Profile cover photo
Profile photo
Marta K
100 followers -
www.pewnamama.pl
www.pewnamama.pl

100 followers
About
Posts

Post has attachment
Public
Połowa wakacji za nami. Z wyjątkiem długiego deszczowego tygodnia, gorące temperatury nas rozpieszczają, a dzieciaki chętnie spędzają czas na świeżym powietrzu. Czasem jednak nieoczekiwanie wkrada się nuda, a Ty zastanawiasz się, czym możesz zająć dziecko lub jak wspólnie spędzić z nim czas. Zobacz sama ile może być możliwości. Oto 18 letnich zabaw, do wypróbowania na świeżym powietrzu z przedszkolakami.
Add a comment...

Post has attachment
Public
Żyjemy w czasach dążenia do perfekcyjności. Ciągle chcemy być pierwsi, coraz lepsi. Rodzicom czasem wydaje się, że poprzez zachęcanie do rywalizacji zapewnią dziecku lepszy start w przyszłość, większą motywację, ambicję. Tymczasem okazuje się, że znacznie lepiej uczymy się, znacznie łatwiej osiągamy sukcesy, gdy z danej aktywności odczuwamy przyjemność, a nie obawiamy się przegranej. Na dzieci działa to dokładnie tak samo.
Add a comment...

Post has attachment
Public
Mówi się, że ludzie emocjonalnie inteligentni, to tacy, którzy są świadomi własnych emocji, nie odcinają się od nich i potrafią nad nimi dostatecznie panować. Umiejętność rozpoznawania własnych uczuć, nazywanie ich, umiejętność radzenia sobie z nimi, to właśnie to, czego powinien nauczyć rodzic własne dziecko. To podstawa do nawiązywania dobrych relacji z otaczającymi ludźmi.
Add a comment...

Post has attachment
Public
Niezależnie od tego jaki model i trend żywienia jest najbliższy Tobie i Twojej rodzinie, powinniście spożywać duże ilości warzyw i owoców. Możecie je w zasadzie jeść do woli. Pamiętajcie jednak o urozmaiceniu i o zasadzie, że warzyw powinno być 4 razy więcej niż owoców i że te najlepsze mają kolor zielony. Tylko jak prosto i bez kłótni wytłumaczyć to niejadkowi?
Add a comment...

Post has attachment
Public
Kolejna porcja książek z dziecięcej biblioteczki, które polecam. Tym razem trochę interaktywnie, trochę samodzielnie, ale też spora dawka nauki i ciekawostek. Jesteśmy w tym punkcie, gdy nie tylko czytamy, ale tworzymy własne historie, przy okazji dajemy upust wyobraźni oraz odpowiadamy na takie nurtujące pytania jak: czym się różnią chłopcy od dziewczynek?!

P.S. Wiem, że już lipiec za pasem, ale przez czerwcowy urlop zupełnie zapomniałam się z wami podzielić naszą książkową listą z zeszłego miesiąca! :-D Lipcowa już się tworzy <3
Add a comment...

Post has attachment
Public
Zdrowa, zbilansowana dieta ma ogromny wpływ na nasze samopoczucie. Spożywanie wartościowych składników jest szczególnie ważne zarówno dla maluszków, uczniów jak i dorosłych. Okres intensywnego wzrostu i wytężonej pracy, jaką wykonuje każdego dnia dziecko wymaga szczególnej troski o odpowiednią dietę. Wszystko po to, aby każdego dnia wspierać intensywny rozwój i dbać o prawidłowe funkcjonowanie organizmu. Gorzej, gdy na pokładzie pojawi się niejadek...
Add a comment...

Post has attachment
Public
Od kilku lat na rynku pojawia się coraz więcej propozycji gier, które łączą elementy zabawy z rozwijaniem różnych dziecięcych umiejętności. To pozwala urozmaicać codzienne zajęcia z maluchami, jednocześnie bardzo pozytywnie wpływając na ich umysły. To również przewodnia myśl nauczycieli wykorzystujących do nauki języka angielskiego metodę GENKI.
Add a comment...

Post has attachment
Public
Na samym początku dziecko chce, by każda rzecz należała do niego. Wyciąga ręce, zagarnia dla siebie wszystko, co wydaje się być atrakcyjne i pociągające. Rzadko kiedy z własnej chęci podzieli się z inną osobą swoją zabawką, raczej to będzie wynik namowy. To zmienia się w okolicach drugich urodzin, kiedy maluch zaczyna mieć świadomość, że rzeczy dzielą się na moje i nie moje, na cudze i własne...
Add a comment...

Post has attachment
Public
Większość dzieci uwielbia się brudzić. To niezaprzeczalny fakt i nie ma sensu z tym walczyć. Dlatego zabawy sensoryczne są tak bardzo uwielbiane przez dzieciaki. Umożliwiają im poznanie i udoskonalanie zmysłów. Wąchanie, dotykanie, obserwowanie, słuchanie i poznawanie smaków jest niezbędne do prawidłowego rozwoju dzieci. Dzięki temu poznają otaczający ich świat, siebie oraz różne zjawiska, które dzieją się dookoła. Zarówno przedszkola, domy, działki, balkony jak i tarasy czy podwórka to idealne miejsca na zabawę, zwłaszcza wiosną i latem.
Add a comment...

Post has attachment
Public
Macierzyństwo jest piękne, ale bywa też wymagające, trudne i bardzo bolesne. Czy w swojej wyobraźni i wizjach szczęśliwego macierzyństwa spodziewałaś się tego obezwładniającego uczucia niemocy, poczucia bezsilności, samotności, zagubienia, niezadowolenia, a nawet braku pewności siebie i zgubienia własnej kobiecości? To jest właśnie ten etap w życiu, który, choć wspaniały, to pełen wyzwań. Ale wcale, aż tak ciężko nie musi być!
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded