Profile cover photo
Profile photo
PHPCon Poland
64 followers -
social-scientific conference for PHP programmers and enthusiasts
social-scientific conference for PHP programmers and enthusiasts

64 followers
About
PHPCon's posts

Post has attachment
Nasz sponsor, Schibsted Tech Polska, poszukuje dewelopera PHP w pełnym wymiarze godzin. Skusi się ktoś? 

Post has attachment
Nasz wieloletni sponsor, Shoper.pl ogłasza konkurs pt. „Najlepsza aplikacja dla e-sklepu”. Jego celem jest stworzenie takiej aplikacji, która odmieni świat e-commerce.

Kto powinien się zgłosić do rejestracji? Każdy, kto ma pomysł, jak usprawnić lub rozbudować e-biznes. Poszukiwani są ludzie, którzy dostarczą rozwiązania do efektywnego prowadzenia sklepów internetowych Shoper - nastawionych na sukces i zafascynowanych nowymi technologiami.

Nagroda – aż 10 000 zł!

Walczcie! Szczegóły pod: https://www.shoper.pl/appstore-konkurs/

Post has attachment
Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w kongresie PHPCon Poland 2015 – zarówno gościom, uczestnikom, sponsorom jak i prelegentom.

Spotkaliśmy się w nowym miejscu, znacznie bliżej środka Polski, niedaleko drogi ekspresowej S-8. Zajęliśmy na wyłączność dwie sale prelekcyjne, jedną warsztatową oraz specjalne miejsce dla sponsorów. Udostępniliśmy niespotykaną w żadnym innym hotelu w Polsce pochyłą aulę audytoryjną z kinowym układem widowni. W agendzie pojawiło się 36 różnego rodzaju wystąpień: prelekcji, warsztatów i prelekcji sponsorowanych. Ostatecznie impreza zamknęła się nie notowaną do tej pory liczbą 882 uczestników.

Konferencja nie osiągnęłaby takich rozmiarów, gdyby nie migracja z Orlego Gniazda do Hotelu Ossa Congress & Spa. Jest to największy tego typu obiekt w kraju, dlatego pozostaniemy w nim również w przyszłym sezonie. PHPCon 2016 planujemy przeprowadzić wcześniej, tzn. w weekend 30 września – 2 października. Są to na razie niepotwierdzone, ale już dosyć pewne informacje, możliwe do opublikowania.

Dalszy wzrost imprezy jest możliwy, ponieważ będziemy mieli do dyspozycji tym razem cały ośrodek, dzięki czemu istnieje możliwość zakwaterowania nawet powyżej 1100 osób. Postaramy się odpowiednio do tego przygotować i zaoferować jeszcze lepszą agendę.

Zdajemy sobie sprawę z tego, że wiele kwestii organizacyjnych można było rozwiązać lepiej. Niedoskonałości wynikały zapewne z wielu czynników, m.in. ze zmiany obiektu oraz tego, że po raz pierwszy impreza osiągnęła tak ogromne rozmiary. Dziś już wiemy, co należy ulepszyć i będziemy intensywnie pracowali na sukces siódmej edycji.

Dziękujemy za udział Wam wszystkim – zarówno uczestnikom, prelegentom, jak i sponsorom. Zachęcamy jak zwykle do podawania linków do galerii zdjęć, filmów, recenzji, wzmianek w serwisach społecznościowych i wszystkich innych odnośników związanych z konferencją na stronie Materiały oraz – rzecz jasna – do udziału w edycji 2016!

Niektórzy prowadzący warsztaty zgodzili się na powtórzenie swoich zajęć w czasie, kiedy nie koliduje to z zajętością sali warsztatowej. Dlatego też uruchomiliśmy dodatkowe zapisy. Są jeszcze miejsca. Nie czekajcie z decyzją, zapisujcie się zanim się skończą!

Post has attachment

Post has attachment
Publikujemy szczegółowy harmonogram prelekcji i warsztatów. W tym roku nowością będzie profesjonalnie przygotowany, ale i płatny warsztat z DDD.
Imprezę otworzy oficjalnie Matthias Noback, prezentując prelekcję inauguracyjną o architekturze heksagonalnej. Oprócz tego prawdziwy wysyp prelekcji, jakiego dotychczas nie notowaliśmy! Prawie czterdzieści wystąpień wypełni wasz czas od piątku do niedzielnego popołudnia. Jest w czym wybierać, spójrzcie sami!

W tym roku za rozlokowanie osób w pokojach odpowiada hotel, a nie organizatorzy. Z uwagi na przepełnienie hotelu, pojawiła się konieczność wcześniejszego niż zwykle przekazania obsłudze listy uczestników wraz z preferencjami dotyczącymi pokojów.
Stąd gorący apel do tych z Was, którzy jeszcze nie połączyli się w Edycji Pokoju, a zamierzają to zrobić – do dzieła!

Edycja Pokoju zostanie zablokowana w najbliższy wtorek, 13 października. Od tego momentu nie będzie można już nic zmieniać.

Dla przypomnienia: Edycja Pokoju łączy ze sobą różne loginy, czyli osoby albo grupy osób, które chcą się umówić na wspólne spanie. Jeśli zgłaszaliście się z tego samego loginu, nie musicie robić nic.

Zakończyliśmy przyjmowanie propozycji wystąpień. W tym roku jest ich rekordowo dużo – prawie sto! Komitet Programowy zabiera się do pracy, by na przełomie tygodnia sonda agendowa mogła ruszyć zgodnie z planem. Jedno jest pewne: pracy będzie miał sporo ;)

Post has attachment
Rozpoczynamy gromadzenie propozycji prelekcji i warsztatów. Jeśli piszesz w PHP i czujesz, że Twój temat wart jest zaprezentowania szerokiemu gronu kolegów po fachu, podziel się swoją wiedzą i zgłoś swoją propozycję na stronie http://www.phpcon.pl/aglista. Na zgłoszenia czekamy do 19 lipca. Wystarczy, jeśli podasz ciekawy tytuł, kilka zdań wprowadzenia, notkę o autorze i podłączysz prezentację, przy czym nie musi to być jej ostateczna wersja. Nadesłane propozycje wezmą udział w sondzie agendowej, która rozstrzygnie się na stronie konferencji w drugiej połowie lipca. Informację o tym, czy zgłoszona prelekcja została zakwalifikowana do agendy, prelegenci poznają w połowie sierpnia.

Post has attachment
Już oficjalnie, oto ostateczna wersja aftermovie, który był nagrywany na bieżąco podczas tegorocznej edycji
Wait while more posts are being loaded