Profile

Cover photo
Česká tisková kancelář, ČTK
651 followers|503,517 views
AboutPostsPhotosVideos

Stream

 
Moskva - Kdyby žil Ježíš Kristus, šel by v moskevském prvomájovém průvodu v první řadě ruských komunistů. Ruským novinářům to řekl předseda strany Gennadij Zjuganov. Oslavy pravoslavných Velikonoc letos vrcholí 1. května, tedy v den tradičního a v Rusku masově oslavovaného Svátku práce. Zjuganov je přesvědčen, že shoda není náhodná.
2
Add a comment...
 
Černobyl/Praha - Základní fakta o havárii v jaderné elektrárně Černobyl k jejímu 30. výročí (26. dubna 1986):
5
1
Add a comment...
 
Nový Bor (Českolipsko) - Trofejemi pro nejrychlejšího muže planety, vázičkami pro královskou rodinu či korunkami pro miss světa neslyšících se může chlubit sklářský ateliér Astera z Nového Boru. "Specializujeme se na zakázkovou výrobu atypického skla a křišťálu," uvedl jednatel firmy Vladimír Žíla.
1
Add a comment...
 
Pontedera (Itálie)/Praha - Již desítky let jsou ikonou nejen italské kultury, objevují se ve filmu i v literatuře a po celém světě mají miliony nadšených milovníků. Italské skútry Vespa se zrodily jako levné a pohodlné dopravní prostředky ve válkou zničené Itálii a ulicemi po celém světě je stále slyšet jejich bzučivý zvuk. Na Vespě se proháněl Gregory Peck s Audrey Hepburnovou v slavném filmu Prázdniny v Římě nebo členové londýnské subkultury ta...
2
Add a comment...
 
Moskva - Hlavní ruský cenzurní orgán se vydal do boje proti epidemii sebevražd, která se v posledních letech rozšířila zejména mezi mladými lidmi a kvůli nedostatku léků i mezi těžce nemocnými pacienty. Vládní agentura Roskomnadzor chce vydat směrnice pro média, jak o sebevraždách informovat veřejnost.
1
1
Add a comment...
Have them in circles
651 people
Ondřej Česal's profile photo
Vladislav Slabý's profile photo
Jáchym Šlik's profile photo
Lukáš Pokorný's profile photo
Mojmir Jaros's profile photo
David Stypka's profile photo
Radim Horák's profile photo
Pavel Mráz's profile photo
FANZINE.cz's profile photo
 
Praha - Některé servery ČTK se v minulých dnech staly terčem útoku hackerů. Zpravodajský servis a jeho dodávka klientům ohroženy nebyly, uvedl dnes technický ředitel ČTK Jan Kodera.
1
Add a comment...
 
Káthmándú - Když loni 25. dubna zasáhlo Nepál ničivé zemětřesení o síle 7,8 stupně, chirurg Pradíp Vaidjá byl zrovna doma v Káthmándú. Nejprve zjistil, zda je v pořádku jeho rodina, a hned potom odjel do své nemocnice Tribhuvan University Teaching Hospital (TUTH). Byl tam za půldruhého hodiny a hodinu na to ho čekala první operace. "Pacient měl zranění páteře, byl potřeba rychlý zákrok, protože hrozilo, že to nepřežije," vzpomíná Vaidjá. Následov...
1
Add a comment...
 
Praha - Objet automobilem zeměkouli, to je úctyhodný výkon i pro dnešního motoristu. Před 80 lety to ale byl heroický výkon, který vyžadoval vedle odvahy a technického umu také spolehlivé auto. Spolumajiteli smíchovských garáží Bohuslavu Janu Procházkovi a jeho spolujezdci Jindřichu Kubiasovi nic z toho nescházelo. Na cestu vyrazili v sériové Škodě Rapid v sobotu 25. dubna 1936 ve čtvrt na pět odpoledne a domů se vrátili po 97 dnech - o tři dny t...
3
Add a comment...
 
Praha - Historickým městem roku 2015 se stal Příbor na Novojičínsku, rodiště slavného zakladatele psychoanalýzy Sigmunda Freuda. Cena dnes byla udělena na Pražském hradě. Je vyznamenáním za příkladnou péči o památky a spojená s odměnou milion korun na další opravy historického dědictví. V nejužším finále ceny byl Příbor už dvakrát v její více než dvacetileté historii. Loni za více než 20 milionů korun dokončil revitalizaci zahrad piaristického kl...
1
1
Add a comment...
 
New York - Americký stát New York se dnes stane další důležitou etapou nominačního souboje kandidátů Republikánské a Demokratické strany o účast v listopadových prezidentských volbách. Ostře sledované primárky mají na republikánské straně v osobě Donalda Trumpa jasného favorita, mezi demokraty průzkumy dávají šance na vítězství Hillary Clintonové.
1
Add a comment...
 
Praha - Firma PepsiCo v ČR začala používat na slazení svého hlavního výrobku řepný cukr. Společnost to dnes oznámila v tiskové zprávě. Dříve používala v Česku glukózo-fruktózový sirup, zatímco podobné výrobky v Německu byly slazené cukrem. Limonády by podle společnosti neměly pro zákazníky zdražit, firma doufá ve vyšší prodeje.
2
Add a comment...
People
Have them in circles
651 people
Ondřej Česal's profile photo
Vladislav Slabý's profile photo
Jáchym Šlik's profile photo
Lukáš Pokorný's profile photo
Mojmir Jaros's profile photo
David Stypka's profile photo
Radim Horák's profile photo
Pavel Mráz's profile photo
FANZINE.cz's profile photo
Contact Information
Contact info
Phone
+420 222 098 111
Email
Address
Opletalova 5 110 00 Praha 1 Česká republika
Story
Tagline
Česká tisková kancelář (ČTK): spolehlivost - rychlost - nezávislost.
Introduction
ČTK je veřejnoprávní institucí, která byla zřízena zákonem č. 517/1992 Sb. ČTK není dotována ze státních prostředků, ani nečerpá finance z žádných jiných veřejných zdrojů.
ČTK je politicky i ekonomicky nezávislá. Ve své práci se řídí heslem: spolehlivost - rychlost - nezávislost.
Výběr ze svého zpravodajství zveřejňuje na zpravodajském webu České noviny.cz.