Profile

Cover photo
‫علی دهداری‬‎
Worked at شیراز
Attends University of Tehran
Lives in shiraz
842 followers|222,727 views
AboutPostsPhotos+1's

Stream

 
جناب آقای حجت الاسلام والمسلمین دکتر روحانی

ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران

سلام علیکم و رحمه‌الله

ما دانشجویان و نخبگان دانشگاه صنعتی شریف تاکنون در مقاطع مختلف و در روند مذاکرات بارها بنا برآنچه وظیفه خود می‌دانستیم از تیم مذاکره کننده حمایت کرده و گفته‌ایم که حاضریم در این راه پرخطر تا آخرین قطره خون، احمدی روشن‌ها و شهریاری‌هایی باشیم که این بار عظیم را که همانا ساخت استحکام درونی نظام در مسیر پیشرفت و عدالت میهن اسلامی است به پیش ببریم.

این در حالی است که تنها خواسته ما در این موقعیت حساس و سرنوشت‌ساز از تیم مذاکره‌کننده و حضرتعالی این بود که در جریان مذاکرات، سر سوزنی از حقوق قطعی و مسلم ملت ایران کوتاه نیامده و از موضع اقتدار، حافظ عزت و استقلال ملت ایران باشید و به پشتوانه نخبگان جوان در مقابل هرگونه زیاده‌خواهی و سلطه‌گری ایستادگی کرده و با تلاش فعال و مبتکرانه دیپلماتیک و فراموش نکردن نسبت خود با دشمن، حافظ موضع قوی جمهوری اسلامی باشید.

اما پس از انعقاد توافقنامه همانند بسیاری دیگر از دانشجویان و اساتید دانشگاهمان ابهامات و انتقاداتی نسبت به توافق انجام شده در ذهن‌های ما به وجود آمد که گاهاً به بیان آن‌ها نیز پرداختیم ولی در کمال ناباوری متأسفانه شاهد آن بودیم که شما منتقدین توافق ژنو را عده‌ای معدود کم سواد یاد کردید کهاز جای معدود تغذیه می‌شوند و حتی معاون اول شما انتقاد به توافق ژنو را از روی حسادت دانستند.

جنابعالی بارها در دوران ریاست جمهوری خود و در مراسمات و سخنرانی‌های مختلف، از روز تحلیف تا سخنان خود در دانشگاه شهید بهشتی و تا سفر خوزستان بر لزوم نقد و انتقادپذیری در جامعه تأکید کرده‌اید و آنرا یکی از مهمترین ویژگی‌های این دولت برشمرده‌اید؛ چنانکه گفته‌اید:آزادی در این دولت به معنای واقعی نمایان می‌شود و همچنین بارها تاکید کرده‌اید که انتقاد در این دولت آزاد است و حتی آن را لازمه پیشرفت و مانع دیکتاتوری و انتقادکنندگان را درخور تشویق دانسته‌اید.

جناب آقای دکتر روحانی، ما دانشجویان و نخبگان دانشگاه شریف نه معدودیم، نه کم سواد و بی‌سواد؛ ولی به توافق ژنو نقد داریم. نقد داریم زیرا متن توافق‌نامه را خواندیم، به بحث نشستیم، نزد اساتیدمان رفتیم و فهمیدیم آنچه از حقوق ملت ایران می‌بایستی به صراحت و بر اساس NPT در توافق‌نامه درج می‌شده، گنگ و مبهم و قابل تأویل و تفسیر آمده. نزد اساتیدمان رفتیم، کمی تأمل کردیم و فهمیدیم نه تنها خبری از فروپاشی سازمان تحریم نیست، بلکه خدشه‌ای هم بر تحریم‌های اصلی وارد نگردیده.

آقای دکتر روحانی، ما به توافق ژنو نقد داریم و نقدمان را به صراحت بیان می‌کنیم. نقد داریم به عدم توازن در آنچه در این گام به نیابت ملت ایران داده و ستانده شده. نقد داریم به اینکه تمام حقیقت به مردم گفته نشد. نقد داریم و البته سوال هم.

همگان می‌دانیم اصلی‌ترین نگرانی طرف غربی از برنامه هسته‌ای کشورمان ذخیره اورانیوم 20 درصد بوده است و اصلی‌ترین معضل ما نیز تحریم‌های بانکی و نفتی؛ اما متاسفانه در مذاکرات اخیر مشاهده شد با اینکه اصلی‏‌ترین نگرانی طرف غربی رفع شده است، اصلی‌ترین تحریم‌ها یعنی تحریم‌های بانکی همچنان پابرجا مانده و تحریم‌های نفتی نیز به قوت خود باقی است و تنها مکثی(pause) در روند رشد آن‌ها ایجاد شده است.

