Profile cover photo
Profile photo
Marta K
81 followers -
www.pewnamama.pl
www.pewnamama.pl

81 followers
About
Marta K's posts

Post has attachment
Public
Smok, dla jednych zło wcielone, dla innych wybawienie. Niektóre z dzieci nawet nie wiedzą do czego służy. Inne z kolei mają ich w domu co najmniej kilka i żyć bez nich nie mogą. Przychodzi jednak taki moment, że smok nawet jeśli dotychczas pomagał i uspokajał dziecko, to należałoby się go definitywnie pozbyć. Tylko jak, by nie skończyło się to kilkudniową histerią i rozstrojem nerwowym u rodziców?

Post has attachment
Public
W dzisiejszych czasach półki uginają się od zabawek. Plastikowe, metalowe, drewniane. Małe, wielkie, średnie. Wspomagające motorykę małą, wspomagające motorykę dużą, ułatwiające naukę czytania czy naukę liczenia albo uczące o otaczającym świecie w ogóle. Są też te, które pozwalają na samodzielność, angażujące do pomocy rodziców czy rodzeństwo, albo wzmagające kreatywność. Po które sięgać, by korzyść dla dziecka była jak największa? I czy koniecznie muszą one słono kosztować?

Post has attachment
Public
Często powtarzam, że odkąd mam dziecko uczę się patrzenia na różne sprawy z zupełnie innej perspektywy, doceniam takie drobnostki, o których wcześniej bym nie pomyślała. Dzięki dziecku jestem w stanie także przełamać swoje własne słabości. Najbardziej niezwykłe w tym wszystkim jest to, że czasem lata pracy nad sobą spełzają na niczym. A potem pojawia się taki mały ktoś i zmienia Cię tak zwyczajnie, sama nawet nie wiesz kiedy.Mój chorobliwy pedantyzm poszedł precz i jestem z tego dumna, a z czego Ty się wyleczyłaś dzięki dziecku?

Post has attachment
Public
W dzisiejszych czasach, gdy każdy uważa, że robi, myśli, zachowuje się lepiej od innych i za wszelką cenę po trupach dąży do celu, wychować dziecko nie jest łatwo. Zwłaszcza, gdy chcesz nauczyć dziecko poczucia własnej wartości, pewności siebie, a przy tym jeszcze uświadomić i pokazać, że wcale nie jest najlepsze we wszystkim co robi.

Post has attachment
Public
"Wystarczy czasem chwila, lekki wiaterek albo brak szalika, i katar czy kaszel u Ciebie albo dziecka murowany. Pojawia się nie wiadomo skąd, nie wiadomo kiedy i potrafi skutecznie zepsuć humor. Każdy wie, że męczący kaszel czy zatkany przez kilka dni nos to żadna przyjemność. Potrafią dać w kość dorosłemu, a co dopiero dziecku. W moim domu..."

Post has attachment
Public
To było pierwsze takie spotkanie na jakim miałam okazję być. Wiadomo, to była dobra okazja do tego, by spotkać się ze znajomymi, by poplotkować i odpocząć od codziennych domowych spraw. Najbardziej lubię w tych spotkaniach szczytny cel, to, ze spotykamy się po COŚ, dla KOGOŚ. To spotkanie dało mi coś więcej, otworzyło mi oczy na tak istotną rzecz.

Post has attachment
Public
"...Wszystko zmieniło się odkąd na świecie pojawiło się moje dziecko. Do tego doszła wygoda podróżowania wszędzie samochodem. Przed każdym wyjazdem pakowanie dziecka przyprawia mnie o poważny ból głowy. Nie umiem zupełnie podejść do tego na luzie. Jedna torba dla mnie. Jedna dla męża. I przynajmniej 3 torby dla dwuletniego dziecka. To przecież jakiś..."

Post has attachment
Public
Marcowe spotkanie mam organizowane przez portal Zabawkowicz.pl miało miejsce w warszawskiej Arkadii, w sali zabaw Fikołki. Towarzyszyła mi Hania. Już od samego początku spotkania zaskoczyła mnie jak jeszcze nigdy dotąd. Podczas, gdy ja podziwiałam nowości prezentowane przez firmy, moje dwuletnie dziecko...

Post has attachment
Public
Hity Targów KID'S TIME, czyli w co warto się zaopatrzyć i sprawić dziecku ogrom radości :)

Post has attachment
Public
Wielkimi krokami zbliża się Dzień Kobiet. Jedni twierdzą, że to dobry dzień, by docenić swoje partnerki i lepiej nie wracać do domu z pustymi rękami. Inni zaś mocno bojkotują, sugerując, że miłość powinno się okazywać przez cały rok, a nie wtedy, kiedy sugerują to reklamy w telewizji i zaznaczona na czerwono data w kalendarzu. Ja w tym roku postanowiłam, że spędzę ten dzień zupełnie inaczej. Może mój pomysł przypadnie Ci do gustu?
Pssssst... na końcu czeka dla Ciebie mały prezent!
Wait while more posts are being loaded