Profile

Cover photo
Pajorama - Projekt Gigapixel - Gigapanoramy
132 followers|44,361 views
AboutPostsPhotosVideos

Stream

 
Życzę wszystkim Wesołych Świąt i zapraszam do oglądania Szopki w Panewnikach. Wersja odświeżona, działa na telefonach i tabletach z Androidem, iPhonach i iPadach.
 ·  Translate
Największa szopka w Europie! Rozdzielczość 3 miliardy pikseli! Gigapixel Photo by PAJORAMA.EU
1
Add a comment...
 
Najpiękniejsze zachody słońca tylko nad polskim morzem:)
PAJORAMA - PROFESJONALNIE ZAPREZENTUJ SWÓJ OBIEKT W INTERNECIE!!!
PANORAMY I GIGAPANORAMY 360°, FOTOGRAFIE GIGAPIXEL, SPACERY WIRTUALNE
 ·  Translate
Domki nad morzem w Gąskach - spacer wirtualny
1
Add a comment...
 
Pensjonat Linne  w mapach Google
 ·  Translate
1
Add a comment...
 
Gigapikselowa Digitalizacja dla Muzeum Zamkowego w Malborku. Kliknij w poniższy link i zobacz fakturę obrazu!
http://pajorama.eu/malbork/digitalizacja/walther.html
 ·  Translate
2
1
Add a comment...
 
Fasada Bazyliki Św. Piotra w Rzymie
rozdzielczość 1 miliard pikseli (1 GIGAPIXELS)
Oglądaj szczegóły niewidoczne gołym okiem w realu!
 ·  Translate
Gigapixel panorama - See details invisible to the naked eye in real! Oglądaj szczegóły niewidoczne gołym okiem w realu!
1
Add a comment...
 
Trwają prace nad wersją w pełni działającą na urządzeniach mobilnych, na razie dostępne są tylko panoramy sferyczne.
 ·  Translate
Bazylika Mariacka w Krakowie - spacer wirtualny, przybliżaj obraz i zobacz detale niewidoczne gołym okiem podczas zwiedzania w realu. Autor Jerzy Pajor - laureat międzynarodowego konkursu fotografii panoramicznej PANOBOOK 2012.
1
Add a comment...
 
Dla tych co jeszcze nie widzieli.
 ·  Translate
Bazylika Mariacka w Krakowie - spacer wirtualny, przybliżaj obraz i zobacz detale niewidoczne gołym okiem podczas zwiedzania w realu. Autor Jerzy Pajor - laureat międzynarodowego konkursu fotografii panoramicznej PANOBOOK 2012.
1
Add a comment...
 
Witt Stwosz tworząc tak wspaniałe dzieło z tak wielką precyzją miał świadomość, że wiele szczegółów rzeźb nie będzie widocznych dla ludzi odwiedzających świątynię.
Moja fotografia o rozdzielczości 4,5 miliarda pikseli daje możliwość obejrzenia z bliska najdrobniejszych detali ołtarza i to bez wychodzenia z domu! Fotografia gigapixel powstała z połączenia ponad 400 zdjęć.
http://www.pajorama.eu/wirtualnymariacki/mariacki.html#/Oltarz_Wita_twosza_otwarty/
Dlaczego wiec te wszystkie szczegóły zawarł w swoim dziele? Przewidział to że ja się tam pojawię
 ·  Translate
1
Add a comment...
 
Centrum Medyczne LEDA-MED, realizacja spaceru wirtualnego i zdjęć - PAJORAMA
http://ledamed.pl/
 ·  Translate
1
Add a comment...
 
Rzeźby balansujące Jerzego Kędziory, zobacz wirtualny spacer!
http://pajorama.eu/jerzykedziora/pano.html
 ·  Translate
1
Add a comment...
Story
Tagline
Perfekcyjne panoramy i gigapanoramy 360° HDR także na urządzenia mobilne (iPhone, iPad, Android). Spacery wirtualne. Fotografie gigapixel Zdjęcia wnętrz i architektury. Fotografia wydarzeń, koncertów, przedstawień, imprez.
Introduction
PROFESJONALNIE ZAPREZENTUJ SWÓJ SWÓJ OBIEKT W INTERNECIE!!!
PANORAMY I GIGAPANORAMY 360°, FOTOGRAFIE GIGAPIXEL, SPACERY WIRTUALNE
Firma PAJORAMA specjalizuje się w kreowaniu profesjonalnej jakości obrazów panoramicznych o rozdzielczości rzędu miliardów pikseli, oraz tworzeniu z nich zaawansowanych prezentacji interaktywnych do internetu, a także do celów dokumentacyjnych, oraz wydruków wielkoformatowych.
Dowodem najwyższej jakości usług jest główna wygrana w prestiżowym międzynarodowym konkursie na panoramicznego fotografa roku PANOBOOK 2012!
Best panoramic photographer - PANOBOOK 2012
I'm a professional photographer with over 30 years experience in various fields of photography including commercial and artistic. I specialize in creating high quality giga pixel panoramic photographs as well as internet virtual tours. Among my clients are many Polish and European cathedrals, churches, hotels, schools and national parks. Most notably is St. Mary's Basilica in Kracow, Poland. The gigapixel panoramic image created for the basilica won first prize in the international professional photographic panorama competition Kolor Panobook2012. Since then, I was proudly honored as The Best Panoramic Photographer of 2012.

Panoramy i GigaPanoramy dowolnego typu (planarne, cylindryczne 360° sferyczne) Wycieczki wirtualne.
Informacje ogólne
Technologia obrazowania gigapixelowego choć ma już kilka lat to w Polsce jest nadal w powijakach, niewielu ludzi w ogóle o niej słyszało i też nie wielu zdaje sobie sprawę z możliwości, jakie oferuje.
Projekt Gigapixel ma na celu popularyzację tej technologii.
A jej możliwości są ogromne, powiedział bym nieograniczone, wielu ludzi stykając się po raz pierwszy z giga panoramą nie dowierza, że tak duże przybliżanie jest w ogóle możliwe, doskonale ilustruje to poniższy przykład fotografii Kościoła Mariackiego i fragmentu rynku w Krakowiehttp://bit.ly/IhFKkW

Tego typu prezentacje zawsze robią imponujące wrażenie i wywołują zaciekawienie osoby oglądającej, powstają z połączenia serii zdjęć wykonanych przy użyciu specjalnej głowicy panoramicznej i oprogramowania, które generuje panoramę nawet z kilkuset czy kilku tysięcy pojedynczych fotografii.
Profesjonalne podejście do tematu pozwala na uzyskanie perfekcyjnego obrazu, na którym nie widać łączeń a wstępna obróbka w plikach RAW gwarantuje uzyskanie doskonałego efektu kolorystycznego i tonalnego.
Efekt końcowy w postaci fotografii o rozdzielczości wielu gigapikseli można zaprezentować w formie wydruku wielkoformatowego o niewiarygodnej szczegółowości widocznej nawet przy oglądaniu z bliska lub w postaci wcześniej wspomnianej prezentacji.

Okazuje się, że opisywana metoda przez wielu w Polsce uznawana jedynie jako ciekawostka, na świecie już ma szereg praktycznych zastosowań w wielu dziedzinach, które wcześniej czy później zawitają też do nas. oto niektóre z nich:

1. Promocja gmin i regionów.
Cała miejscowość na jednej fotografii, na której widać tereny rekreacyjne ośrodki agroturystyczne, sportowe, wyciągi narciarskie, lub w formie wycieczki wirtualnej z panoramami wykonanymi z różnych miejsc z możliwością dodania opisów, generowania linków do dowolnych zbliżeń, przejść do wirtualnych wycieczek poszczególnych obiektów, itp.
Trudno sobie wyobrazić bardziej kompleksową prezentację miejscowości.
http://www.pajorama.eu/Uscie/UscieGorlickie.html
Zaletą tego typu projektów jest możliwość modyfikacji prezentacji z biegiem czasu, np. można dodawać panoramy, opisy, galerie zdjęć itp.


2. Obiekty o ciekawej architekturze.
Uniwersalna prezentacja pozwalająca na podziwianie obiektu w całości przy jednoczesnej możliwości przybliżania i oglądania dowolnego szczegółu architektonicznego. Można wykonać szereg takich fotografii z każdej strony budynku i połączyć je w wycieczkę wirtualną wraz z panoramami wykonanymi wewnątrz obiektu.
Zameczek Myśliwski w Promnicach http://bit.ly/kyefFS

3.Digitalizacja Dziedzictwa Kulturowego.
Zastosowanie technologii obrazowania gigapikselowego w ramach ogólnopolskiej digitalizacji dziedzictwa kulturowego oferuje możliwości niezwykle precyzyjnego udokumentowania ważniejszych dóbr kulturowych, cenniejszych map, ozdobnych tkanin, obrazów, rzeźb a szczególnie elewacji i wnętrz ważniejszych obiektów sakralnych.
Interaktywne prezentacje muzeów można wzbogacić o gigafotografie niektórych dzieł sztuki, szczególnie obrazów o dużych rozmiarach.
Gigapikselowa prezentacja Kościoła mariackiego w Krakowie:
http://www.pajorama.eu/wirtualnymariacki/mariacki.html#/Fasada/4. Konserwatorzy zabytków.
Doskonała metoda dokumentacji fotograficznej przed i po konserwacji, a także w przypadku konieczności rekonstrukcji zniszczeń obiektu.
Links
Contact Information
Contact info
Phone
510238958