Profile cover photo
Profile photo
ВИКТОРИЯ ВАЛЕРЬЕВНА ФРОЛОВА
52 followers
52 followers
About
Posts

Post has attachment
Особисто я мрію про можливість перевести своє житло на забезпечення енергією від сонячного світла! Знаю, що є такі вмільці (в тому числі і в Одеській області), які на дахах власних будинків встановлюють сонячні батареї - і навіть продають залишки електроенергії, яку вони виробляють, державі! І це схоже на фантастику!

#енергоефективність #енергозбереження #розумнийдім #живемоумайбутньому

https://www.facebook.com/victoria.frolova.14/posts/1892540100844788?__xts__[0]=68.ARCLAsWgwk5DC9vARHdr-IxV9AQjLU_BXL_AqN54512kCN7u-W7oN3hRw60Arzb2kccImK2d-SSrj0rOBq8qfuFkC8uZ7s3XRZSugy-HlHwiTo0dxiwsVYc_DXm1lzbEK3RRTvde-x3Mfvyrle94kkTnAtu_6OzYQDTdhhf4E23vPgSmk3vkytNDenOupCve4ZfVvJWk_Npuhery&__tn__=-R

https://mayak.org.ua/news/v-odesskoj-oblasti-nachinajut-stroitelstvo-chetyreh-solnechnyh-jelektrostancij/?fbclid=IwAR1WS3dDBh_1_UIUSRrS8_T_x7f0ZQFOfmH8yb4C1lshjxj7JfyPELNkVBQ

Post has attachment
МИ ЖИВЕМО В МАЙБУТНЬОМУ?!

Зима, холодно. А якщо сніг та морозець - то дуже гарно... та, на жаль, реалії нашого життя змушують нас звертати увагу на інші, зовсім не романтичні речі...

От, наприклад, кожного сезону в нашому старому будинку відбувається одна й та ж ситуація: двері парадного - навстіж! От є такі візитери - та, навіть, й мешканці будинку, - які чомусь вважають, що не "царська то справа" - двері за собою зачиняти. І приміщення під`їзду вмить наповнюється холодом.
Та що там - під`їзд! І в квартирах першого поверху одразу ж відчувається: на дворі - зима! Тому старенький сусід знизу і перетворюється на сварливого дідугана, і робить зауваження усім, кому на думку не спадає, що з відчиненими дверима ледь-ледь накопичене тепло з будинку вивітрюється...

Немає в нас культури заощадження енергоресурсів - дарма що про це останнім часом говорять все частіше та наполегливіше. І для таких забудьків навіть існує безліч новітніх технологічних розробок - ті ж двері, які зачиняються автоматично.
На жаль, не в кожному старому будинку мешканці мають можливість придбати такі двері - зате в нових житлових спорудах все частіше встановлюють системи, про які ми ще не так давно читали хіба що у творах фантастів - у того ж самого Рея Бредбері, який багато яких технічних винаходів напророкував, навіть "Розумний дім" в своєму оповіданні "Піде лагідний дощ...".
А якщо ви схочете про ці новітні технології в Інтернеті знайти інформацію, то будь ласка - її на будь-який смак. Мені, наприклад, сподобалась ця коротка презентація (там, до речі, і про Бредбері не забули): https://ppt-online.org/497966

Отже, що виходить - ми живемо в майбутньому, але навіть не усвідомлюємого цього?..
Photo

Post has attachment
Шановні колеги!
Минулі роки в нашому навчальному закладі виступав Бронислав Горб - дослідник життя та творчості Володимира Маяковського, який наполегливо розвіює міф про те, що поет був "співцем революції", і, спираючись на факти та твори, доводить, что той - навпаки - був непримиренним борцем із комуністичним режимом. Також дослідник значний акцент робить на українському походженні Маяковського.

Броніслав Горб родом з України, часто приїздить в Одесу до родини, і завжди намагається провести якомога більше зустрічей, аби поділитися своїми висновками. Зараз він також в Одесі, і запрошує усіх бажаючих на зустріч, яка відбудеться 27 грудня о 15 годині в бібліотеці ім. М.С. Грушевського за адресою: вул. Троїцька, 49/51 (проїзд маршрутками 121, 203, трамваями 3, 10, 12, тролейбусами 5, 7), телефон бібліотеки: (048) 784 04 52.

На фото:
1. Броніслав Горб на зустрічі із учнями та викладачами в ДНЗ "Одеський центр ПТО" на Паустовського, 12 в кабінеті української мови і літератури.
2. Сторінка з книги дослідника творчості Маяковського.
Photo
Photo
22.12.2018
2 Photos - View album

Post has attachment
#ДНЗОЦПТО #HenkelAkademy Соціальне партнерство
Споживачі зазвичай не замислюються над тим, які матеріали використовуються під час будівництва чи ремонту оселі. Так, авжеж нас цікавить їхня якість, та про особливості їх застосування ми, як правило, навіть не підозрюємо.

