Profile cover photo
Profile photo
Karolis Bartkus
Freelance Philosopher
Freelance Philosopher
About
Communities and Collections
Posts

Post has attachment
Motyvuojant ekologiniu sąmoningumu, siekiama į užstato sistemą įtraukti ir stipriojo alkoholio pakuotes. Visa tai yra labai gerai, tačiau žvelgiant dar vieną žingsnį į priekį, pasisakyčiau už padidintą alkoholio taros užstato mokestį (kuris galėtų siekti pavyzdžiui 1 eurą arba 1,5 euro). Tokia priemonė galėtų būti veiksminga, siekiant mažinti alkoholio vartojimą, nedidinant paties alkoholio kainos.
Add a comment...

Post has shared content
Add a comment...

3 post-rinkiminės įžvalgos:

• Nepaisant istoriškai geriausio liberalų pasirodymo parlamento rinkimuose, vienas vienintelis kyšis tapo absoliučiai lemiamu faktoriumi naujosios kadencijos Seimo jėgų balansui parlamente, kuris, neabejotina, būtų buvęs gerokai kitoks.

• Nepaisant mūsų gilių įsitikinimų apie demokratiją kaip apie valdymo formą (kai rinkimų teisę turintys piliečiai išrenka atstovus, kurių pažiūros maksimaliai atitinka daugumos piliečių pažiūras), šie rinkimai išryškino ir esminį atstovaujamosios demokratijos trūkumą apie rinkimų rezultatų priklausomybę nuo naudojamos rinkimų sistemos. Kaip matyti iš rezultatų vienmandatėse apygardose, jei tokiu būdu būtų renkami visi 141 parlamentarai, LVŽS būtų pasiekusi triuškinamą pergalę su teise formuoti vyriausybę be jokių koalicijos partnerių. Tačiau renkant tą patį Seimą pagal proporcinę rinkimų sistemą, žvelgiant į rezultatus daugiamandatėje apygardoje, konservatoriai su 40 iškovotų mandatų taptų rinkimų nugalėtojais.

• Neįtikėtina kokį reikšmę šiuose rinkimuose suvaidino partijos svoris mažai žinomų kandidatų pergalei prieš senus politikos sunkiasvorius bei kitokias Lietuvos padangės įžymybes. Be to, LVŽS sugebėjo padaryti tai ko nesugebėjo padaryti Darbo partija net geriausiais savo laikais - susišluoti antrojo turo (antrojo pasirinkimo) rinkėjų balsus.
Add a comment...

Post has attachment
Trys svarbiausi klausimai, susiję su užsienyje gyvenančių Lietuvos Respublikos piliečių politinėmis teisėmis:

• dvigubos pilietybės neturėjimas neleidžia mūsų tautiečiams adekvačiai reikšti savo politinę valią pasirinktoje šalyje, neatsisakant Lietuvos pilietybės;
• neturėjimas atskiros rinkimų apygardos ir seimo nario, kuris tiesiogiai atstovautų diasporoje esančius lietuvius ir jų interesus (dabar užsienyje gyvenantys lietuviai seimo narį renka vienos iš Vilniaus apygardų sudėtyje);
• neturėjimas elektroninio balsavimo, kuris įgalintų ir palengvintų, ypatingai, jaunimo dalyvavimą Lietuvos rinkimuose ir politiniuose sprendimuose.

Dabartinė situacija reiškia, kad užsienyje gyvenantys lietuviai negali balsuoti nei šalies, kurioje gyvena, rinkimuose nei efektyviai įsitraukti į valstybės gyvenimą.

#brexit   #dualcitizenship   #evoting   #globallithuania  
Add a comment...

Post has attachment

British Pound is Not A Number anymore #Brexit
Photo
Add a comment...

Post has attachment
The Paradox of Dual Citizenship

Petras Auštrevičius:

Kas „Brexit“ atveju nutiktų su ten gyvenančiais ir dirbančiais mūsų piliečiais? Sąlygos dirbti neabejotinai keistųsi, veikiausiai tie pokyčiai nebūtų palankūs. Gali būti, kad daliai Lietuvos piliečių prieš akis kaip niekada aštriai iškiltų pilietybės pasirinkimo klausimas, nes tai suponuotų ir pasikeitusios darbo rinkos sąlygos.

Gali būti, ilgainiui tai reikštų dramatiškus finansinių perlaidų iš Britanijos į Lietuvą pasikeitimus, kas neišvengiamai paveiktų ir mūsų ekonomiką. Britiškojo iššūkio akivaizdoje ir toliau akis bado įstrigęs dvigubos pilietybės klausimas, netgi sakyčiau tam tikra „komos“ būsena Lietuvoje. Ar dar ilgai lūkuriuosime?

Tuo tarpu Didžiosios Britanijos lietuvių bendruomenės pirmininkė Dalia Asanavičiūtė:

Labai, labai apmaudu. Ta dviguba pilietybė dėl to mums ir yra labai svarbi ir aktuali, nes daug čia gyvenančių lietuvių tikrai būtų pasiėmę tą Didžiosios Britanijos pasą ir būtų balsavę[1]

________________________
[1] http://goo.gl/5svYF8
Add a comment...

Post has attachment
+Arnoldas Lukosius samprotauja, jog investicijos krašto apsaugai galėtų būti nukreiptos ne į šarvuočius, o į mokslo centrus bei intelektinę high-tech produkciją:

Štai ir netelpa į tą mano Lietuvos su ateitimi dėlionę šarvuočiai, nors tu ką.

Kibernetinės saugos centras – telpa. Užsakymas mokslininkams sukurti efektyvią, pritaikytą būtent šalies specifikai sienų apsaugos ir žvalgybos (nors ir automatinėmis skraidyklėmis) sistemą – telpa. Specifinio, originalaus karinės pramonės produkto kūrimas ir gamyba – telpa. Neperšaunamų liemenių ir kiaurų uniformų keitimas, pareigūnų mokymas naudotis ginklais (bent jau nepamesti automatų) – telpa.

Ir, iš tikrųjų, analogijų toli ieškoti nereikia - internetas - Jungtinių Amerikos valstijų karinės pramonės produktas, kuris, ironiška, šiandien tapo beveik žodžio laisvės sinonimu.
Arnoldas Lukošius
Arnoldas Lukošius
it.lrytas.lt
Add a comment...

Post has attachment
Nuo kitų metų Lietuvai prisijungus prie bendrosios mokėjimų eurais erdvės (SEPA), laukia dideli pokyčiai mokėjimų rinkoje - pavyzdžiui:

• galėsiu reikalauti, kad mano darbdavys Graikijoje pervestų mano darbo užmokestį į mano banko sąskaitą Lietuvoje, bei atvirkščiai, t.y. galėsiu reikalauti, kad Sodra mano pensiją pervestų į mano sąskaitą kur nors Airijoje;
• tiesioginio debeto sutartį galėsiu pasirašyti net ir tuo atveju, jei mano ir mano paslaugų teikėjo sąskaitos yra skirtinguose bankuose - pavyzdžiui, už telefono paslaugas Lietuvoje galėsiu apmokėti tiesioginiu debetu iš savo sąskaitos Portugalijos banke.
Add a comment...

Post has attachment
Add a comment...

Post has attachment
Vienas pagrindinių metropoliteno privalumų - aukštas viešojo transporto komforto lygis. Erdvūs požeminiai transporto laukimo pavilijonai yra apsaugoti nuo vėjo bei lietaus, kuriuos neretai jungia liftai bei eskalatoriai su greta stovinčiais prekybos ir/ar verslo centrais. Tad, priklausomai nuo kelionės maršruto, galutinį kelionės tikslą gali pavykti pasiekti net nosies neiškišus laukan.

Iš pirmo žvilgsnio, regis, jokia kita viešojo transporto rūšis nėra pajėgi savo patrauklumu prilygti metropolitenui, tačiau štai švedai, nusprendę patobulinti tradicinį miesto susisiekimą autobusu iki metropolitenui būdingo komforto, mano kitaip.

Birželio 15-ąją Gioteburgo mieste tarp dviejų universitetų pradėjo kursuoti elektriniai Volvo autobusai. Maršruto stotelėse įrengti uždari naujo tipo laukimo pavilijonai, o viena stotelė - universiteto patalpose.
____________________________________

O štai kuklus mano pasiūlymas mano miestui: įrengti erdvius uždarus laukimo pavilijonus greitųjų autobusų stotelėse. Jų įrengimu galėtų būti suintersuotas pavyzdžiui NARVESEN parduotuvių tinklas su tikslu įkurti prekybos vietą laukimo pavilijone. Ir kodėl gi ne? :-)

via +Ange rūgštu 
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded