Profile cover photo
Profile photo
Evelina Ne Ru
About
Evelina's posts

Post has attachment
Tymai

#Tymai

Tai viena iš taip vadinamų "vaikiškų " ligų, sukeliančių specifinius bėrimus ir karščiavimą. Šiaip suagusieji serga žymiai sunkiau ir su daugiau komplikacijų.
Sukelia virusai, plinatys oro lašeliniu būdu. Gali apkrėsti kelios dienos iki pasirodant simptomams, kai žmogus pats dar nežino, ar serga. Vienas toks ligonis Niujorko oro uoste buvo, tai tymų protrūkis po visą pasaulį išsinešiojo. Inkubacinis periodas po užsikrėtimo- 7-17 dienų. Po kontakto su virusu suserga 90-95% imlių žmonių- neskiepytų ar nepersirgusių tymais.
Sergama apie dvi savaites, bėrimas prasideda nuo pirmos karščiavimo dienos.
Komplikacijos išsivysto vienam iš penkių sergančiųjų. Tai pakankamai didelis skaičius, todėl aš tymus pavadinčiau viena iš komplikuočiausių vaikiškų ligų.
Dažniausios: konjuktyvitas, ausų uždegimas, plaučių uždegimas, trombocitopenija, meningitas(1:2000), su 25% neurologinių komplikacijų.
Specifinio gydymo nėra. Rekomenduojamas gydymas didelėm leidžiamom vitamino A dozėmis.
Imunitetas persirgus susiformuoja visam gyvenimui.
Tai viena iš skiepais valdomų ligų. PSO jau praėjusio šimtmečio spetintame dešimtmetyje priėmė rezoliuciją apie pasaulinę tymų eradikaciją. Bet maksimalus rezultatas vis dar negautas.
Skiepijama gyva susilpninta vakcina. Tai reiškia,kad vakcinoje yra "cieli" virusai, tik jie auginti tokiomis sąlygomis, kai prarado savo sugebėjimą sukelti ligą. Mūsų organizmas paskiepijus perserga besimptome ligos forma ir susiformuoja apsauga- specifiniai antikūniai. Kitą kartą susidūrus su tymų virusu, imunitetas sureaguoja greitai ir tą virusą sunaikina, nespėjus jam sukelti jokių nepageidaujamų simptomų.
Vakcinoje yra pėdsakai kiaušinio baltymo, neomicino. Žmonėms, alergiškiems šioms medžiagomis, prieš skiepijant reikia imtis atsargumo priemonių.
Nerekomenduojama skiepyti sergant ūmia liga ar esant lėtinės ligos paūmėjimui. Atsargiai skiepyti reikia esant imunodeficitui- sergant ŽIV, AIDS, vėžiniais susirgimais ar esant įgimtiems imuniteto defektams.
Nerekomenduojama skiepyti nėštumo metu ar žindyvių. Po skiepo rekemenduojama vengti nėštumo vieną mėnesį.
Planine tvarka Lietuvoje skiepijami vaikai 15,5-16 mėn ir 6-7 metų prieš mokyklą.
Dažniausios skiepo komplikacijos yra karščiavimas, traukuliai, trombocitų pokyčiai. Kartais būna nežymūs bėrimo elementai odoje. Labai retais atvejais būna smegenų pažeidimas, klausos nervo pažeidimas 1:10 000 000 paskiepytųjų. Meningitas būna 1:2 000 000 paskiepytųjų- žymiai rečiau, nei natūralios ligos metu. Siepijant vyresnio amžiaus žmones galimi sąnarių uždegimai.
Esant tymų protrūkiui Vilniuje, galima pasiskiepyti kombinuota trivalente tymų, raudoniukės ir kiaulytės vakcina trumpiau sakant MMR. Skiepijami visi norintys, neskiepyti visai arba skiepyti viena MMR doze.
Norintiems vistik rekomenduočiau atlikti imunoglobulinų tyrimą iš kraujo prieš skiepą, ar tikrai nesirgęs tymais.

Photo

Sveiki, tymų panika jūsų dar neužpuolė?
#tymai

Post has attachment
Na va, visi Star Wars' ai. Gal kas nori visus išvardinti?
Photo

Post has shared content

Kalbuosi su užkietėjusia poliklinikos gydytoja apie darbą. Aš jai pasakoju, kaip man patinka gilintis į psichosomatiką, ligų priežastis, gyvenimo būdo keitimą, kad man labiau patinka dirbti su sveikais žmonėm ir užsiimti prevencija. Ji atsako- pala, tu gydytoja ar higienistė?

Post has attachment
Mano pašto dėžutė išsiuntė laiškus, kad aš esu Kipre, Limasolyje ir man reikia pagalbos. Dabar sulaukiu daugybės manim besirūpinančių žmonių skambučių. Labiausiai
prajuokino draugė, kuri dabar realiai yra Kipre, Limasolyje


FAITH NO MORE - EASY 1993 (Audio Enhanced)


Post has attachment
Na, kad pavasaris ateitų

Post has attachment
Aromaterapinės analinės žvakutės

Post has attachment
Manau, reikia pasidalinti Antakalnio klinikų Akušerijos ir ginekologijos skyrų vadovės oficialiu atsakymu į gimimas.lt užklausimą dėl darbinės grupės prie Sveikatos Apsaugos ministerijos formavimą
Wait while more posts are being loaded