Profile cover photo
Profile photo
Twoje Bieszczady
119 followers -
Bieszczady - przewodnik po regionie
Bieszczady - przewodnik po regionie

119 followers
About
Twoje Bieszczady's posts

Post has attachment
Ok. 20 stycznia br. ukaże się dwutomowa, licząca łącznie ponad 1500 stron monografia pod redakcją Jacka Wolskiego, pt. "Bojkowszczyzna Zachodnia - wczoraj, dziś i jutro". Całość dwutomowego opracowania składa się z 49 rozdziałów autorstwa 35 badaczy z 20 ośrodków naukowych i akademickich oraz instytucji zajmujących się środowiskiem geograficznym, kulturą i sztuką. Ze względu na duży zakres tematyczny problematyki oraz olbrzymią ilość bardzo zróżnicowanych materiałów autorskich (ok. 2000 stron znormalizowanego maszynopisu) praca nad monografią była trudna, a niektóre decyzje redakcyjne wychodziły poza przyjęty powszechnie schemat działań. Prace nad publikacją prowadzono (z różną intensywnością) dokładnie 7 lat - od lipca 2009 r. do sierpnia 2016 r. Pozycja będzie dostępna w sprzedaży od początku lutego br.
Więcej: http://www.twojebieszczady.net/2017/bojkowszczyzna.php
Photo

Post has attachment
15 września wystartowały zapisy na zawody kolarskie z cyklu "Enduro MTB Series by Kellys", które odbędą się 8 października 2016 w Gminie Baligród. Warto szybko dokonać rejestracji bo limit uczestników wynosi 220 osób. W tym roku po raz pierwszy w historii polskiego enduro, impreza w tej coraz popularniejszej odmianie kolarstwa górskiego zawita w Bieszczady. Rywalizacja przebiegnie w pięknej, jesiennej scenerii na terenie Nadleśnictwa Baligród, które mocno wspiera organizację zawodów.

Post has attachment
Ukazał się właśnie czwarty numer czasopisma "Bieszczady Odnalezione" wydawanego przez Stowarzyszenie Rozwoju Wetliny i Okolic. Tom liczy 135 stron formatu B5 i zawiera osiem tekstów poświęconych bieszczadzkiej historii. Numer 4. wydano dzięki wsparciu finansowemu Województwa Podkarpackiego w ramach realizacji zadania publicznego z zakresu kultury pod nazwą: "Opracowanie i wydanie IV numeru CZASOPISMA HISTORYCZNO-KRAJOZNAWCZEGO "BIESZCZADY ODNALEZIONE".

Post has attachment
Bies Czad Blues to impreza dla wszystkich miłośników dobrej muzyki, szalonej zabawy i dzikiej przyrody Bieszczadów. W ciągu trzech dni XI edycji Bieszczadzkich Spotkań Muzycznych zaprezentuje się na scenie dziewięć zespołów. Każdy wieczór imprezy zakończy jam session, który potrwa do białego rana. Wszystkie koncerty, jam session i inne imprezy towarzyszące odbędą się na teranie Siedliska Brzeziniak w miejscowości Przysłup k.Cisnej (Przysłup 27) w dniach 4-6 sierpnia 2016.

Post has attachment
W dniu 18 czerwca br. o godz. 18.00 w Galerii Przy Pętli Gminnego Centrum Kultury i Ekologii w Cisnej odbędzie się wernisaż wystawy "Za górą - historia cerkwi w Łopience". Jest to nowa edycja pokazywanej wcześniej wystawy "Za górą" uzupełniona o nowo odnalezione unikalne zdjęcia archiwalne, a także o wydarzenia z najświeższej historii Łopienki. Wystawa opowiada o ostatnich 90 latach istnienia Łopienki. O miejscu szczególnym będącym największym bieszczadzkim greckokatolickim sanktuarium Maryjnym.

Post has attachment
W ramach Leśnego Kopleksu Promocyjnego "Lasy bieszczadzkie", utworzona została przez Nadleśnictwo Lutowiska ścieżka przyrodniczo-dydaktyczna Rajskie - Studenne. Celem powstania ścieżki jest pokazanie najciekawszych walorów przyrodniczych na tym terenie. Ścieżka ma 3 km długości, na jej trasie rozstawiono 12 tablic edukacyjnych. Prowadzi od mostu na Sanie w Rajskiem do mostu na Sanie w Studennem, biegnąc prawą (orograficznie) stroną Sanu. Może być ciekawą propozycją dla osób idących z Rajskiego do Tworylnego lub Krywego, jako alternatywa dla dotychczasowej drogi lewym brzegiem Sanu.

Post has attachment
Jedna z tras narciarskich (ski-tour) z nowo powstającego przewodnika. Kolejne już we właściwym czasie, czyli tuż przed następnym sezonem zimowym.

Post has attachment
Obszerna zapowiedź przewodnika na kolejny sezon. Znajdzie się w nim 25 tras ski-tourowych i 10 biegowych po Bieszczadach.

Post has attachment
W dniu 15 kwietnia br. o godz. 18.00 w Galerii Przy Pętli (siedziba GCKiE w Cisnej) odbędzie się wernisaż wystawy wycinanki żydowskiej Marty Gołąb. Podczas wernisażu zagra Jarosław Adamów (klarnet, lira korbowa). Będzie można również spróbować dań kuchni żydowskiej. Wystawa potrwa do 11 maja 2016.

Post has attachment
To już grudzień, a więc czas na rozpoczęcie sezonu zimowego. Od kilku lat o tej porze w Bieszczadach spotykają się miłośnicy białego szaleństwa, dla których wiatr i skrzydła to sposób na ekstremalne spędzanie wolnego czasu, by wspólnie zainaugurować zimowy sezon snowglidingowy.
Wait while more posts are being loaded