Profile cover photo
Profile photo
Wellmatt Yatak
www.wellmatt.com
www.wellmatt.com
About
Wellmatt's posts

Post has attachment
Mutlu Haftalar
Wellmatt Yatak da sadece bugüne özel sepette %25 indirim
#wellmatt #yatak #özel #indirim #pazartesi
Photo

Post has attachment
Sevgiliden Önce İyi Bir Yatak Bulun!

İşin şakası bir tarafa Sevgililer Günü'nün yaklaştığı bu tarihlerde tabii herkes yine birbirine alacağı hediyeler için mesailer harcamaya başladı. Bu yüzden de aslında hepimizin pek de öncelik sıralamasında olmayan doğru yatak kullanımı ve tercihi noktasına dikkat çekmek istedik.

Eşinizle en fazla yan yana vakit geçirdiğiniz zamanlar eminiz ki uyuduğunuz anlardır. İstiyoruz ki herkes bu zamanlarını en sağlıklı, konforlu ve uyumlu şekilde geçirsin. Bu yüzden de sevgililer günü'ne çok az kalmışken klasik hediye alışkanlıklarınızdan vazgeçerek aslında ona verebileceğiniz en iyi hediyenin yatak olduğunun farkına varmalısınız.

Doğru yatak seçimi, uyku kalitesi ve ortopedik konforunuz eşinizle olan ilişkinizi daha eşsiz kılar. Bu sayede hayatınızdan geriye kalan ve uyanık olduğunuz üçte ikilik kısmında da sizi ve sevgilinizi çok daha mutlu edebilir.

Bir yastıkta uzun yıllar geçirmeniz dileğiyle.

#sevgiliyeengüzelhediye #sevgilinizimutluedin #sevgililergünühediyeleri #sevgililergünü #14şubat

İyi Uykular...

WellMatt Yatak Fabrikası

444 3 064

Photo

Post has attachment
Beğen - paylaş indirim kuponu kazan ! Visco Yastık 39TL yerine 9,90 TL 
Photo

Post has attachment

Post has attachment
#HatırlarmısınızEskiden 11. yıl önce kurulmuştuk :)
şimdi 11.yıla özel #indirim yapıyoruz ...
Photo

Post has attachment
#günaydın wellmatt yatak ta ikinci ürüne %30 #indirim
Photo

Post has attachment
#iyiakşamlar wellmatt da #indirim var
Photo

Post has attachment
Yeni yılınız kutlu olsun
Photo

Post has attachment

Post has attachment
Uyku ve sosyal yaşam

Uyku bozuklukları insanların sosyal yaşantılarını ciddi şekilde etkilemektedir!

Uyku hastalıklarına bağlı gündüz artmış uyku hali, hastaların işlerini yapmasını engelleyerek onları başarısızlığa sürükleyebilmektedir. Aynı zamanda sosyal çevrelerindeki insanlarla geçirdikleri zamanda istemsiz uyku halleriyle bazen alay konusu olmakta bazen de arkadaşlarının acıma hissi ile karşılaşmaktadırlar. Bilişsel (kognitif) fonksiyon bozukluğu da insanların kendi performanslarını sergilemelerini engellemektedir.

Bu durumda da işte gösterebileceği başarıyı gösterememekte, unutkanlık, dikkatini toplayamama gibi sorunlar nedeniyle sıklıkla sorunlar ile karşılaşmaktadırlar. Erkek hastalarda görülen iktidarsızlık ve belki onun kadar önemli olan kadınların cinsel isteklerinde azalma hastaların eşleri ile ilişkilerini olumsuz etkilemekte, bu durum da evliliklerin sürdürülmesini güçleştirmektedir. Hastaların bazılarında görülen gastroözofageal reflü, göğüs yanması ve baş ağrısı gibi yakınmalar kişinin yaşam kalitesini azaltmaktadır. Uyku apneli hastalarda genellikle sosyal fonksiyonlarda azalma, ruh sağlığı ve kişinin kendi enerjisinin azaldığını hissetmesi gibi sorunlar tedavi ile düzelmektedir.

Gece boyunca horlama ve soluk kesilmeleri eşlerin de yaşam kalitelerini azaltır. Eşler ilk zamanlarda bu durumu yadırgamakta ancak zaman içinde gerek horlamayı ve uyku apneyi, gerekse apneler nedeniyle yatakta huzursuz uyuyan eşlerini kanıksamaktadırlar. Uyku apne sendromlu hastaların boşanma oranlarının daha yüksek olduğu da bilinmekle birlikte boşanmayan eşler de evliliğin ilerleyen yıllarında yatak odalarını ayırmaktadırlar. Uyku apne sendromu tedavi edildiğinde sadece hastaların değil aynı zamanda hastaların eşlerinin de yaşam kalitesi artmaktadır.

Yazan: Doç.Dr. Bülent ÇİFTÇİ

Doğru tedavi, ve en önemli şeylerden biri de doğru yatak seçimi ile, uykunuzu düzene sokarak gece boyu dinlenebilir ertesi günü keyifle yaşayabilirsiniz. Uyku vücudunuzu ve ruhunuzu dinlendiren enerji depolanmasını sağlayan tek yerdir.

İyi Uykular.

444 3 064

http://wellmatt.com/Sayfalar/uyku-ve-sosyal-yasam-126/

#tunaydin #pazartesi #uyku #yatak
Photo
Wait while more posts are being loaded