Profile cover photo
Profile photo
Autorskie Studio Projektowe architekt Anna Kulińska
7 followers
7 followers
About
Posts

Post has attachment
DOM nad stawem
arch. Anna Kulińska, arch. Agnieszka Mogielnicka
wizualizacje i wnętrza: arch. Alicja Szymańska

Inwestycja została zaprojektowana na malowniczo położonej działce wchodzącej w skład dużego gospodarstwa rolnego na Warmii i Mazurach.

Ze względu na dużą powierzchnię działki zdecydowano się na rozłożysty układ dwóch brył ustawionych pod kątem i połączonych funkcjonalnie łącznikiem. Jedną z brył zaprojektowano w wykończeniu betonowym i pokryciu dachowym z jasnej, szarej dachówki. Dwukondygnacyjna „szara” bryła zawiera część mieszkalną z całkowicie przeszklonym szczytem od strony stawu. Druga część, jednokondygnacyjna, pełni funkcję budynku gospodarczego a jej elewacje i dach pokryto czarną dachówką. Łącznik zaprojektowano dwustronnie przeszklony.

Dzięki tym zabiegom uzyskano dwie kontrastujące i korespondujące ze sobą bryły połączone delikatnym łącznikiem.

Obecnie obiekt jest realizowany i jednocześnie trwają prace nad projektem wnętrz.

Układ funkcjonalny został dostosowany do indywidualnych potrzeb inwestora. Część dzienna otwierająca się na dwie kondygnacje, zlokalizowana jest od strony stawu. Po horyzont ciągną się pola dając wspaniałą, nie zakłóconą perspektywę.

Drugą część budynku mieszkalnego przeznaczono pod gabinet, przestronne pokoje, garderobę, sypialnię oraz łazienki i pralnię. Wszystkie okna zaprojektowano w układzie wertykalnym. Jedynie okno kuchenne, nad blatem ma układ horyzontalny i daje panoramiczny widok na drogę dojazdową.

PhotoPhotoPhotoPhotoPhoto
19.03.2018
7 Photos - View album
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded