Profile cover photo
Profile photo
Caritas Dioqezan Sapa
2 followers
2 followers
About
Posts

Post has attachment
Kampi Veror me femijet- Vau Dejës 2015

Tema: OLIMPIADA

Të vrapojme sëbashku,
 të lujamë sëbashku,
me gëzim, sinqeritet dhe
dëshiren për të fituar 
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Add a comment...

Post has attachment
Add a comment...

Post has attachment
Dita XXIII Botërore e të Sëmurëve

Urtia e zemrës është t'i shërbesh vëllait "Papa Francesku" 

Caritas Dioqezan Sapa Organizoj takimin e radhës me përsonat me aftësi të kufizuara, pikërisht në Ditën e Zojes së Lurdit, si në çdo aktivitet tjeter dëshirojmë të dëshmojmë që të sëmurët, të vuajturit, të varfërit, janë busull e drejtimit të jetës sonë të krishterë.
PhotoPhotoPhotoPhotoPhoto
2015-03-28
22 Photos - View album
Add a comment...

Post has attachment
DREKA E KRISHTLINDJES

Caritas Dioqezan Sapa, organizoj Dreken e Krishtlindjes me Personat me Aftësi Ndryshe të Dioqezit, në këtë ditë fëmijet e "Laboratorit Caritas" me Aftesi Ndryshe, shfaqen DRAMEN E LINDJES SË KRISHTIT. Gjatë momentit te drekes nuk munguan dhuratat e sjelluara nga Babagjyshi i Krishtlindjes.

Sduhet të harrojmë që ËSHTË KRISHTLINDJE:


Është Krishtlindje çdo herë që i buzeqesh vellait dhe e mban për dore.

Është Krishtlindje çdo herë që dëgjon në heshtje tjetrin.

Është Krishtlindje çdo herë që shpreson me të pafatin.

Është Krishtlindje çdo herë që pranon me përvujtëri kufijtë dhe dobesitë e tua.

Është Krishtlindje çdo herë që lejon Zotin të rilind tek ti, që pastaj t'ua
dhurosh të tjerëve. (Nënë Tereza)
PhotoPhotoPhotoPhotoPhoto
2015-03-28
79 Photos - View album
Add a comment...

Post has attachment
FUSHATA NE QYTET

Askush nuk është aq i varfër, sa të mos dhurojë asgje "Nënë Tereza"
PhotoPhotoPhotoPhotoPhoto
2015-03-28
15 Photos - View album
Add a comment...

Post has attachment
DARKË BAMIRËSIE

Në diten e Bamirësisë Caritas Dioqezan Sapa krahas shumë aktiviteteve të tjera organizoj dhe një darkë Bamirësie me biznesmenet e Dioqezes së Sapës dhe me gjërë. Këtë vit ky evenimet ishte një sukses i jashtëzakonshem ku bujaria e miqve të Caritas-it Dioqezan të pranishëm, ishte shumë e madhe. Ju bashkangjiten kësaj darke dhe artistet e medhenj të muzikes Shqiptare, kantautori i madh z. Frederik Ndoci dhe Shpresa Gashi, të cilët pranuan ftesen tonë me nje dashuri shumë të madhe për t'ju bashkangjitur Fushatës "Një familje njerëzore Ushqim për të gjithë"
Faleminderit!
PhotoPhotoPhotoPhotoPhoto
2015-03-28
50 Photos - View album
Add a comment...

Post has attachment
KONCERTI POLIFONIK

Koncert Bamirësie i Caritas Dioqezan Sapa, në diten dedikuar Caritas-it, u shfaq në Katedralen "Nënë Tereza" Vau Dejes, ishte një sukses i jashtëzakonshëm. Paraqitja e Korit Polifonik, Orkestres së harqeve dhe i të gjith artistëve. I pranishem pikërisht për këtë eveniment, ishte dhe artisti i merituar Mirush Kabashi i cili mahniti të gjith me interpretimin e Tij.
PhotoPhotoPhotoPhotoPhoto
2015-03-28
26 Photos - View album
Add a comment...

Post has attachment
Takimi i radhës në Pistull, 25 Tetor - 2014

Ne s’mund të bëjmë dot gjera të mëdha,vetëm gjera të vogla me dashuri të madhe. "Nënë Tereza"
PhotoPhotoPhotoPhotoPhoto
2015-03-28
31 Photos - View album
Add a comment...

Post has attachment
Takimi i radhes me personat me aftesi ndryshe, 10 Maj Kçire Puke
PhotoPhotoPhotoPhotoPhoto
2015-03-28
100 Photos - View album
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded