Profile

Cover photo
Česká tisková kancelář, ČTK
656 followers|511,915 views
AboutPostsPhotosVideos

Stream

Pinned
 
Hledáme fotozpravodaje pro Plzeňský kraj, redaktora do zahraniční redakce a středočeského zpravodaje
 ·  Translate
Česká tisková kancelář přijme fotozpravodaje pro Plzeňský kraj, redaktora pro ekonomický servis zahraniční redakce a středočeského zpravodaje. Nabízíme atraktivní práci v solidní firmě. Hledáme fotozpravodaje pro Plzeňský kraj. Novinářská zkušenost vítána, samostatnost, flexibilita a vlastní ...
2
1
Add a comment...
 
New York/San Francisco - Americký telekomunikační operátor Verizon Communications převezme za 4,83 miliardy dolarů (118,8 miliardy Kč) hlavní aktivity internetové společnosti Yahoo. Firmy to dnes uvedly ve společné tiskové zprávě. Transakce znamená konec jedné éry, protože Yahoo je průkopníkem e-mailových účtů zdarma a v minulosti firma spoluurčovala podobu internetu.
1
Add a comment...
 
Praha - Sto pět sportovců je v nominaci na olympijské hry do Ria de Janeiro. Výpravu dnes schválilo plénum Českého olympijského výboru v Rudolfově galerii na Pražském hradě včetně 99 členů doprovodu, zdravotnického týmu a štábu. Slavnostnímu aktu přihlížel i prezident Miloš Zeman, který by se měl 5. srpna v Brazílii zúčastnit slavnostního zahájení her.
1
Add a comment...
 
Praha - Několik velkých mezinárodních produkcí využije ve druhé polovině roku ateliéry a lokace v Česku. Koncem června se začaly natáčet dva dobové televizní seriály, jejichž štáby v tuzemsku utratí přes dvě miliardy korun, oznámila ČTK Ludmila Claussová z České filmové komise.
1
Add a comment...
 
Washington - Legendární americká rocková kapela Aerosmith naplánovala na rok 2017 rozlučkové turné, neboť "nastal čas". Uvedl to frontman skupiny Steven Tyler v jednom rozhlasovém pořadu. Jeho manažerka ale později časopisu People řekla, že rozlučková šňůra neznamená definitivní rozpad kapely.
2
2
Add a comment...
 
Veškeré dění kolem českého týmu na fotbalovém Euru 2016 zpravodajsky pokrývá redaktor ČTK Petr Havlík. Rozhovor s Petrem naleznete zde: https://issuu.com/janweisser/docs/havlik_rozhovor
 ·  Translate
1
Add a comment...
Have them in circles
656 people
David Stypka's profile photo
Martin Konecny's profile photo
Abdulla Al Muhairi's profile photo
Mario Augusto Rodríguez Paucarima's profile photo
Libor Sykora's profile photo
Jaroslav Tykal's profile photo
Richard Vejvoda's profile photo
Dominik Dušek's profile photo
Pavel Antonin's profile photo
 
Letní olympijské hry v Riu de Janeiro začínají již za dva týdny. V ČTK proto vrcholí přípravy na zpravodajství z jedné z největších akcí letošního roku. Pro sportovní
1
Add a comment...
 
První živí tvorové, kteří se podívali na hranici vesmíru, byli psi na palubách sovětských raket. Absolutní prvenství patřilo dvojici voříšků, kteří se jmenovali Cigan a Dezik.Ti odstartovali 22. července 1951 z kosmodromu Kapustin Jar v raketě, kterou sovětští vědci vyvinuli na základě německé válečné V-2. Historický let byl přísně utajen a podrobnosti o něm včetně skutečných jmen psích hrdinů se na veřejnost dostaly až počátkem 90. let minulého století.
Více čtěte zde: http://www.ceskenoviny.cz/…/kalendarium-patek-22-ce…/1373817
 ·  Translate
1
Add a comment...
 
Praha - Ceny nových bytů v ČR loni dosáhly v průměru cca 52 korun na metr čtvereční. To je zhruba o tři čtvrtiny více než v Polsku a téměř dvakrát tolik než v Maďarsku. Za 200.000 eur (cca 5,4 milionu Kč) si Češi koupí byt o velikosti 100 metrů čtverečních, což je o 80 metrů čtverečních méně než v Polsku a o 96 metrů čtverečních méně než v Maďarsku. Vyplývá to z nejnovější studie poradenské společnosti Deloitte.
1
1
Add a comment...
 
Londýn - Británie bude muset zvýšit daně a omezit státní výdaje, aby se vypořádala s hospodářskými následky svého rozhodnutí opustit Evropskou unii. V rozhovoru na rozhlasové stanici BBC Radio 4 to dnes řekl britský ministr financí George Osborne. Podle ministra, který patřil mezi hlavní zastánce setrvání v EU, nebude nyní život v Británii tak růžový, jako byl za členství v evropském bloku.
1
Add a comment...
 
Praha - Olympionička Věra Čáslavská, spisovatel a filmař Petr Sís nebo organizátor pražských maratonů Carlo Capalbo patří k 16 osobnostem, kteří obdrželi od ministra zahraničí Lubomíra Zaorálka (ČSSD) cenu Gratias agit. Toto ocenění bylo už podvacáté udělováno těm, kdo se podílejí za šíření dobrého jména České republiky v zahraničí.
1
Add a comment...
People
Have them in circles
656 people
David Stypka's profile photo
Martin Konecny's profile photo
Abdulla Al Muhairi's profile photo
Mario Augusto Rodríguez Paucarima's profile photo
Libor Sykora's profile photo
Jaroslav Tykal's profile photo
Richard Vejvoda's profile photo
Dominik Dušek's profile photo
Pavel Antonin's profile photo
Contact Information
Contact info
Phone
+420 222 098 111
Email
Address
Opletalova 5 110 00 Praha 1 Česká republika
Story
Tagline
Česká tisková kancelář (ČTK): spolehlivost - rychlost - nezávislost.
Introduction
ČTK je veřejnoprávní institucí, která byla zřízena zákonem č. 517/1992 Sb. ČTK není dotována ze státních prostředků, ani nečerpá finance z žádných jiných veřejných zdrojů.
ČTK je politicky i ekonomicky nezávislá. Ve své práci se řídí heslem: spolehlivost - rychlost - nezávislost.
Výběr ze svého zpravodajství zveřejňuje na zpravodajském webu České noviny.cz.