Profile cover photo
Profile photo
Live City
About
Posts

Post has attachment
Máme nový web! Web, na kterém najdete všechny základní informace o nás, ale hlavně web, který vám poslouží jako rozcestník ke stránkám našich eventů. // We have launched a new website! Website where you can find all basic information about us but mainly website that will serve you as a signpost to our events' websites.
www.livecity.cz
Photo
Add a comment...

Post has shared content
Šaty pro zpěvačku, nachystané na představení ;)
Dress for a singer prepared for the show ;)
Photo
Add a comment...

Post has shared content
Včera se před vchodem do Boccaccio sálu v Grand Hotelu Bohemia tvořila fronta. Konala se totiž další Večeře s Mozartem ;) Vstupenky se můžete zakoupit na www.mozartdinner.cz/cs
Yesterday a queue occurred in front of the entrace to Boccaccio Hall in Grand Hotel Bohemia. Because another Mozart Dinner took place ;) You can buy tickets on www.mozartdinner.cz
Photo
Add a comment...

Post has attachment
V listopadu budeme mít tu čest uspořádat panu profesoru Klánskému koncert k jeho životnímu jubileu. Jsme za to moc rádi! A čím bude tento koncert unikátní? Vystoupí na něm spolu se svými talentovanými dětmi! // We are honored to organize a professor Klánský's jubilee concert in November. We are really delighted! And why will be this concert so unique? He will perform at the concert together with his talented children!
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Focení fotografa ;) A fotograf fotil pana prof. Klánského a jeho rodinu pro listopadový koncert v Rudolfinu. Chcete vidět, jak to dopadlo?
Photographer's photoshooting ;) And the photographer was photoshooting Prof. Klánský and his family for their concert in November in Rudolfinum. Do you want to see the result?
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Show pořádáme na objednávku pro skupinky od 20 osob na zajímavých místech v Praze, spojených s pivem, např. U Fleků, v Paspově sále Staropramenu, U Medvídků atd.
Add a comment...

Post has shared content
Od května jsme pro vás připravili novou kategorii vstupenky s neomezeným nápojovým balíčkem, který obsahuje víno, pivo, nealko nápoje a teplé nápoje neomezeně po celý večer. Reagujeme tak na vaše podněty a připomínky a doufáme, že si díky této změně Večeři s Mozartem ještě více užijete!
In May we are launching a new ticket category with unlimited beverage package including unlimited consumption of wine, beer, soft drinks and hot drinks during the whole event. By this we react to your feedback and hope that you will enjoy the Mozart Dinner even more thanks to this change.
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Minulý týden jsme pro naše obchodní partnery uspořádali pravidelnou jarní Večeři s Mozartem. Součástí večera byla i malá ukázka videomappingu, díky které na stole rozkvetly talíře. / Last week we organized regular spring Mozart Dinner for our business partners. Program was extended by videomapping that made the plates on table come into blossom.
Photo
Photo
23.03.18
2 Photos - View album
Add a comment...

Post has shared content
V sobotu k nám zavítali účastníci filipínského famtripu, který byl organizován společností Czechtourism ve spolupráci s Art of Travel a Emirates Airlines. Děkujeme za návštěvu! / We were visited by participants of Philippine famfrip on Saturday organized by the agency Czechtourism together with Art of Travel and Emirates Airlines. Thank you for visiting us!
Photo
Add a comment...

Post has shared content
Další Silvestr se pomalu blíží! Nově budeme pořádat Silvestrovskou Galavečeři na dvou místech - tradičně v neobarokním Boccaccio sále a nově v secesním Obecním domě.
Another New Year's Eve is slowly approching! Newly we will be organizing the New Year's Eve Gala Dinner at two places - traditionally in neo-barroque Boccaccio Hall and newly in Art Nouveau Municipal House.
Photo
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded