Profile cover photo
Profile photo
Alla Filonyuk
2 followers -
Ми вчимося щось робити, роблячи це. Іншого способу не існує.
Ми вчимося щось робити, роблячи це. Іншого способу не існує.

2 followers
About
Posts

Post is pinned.Post has attachment

Post has attachment

Post has attachment
Участь у ХХІІІ міській виставці дидактичних і методичних матеріалів "Творчі сходинки педагогів Луцька" з 12 по 16 лютого 2018 року.

Post has attachment
Участь у ХХІІІ міській виставці дидактичних і методичних матеріалів "Творчі сходинки педагогів Луцька" з 12 по 16 лютого 2018 року.

Post has attachment

Post has attachment
«Будь-який метод поганий, якщо привчає учня до простого сприймання або пасивності, і добрий в тій мірі в якій спонукає в ньому самодіяльність». /А. Дистервег/

Дитинство – найважливіший період людського життя, не підготовка до майбутнього життя, а справжнє, яскраве, самобутнє, неповторне життя. І від того, як пройде дитинство, хто ввів дитину за руку в дитячі роки, що ввійшло в її розум і серце з навколишнього світу – від цього в більшій мірі залежить, якою людиною стане сьогоднішній малюк.
Ми часто скаржимося: наші діти займаються не тим, чим би нам хотілося; не завжди проявляють цікавість до хорошого, прекрасного, неспівчутливі. Чи не самі ми винні в багатьох недоліках дітей? Чи завжди ми зважаємо на їх бажання розвивати в собі ті чи інші здібності, таланти? Чи підтримуємо вчасно їх починання? Чи вчимо ми дитину культурі емоцій? Чи вміє вона розуміти і переживати оточуючу її красу?
В.О.Сухомлинський писав: «Якщо ви – педагог, мати, батько зумієте і змалку і в отроцтві навчити дитину відчувати красу, захоплюватись дивними творіннями людських рук, нерукотворною красою природи, то виросте людина з високою культурою почуттів».
Батьки і педагоги повинні оберігати чудовий, часом незрозумілий для дорослих, дитячий світ від будь-яких грубих втручань. Усі діти – надзвичайні фантасти і, відображаючи через творчість навколишній предметний світ, вони тим самим пізнають його. Відбувається формування їхнього світогляду, характеру, волі, ідеалів, почуття любові до свого народу.
Практика видатних педагогів показала, що всі без винятку діти мають творчі здібності і при індивідуальному підході можуть виявити себе хоча б в одному з видів мистецтва. Якщо не кожному педагогу це вдається, то це лише через брак умінь пробудити в дитині інтерес до мистецтва, бажання навчитися працювати в тому чи іншому виді творчості. Серйозною причиною на шляху до високої педагогічної майстерності є відсутність у багатьох наставників навичок прищеплення дітям любові до творчої діяльності, особливо тим, які вважають себе «нездібними». Справді, самородків не так уже й багато – можна сказати, одиниці, але навчити творити можна всіх.
Саме ми, педагоги, повинні вміти та хотіти застосовувати прекрасне там, де дитині важко і нецікаво. Нам потрібно завжди пам’ятати, що пізнання світу не зводиться лише до засвоєння знань. Біда багатьох педагогів у тому, що вони вимірюють та оцінюють духовний світ дитини лише оцінкою виконаної роботи, поділяють всіх вихованців на дві категорії в залежності від того, вчать вони чи не вчать, перемагають чи ні... Одне з найважливіших завдань позашкільної освіти – навчити дітей користуватися своїми знаннями у повсякденному житті, а не перетворювати їх у мертвий багаж. Переконана, що навчання стає частиною духовного життя дітей тоді, коли знання невідокремлені від активної творчої діяльності… Спостерігати, думати, переживати радість праці і знаходити у цій праці щастя, захоплюватись красою природи, пишатися традиціями та звичаями свого народу, приймати близько до серця горе і радість інших людей, перейматися їхніми долями – саме це повинні осягнути діти...
Задоволення від власної творчості (власне процесу та результату) не повинно обійти стороною дуже вразливу душу дитини, поки вона ще вразлива, можливо потім буде пізно. А для того, щоб у дитини з’явився стимул творити великі справи, педагог повинен увійти в духовний світ дитини і найкраще це зробити через творчість і любов…

Photo

Post has attachment

Post has attachment

Post has attachment
ОРГАНІЗАЦІЯ ЗМІСТОВНОГО ОЗДОРОВЛЕННЯ ТА ВІДПОЧИНКУ
У ДИТЯЧОМУ ПОЗАМІСЬКОМУ ЗАКЛАДІ ОЗДОРОВЛЕННЯ ТА ВІДПОЧИНКУ «РОВЕСНИК».
У своїй роботі дитячий позаміський заклад оздоровлення та відпочинку «Ровесник» керується Конституцією України, Законами України: «Про оздоровлення та відпочинок дітей», «Про Загальнодержавну програму «Національний план дій щодо реалізації Конвенції ООН про права дитини» на період до 2016 року», «Про позашкільну освіту», «Про мови», постановою Кабінету Міністрів України від 28.04.2009 року № 422 «Про затвердження Типового положення про дитячий заклад оздоровлення та відпочинку», Положенням про дитячий позаміський заклад оздоровлення і відпочинку «Ровесник», затверджене управлінням освіти Луцької міської ради 18 травня 2009 року, наказами Міністерства України молоді та спорту, Міністерства освіти і науки України та іншими нормативними документами.
У 1983 році табір розпочав свою роботу як табір праці та відпочинку для старшокласників. Поступово заклад перетворився із табору праці та відпочинку в дитячий оздоровчий табір, на базі якого оздоровлюються та відпочивають діти соціально незахищених категорій.
З 1991 року у «Ровеснику» розпочала роботу профільна табірна зміна для талановитих та обдарованих дітей (літня школа «Ерудит»). У 2009 році дитячий оздоровчий табір «Ровесник» перейменовано в дитячий позаміський заклад оздоровлення та відпочинку «Ровесник».
ДПЗОВ «Ровесник» побудований за індивідуальним проектом, в одну зміну може прийняти понад 200 дітей. Табір функціонує лише в літній період. У головному корпусі є 18 житлових кімнат, в окремих будиночках – по 8 кімнат. На території табору розміщені житлові будинки, адмінкорпус, харчоблок, спортивні майданчики. Кімнати для проживання обладнані необхідним для побутового вжитку та цілодобового перебування дітей твердим інвентарем (ліжками, тумбами, шафами для одягу), м'яким інвентарем (матраци, подушки, ковдри та покривала). У головному корпусі на кожному поверсі знаходяться санвузли, душові кімнати (гаряча вода подається через електробойлери), кімната гігієни. Протягом 2008-2009 років кімнати головного корпусу повністю вмебльовані новими меблями, встановлено нові світильники. Придбані нові карнизи, тюль, штори, приліжкові килимки.
Харчоблок включає в себе – обідній зал на 130 місць, цех приготування їжі, цех миття посуду, овочевий цех, м'ясорибний, комора для зберігання сипучих продуктів, морозильна камера, санвузол і душова, кабінет шеф-кухаря та окремі склади.
З урахуванням віку та інтересів дітей у закладі створюються гурти наповнюваність яких становить 21-22 вихованців. Оздоровчо-виховний процес у таборі здійснюється з урахуванням індивідуальних можливостей, інтересів і здібностей дітей, їх віку, психофізичних особливостей та стану здоров'я.
Балансоутримувачем закладу є управління освіти Луцької міської ради. За період літньої кампанії на базі ДПЗОВ «Ровесник» функціонує три оздоровчі зміни. І зміна - літня школа «Ерудит», яка оздоровлює 200 дітей, котрі мають досягнення у навчальній, науковій, спортивній сферах діяльності. Лауреати, дипломанти, переможці конкурсів, турнірів, олімпіад міського, обласного, всеукраїнського та міжнародного рівнів, які мають можливість навчатися у 8-10 профільних дисциплінах (у першій половині дня): українська мова, географія, біологія, дизайн, фізика, математика, історія, англійська мова. Також учні відвідують заняття за інтересами (у другій половині дня): психологія, іспанська мова, дизайн, астрономія, «Школа сучасного танцю», олімпійські види спорту, основи поліграфії, туризм. Організовано роботу гуртків технічного моделювання та фототехнічного гуртка. Робота профільних груп та груп занять за інтересами спланована відповідно до програм затверджених на НМК управління освіти та згідно календарного плану табору.
Високопрофесійний педагогічний склад вчителів забезпечує якісне, науково-пізнавальне, з елементами проблемного, пошукового та випереджувального, навчання. Кожна навчальна дисципліна презентується у вигляді Свята Науки. Нестандартність підходів до організації і проведення таких заходів забезпечує активне залучення всіх відпочиваючих у конкурси та турніри, чим активізує інтерес до навчальної дисципліни. Протягом зміни проведяться:
*Дні науки:
- День фізики та астрономії, нічне спостереження у телескоп;
- День історії «Історична вікторина»;
- День географії - «Нульовий меридіан»;
- День дизайну «Краса врятує світ»;
- День української мови – «Ми маленька частика великої природи»;
- День спорту;
- День англійської мови - «Весела англійська»;
- День біології - «Ярмарок здоров’я»;
- День математики – «Історія математики в особах»;
- День іспанської мови – «Hola amigos».
* Історико-патріотичні та інтелектуальні заходи:
- Проект «Спікери» – парламентські дебати; / 4 тури /
- Тематичні радіогазети;
- Фестиваль «Дитячої пісні»;
- «Пісні воєнних літ»
*Музично-розважальні шоу:
- естафета знайомств – естрадні таланти гуртів;
- «Наш зоряний гурт» – девіз, емблема, пісня гурту;
- конкурс масовок
- флеш-моб «Я & company»;
- пісенний марафон;
- танцювальний калейдоскоп;
- танцювальний марафон;
- голос Ерудиту;
- євробачення;
- казковий політ;
- міс та містер табору;
- день бантика – розіграш фантів;
- проект «Колесо фортуни»; / 4 тури /
- розважальна програма «Пан + пані»
- меломан шоу.
Оскільки перебування дітей у літній школі «Ерудит» передбачає максимальне оздоровлення – потужною є організація спортивно-масової роботи у таборі. Пропаганда здорового способу життя та реалізація всіх можливих спортивних напрямів дозволяє охопити величезну кількість відпочиваючих, залучаючи їх до участі в спортивних змаганнях, конкурсах, турнірах, серед яких спортивно-масові заходи:
- веселі старти – естафета на центральному майданчику;
- спортивна гра «Веселий експрес»;
- кубок з футболу;
- тенісний турнір;
- спортивно-розважальна гра «Павучі перегони»
- кубок з волейболу;
- малюкбол;
- шахово-шашковий турнір;
- спортивно-туристична гра «Острів скарбів»;
- «Ерудитівська флотилія»;
- «Незвичайні старти».
Окрім заходів вихованцям літньої школи читають лекції «Профілактика правопорушень», лікар з дитячої лікарні – «Засоби контрацепції», представники МЧС – «Небезпека отруєння лісовими грибами» та інші.
Традиційним в Ерудиті є Свято літньої школи «Ерудит». На свято запрошуються вихователі та батьки, поважні гості: Луцький міський голова, начальник міського управління освіти та інші представники влади міста Луцька у сфері освіти, а також директори ЗНЗ. Робота літньої школи висвітлюється Волинським державним телебаченням.
За проявлену активність у всіх вищезгаданих заходах на святковій лінійці, присвяченій закриттю літньої школи «Ерудит», вручаються грамоти та призи учням.
У ІІ зміні та ІІІ змінах оздоровлюється не меншу 400 дітей пільгових категорій (з малозабезпечених та багатодітних сімей, сироти, позбавлені батьківської опіки, діти-інваліди, постраждалі внаслідок аварії на ЧАЕС, диспансерний облік).
Педагоги працюють над створенням умов, що сприяють формуванню соціально-ціннісних відносин у колективі, позитивного ставлення до всіх дітей, працівників, один до одного, колективу. Дітей залучають до справ комплексного характеру. Три роки поспіль табір радо зустрічав 20 дітей та 2 супроводжуючих із міста Волноваха. Педагогічний колектив закладу робить усе для того, щоб відпочинок був цікавим та змістовним.
Так як важливим в організації виховної роботи є формування національно свідомої особистості, то ІІ табірна зміна організована як «Літо в стилі ЕТНО». Стало традицією проводити зустрічі із представниками ювенальної служби провенції головного управління національної поліції у Волинській області, з представниками Волинського краєзнавчого музею та праціниками Луцької міської організації Товариства Червого Хреста України. Запам’яталися дітям колективні творчі справи «Ой на Івана, ой на Купала», «День індійського кіно», «Орел і рєшка», «День навпаки», «Новорічний вечір»; культурно-масові заходи та конкурси відеокліпів «Хіти сьогодення», «Ми танцюємо гуртом», «Пісенний марафон», «Битва хорів», конкурс масовок та масових ігор; мега-шоу «Гурт має талант при умові…» (5 етіп) і т.д.
Оскільки перебування дітей у ДПЗОВ «Ровесник» передбачає максимальне оздоровлення – потужно організована спортивно-масова робота у таборі. Пропаганда здорового способу життя та реалізація всіх можливих спортивних напрямів дозволяє охопити величезну кількість відпочиваючих, залучаючи їх до участі в спортивних змаганнях, конкурсах, турнірах, серед яких спортивно-масові заходи (Кубок з футболу, волейболу, малюкболу, тенісний турнір, чемпіонат з аерохокею, настільного футболу, спортивно-туристична гра «Пошук скарбів» тощо).
Система виховного процесу в таборі проходить у три етапи:
- період адаптації;
- основний період зміни;
- підсумковий період зміни.

Період адаптації.
До приїзду дітей старший вихователь та методист вивчають списки дітей, згідно віку формують гурти, розподіляють по кімнатах. Дівчатка проживають у корпусі, хлопці – в будиночках. В день приїзду вихователі оформляють документацію на гурт, ознайомлюють дітей з територією табору, правилами внутрішнього розпорядку, проводять інструктаж з техніки безпеки, про що свідчать відмітки у журналах та окремих листах, знайомство з дітьми, планують разом гуртові справи та дають пропозиції щодо загальнотабірних заходів.
Закінчується організаційний період – урочистою лінійкою відкриття табірної зміни, на якій кожен гурт представляє себе та свої таланти.

Основний період зміни.
Протягом цього періоду педагоги працюють над створенням умов, що сприяють формуванню соціально-ціннісних відносин у колективі, позитивного ставлення до всіх дітей, працівників, один до одного, колективу. Дітей залучено до справ комплексного характеру. Щодня на планірках педагогічний колектив підводить підсумки дня, з метою уникнення надалі недоліків у своїй роботі.
Цікавим та змістовним є відпочинок дітей. В таборі працює бібліотека, яка забезпечує читацькі запити дітей різного віку та їх уподобання. Організовується перегляд улюблених мультфільмів, відеофільмів та передач телебачення. Крім того, в таборі діти мають можливість відвідувати заняття гуртка ПТМ (початкове технічне моделювання) та дизайну. Працює комп'ютерний клас, де діти із великим задоволенням грали у розвивальні ігри, мали можливість поглибити свої знання з програмування на заняттях гуртка з інформатики.
Неабияку цікавість у дітей викликали заходи спортивно-масового характеру: «Веселий спорт-експрес», «Нумо, хлопці», «Забавні естафети», «Відкриття олімпійських ігор», «Свято олімпійського прапору».
Високу популярність за результатами опитування отримали творчий проект «Ровесник» має таланти», музично-розважальна програма «А наш вожатий най-най…».
Оскільки в дитячому оздоровчому закладі ставиться мета розвивати в дітей самостійність, творчість, працьовитість, відповідальність, активність, сприяти всебічному розвитку особистості, то виховна робота в ДПЗОВ «Ровесник» поєднує у собі відпочинок, працю, спорт із естетичною, оздоровчою та навчально-пізнавальною діяльністю.
Друга зміна умовно поділяється на чотири п’ятиденки. У кожної п’ятиденки своя тематика, яка своєрідно об’єднує ті чи інші виховні заходи.
У кожнім тематичнім періоді ведеться рейтинг за трьома напрямками: участь гурта у виховних заходах, прибирання та дотримання ним чистоти у житлових кімнатах (щодня виводиться середній бал на основі оцінювання «Дзеркала чистоти»), дотримання правил та норм поведінки.
Усі бали по завершенню кожної п’ятиденки сумуються та вносяться до підсумкової бонусної таблиці, а гурт, що набрав найбільшу кількість балів – одержує символічну «Велику руку», відповідно, хто набирає найбільше їх протягом зміни – переможець, який і отримає перехідний Кубок табору «Найкращий гурт ІІ зміни ….року».
Перша п’ятиденка «Ознайомлююча»: період адаптації, знайомства, розкриття власного та гуртового потенціалу.
Друга п’ятиденка «Спортивна»: період «Малих Олімпійських ігор», спортивно-розважальних конкурсів, змагань, естафет, квестів.
Третя п’ятиденка «Творча»: період розвитку творчих здібностей вихованців, заходів, що спрямовані на розкриття художніх, вокальних, театральних, танцювальних талантів, зокрема проведення багатоетапного шоу «Ровесник має таланти».
Четверта п’ятиденка «Узагальнююча»: період підведення підсумків, виявлення найактивніших, найспритніших, найталановитіших і т.д. Нагородження переможців на урочистій лінійці закриття ІІ табірної зміни.
Найбільш поширені види і організаційні форми діяльності в таборі такі, як:
- суспільно-корисна праця (прибирання кімнат та території, самообслуговування, благоустрій табору);
- організаційно-громадська (чергування в їдальні та на території оздоровчого закладу, виконання доручень, організація діяльності в гуртах, презентація табору тощо);
- спортивно-оздоровча (виконання санітарно-гігієнічних вимог, дотримання розпорядку дня та правил безпеки життєдіяльності, проведення першості табору з шахів, шашок, футболу; змагання «Волейбольний малюкбол», «Веселі старти», спортивно-туристична естафета «Павучі перегони», «Незвичайні старти», квест «Підкорення олімпу» тощо);
- морально-правова (бесіди з профілактики правопорушень, проведені представниками відділу кримінальної міліції у справах дітей; організація свята спільно з представниками УМВС України у Волинській області, ротою особливого призначення «Беркут» були виконані показові виступи виконання прийомів рукопашного бою та затримання злочинців в автомобілі, відділом державної служби охорони було продемонстровано затримання злочинця по гарячим слідах з використанням службової собаки, відділом швидкого реагування «Сокіл» були здійснені прийоми рукопашного бою та проведена демонстрація спецзасобів та зразків зброї, діти мали можливість долучитись до криміналістичної експертизи, зокрема дактилоскопії, яку проводили спеціалісти науково-дослідного експертно-криміналістичного центру при УМВС України у Волинській області);
- культурно-масова (огляд художньої самодіяльності, конкурси самодіяльності, конкурси малюнків, виробів із природного матеріалу, конкурс масовок, масових ігор, мюзиклів «Ми родом із дитинства», інсценізація казок, проекти «Голос Ровесника», «Хто зверху?» та «Флеш-моб», вікторини, конкурси краси, музично-літературних композицій і т.д.);
- туристсько-краєзнавча (екскурсії, бесіди з краєзнавства, проведення змагань з метою удосконалення туристських навичок);
- інтелектуально-пізнавальна (дискусії, день англійської мови «Весела англійська», інтелектуально-пізнавальна гра «Вчимо іспанську», вікторини, анкети, навчання в гуртках).
Проводяться заходи, завдяки яким вихованці мають змогу ознайомитися з культурою та традиціями країн світу тощо.
- Радіогазета «Зародження олімпійського руху»;
- Конкурс малюнків на асфальті «Щасливі разом»;
- Створення композицій з природного матеріалу (екографіті).
- Свято «Ровесник» збирає друзів».
- Шоу програма «Галопом по Європах або світ очима дітей».
Крім розважальних заходів, організовується навчання дітей – День пожежної безпеки. У цей день адміністрація та вихователі табору проводять бесіди з правил пожежної безпеки, в яких наголошують, що потрібно робити на випадок виникнення пожежі, куди звертатись в першу чергу за допомогою. Ознайомлюють дітей з правилами евакуації.
В таборі працює інформаційно-видавничий відділ, який забезпечував необхідною друкованою продукцією роботу зміни та випустив черговий номер газети «Лісові вісті».
Найголовнішим в організації виховної роботи є планування та проведення дозвілля, яке б задовольняло дітей, не було нав’язливим і одночасно формувало національно-свідому особистість.

Підсумковий період зміни.
За результатами змістовного дозвілля готується до випуску газета «Лісові вісті». У день закриття табірної зміни на урочистій лінійці діти, які досягли найкращих результатів, нагороджуються дипломами, а також призами.
В день від'їзду – зустрічі з батьками: розповідь про вихованця, його досягнення, вручення "солодкого" подарунка на пам'ять про найкращі дні літа.
Дирекція табору тісно співпрацює з представниками ЗМІ а саме: ДТРК «Волинь» (робота табору висвітлювалась у телевізійних програмах «Канікули! Канікули!», «Дитячий світ») та телерадіокомпанією «Аверс».
Отже, ДПЗОВ «Ровесник» протягом літнього періоду забезпечує повноцінне оздоровлення, розвиток пізнавальної активності, позитивно вплинув на виховання дітей, які відпочивали у таборі, вміло організована сфера дозвілля сприяє відпочинку та комфортному перебуванню усіх та кожного у «Ровеснику».

PhotoPhotoPhotoPhotoPhoto
20.01.18
22 Photos - View album

Post has attachment
Wait while more posts are being loaded