Profile cover photo
Profile photo
MEHRESPAND IR
39 followers
39 followers
About
Posts

Post is pinned.Post has attachment
امتیاز شیر انبساط سوپرهیت الکترونیکی کاملا واضح می باشد. حتی در حداکثر بار، اواپراتور بهتر با مبرد پر می شود(حداکثر فشار کارکرد اواپراتور) که بدین معنی است که می توان بارهای کم را نیز به خوبی تنظیم کرد و مقدار دقیق مبرد تزریقی به اواپراتور را مشخص کرد.
http://mehrespand.ir/?p=60
این عمل بوسیله حس کردن مقدار دقیق سوپرهیت در اواپراتور انجام می گیرد و بدین معنی است که یک حس کننده فشار(p در شکل۱) و سنسورهای (s2 در شکل۱) این اطلاعات را به کنترل کننده می فرستند(EKC315A) و این امر در سریع ترین زمان ممکن اتفاق می افتد.http://mehrespand.ir/?p=83
با این اطلاعات، کنترلر می تواند میزان حداقل بهینه سوپرهیت را مشخص کند. این تنظیم کردن میزان تزریق مبرد باعث بهبود راندمان اواپراتور می گردد و در نتیجه منجر به فشار بالاتر اواپراتور می گردد. این امر تنها بوسیله مقادیر بالاتر COP بدست می آید، همچنین باعث ذخیره انرژی می گردد زیرا مقدار COP برابر است با مقدار سرمایشی که بااستفاده از انرژی بدست می آید.http://mehrespand.ir/?p=87

قابل انتخاب بودن راحتMOP)MAXIMUM OPERATION PRESSURE)

یک انتظار مهمی که از شیرهای انبساط الکترونیکی می رود، قابل انتخاب بودن راحت MOP (حداکثر فشار کاری)است. همانطوری که قبلا در اکسپنشن والو های ترموستاتیک توضیح داده شد، MOP وابسته به حداکثر فشار اواپراتور است.

اکسپنشن والوهای ترموستاتیک اغلب مقادیر دقیق MOP دارند(اگر توانایی تنظیم مقدار MOP داشته باشند) و بنابراین شما می توانید برای هر کاربرد از میزان دقیقی استفاده کنید( برای مثال، -۲۰ درجه سانتی گراد برای کاربردهای فریزر و یا +۱۵ درجه سانتی گراد برای سیستم های هوا خنک) و اگر ضروری باشد می توان میزان MOP را به عددی کاملا جدید تغییر داد. در مجموع، تغییر اعداد مورد علاقه جهت تغییر توسط مدل الکترونیکی سریعتر و راحتتر و دقیق تر از مدل مکانیکی انجام می گیرد.

راه اندازی

کنترلر از دو دکمه فشاری جهت راه اندازی استفاده می کند و یک صفحه نمایش که تمام تغییرات و اظلاعات مهم را نمایش می دهد.http://mehrespand.ir/?p=852

این امر میزان دستکاری اپراتور را برای رسیدن به عدد دلخواه کاهش می دهد و میزان دقیق تنظیمات و کارکرد را می توان در صفحه نمایش مشاهده کرد.

در مجموع، استفاده از منوی کنترلر برای نمایش تمام پارامترها، از قبیل نوع مبردی که انتخاب کرده اید و… امکان پذیر می باشد. برای نمونه شما می توانید میزان دقیق سوپرهیت را در کنترل کننده مشخص کنید تا شیر تحت این تغییرات کار کند.

شما همچنین می توانید کنترل سوپرهیت را به صورت وفق پذیر با بار و یا کنترل وابسته به بار انجام دهید. ما در اینجا کنترل وابسته به بار را با جزییات توضیح می دهیم. سیستم به صورت عمومی با سوپرهیت بالاتر کار می کند تا حالت های نیمه بار را پوشش دهد. برای مثال، برای اطمینان از زمانهای کارکرد حداقل تعداد کمپرسور و یا جلوگیری از یخ زدگی اواپراتور، این سیستم عمل می کند و می توان امکان دیفراست سیستم را از بین ببرد.

سرویس

منوی سرویس کنترل کننده سوپرهیت به صورت ویژه در اختیار اپراتور قرار دارد تا بتواند سوپرهیت را به صورت دقیق در حین نصب و یا نگهداری تنظیم کند. تمام پارامترهایی که در کنترل کننده بالا شروع می شوند، نشان دهنده مقادیر نمایشی می باشند. سه پارامتر وجود دارد که از تمام آنها مهمتر است که شامل: نشان دهنده سوپرهیت، نشان دهنده دما در سنسور S2 (دمای خروجی اواپراتور را نشان می دهد) و دمای تبخیر شدن(evaporating temperature) می باشد.
Add a comment...

Post has attachment
همانطور که در فیلم مشاهده خواهید کرد در مواردی مشاهده می شود که بعضی از قسمت های کمپرسور دچار خوردگی شده اند. یکی از این قسمتها نشیمنگاه بلبرینگ های اسکروهاست.
در هنگام تعمیر کمپرسور اسکرو باید به تلرانس ها و مقادیر لقی های مجاز کمپرسور دقت زیادی شود. زیرا مقادیر لقی های مجاز بسیار ناچیز است و درصورت انحراف از مقادیر مجاز می تواند باعث آسیب های شدید و تولید صدا در کمپرسور گردد.
یکی از روشهای ترمیم خوردگی و لاغر شدن شفت استفاده از روش متال اسپری یا پوشش دهی با فلز است که در فیلم زیر پروسه انجام کار را مشاهده می کنید.
Add a comment...

Post has attachment
در این فیلم قصد داریم در مورد علت خرابی این کمپرسور صحبت کنیم.
این کمپرسور اسکرو رف کوم به کارگاه گروه مهندسی مهراسپند فرستاده شده بود به علت آمپر بالا و قفل شدن اسکروها بنابراین اولین چیزی که به ذهن می رسد مشکل مکانیکی است.
حال قسمت ساکشن کمپرسور را باز می کنیم و می توانید ببینید که سیم پیچ از نظر ظاهری خوب به نظر می رسد و علائمی از سوختگی در اوهم مشاهده نشد و میگر نیز وضعیت سیم پیچ را خوب نشان داد.
بنابراین قسمت دیسچارج را باز کردیم و آهنرباها در کارتر روغن مقدار زیادی از براده های فلزی را جذب کرده اند که به دلیل خوردگی قطعات مکانیکی بوجود آمده است. قسمت اسلایدر دارای کیفیت خوبی است و در گام بعد بلبرینگ ها را چک می کنیم.
یکی از اسکروها در جهت محوری حرکت کرده است و با اسپیسر قسمت ساکشن تماس پیدا کرده است و به این قسمت جوش خورده و اسپیسر را از بین برده است.
بلبرینگ ها به شدت آسیب دیده اند و دچار آسیب شده اند.
این کمپرسور تنها برای 2 ماه با منطق درست و بدون آلودگی و اکسیژن در سیکل کار کرده است و مشکلی نیز در سابکول و سوپرهیت وجود نداشته است اما چرا اسکروها می توانند در جهت محوری حرکت کنند و اسپیسر قسمت ساکشن را از بین ببرند؟
جواب را باید در مهره های انتهایی اسکروها پیدا کرد. مهره ها به درستی سفت نشده اند و از لاک تایت برای مونتاژ استفاده نشده است و در 2 ماه از کارکرد تحت استرس هوای گرم و بارهای زیاد، اسکروها حرکت کرده اند و باز شده اند.
Add a comment...

Post has attachment
Add a comment...

Post has attachment
امرزو قصد داریم در مورد یکی از مشکلات خاصی که باعث خرابی کمپرسورها می شود صحبت کنیم. در ابتدا چند عکس را می بینیم که قطعاتی از کمپرسورهای خراب هستند و می خواهیم علت خرابی را بررسی کنیم. کمپرسور هرمتیکی که مشاهده می کنید قسمت روتور آن که آلومینیمی است دچار خردگی شده است. و یا در این قسمت، در پیستون یک کمپرسور دیسکاس کوپلندی که مشاهده می کنید خردگی آلومینیم اتفاق افتاده است. و یا در این کمپرسور کریر همانطور که مشاهده می کنید قسمت پیستون دچار خردگی شده است. این خردگی قسمت های آلومینیمی به چه دلیل است؟
Add a comment...

Post has attachment
Add a comment...

Post has attachment
Add a comment...

Post has attachment
Add a comment...

Post has attachment
Add a comment...

Post has attachment
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded