگاههای این کشور محسوب میشد اما پس از این تاریخ طبق قانون جدیدی شرایط رایگان بودن دانشگاه برای دانشجویان خارج از اتحادیه اروپا برداشته شد که شامل دانشجویان ایرانی نیز می گردد اما در خصوص بورس تحصیلی کشور سوئد باید بگوییم این شرایط تقریبا علاوه بر هزینه تحصیل مخارج زندگی را هم تامین میکند. بطور کلی دریافت بورس تحصیلی از دانشگاههای سوئد شامل دو مرحله قبل و بعد از اخذ پذیرش در یکی از دانشگاههای این کشور صورت میگیرد.

سازمان دولتی SI ( Swedish Institute) هرساله تعدادی بورس تحصیلی را برای دانشجویانی که قصد تحصیل در این کشور را دارند اعلام میکند که این تعداد در سالهای مختلف باهم متفاوت بوده است. به دلیل شرایط در یافت این بورس تحصیلی و رقابت در این راستا اغلب دانشجویان از این بورس صرفنظر کرده و در شرایط عادی به تحصیل در دانشگاههای کشور سوئد می پردازند.

آیا می توانیم قبل از اخذ پذیرش از دانشگاههای سوئد بورس دریافت کنیم؟

به جرات میتوان گفت دریافت بورس قبل از اخذ پذیرش از دانشگاههای سوئد برای دانشجویان ایرانی غیر ممکن است. در حال حاضر این نوع بورس شامل دانشجویان کشورهای خاصی میشود که در گروه کشورهای کم درآمد و یا دچار بحران اقتصادی و یا جنگ هستند. پس بهترین کار اینست که دانشجویان عزیز در ابتدا پذیرش دانشجویی خود را برای یکی از دانشگاههای سوئد دریافت کنند و پس از ورود به دانشگاه و شروه دوره تحصیل خود در مرحله بعد اقدام به درخواست بورس مخصوص آن دانشگاه و یا دانشگاههای دیگر کنند.که لازمه موفقیت در این روش نیز داشتن شرایط تحصیلی و رزومه عالی از سوی دانشجو می باشد.

انواع بورس های تحصیلی کشور سوئد

Guest scholarship program بورس تحصیلی که برای دانشجویان مهمان در رشته زبان و ادبیات سوئدی در نظر گرفته شده است که دانشجویان کشورهای کم درآمد و جنگ زده مثل لبنان، غزه ف بوسنی و…در اولویت این بورس تحصیلی هستند.که این بورس در سه مقطع لیسانس، فوق لیسانس و دکترا قابل دریافت است.
Visby بورس تحصیلی ویسبی . این بورس مختص به داوطلبان کشورهای حوزه دریای بالتیک مثل استونی، لیتوانی و لاتویا و همچنین کشورهای بلاروس، اوکراین، روسیه و لهستان است. که سه مقطع لیسانس، فوق لیسانس و دکترا را نیز شامل می شود.
Swedish-Turkish program این بورس تحصیلی که فقط رشته های علوم اجتماعی مثل رشته های قضایی و حقوق را پوشش می دهد، همانطور که از نامش پیداست برای دانشجویان کشور ترکیه است.
بورس تحقصیلی که مختص دانشجویان کشورهای بلوک شرق اروپا مثل آذربایجان، بلاروس، گرجستان ، یوگسلاوی و…است.
بورس تحصیلی مختص دانشجویان پاکستانی که برای ادامه تحصیل در مقطع فوق لیسانس و دکترا از دانشگاههای سوئد پذیرش میگیرند.
بورس تحصیلی بین قاره ای سوئدی_آمریکایی با شرایط خاصی برای مدت دو تا چها رهفته برای داوطلبان آمریکایی ارائه می شود.ارائه بورس توسط دانشگاهها

همانطور که در موارد ذکر شده در بالا ملاحظه کردید. اخذ بورس تحصیلی برای دانشجویان ایرانی شامل هیچکدام از موارد بالا نخواهد شد اما اگر فرد دانشجوی خواستار اخذ بورس تحصیلی در دانشگاههای کشور سوئد است یک راه برای او وجود دارد آنهم استفاده از بورس تحصیلی است که هر دانشگاه در سوئد به میزان تعیین شده ای برای تعدادی از دانشجویان خود ارائه می دهد. فرد میتواند پس اخذ پذیرش در دانشگاه مورد نظر خود و شروع به تحصیل در دانشگاههای سوئد با ارئه نمرات عالی و قابل قبول برای بورس تحصیلی و همچنین ارائه رزومه عالی از نظر علمی و شغلی متناسب با رشته تحصیلی در آن دانشگاه تقاضای بورس تحصیلی آن دانشگاه را داشته باشد . در این راستا دانشگاه مورد نظر با بررسی سوابق و نمرات فرد در صورت دارا بودن شرایط لازم بورس تحصیلی به او ارائه خواهد کرد. یکی از دانشگاههایی که چنین بورس های تحصیلی را به دانشجویان خود ارائه می دهد دانشگاه لوند و دانشگاه صنعتی چالمرز است که به این منظور میتوانید به سایت این دانشگاهها و بخش بورس تحصیلی آن مراجعه کنید.

همانطور که در مقاله بالا ملاحظه فرمودید اخذ بورس تحصیلی در کشور سوئد کار آسانی نیست اما غیر ممکن هم نیست وبسته به شرایط و رتبه علمی فرد و دانشگاه انتخابی می توان از این امتیاز بهره مند شد. شما میتوانید جهت کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه با مشاوران موسسه حقوقی بین المللی ملک پور تماس گرفته ویا به سایت www.malekpour.ir . مراجعه کنید.نگارنده: ماه منیر خاجی

https://www.linkedin.com/in/mieco-mie-company-7a8648112?trk=nav_responsive_tab_profileدر لینکداین با ما همراه شوید
Photo
Wait while more posts are being loaded