Profile cover photo
Profile photo
CYKLOiD CYKLOiD
22 followers -
Wyprawy Rowerowe - portal podróżników
Wyprawy Rowerowe - portal podróżników

22 followers
About
Posts

Post has attachment
ZIMNE PIWO NA NIKISZU

Fragment:
Co bym robił gdybym nie jeździł na rowerze? Po robocie gazeta, piwo, mecz? Kilka fajek wypalonych na balkonie przy pomruku tego miasta? Nie muszę się jednak nad tym zastanawiać, bo – choć już tyle lat jeżdżę na mojej Meridzie, to rzecz ta wciąż sprawia mi mnóstwo zabawy. W zasadzie każdy słoneczny weekend w tym roku spędzałem na nabijaniu kilometrów porzucając przy tym moja inną miłość – góry. Nie jest więc dziwne, wcale a wcale, że w słoneczny poranek 12 października znów, machinalnie i prawie, że bezwiednie znalazłem się na siodełku mojej maszyny. Trasa wymyślona od niechcenia, spontanicznie zaaranżowana, na zasadzie ''co ma być, to będzie''.

Post has attachment
Z dedykacją dla tych wszystkich,
którzy nie tracą ochoty na życie
i nie boją się..... czarownic :-)

Post has attachment
http://cykloid.pl/relacje/relacje-z-wypraw/roztoczanskie-judaika-rel.html

Opis pierwszej wyprawy w tym sezonie, która odbyła się po lubelszczyźnie, Roztoczu i okolicach Lwowa. Próbowaliśmy odnaleźć świat, którego próżno szukać w przewodnikach czy mapach. Świat, który został niemal zupełnie wyrwany z naszej architektury krajobrazu, na którą składają się dziś nie tylko opuszczone budowle czy zapomniane miejsca, ale też wspomnienia ludzi, coraz bardziej zatarte a przez to nieuchwytne

Post has attachment

Post has attachment

Post has attachment
Właśnie ukazała się książka Piotra Strzeżysza pt. Makaron w sakwach, czyli rowerem przez Andy i Kordyliery. To po Campie w sakwach, kolejna książka podróżnika, rowerowego włóczykija, który od lat realizuje marzenie zwiedzania świata na rowerze, łącząc pasję podróżowania z pisaniem i fotografią. Przejechał już ponad trzydzieści krajów, na czterech kontynentach. Za swoje dokonania został dwukrotnie wyróżniony prestiżową nagrodą Kolosy.


http://cykloid.pl/aktualnosci/wydarzenia/makaron-w-sakwach-premiera-ksiazki-piotra-strzezysza.html

Post has attachment
Relacja oraz fotogaleria zdjęć z wyprawy rowerowej przez Holandię, Belgię i Francję aż do Saint-Nazaire. 

"Holandia jest rajem dla rowerzystów, o czym pewnie wszyscy wiedzą/słyszeli, tylko ta pogoda... przed wyjazdem trenowaliśmy, ale nie pod prysznicem."

http://cykloid.pl/relacje/relacje-z-wypraw/holandia-i-oceania.html

Post has attachment
Tybet. Tagong
Photo

Post has attachment
Fotorelacja z wyprawy rowerowej przez Alpy Wschodnie.
Szwajcarski Park Narodowy, dolina górnej Adygi oraz jedne z piękniejszych gór - Dolomity. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

http://cykloid.pl/relacje/relacje-z-wypraw/na-rowerach-przez-alpy-wsch.html

Post has attachment
Przez tzw. "ziemie odzyskane" - relacja z czterech dni podróży rowerem przez "ziemie odzyskane", z Bolesławca do Międzyzdrojów. Ciekawie napisana relacja z wyprawy, w której nie brakuje przygody, humoru, trochę historii oraz refleksji.
http://cykloid.pl/relacje/relacje-z-wypraw/przez-tzw-ziemie-odzyskane.html
Wait while more posts are being loaded