Profile cover photo
Profile photo
Kuzey Marmara Otoyolu
5 followers -
Marmara bölgesinin ve özellikle ülkemizin en büyük metropolü ve sanayi kenti olan İstanbul’un ulaşımını rahatlatacak, proje..
Marmara bölgesinin ve özellikle ülkemizin en büyük metropolü ve sanayi kenti olan İstanbul’un ulaşımını rahatlatacak, proje..

5 followers
About
Posts

Post has attachment
Çalışmalar hızla devam ediyor...

Post has attachment
TGRT Özel Haber
Kuzey Marmara Otoyolu'na Az Kaldı....

Post has attachment

Limak/Özdemir: Türkiye'de müthiş işler yapılıyor

Yap-işlet-devret modeli ile büyük yatırımları yapmanın mümkün olduğunu belirten Çeçen, dünyada 10 tane mega proje yapıldığını bunun 6 tanesinin Türkiye'de olduğunu söyledi. Çeçen, "Bu 6 proje Osmangazi Köprüsü ve İzmir otoyolu, 3. Köprü ve Kuzey Marmara Otoyolu, 3. Havalimanı, Çanakkale ...

Post has attachment
Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, Karayolları Genel Müdürlüğü (KGM), Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) ile Sivil Havacılık Genel Müdürlüğünün (SHGM), 2018 yılı bütçe görüşmelerinde milletvekillerinin sorularını yanıtladı.

Projelerdeki garanti ödemeleriyle ilgili soruya Arslan, Osmangazi ve Yavuz Sultan Selim köprüleri ile bunların biten otoyolları için ödenen toplam garanti bedelinin 1 milyar 128 milyon lira olduğunu ifade etti. Avrasya Tüneli için henüz bir ödeme yapılmadığını dile getiren Arslan, günlük 69 bin araç geçiş garantisinin bulunduğunu, şu anda günlük 50 bin aracın geçtiğini söyledi.

Gelecek yıl için üç proje için 3,6 milyar lira ödenek öngörüldüğünü dile getiren Arslan, "Ancak sene sonu yıllık ortalama baz alınarak hesap yapılacak, ona göre aradaki fark, garanti farkı olarak ödenecek." diye konuştu.

İstanbul 3. Havalimanının orman alanı gözüktüğünü ancak kömür ocaklarının bulunduğu, bataklık alanların kazandırılacağını dile getiren Arslan, Yavuz Sultan Selim Köprüsü ve Kuzey Marmara Otoyolu'nda ise 384 bin ağacın kesildiğini, 100 bin ağacın nakledildiğini, 3 milyon 800 bin ağacın dikildiğini, toplam 5 milyon 100 bin ağacın dikileceğini vurguladı
Photo

Post has attachment

Post has attachment
Kuzey Marmara Otoyolu Avrupa İhsaniye mevkisinde bulunan ve İtme - Sürme tekniği ile yapılan İHSANİYE VİYADÜĞÜ ilk itme hareketi başladı. 22 Eylül 2017 Cuma

Post has attachment
Photo

Post has attachment
Kuzey Marmara Otoyolu Anadolu Güzergahı Kesim 4 de Km aralığı 1+020- 1+ 900 sağ ilk Asfalt çalışması 02/08/2017

Post has attachment
Kuzey Marmara Otoyolu Anadolu Güzergahı Kesim 4 de Km aralığı 1+020- 1+ 900 sağ ilk Asfalt çalışmaları kontrol 02/08/2017

Post has attachment
Kuzey Marmara Otoyolu (3. Boğaz Köprüsü Dahil) Projesi Kınalı-Odayeri (Bağlantı Yolları Dahil) Kesimi Yap-İşlet-Devret Modeli ile Yapılması, İşletilmesi ve Devri işinde; Kuzey Marmara Otoyolu Genel Müdürü Sayın Mehmet Cahit TURHAN, Karayolları 1. Bölge Müdürü Sayın İbrahim Halil AKGÜNDÜZ, Karayolları 1. Bölge Kuzey Marmara Otoyolu Kontrol Baş Mühendisi Sayın Beyhan YARAMAN, Müşavir Firma Yüksel Proje A.Ş. Teşkilat Başkanı Sayın Necati ÇAKIROĞLU ile Karayolları, Yüksel Proje ve Kuzey Marmara Otoyolunun değerli çalışanlarının da katıldığı Kesim 1, 2 ve 7’yi kapsayan arazide teknik incelemeler yapılmıştır.

http://www.marmaraotoyolu.com/2017/07/07/kmo-1-2-ve-7-kesim-arazi-teknik-inceleme-raporu/
Wait while more posts are being loaded