Profile cover photo
Profile photo
ofog-asanbar East azerbaijan
About
Posts

Post has attachment
علل از کار افتادن آسانسور
آسانسور ها از اجزای اصلی و کاربردی ساختمان ها در محل های پر رفت و آمد یا حتی در آپارتمان های شخصی می باشند که وظیفه ی حمل و نقل مسافران را در بین طبقات بر عهده دارند اما آنچه که باید به آن توجه کنیم سرویس به موقع و تمیز نگه داشتن آن می باشد تا از خطرات احتمالی جلو گیری شود زیرا به دلیل این که آسانسور ها از اجزای پیچیده ای تشکیل می شوند تعمیر آن ها در زمان بروز مشکل بسیار سخت می باشد .در نوشته های پیشین به موضوعاتی همچون عمر مفید سیم بکسل آسانسور ، کاربرد بالابر هیدرولیکی ، اجزای اصلی تشکیل دهنده ی آسانسور و آشنایی با انواع آسانسوراشاره شد.در این نوشته به بررسی علل از کار افتادن آسانسور خواهیم پرداخت.

با رعایت نکات ایمنی در نصب و راه اندازی و استفاده درست امکان ایجاد خطر به مقدار زیادی کاهش پیدا می کند ولی با همه این ها گاها آسانسور ها دچار خرابی می شوند .

عواملی که باعث خرابی آسانسور می شود
عوامل زیادی در خرابی آسانسور ها دخیل می باشند که بخشی مربوط به عملکرد نادرست دستگاه و برخی مربوط به استفاده نادرست از دستگاه می باشد . خرابی آسانسور ها با سرویس دهی منظم و دوره ای به حداقل رسیده و به عنوان یک عامل پیش گیری کننده از هزینه های اضافی و بزرگ خرابی آسانسور ها عمل می کند . در زیر به بخشی از خرابی ها اشاره می کنیم .
– گیر کردن آسانسور : گیر کردن آسانسور ها می تواند مربوط به ایراد فنی گیربکس و جمع شدن سیم های فولادی نگهدارنده و خارج شدن اتاقک آسانسور از ریل و موارد بسیار دیگر باشد .
– آتش سوزی آسانسور : فرسودگی و نصب قطعات غیر استاندارد از عوامل مهم آتش سوزی می باشد .
– از کار افتادن و محبوس شدن در آسانسور : از کار افتادن آسانسور دلایل زیادی دارد که در بخش زیر به آن ها خواهیم پرداخت .
– افزایش دمای کابین : اگر سیستم تهویه و خنک کننده به طور صحیح کار نکند باعث بالا رفتن دمای کابین و اختلال در عملکرد آسانسور می شود .
– زمان انتظار طولانی : عملکرد ضعیف سیستم الکتریکی و قدرت پایین آن می تواند باعث عملکرد کند آن شود و این امر همان تنظیم نبودن تابلو فرمان می باشد که با تعمیر یا تعویض سیستم کنترل بر طرف می شود .
– عدم تراز کابین با سطح طبقه
– کامل باز نشدن درب آسانسور
– کند باز شدن درب
– عدم عملکرد شاسی طبقات