А от будівники, ремонтники добре знають, які фактори необхідно враховувати при роботі: яка має бути температура чи вологість повітря при використанні тієї чи іншої фарби, який термін застигання клею, яка будівельна суміш додасть міцності споруді тощо. Сучасний ринок пропонує багатий вибір і виробників, і товарів для будівництва - як розібратися в їхній якості та особливостях застосування?

Один із способів ознайомлення спеціалістів з такою актуальною інформацією - проведення семінарів-практикумів, які дозволяють виробнику презентувати свої способи вирішення і виконання завдань, взяти участь в обговоренні проблем із колегами, а учасникам - навіть підвищити кваліфікацію.

Саме такий семінар-практикум відбувся 11 грудня в рамках соціального партнерства Державного навчального закладу «Одеський центр професійно-технічної освіти» (ДНЗ ОЦПТО Одесский центр ПТО) та компанії Henkel Bautechnik Україна (освітній проект Henkel Akademy). Він проходив на базі ДНЗ ОЦПТО за участю навчально-методичного центру професійно-технічної освіти.

На зустріч у тому числі і через соціальні мережі були запрошені будівельники та торгові представники, майстри виробничого навчання, яких цікавили сучасні особливості застосування матеріалів для гідроізоляції ТМ «Ceresit», спеціальні добавки в розчинові суміші, нові фасадні фарби ТМ «Ceresit» - саме це й було темою семінару.

Головний фахівець відділу технічного навчання та навчальних проектів компанії «Хенкель Баутехнік (Україна)» Євгеній Терентьєв наочно продемонстрував присутнім багато нових розробок компанії, відповідав на запитання, давав поради. Так само ділилися власним досвідом і фахівці, які скористалися можливістю відвідати семінар.

До речі, за словами провідного менеджера зі збуту компанії «Хенкель Баутехнік (Україна)» Олександра Кравцова, який також брав участь у семінарі, такі заходи компанія проводить по усій Україні регулярно, проте, наприклад, в Одеській області - приблизно раз на рік. Тож, можливість поспілкуватися із провідними спеціалістами випадає не часто. Присутні - а це і представники будівельних організацій Одеси та південного регіону, і соціальні партнери навчального закладу, і майстри виробничого навчання та викладачі ДНЗ «Одеський Центр ПТО» мали змогу на живу ознайомитись з новинками продукції компанії та їх властивостями.

По закінченні семінару учасники отримали сертифікати компанії «Хенкель Баутехнік (Україна)» та корисні подарунки для подальшої роботи.
https://www.facebook.com/victoria.frolova.14/posts/1842467359185396?__xts__[0]=68.ARD3Rkv7GZtMWpOh8pUlz7ILtciIu913EOdu9QpM8fHzTXb7tnCfThP0chPLOPg3Lbr9IgipW3Eym9jFQWkismaiCeYFpFg3iUsv4eBuEHeQCxnBt5MKCQ8J6ec6fKAsOxtKyZjn77yhyP1em6jhLcnRvd9TIaKP_GcnNJ2x5XrONIk7RQF7LqcgTX_6RSez17FKarnLO9gtK81g&__tn__=-R

Post has attachment
ПІДРУЧНИКОТВОРЕННЯ: справа – творча, процес – кропіткий

Однією з найгостріших проблем освіти у будь-які часи є забезпеченість учнів підручниками, а в сучасному швидкозмінному світі ця проблема стала ще болючішою: з одного боку, інформаційний потік збільшився, а інформацію на будь-яку тему можна відшукати в мережі Інтернет однім дотиком до клавіатури, та з іншого боку – якість такої інформації може бути сумнівною. Крім того, і навколишній світ змінюється – погляди, уподобання, потреби вже не ті, що були двадцять, десять років тому, а що казати про професії: деякі змінюються під впливом новітніх технологій, а деякі взагалі нещодавно виникли на ринку праці. Як в таких умовах підготувати кваліфікованих фахівців?

Один із варіантів вирішення цієї проблеми – самому викладачеві написати підручник! Саме цим досвідом поділилася з педагогічним колективом Державного навчального закладу «Одеський центр професійно-технічної освіти» (ДНЗ ОЦПТО) Лариса Миколаївна Сергеєва, доктор педагогічних наук, професор, а також – науковий керівник Всеукраїнського експерименту «Технологія забезпечення доступності освітнього простору професійно-технічного навчального закладу для учнів з порушеннями слуху», який вже кілька років проводиться на базі Одеського центру професійно-технічної освіти завдяки тому, що наш навчальний заклад чи не перший в Україні розпочав методично і професійно впроваджувати принцип інклюзивного навчання дітей з особливими потребами.

Про цей досвід не тільки розповідали, а й показали його результати першій леді України – Марині Порошенко, коли вона відвідала Одеський центр ПТО: директор центру Сергій Сущенко ознайомив гостю з результатами співпраці з провідними компаніями, відомими у світовому будівельному бізнесі, – KNAUF, GEBERIT і TRIORA, завдяки яким в ДНЗ ОЦПТО функціонують професійні виробничі майстерні, а Лариса Сергеєва розказала про деякі особливості методики навчання дітей з вадами слуху і мовлення в умовах, які створені для них в Центрі.

Логіка життя сама підказує, що у педагогічного колективу ДНЗ ОЦПТО накопилося достатньо досвіду, аби не тільки поділитися ним з колегами, а й створити підручники з тієї чи іншої професії, які будуть зрозумілими і актуальними для сучасних учнів в сучасних умовах.

Лариса Сергеєва є автором і співавтором дванадцяти підручників і навчальних посібників, один з них створений в тому числі за участю нашої колеги – методиста Галини Володимирівни Гребенькової. На зустрічі з педагогічним колективом ДНЗ ОЦПТО Лариса Миколаївна зазначила, що робота над підручником є частиною процесу підвищення кваліфікації викладача, а також розповіла про особливості створення навчальної літератури, зізнавшись, що ця справа дуже кропітка, ресурсозатратна, і, головне, неможлива без щирої зацікавленості і ініціативи самого автора: недостатньо написати підручник або навчальний посібник – необхідно до процесу долучити фахівців-консультантів з мови, зі спеціальності, необхідно заохотити рецензентів, знайти партнерів, які будуть зацікавлені у виданні саме цього підручника, а коли книга нарешті вийде – необхідно провести ефективні та цікаві презентації, аби про неї не тільки дізналися колеги, а й їх захотіли придбати фахові навчальні заклади.

Запис цієї презентації, а також примірники своїх підручників Лариса Сергеєва залишила у методкабінеті на Паустовського, 12.

PhotoPhotoPhotoPhotoPhoto
22.05.2018
5 Photos - View album

Post has attachment
Одеському центру професійно-технічної освіти є чим пишатися і є чим поділитися!

17 травня Державний навчальний заклад «Одеський центр професійно-технічної освіти» (ДНЗ ОЦПТО) відвідала дружина Президента України Марина Порошенко. Оскільки цього дня українці відзначали День вишиванки, учні Центру проводили «вишиванковий флеш-моб», до якого приєдналася і перша леді країни.

Потім Марину Порошенко приємно вразили художні роботи учнів, які відвідують образотворчий гурток під керівництвом художника Павла Яйсо. До сліз зворушила гостю Олена Носарчук, яка, незважаючи на вади слуху і мовлення, успішно оволоділа і своєю основною спеціальністю, і таємницями художньої майстерності. Дуже сподобалась гості і робота керівника гуртка Павла Яйсо – панорама Одеського театру опери та балету, біля якої вона захотіла сфотографуватися на пам’ять.

Вразили першу леді і виробничі майстерні Одеського центру професійно-технічної освіти – Навчально-практичний центр сучасних будівельних матеріалів і технологій KNAUF, Межрегіональний навчально-практичний центр GEBERIT з підготовки монтажників санітарно-технічних систем та устаткування і малярна майстерня TRIORA. Важливо, що ці навчальні майданчики створені завдяки співпраці з провідними компаніями, добре відомими на будівельному ринку не тільки України, а й за кордоном, і ця співпраця є прикладом сучасного новаторського підходу адміністрації Центру до процесу реформування професійно-технічної освіти, який триває у країні. Про це гості розповів директор ДНЗ ОЦПТО Сергій Сущенко.

Учні під керівництвом майстрів виробничого навчання продемонстрували Марині Порошенко можливості навчання у сучасних майстернях, а Микола Мандрик, який оволодіває професією монтажника санітарно-технічних систем та устаткування, розповів почесній гості, зокрема, як допомагають у навчанні сучасні смартфони, які нещодавно подарував учням з вадами слуху та мовлення голова Одеської обласної державної адміністрації Максим Степанов, і, користуючись нагодою, подякував губернаторові особисто.


PhotoPhotoPhotoPhotoPhoto
21.05.2018
9 Photos - View album

Post has attachment
Шановні викладачі, чиї учні здаватимуть ЗНО!

В бібліотеці на Паустовського, 12 є примірники з тестами за 2008 рік з усіх предметів, які діти можуть використовувати під час підготовки до проходження нинішніх тестів, адже основні принципи тестування залишаються тими ж самими.PhotoPhotoPhoto
16.05.2018
3 Photos - View album

Post has attachment
Трагедії Чорнобильської катастрофи присвячено багато віршів українських авторів... Сьогодні, у 32-і роковини сполоху зірки Полин, у спеціальній програмі на Українському радіо навіть сказали, що ця подія для поетів стала справжнім екзаменом на майстерність, пролунали деякі вірші різних авторів, та першим номером була Ліна Костенко - вона сама читала свої твори, і це була сумна сповідь мудрої людини з великою душею... найзворушливішим, як на мене, був такий невеличкий - і такий довершений - твір Ліни Костенко:

Страшні корчі вербових ікебан.
Зникаєм, як етруски і ацтеки.

Недавно в Чорнобилі дикий кабан
переходив вулицю біля аптеки.

Людей нема, а яблуні цвітуть.
І мертва річка зблискує, як ртуть.
____________________________________________

Ще вірші Ліни Костенко, а також інших авторів - за посиланням:
http://www.bizslovo.org/content/index.php/biblioteka/167-poeziya/781-virshi-chernobyl.html

Post has attachment
5-й ювілейний фестиваль мистецтва кіно для дітей та підлітків «Чілдрен Кінофест» пройде з 25 травня по 3 червня 2018.
Фестиваль знайомить молоду українську аудиторію як з
найновішими європейськими стрічками, так і зі світовою кінокласикою.

Детальніше - за посиланням:
http://childrenkinofest.com
Програма Фестивалю тут:
http://childrenkinofest.com/ua/program.htm
Photo

Post has attachment
ВАЖЛИВО!!! (інформація для учнів та викладачів)
ПІДГОТОВКА ДО ЗНО - з перших вуст: розповідає заступник Одеської обласної державної адміністрації з питань освіти та охорони здоров’я Сергій КОЛЕБОШИН - один з ініціаторів створення проекту он-лайн підготовки до ЗНО, член Аграрної фракції Овідіопольської районної ради (опубліковано в Інформаційному бюлетені Овідіопольської районної організації Аграрної партії України «Рідна земля» в № 1 за 2018 рік. На фото: Сергій Колебошин виступає на Всеукраїнській науково-практичній конференції «Розвиток професійної освіти Одеської області - запорука зростання економіки регіону», що проходила на базі ДНЗ ОЦПТО 10 жовтня 2017 року):

— З радістю можу повідомити, що проект он-лайн підготовки до ЗНО вийшов на національний рівень. Днями інформація про це з’явилася навіть у соцмережі на сторінці прем’єр-міністра України. Звичайно, проект, який ми презентуємо сьогодні, значно відрізняється від того, що запрацював пару років тому: зараз це об’єднання кількох потужних освітніх он-лайн-проектів, таких як «Едугет» та «Освіта-Онлайн». Причому, один з них створено за особистої ініціативи голови Обласної державної адміністрації Максима Степанова.

Освітній он-лайн-проект програми з підготовки до здачі ЗНО http://besmart.eduget.com не тільки був підтриманий Міністерством освіти і науки України, а отримав грифи провідних установ Міністерства, що свідчить про його офіційне визнання.
Програма освітнього он-лайн проекту з підготовки до ЗНО особливо актуальна для сільської місцевості, де більше відчувається кадровий «голод», для окупованих територій і для тих сімей, фінансові можливості яких не дозволяють наймати репетиторів.

Дуже часто курси використовують і молодші учні, оскільки деякі теми, які входять до ЗНО, вивчаються з сьомого класу. Також матеріал для шкільних уроків беруть тут і викладачі. Тому можна упевнено говорити про те, що започаткована нами освітня он-лайн програма – це дещо більше, ніж просто курси з підготовки до здачі ЗНО: вона є інтерактивною методичною он-лайн-платформою.

З моменту її офіційного виходу на національний рівень пройшло зовсім мало часу, тому далеко не усі учні і шкільні вчителі про неї знають. Тому ми продовжуємо проводити презентації, також будемо активно інформувати про її існування і роботу у соціальних мережах. Хоча вже зараз можна сказати, що ця програма користується великою популярністю: вже у перші чотири дні після першої презентації було зареєстровано 10 тисяч користувачів і більше 100 тисяч відвідувачів.

Втім, я завжди підкреслюю, що освітня он-лайн-програма з підготовки до здачі ЗНО – це не панацея, а лише додаткова можливість якісно підготуватися та успішно скласти тестування.
Стати користувачем унікальної безкоштовної програми може будь-хто, і для цього не існує жодних обмежень: треба лише зайти на сайт http://besmart.eduget.com і зареєструватися там.

Удачі вам у підготовці та здачі ЗНО!
Photo
Wait while more posts are being loaded