Profile cover photo
Profile photo
Twoje Bieszczady
119 followers -
Bieszczady - przewodnik po regionie
Bieszczady - przewodnik po regionie

119 followers
About
Posts

Post has attachment
Opis kolejnej trasy skitour z narciarskiego przewodnika "Polskie góry na nartach 01", autorstwa Waldemara Czado, Romana Szubrychta i Wojciecha Szatkowskiego. Tym razem Hyrlata. Przewodnik ukaże się drukiem końcem października.
Add a comment...

Post has attachment
Zima tuż tuż. Końcem miesiąca ukaże się przewodnik skiturowy "Polskie góry na nartach 01", autorstwa Waldemara Czado, Romana Szubrychta i Wojciecha Szatkowskiego. Serwis Twoje Bieszczady (patronat medialny) zaprezentuje kilka wybranych, bieszczadzkich tras z przewodnika - dziś wycieczka na położoną w pobliżu Cisnej Osinę. Ciekawy opis i opowieść.
Add a comment...

Post has attachment
Archeolodzy z Uniwersytetu Rzeszowskiego dokonali odkrycia śladów osadnictwa starszych o blisko 400 lat od pierwszych udokumentowanych wzmianek o miejscowości, pochodzących z 1376 roku!
http://www.twojebieszczady.net/2017/arch_myczkowce.php
Add a comment...

Post has attachment
Add a comment...

Post has attachment
W długi majowy weekend Orkiestra Świętego Mikołaja zawita do kilku miejscowości południowo-wschodniej Polski. Mikołaje od zawsze byli zafascynowani dolinami Beskidu Niskiego i Bieszczadów, rozległymi widokami z najwyższych szczytów oraz oczywiście kulturą tradycyjną tych terenów.
Add a comment...

Post has attachment
Ok. 20 stycznia br. ukaże się dwutomowa, licząca łącznie ponad 1500 stron monografia pod redakcją Jacka Wolskiego, pt. "Bojkowszczyzna Zachodnia - wczoraj, dziś i jutro". Całość dwutomowego opracowania składa się z 49 rozdziałów autorstwa 35 badaczy z 20 ośrodków naukowych i akademickich oraz instytucji zajmujących się środowiskiem geograficznym, kulturą i sztuką. Ze względu na duży zakres tematyczny problematyki oraz olbrzymią ilość bardzo zróżnicowanych materiałów autorskich (ok. 2000 stron znormalizowanego maszynopisu) praca nad monografią była trudna, a niektóre decyzje redakcyjne wychodziły poza przyjęty powszechnie schemat działań. Prace nad publikacją prowadzono (z różną intensywnością) dokładnie 7 lat - od lipca 2009 r. do sierpnia 2016 r. Pozycja będzie dostępna w sprzedaży od początku lutego br.
Więcej: http://www.twojebieszczady.net/2017/bojkowszczyzna.php
Photo
Add a comment...

Post has attachment
15 września wystartowały zapisy na zawody kolarskie z cyklu "Enduro MTB Series by Kellys", które odbędą się 8 października 2016 w Gminie Baligród. Warto szybko dokonać rejestracji bo limit uczestników wynosi 220 osób. W tym roku po raz pierwszy w historii polskiego enduro, impreza w tej coraz popularniejszej odmianie kolarstwa górskiego zawita w Bieszczady. Rywalizacja przebiegnie w pięknej, jesiennej scenerii na terenie Nadleśnictwa Baligród, które mocno wspiera organizację zawodów.
Add a comment...

Post has attachment
Ukazał się właśnie czwarty numer czasopisma "Bieszczady Odnalezione" wydawanego przez Stowarzyszenie Rozwoju Wetliny i Okolic. Tom liczy 135 stron formatu B5 i zawiera osiem tekstów poświęconych bieszczadzkiej historii. Numer 4. wydano dzięki wsparciu finansowemu Województwa Podkarpackiego w ramach realizacji zadania publicznego z zakresu kultury pod nazwą: "Opracowanie i wydanie IV numeru CZASOPISMA HISTORYCZNO-KRAJOZNAWCZEGO "BIESZCZADY ODNALEZIONE".
Add a comment...

Post has attachment
Bies Czad Blues to impreza dla wszystkich miłośników dobrej muzyki, szalonej zabawy i dzikiej przyrody Bieszczadów. W ciągu trzech dni XI edycji Bieszczadzkich Spotkań Muzycznych zaprezentuje się na scenie dziewięć zespołów. Każdy wieczór imprezy zakończy jam session, który potrwa do białego rana. Wszystkie koncerty, jam session i inne imprezy towarzyszące odbędą się na teranie Siedliska Brzeziniak w miejscowości Przysłup k.Cisnej (Przysłup 27) w dniach 4-6 sierpnia 2016.
Add a comment...

Post has attachment
W dniu 18 czerwca br. o godz. 18.00 w Galerii Przy Pętli Gminnego Centrum Kultury i Ekologii w Cisnej odbędzie się wernisaż wystawy "Za górą - historia cerkwi w Łopience". Jest to nowa edycja pokazywanej wcześniej wystawy "Za górą" uzupełniona o nowo odnalezione unikalne zdjęcia archiwalne, a także o wydarzenia z najświeższej historii Łopienki. Wystawa opowiada o ostatnich 90 latach istnienia Łopienki. O miejscu szczególnym będącym największym bieszczadzkim greckokatolickim sanktuarium Maryjnym.
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded