Profile cover photo
Profile photo
Jerzy Vetulani
187 followers -
Neuroentuzjasta, popularyzator nauki. Profil oficjalny.
Neuroentuzjasta, popularyzator nauki. Profil oficjalny.

187 followers
About
Jerzy Vetulani's posts

Post has attachment

Post has attachment

Post has attachment
Jak mózg prowadzi nas na manowce? Jakie pułapki percepcyjne wiążą się z działaniem wzroku?

O widzeniu świata i jego zaburzeniach będziemy dyskutować po specjalnym pokazie filmu "Gabinet doktora Caligari" w najbliższą niedzielę w Kinie Mikro. Spotkanie towarzyszy wystawie "Mydlenie oczu" organizowanej przez Muzeum Historii Fotografii w Krakowie. W programie również oprowadzanie kuratorskie.

Bilety -> http://bit.ly/2gWCwJw
Więcej o wystawie -> http://bit.ly/2bb2HbI

Post has attachment

Post has attachment
– Pan profesor jest znanym uczonym, neurobiologiem i biochemikiem, popularyzatorem nauki oraz… ateistą.
-- Zgadza się. A ksiądz jest teologiem. W czym się ksiądz specjalizuje?
– W chrystologii, czyli w rozważaniach nad tożsamością Jezusa Chrystusa.

Tak zaczyna się pierwsza z serii kilku długich rozmów, które przeprowadziliśmy z ks. Grzegorzem Strzelczykiem od lipca zeszłego roku. W serdecznej atmosferze, lecz przy zachowaniu zdecydowanej różnicy poglądów na wiele spraw, dyskutowaliśmy o moralności, religii, wolnej woli i umieraniu. Zapis rozmów najpierw publikował odcinkami Miesięcznik ZNAK, a teraz Wydawnictwo Znak wydało całość w formie książkowej. Oficjalna premiera odbyła się 24 października.

Proszę nie dać się zwieść diabolicznie coacherskiemu tytułowi! Mam wrażenie, że to się całkiem nadaje do czytania. W dużej mierze dzięki niestrudzonej pracy Michała Jędrzejka, który wysłuchiwał naszych rozmów i redagował tekst.

Z kodem rabatowym do zamówienia pod linkiem:
http://www.znak.com.pl/vetulani
Photo

Post has attachment
Dziś w nowym lokalu przy Stolarskiej powraca kultowa Pauza. Start imprezy o 21, a o 19 wirtuoz Twittera – Eric Jarosinski – na otwartym spotkaniu.

Post has attachment
Odszedł Artysta. Przyjaciel. Człowiek. Jesteśmy zdruzgotani.
Photo

Post has attachment
Wybór odpowiedniego miejsca poza własnym domem jako ostatniego lokum dla członka naszej rodziny nie jest rzeczą łatwą, szczególnie że wciąż żywy jest mit domu opieki jako bezdusznej umieralni. Pytanie, czy to miejsce zaspokoi potrzeby fizyczne, medyczne i psychologiczne powierzanej mu osoby jest dla każdego wielką troską. Sam miałem szczęście oglądnąć urocze miejsce, o którym pomyślałem, że być może za jakiś czas stanie się ono moim domem finalnym. Kilka miesięcy później personel tego ośrodka uratował moją żonę.

Post has attachment
W sobotę o 10 na Dniach Konopi w Kurozwękach mój wykład o enteogenach. Livestreaming: https://dnikonopi.pl/strona-glowna/
Photo

Post has attachment
Z Katarzyną Marcysiak spotkaliśmy się w Cricotece, by porozmawiać o nauce, moralności i religii, ale też o błaznowaniu. Uchyliłem rąbka tajemnicy w sprawie najnowszej książki.
Wait while more posts are being loaded