در واقع تیم مذاکره‌کننده بخشی مهم و شاید اصلی‌ترین سنگرهای فتح شده در سال‌های گذشته را به عنوان امتیاز به طرف غربی اهدا کرده و دقیقاً تا خطوط قرمز کشور عقب نشسته اما نتوانسته طرف غربی را از مواضع ظالمانه خود در تداوم تحریم‌های بانکی و نفتی عقب براند. سوال اساسی این است که آیا در مذاکرات بعدی راهی جز عبور از خطوط قرمز کشور برای تیم مذاکره‌کننده باقی مانده است؟ آیا امتیازات داده شده با امتیازات گرفته شده تناسب و توازن دارد؟

آنچه به اختصار بدان اشاره شد، تنها گوشه‌ای از سوالات و ابهامات بسیاری بود که پیرامون توافق ژنو و حواشی آن به نظر دانشجویان و اساتید دانشگاه‌ها می‌رسد. افسوس که در جریان مذاکرات از وزیر محترم خارجه دولت تدبیر و امید به دانشگاهمان دعوت کردیم و پاسخی جز عرض پوزش آقای وزیر نشنیدیم، از معاونین ایشان دعوت نمودیم و پاسخی مشابه دریافت کردیم و سوالات و ابهاماتمان بی‌پاسخ ماند.

افسوس از آنچه شد و صد افسوس که عالی‌ترین مقام اجرایی کشور منتقدان عملکرد دولت خود را این بار نه تندرو و افراطی که کم‌سواد و وابسته معرفی کرد.

در اینجا ما به نمایندگی از دانشجویان دانشگاه شریف از شما دعوت می‌کنیم با حضور در دانشگاه، در یک فضای عقلانی و به دور از هیاهوهای مرسوم سیاسی، به بخشی از سوالات دانشجویان و اساتید دانشگاه خصوصاً در مورد توافق‌نامه ژنو پاسخ دهید. البته امیدواریم این بار تریبونی هم برای اعلام نظر و طرح پرسش‌های دانشجویان در نظر گرفته

پاسخ
فرزندان دلبندم!
دغدغه شما در پیگیری مسایل بسیار مهم مملکت ، ستودنی و محترم است ، لیکن در مسایل سیاسی و بخصوص در سیاست خارجی و روش های دیپلماتیک ، پیچیدگی هایی وجود دارد که درک و فهم آن مستلزم داشتن تخصص و دانش ویژه ای می باشد لذا چنانچه اشخاص متخصص در زمینه سیاست خارجی و آگاه به شرایط حساس و خطیر منطقه ای و بین المللی ، منصفانه و به دور از هیاهوهای رایج جناحی قضایا را دنبال کنند به آنچه ملت ایران به آن دست یافته است ایمان آورده و به آن افتخار خواهند کرد.
 ·  Translate
1
Add a comment...
 
جدى نگىرىد . لدفن
 ·  Translate
1
Add a comment...
 
‫علی دهداری‬‎ originally shared:
 
در باره هر چه می گویی فکر کن،اما درباره هر چه فکر میکنی مگوی. ( کنفوسیوس)
 ·  Translate
1
Add a comment...
 
زیبا!
4
Add a comment...
 
