Profile cover photo
Profile photo
Radek Semančík
8 followers
8 followers
About
Posts

Post has attachment
Hlavní město Francie láká k návštěvě miliony turistů každý rok. Jedním z největších lákadel je samozřejmě Eiffelova věž, nicméně milovníci umění neopominou možnost vyrazit do slavného pařížského muzea – Louvre.

Post has attachment
Skvělou příležitost k aktivní dovolené vám poskytuje návštěva tohoto nádherného skalního města. Adršpašsko-teplické skály jsou největším skalním městem střední Evropy. V roce 1933 bylo toto území vyhlášeno jako Národní přírodní rezervace.

Post has attachment
O národní přírodní památky není v naší vlasti nouze. Jednu ze zajímavých národních přírodních památek představuje Klokočka. Jedná se přitom o jednu ze starších přírodních památek, protože vyhlášena byla již v roce 1956.

Post has attachment
Česká republika má celou řadu národních přírodní rezervací a jednou z nich je i Boubínský prales, který se nachází v okrese Prachatice. Jedná se o poměrně starou přírodní rezervaci, která byla vyhlášena již v polovině devatenáctého století, čímž jde o třetí nejstarší českou přírodní rezervaci. Boubínský prales najdeme na území CHKO Šumava
Boubínský prales
Boubínský prales
sokujiciplaneta.cz

Post has attachment
Polsko skýtá celou řadu historických zajímavostí. Jedním z nejzajímavějších měst je Krakov, kde je k vidění celá řada gotických pamětihodností. Velice pěkný je zdejší Královský hrad na kopci Wawel na levém břehu řeky Visly. U Královského hradu najdeme i katedrálu svatého Stanislava a Václava. Společně s centrem města je Královský hrad uveden na seznamu světového dědictví UNESCO.

Post has attachment
Pokud máte rádi technické památky, pak musíte navštívit tu naší. Třetí největší přečerpávající vodní elektrárnu na světě naleznete právě na našem území. Jedná se o elektrárnu Dlouhé Stráně, které se nachází uvnitř chráněné krajinné oblasti Jeseníky. V roce 2005 se dokonce zařadila mezi 7 největších divů České republiky.

Post has attachment
Hrad Sovinec, který je jednou z dominant Nízkého Jeseníku, patří k nejtajuplnějším místům v České republice. Dějí se tam podivné věci a některá jeho historická období, zejména pak ta novodobá, jsou obestřena tajemstvím. O tom, co se za jeho zdmi a hlavně v jeho podzemí dělo během nacistické okupace, se vypráví hned několik zajímavých historek.

Post has attachment
Pár kilometrů od Police nad Metují se nachází osamocená stolová hora zvaná Ostaš. Už zdálky upoutá svým pravidelným, jakoby zaříznutým tvarem. Hora láká návštěvníky svými skalními městy tvořenými kvádrovými pískovci, mnoha zajímavými skalními útvary a puklinami a krásným panoramatickým výhledem do krajiny na Krkonoše a Broumovské hory.

Post has attachment
Monako je bohatá a ekonomicky vyspělá země, která rozhodně má turistům co nabídnout. Je tu výborné středomořské klima, průzračné moře, téměř nulová kriminalita a výborná kuchyně. Co víc si můžete přát? Monako vám splní všechny vaše sny!

Post has attachment
Monacké knížectví nalezneme na středomořském pobřeží Monako je bohatá a ekonomicky vyspělá země, která rozhodně má turistům co nabídnout. Je tu výborné středomořské klima, průzračné moře, téměř nulová kriminalita a výborná kuchyně. Co víc si můžete přát? Monako vám splní všechny vaše sny!
Wait while more posts are being loaded