Profile

Cover photo
Česká tisková kancelář, ČTK
644 followers|421,487 views
AboutPostsPhotosVideos

Stream

 
ČTK Online bude součástí zpravodajské redakce agentury, Karel Petrák odchází z ČTK po 16 letech
 ·  Translate
ČTK Online (ČOL), která mj. vydává internetové České noviny, se od 1. září stane součástí integrované zpravodajské redakce agentury. Cílem této změny je těsnější
1
Add a comment...
 
Atény - Favoritem předčasných voleb je levicová strana SYRIZA odstoupivšího řeckého premiéra Alexise Tsiprase, podle průzkumů veřejného mínění by jí svůj hlas dalo 23 procent dotázaných. Na druhém místě se ztrátou 3,5 procentního bodu skončila opoziční Nová demokracie. O výsledku sondáže agentury ProRata dnes informoval řecký list Efimerida Ton Syntakton.
1
Add a comment...
 
Vídeň - V nákladním voze nalezeném ve čtvrtek na východě Rakouska bylo přes 70 těl běženců. Dnes to podle agentury APA oznámil mluvčí rakouského ministerstva vnitra Alexander Marakovits. Nová bilance značně překonala původní odhady policie, která ve čtvrtek uvedla, že mrtvých bude dvacet až padesát. Předpokládá se, že uprchlíci se v chladírenském voze udusili. List Kronen Zeitung s odvoláním na své zdroje uvedl, že v Maďarsku policie zadržela...
1
Add a comment...
 
Praha - Krkonošskému národnímu parku by se měly od začátku října změnit zóny ochrany přírody. Podle návrhu vyhlášky budou rozšířeny první dvě zóny, jde o území, která chrání nejvzácnější rostliny a živočichy. Stávající rozčlenění KRNAP vzniklo v roce 1993 a podle ministerstva životního prostředí (MŽP) je zastaralé. Zmenšit se má naopak území takzvané třetí zóny, které mimo jiné intenzivně využívají rekreanti.
2
1
tlampač univerzál's profile photo
Add a comment...
 
Budapešť - Maďarská vláda diskutovala o možnosti, jak by nasazení armády mohlo pomoci ochránit jižní hranice země a zvládnout příliv uprchlíků. Uvedl to dnes vládní mluvčí Zoltán Kovács. Zdůraznil, že jakékoliv rozhodnutí o nasazení armády se musí opírat o rozhodnutí parlamentu.
1
Add a comment...
 
Klimatizovaná tramvaj s wi-fi vyráží na pražské lince číslo 9
 ·  Translate
Praha - Pražský dopravní podnik (DPP) dnes představil modernizovanou tramvaj Škoda 15T ForCity, cestující se jí mohou svézt od úterý. Tramvaj má nově klimatizaci a wi-fi, změnou prošly také její vnitřní a vnější podoba. Vůz by měl být nasazen na páteřní tramvajové linky, zejména linku číslo 9. DPP celkem objednal 250 vozů, polovinu z nich odebral, zbylé vozy do Prahy dorazí do roku 2018. Jedna tramvaj stojí více než 70 milionů korun.
1
Add a comment...
In their circles
107 people
Have them in circles
644 people
Petr Veselý's profile photo
marian skop's profile photo
Libor Sykora's profile photo
Vít Baloušek's profile photo
Leopold Bartoš's profile photo
Moje-obchody's profile photo
Jana Blahová's profile photo
Ladislav Kyndl's profile photo
Roklen24's profile photo
 
Praha - Organizace Člověk v tísni v úterý spustí kampaň ke druhému ročníku sbírky Lepší škola pro všechny. Loni přinesla šest milionů korun na provoz předškolních klubů pro nejchudší děti, doučování prostřednictvím dobrovolníků, školení učitelů nebo projekty pro aktivní žáky, kteří chtějí zlepšovat své prostředí. ČTK o tom dnes informoval vedoucí mediálních a informačních projektů Člověka v tísni Tomáš Urban.
1
1
Přemis Bis's profile photo
Add a comment...
 
Washington - Podle amerických vědců je nevyhnutelné, že za 100 až 200 let se hladina oceánů zvedne nejméně o metr, což nejspíš tvrdě zasáhne velká města na pobřeží jako Tokio či Singapur. Uvedl to americký Národní úřad pro letectví a vesmír (NASA), jehož tým sleduje stoupání mořských hladin v posledních letech.
1
Add a comment...
 
New York - Americký řetězec rychlého občerstvení Burger King nabídl svému konkurentovi McDonald
1
Add a comment...
 
Zeman jmenoval Ivanu Janů do čela ochránců soukromí
 ·  Translate
Praha - Úřad pro ochranu osobních údajů (ÚOOÚ) bude řídit bývalá ústavní soudkyně Ivana Janů. Do funkce předsedkyně této instituce ji dnes na Hradě jmenoval prezident Miloš Zeman. Janů nahradí Igora Němce, který po dvou funkčních obdobích už do čela úřadu kandidovat nemohl.
1
Add a comment...
 
Největší sociologickou konferenci v Praze zahájil slavný komentátor postmoderny, legenda světové sociologie Zygmunt Bauman.
 ·  Translate
Praha - V Praze dnes začíná hlavní program největšího setkání sociologů a socioložek v evropské historii. Do 28. srpna bude metropole hostit 3500 vědců a vědkyň z Evropy i mnoha mimoevropských zemí. Hlavními hosty a řečníky je několik slavných sociologů, jako například britský sociolog Christopher T. Whelan nebo americký sociolog Arlie R. Hochschild. Konference se pořádaná pod názvem Rozdíly, nerovnosti a sociologická imaginace. Vědci budou d...
1
Add a comment...
 
Semelová půjde kvůli výrokům o Miladě Horákové před soud
 ·  Translate
Praha - Poslankyně Marta Semelová (KSČM) stane před soudem kvůli svým výrokům o Miladě Horákové či invazi vojsk do Československa v roce 1968. Obvodní soud pro Prahu 1 projedná počátkem příštího roku žalobu na ochranu osobnosti, kterou na Semelovou i na její stranu podal právník Michal Kincl (TOP 09). ČTK to zjistila z databáze Infosoud. Policie už dříve konstatovala, že vystoupení političky v pořadu Hyde Park nebylo trestným činem.
1
Přemis Bis's profile photoPetr Václavík's profile photo
2 comments
 
Říká se "obličej je zrcadlem duše".
 ·  Translate
Add a comment...
People
In their circles
107 people
Have them in circles
644 people
Petr Veselý's profile photo
marian skop's profile photo
Libor Sykora's profile photo
Vít Baloušek's profile photo
Leopold Bartoš's profile photo
Moje-obchody's profile photo
Jana Blahová's profile photo
Ladislav Kyndl's profile photo
Roklen24's profile photo
Contact Information
Contact info
Phone
+420 222 098 111
Email
Address
Opletalova 5 110 00 Praha 1 Česká republika
Story
Tagline
Česká tisková kancelář (ČTK): spolehlivost - rychlost - nezávislost.
Introduction
ČTK je veřejnoprávní institucí, která byla zřízena zákonem č. 517/1992 Sb. ČTK není dotována ze státních prostředků, ani nečerpá finance z žádných jiných veřejných zdrojů.
ČTK je politicky i ekonomicky nezávislá. Ve své práci se řídí heslem: spolehlivost - rychlost - nezávislost.
Výběr ze svého zpravodajství zveřejňuje na zpravodajském webu České noviny.cz.