(!)تلویزیون آمد: .... خواب رفت!
(!)زنا آمد: .... ازدواج رفت!
(!)سود آمد: .... برکت رفت!
(!)مُد آمد: .... حیا رفت!
(!)فست فود و پرخوری آمد: ... سلامت رفت!
(!)رشوه آمد: .... حق رفت!
(!)دیر خوابی آمد: ... نماز صبح رفت!
(!)اسراف و مصرف گرایی آمد: .... قناعت رفت!
(!)قوم پرستی آمد:..برادری رفت!
(!)ماهواره آمد:...حجاب رفت!
(!)جوایز بانکی و گاوصندوق آمد:...زکات رفت!
(!)تلفن آمد:...صله رحم رفت!
اندیشه کنیم!!!
چه ها آمد،چه ها رفت....!؟
ﺁﯾﺎﻣﯽ ﺩﺍﻧﯽ ﮐﻪ ﻭﻗﺘﯽ ﻗﺮﺁﻥ ﺭﺍ ﺑﺎﺩﺳﺘﺖ ﻟﻤﺲ ﻣﯽ کنی ﺷﯿﻄﺎﻥ ﺧﺸﻤﮕﯿﻦ ﻣﯽ ﺷﻮﺩ ﻭ ﻫﻨﮕﺎﻣﯽ ﮐﻪ ﺁﻥ ﺭﺍ ﺑﺎﺯ ﻣﯽ ﮐﻨﯽ ﮔﺮﯾﻪ ﻣﯽ ﮐﻨﺪ،ﻭﻫﻨﮕﺎﻣﯽ ﮐﻪ ﺑﺴﻢ ﺍﻟﻠﻪ ﻣﯽ ﮔﻮﯾﯽ ﺍﺯ ﭘﺎ ﻣﯽ ﺍﻓﺘﺪ ﻭﻫﻨﮕﺎﻣﯽ ﮐﻪ ﺷﺮﻭﻉ ﺑﻪ ﺧﻮﺍﻧﺪﻥ ﮐﺮﺩﯼ ﺩﻧﯿﺎ ﺭﻭﯾﺶ ﻣﯽ ﺍﻓﺘﺪ، ﻭ ﺁﯾﺎ ﻣﯽ ﺩﺍﻧﯽ ﺍﮔﺮﻓﮑﺮ ﮐﺮﺩﯼ ﺍﯾﻦ ﭘﯿﺎﻡ ﺭﺍﺑﺮﺍﯼ ﮐﺴﯽ ﺑﻔﺮﺳﺘﯽ ﭘﺲ ﺷﯿﻄﺎﻥ ﮐﻮﺷﺶ ﻣﯽ ﮐﻨﺪ ﮐﻪ ﺗﻮ ﺭﺍ ﺍﺯ ﺍﯾﻦ ﮐﺎﺭ ﺑﺎﺯ ﺩﺍﺭﺩ.
امیدوارم هر ﺩﺳﺘﯽ ﮐﻪ ﺍﯾﻦ ﭘﯿﺎﻡ ﺭﺍ می فرﺳﺘﺪ ﺁﺗﺶ
ﺟﻬﻨﻢ ﺭﺍ ﻟﻤﺲ ﻧﮑﻨﺪ...!!!
 ·  Translate
3
Add a comment...
 
توجیه بی دلیل برخی گناهان
رشوه=شیرینی
غیبت=تو روشم میگم
موسیقی حرام=آرامش اعصاب
دروغ=مصلحتی
ربا=همه میخورن
ماهواره=شبکه های علمی
تهمت=همه میگن
نگاه حرام=یه نظر حلاله
مال حرام=پیش 3هزار میلیارد هیچه
🔟مجلس حرام=یه شب هزار شب...
 ·  Translate
4
Add a comment...
 
پیام رسان WhatsApp را برای گوشی خود از آدرس زیر دانلود کنید http://whatsapp.com/dl/
 ·  Translate
3
Add a comment...
 
 
خسرو شکیبایی می گفت:
بعضی وقت ها
یکی,طوری می سوزونتت که هزار نفر نمیتونن خاموشت کنن،
بعضی وقت ها یکی طوری خاموشت میکنه که هزار نفر نمیتونن روشنت کنن!
 ·  Translate
1
simindokht dehghani's profile photo
 
واقعا...البته کسی هم نیست که به فکر خاموش کردن باشه وگرنه چرا اول بسوزونه!؟چرا عاقل کند کاری که باز آرد پشیمانی...
 ·  Translate
Add a comment...
 
صرفاً جهت تجدید خاطره
 ·  Translate
1
Add a comment...
Work
Occupation
بعضی ها را سر کار می گذاریم
Skills
زندگی با درآمد کم
Employment
  • شیراز
    2013
    حمالی پول
Places
Map of the places this user has livedMap of the places this user has livedMap of the places this user has lived
Currently
shiraz
Education
  • University of Tehran
    present
Basic Information
Gender
Male
‫علی دهداری‬‎'s +1's are the things they like, agree with, or want to recommend.
فروش آپارتمان کورش اهواز
www.niazpardaz.com

فروش آپارتمان اهواز-کورش-23 اقبال-مجتمع گلدیس متراژ 100 متر بلوک 24 واحدی تعداد طبقات 6 طبقه طبقه پنجم بدون پارکینگ<br/-فروش آپارتمان کورش ا

Google
plus.google.com

News and updates on Google's products, technology and more

چگونه راحت‌تر مطالب را به صورت تمام‌متن از گودر به اشتراک بگذاریم؟ | پرت...
www.it-magazine.ir

از موقعی که گوگل، برخی از بهترین ویژگی‌های گودر را حذف کرد تا لعابی به «گوگل پلاس» بدهد، اشتراک مطالب با کیفیت قبلی دشوار شده است....

خرید ملک ، پیش فروش آپارتمان ، وام خرید خانه ، آپارتمان فروش ، اجاره آپا...
www.takmelk.com

جستجوی خرید ملک ، پیش فروش ، پیش فروش آپارتمان ، وام خرید خانه ، آپارتمان فروش ، اجاره آپارتمان ، فروش آپارتمان