علل از کار افتادن آسانسور
عوامل مهم زیادی وجود دارند که باعث می شوند تا آسانسور ها از کار بیافتند که در زیر به آن ها می پردازیم .
1 – انجام ندادن سرویس های دوره ای به طور منظم : هر دستگاه یا مکانیزمی باید به صورت دوره ای تحت بازرسی و بازبینی قرار گیرند تا از بروز مشکلات جلوگیری شود و در صورت بودن مشکل یا خطا بر طرف گردد . سیستم آسانسور ها نیز باید به صورت منظم سرویس شوند . در سرویس آسانسور ها موتور بررسی می شود و روغن کاری یا روانکاری ریل و سیم بکسل انجام می گیرد . سیم بکسل از لحاظ پارگی و خوردگی و زنگ زدگی بررسی می شود .
2 – قطع برق : قطع شدن برق علت دیگری می باشد که باعث از کار افتادن آسانسور ها می شود . قطع برق می تواند دلایل عمده ای داشته باشد و ممکن است چند ساعت تا چند روز طول بکشد .
3 – ظرفیت بیش از حد بار : هر آسانسور دارای ظرفیتی می باشد که در استفاده باید مد نظر قرار گیرد . اگر با آسانسور ها بار اضافی حمل شود یا افراد بیش از ظرفیت جابه جا شوند دچار آسیب به قطعات و در نتیجه از کار افتادن آسانسور می شود .
4 – استفاده از قطعات و ابزار های ارزان و بی کیفیت : آسانسور ها جزو پر کاربردترین ماشین ها به شمار ه می روند که با جان انسان ها سر و کار دارند و توجه به استفاده از قطعات با کیفیت در ساخت آن ها و نصب صحیح آن از اهمیت فوق العاده ای بر خوردار است .
5 – نبود باطری خروج اضطراری : از عوامل دیگری است که باعث می شود تا آسانسور ها از حرکت بایستند .
6 – نوسان زیاد برق ورودی : زمانی که برق حالت نوسان داشته باشد آسانسور به طور درست کار نمی کند و در نهایت از کار می افتد.
7 – بسته نشدن درب کابین طبقات : در صورتی که مانعی جلوی بسته شدن درب طبقات را بگیرد و یا درب طبقات و کابین به طور کامل چفت نشود آسانسور کار نخواهد کرد .
8 – دستکاری افراد غیر مجاز : آسانسور ها ماشین های پیچیده ای می باشند که ساخت و نصب آن ها کاری مهندسی می باشد و باید توسط افراد متخصص نصب و بازرسی شوند و اگر توسط افراد غیر مجاز دستکاری شوند که از آسانسور ها هیچ دانشی ندارند امکان از کار افتادن آسانسور پیش خواهدآمد .
Add a comment...

Post has attachment
عمر مفید سیم بکسل آسانسور
سیم بکسل چیست و چه کاربردی دارد ؟
سیم بکسل در آسانسور به طناب های فولادی گفته می شود که در آن تعدادی سیم فلزی به دور یک هسته مفتولی پیچیده می شوند . هسته ی مرکزی بخش اصلی سیم بکسل ها می باشد که خواص خمشی و میزان نیروی قابل تحمل را تعیین می کند . جنس مغزی سیم بکسل ها می تواند پنبه یا کنف یا فولاد و پروپیلن باشد که با توجه به نوع کار کردشان تغییر می کند . سیم بکسل ها از اجزای اصلی آسانسور های کششی می باشند که از تولید اولیه آن ها بیش از 110 سال گذشته و با این وجود هنوز هم به عنوان بهترین وسیله برای حرکت و جابه جایی آسانسور ها به شمار می رود . کاربرد سیم بکسل فقط در آسانسور ها نمی باشد بلکه از آن در کار خانه ها و کارگاه ها و شرکت های حفاری ، بنادر و صنایع نفت و گاز و کشتی سازی و معادن پتروشیمی و صنایع خودرو و حمل و نقل صنایع ریلی و شرکت های ساختمانی و بسیاری از موارد دیگر و در هر صنعتی که حرف از جا به جایی کالا و لیفتینگ باشد به کار برده می شود .

عمر مفید سیم بکسل های آسانسور
برای این که عمر مفید سیم بکسل آسانسور افزایش پیدا کند باید در زمان حمل و استفاده و نگهداری ابتدا نکات مهم شرایط مربوط به سیم بکسل رعایت گردد همچنین باید در زمان متراژ کردن نیز نکات لازم طبق دستور العمل های کارخانه سازنده رعایت شود و انتخاب و زمان نصب سیم بکسل آسانسور کلیه موارد ایمنی و استاندارد ها رعایت گردد . همچنین باید در مقاطع زمانی مناسب تست سیم بکسل با استفاده از تجهیزات انجام گیرد و اگر تجهیزات در دست نبود بازدید از سیم بکسل توسط کارشناس و یا افراد متخصص و با تجربه کنترل شود . لازم به ذکر است که با رعایت نکات ایمنی و نکات ذکر شده در بالا در نصب و نگهداری سیم بکسل در دوره کارکرد مفید سیم بکسل کمتر دچار آسیب دیدگی می شود و نیازی به تعویض کردن نیست ولی با وجود این برای تائید سلامت سیم بکسل ها بازدید و بازرسی طی دوره ی زمانی مشخص و تست کردن آن ها ضروری می باشد . ضریب ایمنی در سیم بکسل های آسانسور ها به طور معمول با نسبت 1 به یازده می باشد که در بعضی از انواع سیم بکسل ها به 1 به 21 نیز می رسد و معمولا در هر آسانسور حداقل 4 رشته سیم بکسل به کار می رود که حتی اگر بر فرض محال دو یا سه تا از رشته ها پاره شوند آسانسور با باقیمانه سیم بکسل ها جابه جا شده و سالم به مقصد می رسد . تعدادی از شکستگی ها در سیم بکسل ها با چشم قابل رویت نمی باشند و باید با استفاده از دستگاه های ویژه کنترل شود ولی برخی از شکستگی ها با چشم دیده می شوند .

به طور میانگین عمر مفید سیم بکسل های آسانسور 7 الی 8 سال می باشد و بعد از این مدت باید سیم بکسل ها تعویض گردند ولی اگر طی این مدت یا زودتر نیز سیم بکسل ها صیقلی شوند و پس ازمدتی کشش پیدا کنند و طولشان افزایش پیدا کند باید سیم بکسل را تعویض نمود .

همچنین برای اینکه کار کرد سیم بکسل طی مدت زمان عمر مفید درست باشد و آسیب دیدگی ها و پارگی رخ ندهد باید روغن کاری آن ها به طور منظم انجام شود و در حین انبار کردن سیم بکسل ها ، طناب های فولادی در فضا های خشک و سر پوشیده با جریان هوای مناسب قرار گیرد و همچنین کلاف ها یا قرقره نباید هیچ تماسی با زمین یا دیوار ها داشته باشند و برای اینکه تماس صورت نگیرد از پالت های چوبی مابین آن ها استفاده شود . و علاوه بر این باید در بازه زمانی خاص طناب ها مورد بازدید قرار گرفته و روغن کاری شود . نحوه ی باز کردن سیم بکسل از روی قرقره یا کلاف نیز در افزایش عمر مفید سیم بکسل ها موثر می باشد و باز کردن کلاف ها باید بر روی زمین صاف و هموار انجام شود و کلاف های سنگین نیز باید در روی یک صفحه گردان قرار داده شوند و با گرداندن صفحه طناب با احتیاط کامل باز شود . برای باز کردن از روی قرقره نیز باید از گره خوردگی طناب جلوگیری شود و برای انجام این کار باید قرقره روی یک پایه سوار شود به طوری که میله ای از سوراخ وسط آن عبور نکند تا با چرخش قرقره طناب فولادی در خط مستقیم خود باز گردد .
Add a comment...

Post has attachment
کاربرد بالابر هیدرولیکی
بالابر هیدرولیکی چیست ؟ بالابر ها به ماشین هایی گفته می شوند که جهت حمل بار یا نفرات در محیط های کارگاهی یا خط های تولید به کار گرفته می شوند . بالابرهای هیدرولیکی از جمله وسیله هایی می باشد که در زمینه صنعتی و تجاری به منظور حمل و انتقال کالا ها و حمل در انبار ها و برداشتن بار از کامیون ها به کاربرده می شود . بالا بر های هیدرولیکی گاها برای حمل بار در سطح زمین به کار برده می شوند و گاهی نیز برای بالا و پایین بردن به کار گرفته می شوند . همچنین برخی از بالابر ها می توانند در فضای باز و برخی دیگر در فضای بسته به کار گرفته شوند .

نحوه ی کار بالابر ها
بالابر ها طبق اصول و مکانیزم های مختلفی برای بالا بری به کار برده می شوند که با سایر بالا کشنده ها از قبیل جرثقیل و لیفتراک ها تفاوت های عمده ای دارند . نیرو های بالابری توسط انواع مکانیزم ها در دستگاه های مختلف ایجاد می شود که هر کدام با توجه به نوع کاربردشان و نیاز های مشتریان طراحی می گردد . در بالابرها مکانیزم را عواملی همچون ظرفیت و ایمنی و محیط کاری و نوع کاربردشان و همچنین قیمت تمام شده دستگاه تعیین می کند .

بالابر های هیدرولیکی به مکانیزم هایی گفته می شود که در آن نیروی بالابری توسط هیدرولیک و مدار هیدرولیک تامیین می شود .

انواع بالابر های هیدرولیک : بالابر های هیدرولیک در مدل های گوناگونی وجود دارند که شامل آکاردئونی ، بالابر هیدرولیک جک مستقیم ، بوم لیفت های مفصلی و تلسکوپی ، تلسکوپی زنجیری هیدرولیکی ، ترکیب هیدرولیک زنجیر و یا ترکیب هیدرولیک کابل می باشند .

کاربرد بالا برهای هیدرولیکی
بالابر های هیدرولیکی به دلیل این که طول عمر زیاد و صدای کم دارند و همچنین فضای کم را اشغال می کنند و نیاز به موتور خانه ندارند و از نظر ظاهری زیبا و شیک می باشند امروزه در اکثر فروشگاه ها و کار خانه ها یا حتی منازل به کار برده می شوند .

بالابر های هیدرولیک از لحاظ بسته شدن جک هیدرولیکشان به سه نوع تقسیم می شوند که کاربرد های هر کدام متفاوت می باشد و همچنین هر کدام دارای مزایا و معایب خاص خود می باشند .

1 – بالابر با جک مستقیم هیدرولیک از زیر : در این نوع از بالابر ها کفی بالا بر ها توسط 4 ریل فیکس می شود و در زیر یک جک نصب می گردد . از معایب آن حفر یک چاله به اندازه طول جک حفر شده می باشد که جک داخل زمین قرار گیرد . از کفی این بالا برها می توان به عنوان نفر بر یا بار بر و خودرو بر استفاده نمود . از مزایای این نوع بالابر ها می توان به ایمنی بسیار بالای آن اشاره نمود زیرا که در آن ها سیم بکسل و زنجیر چرخ و … استفاده نمی شود .

2 – بالابر جک هیدرولیک مستقیم از بغل : در این نوع از بالابر ها جک در کنار کفی قرار می گیرد و که در این حالت جک یا باید روی زمین قرار گیرد و یا این که یک چاله به اندازه طول جک حفر شود که با توجه به موقعیت کفی شرایط نصب جک بالابر تغییر می کند .

3 – بالابر با جک هیدرولیک غیر مستقیم از بغل : این نوع از بالا بر ها به دلیل اینکه در آن ها نیاز به حفر چاله نیست و از جک کوچکتر استفاده می شود و همچنین به دلیل جابه جایی تا ارتفاعات بیشتر کاربرد بیشتری نسبت به دو نوع بالابر قبلی دارند .

در این نوع از بالابر ها جک هیدرولیک کنار کفی بین دو ریل قرار می گیرد و روی آن ها دو غلطک نصب می گردد . سیم بکسل و زنجیر صنعتی روی این غلطک ها قرار می گیرند و یک طرف آن به اسکلت بالا بر و طرف دیگر آن به سکوی بالابر نصب می شود .

بالابر های هیدرولیکی علاوه بر این که برای بلند کرد و بار گذاری بار های سنگین از کامیون ها و یا در کار گاه ها به کار برده می شوند در کاهش خستگی کار گران و کم کردن نیروی کار نقش مهمی ایفا می کنند . با این بالا برها اجازه بار گیری وسایل بسته بندی شدن به دلیل راحتی بالا و پایین رفتن آن ها داده می شود و همچنین در اسکله ها و بنادر بسیار به کار برده می شوند . بالابر های هیدرولیکی وسیله مناسبی برای انتقال کارگران و تکنسین ها در محل های کار می باشند زیرا که یک سکو یا کابین امن دارند که می توان با آسودگی خاطر کار را انجام داد.


Add a comment...

Post has attachment
اجزای اصلی تشکیل دهنده ی آسانسور
همه ی آسانسور ها بر حسب نوع کاربرد دارای اجزا و قطعات متفاوتی می باشند ، با این وجود برخی از قطعات در همه ی آن ها مشترک می باشند و در واقع اجزای اصلی تشکیل دهنده ی آسانسور ها می باشند .

قطعات تشکیل دهنده ی آسانسور
آسانسور ها از قطعات مکانیکی و الکترو مکانیکی و قطعات الکترونیکی تشکیل می شوند .

قطعات مکانیکی : قطعات مکانیکی آسانسور ها شامل ریل و کابین و وزنه تعادل و سیم بکسل و گاورنر و پاراشوت و درب طبقات می باشد .

قطعات الکترو مکانیکی : قطعات الکترو مکانیکی موتور و درب کابین را شامل می شوند که موتور ها از دو نوع گیربکسی تک دور و دو دور و گیرلس می باشند و مارک های مختلفی در بازار دارند . درب کابین در آسانسور ها نیز به دو نوع کشویی سماتیک و اتوبوسی وجود دارد .

قطعات الکترونیکی : قطعات الکترونیکی شامل تابلو فرمان و شاسی احضار و جعبه روزیون و فوتو مگنت و مگنت درباز کن و لمینت شالتر می باشد .

اجزای اصلی تشکیل دهنده ی آسانسور :
1 – سیستم محرکه : عامل اصلی حرکت در آسانسور ها سیستم های محرکه می باشند .

2 – کابین : به قسمتی از آسانسور که مسافران و بار ها سوار آن می شوند و دارای دربی ایمن می باشد و برای افراد داخل کابین امکان کنترل از داخل وجود دارد .

داخل کابین نیز تزییناتی به کار برده می شود که می تواند شامل روکش های از جنس استیل یا روکش های کوره ای یا فورمیکا و یا آیینه و شیشه و … باشد .

3 – تابلو فرمان : از اجزای مهم در آسانسور ها می باشد که در موتور خانه قرار می گیرد و وظیفه ی کنترل کردن کامل آسانسور را بر عهده دارد و نقش بسیار مهمی در برقراری ارتباط بین اجزای تشکیل دهنده ی یک آسانسور بر عهده دارد .

تابلو فرمان ها خود از دو دسته تشکیل می شوند که هر کدام کاربرد های متفاوتی دارند .

میکروپروسسور : این دسته از تابلو فرمان ها در آسانسور های دو سرعته به کار برده می شوند .
میکروپروسسور به همراه درایو کنترل vvvf : این دسته از تابلو فرمان ها نیز در آسانسور های یک سرعته به کار برده می شوند . استفاده از درایو در این نوع از تابلو فرمان ها باعث نرمی حرکت آسانسور ها می شود و علاوه بر این تا 50 درصد از مصرف انرژی کاهش می دهد و استهلاک موتور گیربکس را نیز کاهش می دهد و همچنین از شوک ناشی از استارت و استاپ آسانسور جلو گیری می کند .
4 – ریل های راهنما : از اجزای مهم دیگر در آسانسور ها ریل های راهنما می باشد که وظیفه ی هدایت کابین و وزنه تعادل را در آسانسور بر عهده دارند و وسیله ای از جنس سخت هستند . اتصالات و متعلقات این ریل ها باید به گونه ای باشد که قادر باشند نیروهای ناشی از عملکرد ترمز ایمنی و انحنا و پیچش های ناشی از بار نامتعادل داخل کابین را تحمل نمایند .

5 – سیم بکسل : سیم بکسل ها از تارهای نازک فولادی که به صورت مجموعه ای از چندین رشته کلاف تافته شده می باشند درست می شوند و وظیفه ی آن ها در آسانسور انتقال نیروی موتور گیربکس به کابین جهت جابه جا شدن آن بین طبقات می باشد .

6 – تراول کابل : تراول کابل ها از جمله ی اجزای اصلی در آسانسور ها می باشند که وظیفه ی انتقال دستور عملکرد آسانسور در بین اجزای تشکیل دهنده ی آن را بر عهده دارند .

7 – درب طبقات : از اجزای مهم دیگر در آسانسور ها درب طبقات می باشد که بر حسب نوع آسانسور و موقعیت و فضای چاه آسانسور می تواند متفاوت باشد و شامل انواع نیمه اتوماتیک و یا فول اتوماتیک می باشد . علاوه بر این اندازه درب نیز برحسب فضای موجود و نوع کاربرد متغییر می باشد .

8 – درب کابین : درب های کابین معمولا به صورت اتوماتیک می باشند و با توجه به نوع کاربری تعیین می شوند .

9 – شاسی های احضار : شاسی ها در داخل کابین و در طبقات در کنار درب هر طبقه قرار می گیرند و وظیفه ی فرماندهی آسانسور جهت حرکت کابین را بر عهده دارند .

Add a comment...

Post has attachment

آشنایی با انواع آسانسور
همه ی ما از آسانسور برای یک بار هم که شده استفاده کرده ایم و با کارایی آن کم و بیش آشنایی داریم . آسانسور ها از پر کاربرد ترین ابزار های امروزی می باشد که کار بشر را بسیار راحت و آسان کرده است . در زمان های قدیم انسان ها قادر به ساخت آپارتمان های بزرگ بودند ولی آنچه که مانع از این کار می شد وجود پله های بسیار زیاد بود که بالا رفتن از آن ها بسیار سخت بود علاوه بر این ها حمل و نقل و بالا بردن اجسام سنگین از جمله مشکلات دیگری بود که انسان ها را با مشکل روبه رو می کرد تا این که یک مکانیک آمریکایی به نام اوتیس بالابری را طراحی نمود که از آن برای بالا و پایین رفتن استفاد می شد و از این رو اولین قدم برای تولید آسانسور برداشته شد .

آسانسور چیست ؟ آسانسور یا بالابر یا آسان بر به اتاقک متحرکی گفته می شود که از آن برای بالا بردن انسان یا اشیا و بار از طبقه ای به طبقه ی دیگر استفاده می شود . به عبارت ساده تر آسانسور ها از جمله تجهیزات پر کاربردی می باشند که جابه جایی افردا و کالا بین طبقات را آسانتر می نماید .

انواع آسانسور
تمامی آسانسور ها دارای خصوصیات مشابهی نظیر داشتن کابین و حرکت عمودی و توقف در سطوح تعیین شده معین می باشند اما از لحاظ نحوی اعمال نیروی محرکه به کابین متفاوت می باشند و کاربرد های متفاوتی دارند . در زیر به انواع آسانسور ها اشاره می کنیم :

1 – آسانسور های هیدرولیک :
آسانسور های هیدرولیکی از جمله آسانسور هایی می باشند که در آن ها از کابل های فولادی استفاده نشده و از جک های هیدرولیکی و موتور برقی و پمپ تنظیم فشار روغن در ساخت آن ها استفاده می شود . تعمیر آسان و استهلاک پایین و نرمی حرکت اولیه از مزایای این نوع از آسانسور ها می باشد .

2- آسانسور های کششی :
آسانسور های کششی که از یک موتور الکتریکی بهره می گیرند و از طریق کابل های فولادی که به آن ها وصل می شوند بالا و پایین کشیده می شوند .

3 – آسانسور های وینچی :
آسانسور های وینچی نوعی از آسانسور ها می باشند که به وسیله ی زنجیر یا طناب فولادی آویزان می باشند و نیروی رانشی به روشی غیر از اصطحکاک به آن وارد می شود . در آسانسور های وینچی قاب وزنه وجود ندارد.

4 – آسانسور های مغناطیسی :
آسانسور های مغناطیسی که از سامانه مغناطیسی در آن ها استفاده می شود از جمله ی آسانسور هایی هستند که ایمنی و سرعت بسیار بالایی دارند ولی به علت هزینه بالای تولید ، زیاد به بازار معرفی نشده اند .

5 – آسانسور های کارگاهی :
این نوع از آسانسور ها که بالابر نیز نامیده می شود در برج سازی ها و سازه های بلند مرتبه برای حمل بار و اشیاء سنگین به کار برده می شوند و قابلیت بالا رفتن تا ارتفاع 500 متر را دارند .

آسانسور ها بر اساس نوع کاربرد :
آسانسور ها همانطور که گفتیم کاربرد های متفاوتی دارند و هر نوع از آسانسور برای کار به خصوصی مورد استفاده قرار می گیرند که در زیر به آن ها اشاره می کنیم :

1 – آسانسور های نفر بری : این نوع از آسانسور ها وظیفه حمل افراد در بین طبقات را بر عهده دارند .

2 – آسانسور های بار بری : از این آسانسور ها برای حمل بار استفاده می شود و برای جابه جایی افراد به کار برد نمی شود . این آسانسور ها موتور های قویتری دارند و بسیار بزرگ می باشند و قابلیت حمل بارهای سنگین را دارند .

3 – آسانسور های حمل خودرو : از این نوع از آسانسور ها در مراکز تولید و تعمیر گاه ها برای حمل خودرو استفاده می شود و در آن ها معمولا سامانه هیدرولیکی به کار برده می شود .

4 – آسانسور های درون هواپیما : این نوع از آسانسور ها در هوا پیما ها برای کمک به حمل و نقل چرخ دستی ها برای حمل مواد غذایی و نوشیدنی ها به کار برد می شوند .

5 – آسانسور های مخصوص داخل منزل : این نوع از آسانسور ها پیچیدگی کمتری دارند و در گروه آسانسور های نفر بر قرار دارند و نسبتا کوچک بوده و نفرات کمتری را حمل می کنند .

6 – آسانسورهای غذا بر : این نوع از آسانسور ها برای حمل و نقل بار های کوچک به کاربرده می شوند و در گروه آسانسور های بار بر قرار دارند و بیشتر در هتل ها و رستوران ها به کار برده می شوند .


Add a comment...
Wait while more posts are being loaded