Profile cover photo
Profile photo
conf system
2 followers -
مدیریت حرفه ای یک کنفرانس
مدیریت حرفه ای یک کنفرانس

2 followers
About
Posts

Post has attachment
Add a comment...

Post has attachment
برای موفقیت در بازاریابی آنلاین و رونق کسب و کار اینترنتی باید استراتژی داشته باشید و با برنامه پیش بروید.اما باید بدانید که هر استراتژی برای شما مناسب نیست و تضمین نمیکند که شما را به موفقیت برساند زیرا برای هر نوع کسب و کاری باید شرایط آن از ابتدا سنجیده شود و سپس مناسب با نیازهای آن استراتژی تدوین شود.در این متن شغل تولیدی پوشاک به عنوان مثال ذکر شده تا موارد برای شما بهتر قابل درک باشد.

تمرکز روی بازار هدف
برای هر کسب و کاری یک بازار هدف وجود دارد که باید تمرکز شما به دست آوردن مخاطبین از همان بازار باشد.دقت کنید که کالا یا خدمات شما به درد همه افراد نمی خورد و اگر سعی دارید بدون برنامه خودتان را به همه معرفی کنید فقط متحمل هزینه سنگین و از دست دادن زمان خواهید شد .برای یک تولید کننده پوشاک باید بازار هدف مشخص باشد.

تولیدات مردانه , زنانه است یا بچه گانه ؟
چه گروه سنی مشتریان آن هستند ؟
چه شهر یا کشورهایی میتوانند از اجناس خرید کنند ؟
و سایر مواردی که می تواند دقیقا کمک کند تا طیف مخاطبین به صورت هدفمند شناخته شوند و فقط برای بدست آوردن آنها تلاش و هزینه شود.این نوع هدفمند سازی کمک بسیاری برای صرفه جویی در هزینه ها و بازگشت سرمایه سریعتر خواهد بود.

تمرکز روی محصول
برای هر کسب و کاری کیفیت و کارآیی های محصول باید تضمین شده باشد.اگر می خواهید طولانی مدت فعالیت کنید و اسم خود را به عنوان برند ثبت کنید باید با مشتریان صادق باشید و محصول شما دقیقا همان چیزی باشد که تبلیغ می کنید.در صفحات سایت خود به مشتری توضیح بدهید که عملکرد محصول شما چگونه است و چه نقاط قوتی دارد که رقبا را پشت سر میگذارد.

برای تولیدی پوشاک که می تواند پیراهن ضد آب تولید کند باید به مشتری توضیح بدهد که از چه تکنولوژی در ساخت آن استفاده شده و چه چیزی باعث می شود که آن محصول متمایز از نمونه های داخلی و خارجی باشد.

اهداف قابل سنجش
برای اینکه یک استراتژی بازاریابی آنلاین موفق داشته باشید باید مقادیر قابل سنجشی را در نظر بگیرید و هدف های خود را مشخص کنید. تمام جزییات ریز و درشت استراتژی شما باید قابل سنجش و ارزیابی بوسیله اعداد باشد. شما نمی توانید تعداد مشتریان راضی را به عنوان یک هدف در استراتژی خود در نظر بگیرید زیرا هرگز نمی توانید عددی برای آن به دست آوردی اما ۱۰۰٫۰۰۰٫۰۰۰ تومان فروش در عرض ۱ سال می تواند یک هدف برای استراتژی بلند مدت شما باشد زیرا دقیقا قابل سنجش است و در نهایت مشخص میشود چقدر توانسته اید به هدف خود نزدیک شوید و استراتژی شما تا چه حد موفق بوده است.

برای موفقیت بازاریابی آنلاین خود باید هم استراتژی کوتاه مدت ایجاد کنید و هم بلند مدت که به صورت پله پله طبق کوتاه مدت پیش می رود و کمک میکند برای دستیابی به اهداف بلند مدت.

قابل سنجش بودن اهداف در استراتژی کمک میکند بفهمید استراتژی شما چقدر موفق بوده و بازگشت سرمایه Return On Invest شما چقدر است.

مسئولیت پذیری
در شرکت ها باید بر اساس استراتژی تدوین شده تقسیم کار صورت بگیرد و هر شخص مسئول پیش بردن بخشی از پلن باشد. باید در عین اینکه پروژه را به صورت گروهی پیش می برید , تک تک افراد نقش خود را به صورت تکی به درستی ایفا کنند.برای تشویق کارمندان می توانید از پاداش ها استفاده کنید و هر شخصی که بتواند زودتر به هدف مربوط به خودش برسد از پاداش ها استفاده کند.

هر شخصی باید به وظایف خود متعهد باشد و تمام تلاش خود را برای رسیدن تیم به موفقیت انجام دهد که اگر اینطور نیست می توانید ابتدا آموزش های لازم را به او بدهید و در نهایت او را با شخص مناسب دیگری جایگزین کنید.

تغییر پذیری و هماهنگی با روند بازار
استراتژی شما باید انعطاف پذیر باشد و بتواند با شرایط بازار و نوسانات کنار بیاید.اگر شما یک برنامه بلند مدت ۵ ساله ایجاد کرده اید به معنی این نیست که تا پایان زمان برنامه باید فقط بنشینید و ببینید تغییرات چه بلایی سر کسب و کارتان می آورد! بلکه در بازه های زمانی مختلف تیم مارکتینگ خود را جمع کنید و برآوردی از مسیر پیشرفت پروژه داشته باشید.

اگر می بینید که استراتژی تان خوب پیش نمی رود تغییرات لازم را در آن انجام دهید و به نوعی جلوی ضرر را از همان ابتدا بگیرید.برای مثال تولیدی پوشاک میتوان افزایش ناگهانی قیمت مواد خام اولیه را در نظر گرفت که باعث می شود قیمت محصول نهایی چند درصد بیشتر از قیمت تدوین شده در برنامه ۱ ساله بشود. در این موقع باید بلافاصله تغییراتی در استراتژی ایجاد شود و زمان باقی مانده از دوره استراتژی طبق قیمت های آپدیت شده برنامه ریزی شود.

Photo
Add a comment...

Post has attachment
ویژگی های یک سالن همایش خوب
برگزاری کنفرانس و جلسات بخشی از زندگی روزمره صاحبان کسب و کارها شده است و از همین رو بسیاری از مردم بر این باورند که اتاق برگزاری جلسات ، می تواند تاثیر زیادی بر روی مشتریان فعلی و مشتریان بالقوه شما بگذارد.

از دکور اتاق کنفرانس گرفته تا چیدمان و همین طور جزئیات ساده ای که می توان در این فضا در نظر گرفت. هر کدام از این ویژگی ها کمک می کنند تا محیط سالن کنفرانس شما شرایطی داشته باشد که میهمانان شما احساس خوشایندی در حین برگزاری جلسه داشته باشند.


جزئیات بسیار دیگری نیز وجود دارد که به بهبود جلسات شما کمک شایانی می کند، به عنوان مثال استفاده از تکنولوژی ها و ابزارهای نوین در سالن کنفرانس و قرار دادن بخشی از فضای سالن برای پذیرایی از حاضرین، نه تنها جلوه و کلاس خاصی به نحوه ارائه شما در سالن مورد نظر می دهد بلکه این تضمین را هم می دهد که حاضرین در جلسه مجذوب کنفرانس شما شوند.

ویژگی ها و تجهیزات یک سالن کنفرانس مناسب
سالن کنفرانس بایستی شامل چه امکاناتی باشد؟

زمانی که اتاق کنفرانس را بررسی می کنید بایستی این مسئله را در نظر بگیرید که کسب و کار شما دقیقاً به چه مواردی احتیاج دارد و این را هم باید در نظر گرفت که سالن کنفرانس چه امکاناتی را در اختیار شما قرار می دهد. به عبارت دیگر ویژگی های سالن و ایده های نو شما بخش بیشتری از مواردی را شامل می شود که برای یک سالن خوب و برگزاری کنفرانس مناسب بایستی در نظر گرفت:

پذیرایی از شرکت کنندگان – آیا سیستم پذیرایی در محل سالن کنفرانس تعبیه شده است یا این که بایستی برای شرکت کنندگان نوشیدنی و خوراکی را از جای دیگر مهیا کنید ؟

مشتریان گرسنه بی توجه به جلسه می شوند و به راحتی حواسشان پرت می شود.

چیدمان – آیا چیدمان سالن کنفرانس با روش و سبک برگزاری کنفرانس حرفه ای همخوانی دارد ؟ آیا این چیدمان به شما اجازه می دهد که به درستی با مشتریانتان ارتباط برقرار کنید؟

مبلمان – آیا مبلمانی متناسب با سالن شما در محل کنفرانس قرار دارد ؟ آیا صندلی ها و میزهای استفاده شده در محل با نیاز شما برای برگزاری کنفرانس هماهنگی دارند ؟

امکانات و تجهیزات – آیا تجهیزات موجود در سالن کنفرانس همان چیزی است که شما برای برگزاری جلسه نیاز دارید ، مثلاً آیا سالن کنفرانس مجهز به دیتاپروژکتور سقفی ، صفحات نمایش و سیستم های سمعی بصری می باشد؟

قابلیت دسترسی – آیا محل سالن شما برای مشتریانی که از فواصل دور و حتی شهرستان ها به محل جلسه می آیند به سادگی قابل دسترس است ؟

چگونه موارد ذکر شده بر مشتریان من اثر می گذارند؟

سبک و مدل سالن کنفرانس می تواند از بسیاری جنبه ها اثری عمیق بر مشتریانتان بگذارد و چه خوب می شود اگر مشتری شما را اولین بار در این فضا ملاقات کند، زیرا در این صورت برداشت اولیه مشتری از شما فوق العاده خواهد بود. اگر شما دنبال این هستید که در همان ابتدا مشتری خود را تحت تاثیر قرار دهید سالن کنفرانس شما می تواند به این امر کمک زیادی بکند.

بهره وری این موضوع می تواند افزایش پیدا کند زمانی که محل برگزاری کنفرانس متناسب با شان پرسنل شما چیده شده باشد و این موضوع تضمین خواهد کرد که کارمندانتان همیشه در همه امور با دقت و هوشیار هستند.

القا کردن این حس به کارمندان زمانی میسر می شود که میز پذیرایی سالن همیشه از نظر خوراکی ها و آشامیدنی ها تکمیل باشد و چیدمان داخل اتاق به صورتی باشد که آن ها حس برابری و مشارکت را در زمان برگزاری جلسه داشته باشند.
Photo
Add a comment...

Post has attachment
ویژگی های سایت همایش
یکی از مهم ترین اقدامات در نظر گرفته شده در اجرای خوب همایش و کنفرانس اطلاع رسانی کافی و درخور می باشد. گردآوری افراد علاقه مند و صاحب نظر در خصوص موضوع کنفرانس و یا همایش یک از دغدغه های برگزارکنندگان همایش می باشد. حال این سوال مطرح می شود که با بهره گیری از کدام استراتژی می توانیم اطلاع رسانی کافی در خصوص زمان، مکان و موضوع کنفرانس را فراهم نماییم. با پیشرفت تکنولوژی ، یکی از موثرترین روش های اطلاع رسانی افراد استفاده از بستر وب سایت می باشد. بدین منظور طراحی سایت همایش یکی از اصلی ترین ملزومات می باشد.


به اشتراک گذاشتن اطلاعات در خصوص زمان همایش، مکان، موضوع کنفرانس، شرکت کنندگان، سخنرانان، نحوه شرکت نمودن در کنفرانس تمامی مواردی است که برگزارکننده کنفرانس می بایست در خصوص اطلاع رسانی آن اقدام نماید و طراحی سایت کنفرانس بدین منظور یکی از موترترین روش ها خواهد بود. افراد بودن محدودیت زمانی و مکانی می توانند از کنفرانس اطلاعات کسب نمایند یا حتی دیگران را نیز مطلع نمایند. در گامی فراتر از اطلاع رسانی، طراحی سایت همایش این امکان را فراهم می آورد که محتوایات کنفرانس برگزار شده را نیز به اشتراک افراد قرار دهیم. این محتوا می تواند درج تصاویری از کنفرانس و یا تهیه نمودن متنی در خصوص یافته های حاصل از کنفرانس و یا حتی بارگذاری فیلم ویدیویی از جلسه همایش باشد که تمامی این موارد در بستر طراحی سایت کنفرانس امکان پذیر می باشد.

با در نظر گرفتن موارد ذکر شده در بالا طراحی سایت همایش یکی از اقدامات الزامی برای مدیریت بهینه کنفرانس ها می باشد و برگزاری کارآمد همایش در ازای انجام اقدامات مناسب در این خصوص می باشد پس می بایست یکی از دغدغه های مدیریتی همایش قرار گیرد.
Photo
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded