Profile cover photo
Profile photo
İzgi Enerji ve Kimya A.Ş.
3 followers -
Sürdürülebilir Enerji Verimliliğini, Ölçüyoruz, Yönetiyoruz ve Tedariğini yapıyoruz. Enerji giderleriniz için çözüm ortağınızız.
Sürdürülebilir Enerji Verimliliğini, Ölçüyoruz, Yönetiyoruz ve Tedariğini yapıyoruz. Enerji giderleriniz için çözüm ortağınızız.

3 followers
About
Posts

Post has attachment
Türkiye Plastik Federasyonu (PLASFED) ile birlikte gerçekleştireceğimiz "Enerji Verimliliği" seminerimiz, genel uygulamaları ve yöntemleri açısından Türkiyemiz ölçeğinde ve bu büyüklükte, bir İLK olacaktır.!

Bu seminerimizin sonuçlarının, Hem ülkemiz ekonomisine, hemde Plastik Federasyonuna (PLASFED)'e üye olan sanayicilerimize, büyük katma değerler sağlayacağına inancımız tamdır.

http://plastonline.com/plasfedden-verimlilik-hareketi/
Add a comment...

Post has attachment
Sanayide, üretim yerlerinde baştan sona, "Sürdürülebilir Enerji Verimliliğinizi artırmak ve Tasarruf etmenizi sağlamak" için, Ölçüyoruz, Yönetiyoruz ve Tedariğini yapıyoruz. Enerji giderlerinizde ve tüketimlerinizde en iyi tasarrufu sağlayan ve yatırımlarınız için uluslararası kaynaklarımızla çözümler getiren ortağınız, biziz.

We are in charge of Measuring, Managing and Supplying, from the beginning to the end in the industrial, in order to "Increase Your Sustainable Energy Efficiency and Provide Saving". We are your partner that provides the best savings in your energy expenses and consumption and brings solutions with our international resources for your investments.

http://plasfed.org.tr/tr/haber/68
Add a comment...

Post has attachment
İşçilere değil, işçilerin ölümlerine önlem alınmalı.!
Photo
Add a comment...

Post has attachment
İleri teknolojileri yakalamanın yolu, sürdürülebilir enerjinin verimli kullanımından geçtiğini öğrendiğimizde, ülke olarak başarılı oluruz.!

Enerji alanında, yakın gelecek için dikkat edilmesi gerekli koşullar : "Avrupa Birliği Entegre, Stratejik Enerji Teknolojileri - SET-Planının 10 önemli eylemi" ;

1. Enerji sistemine entegre edilmiş yenilenebilir teknolojileri geliştirin,

2. Yenilenebilir temel teknolojilerin maliyetini azaltın,

3. Tüketiciler için yeni teknolojiler ve hizmetler yaratın,

4. Enerji sisteminin esnekliğini ve güvenliğini arttırın,

5. Binalar için enerji verimli malzeme ve teknolojiler geliştirin,

6. Endüstri için enerji verimliliğini artırın,

7. Küresel pil sektöründe rekabetçi olmak (e-hareketlilik),

8. Yenilenebilir yakıtların pazar payını güçlendirmek,

9. Karbon yakalama ve depolama / kullanım dağıtımını kullanın,

10. Nükleer enerjinin kullanımında güvenliği arttırmak, (AB için geçerli)

Photo
Photo
30.03.2018
2 Photos - View album
Add a comment...

Post has attachment
Torba Yasa ile 21.Mart.2018 tarihi itibarı ile yasalaşan “Enerji Performans Sözleşmesi - EPS” ile sanayicilerimize önemli fırsatlar doğdu ;

Kamuoyunca Torba Tasarı olarak bilinen, Vergi Kanunları ile Bazı Kanun ve Kanun Hakkında Kararnamelerde Değişiklik Yapılması kanun tasarısı TBMM Genel Kurulunda 21.Mart.2018 ‘de kabul edildi.

Söz konusu kanuna göre Enerji Verimliliği Kanunu’na “enerji performans sözleşmesi” tanımı da ekleniyor ve “uygulama projesi sonrasında sağlanacak enerji tasarruflarının garanti edilmesi ve yapılan harcamaların uygulama sonucu ödenmesi esasına dayanan sözleşme” olarak tanımlanacak.
Genel yönetim kapsamında olan kamu idareleri, diğer kamu kurum ve kuruluşları enerji tüketim ve giderlerini düşürmek maksadıyla performans sözleşmeleri yapabilecek.

15 yılı aşmayan ve yıllara yaygın yüklenmeye girişebilecek. Bu anlamda mal ve hizmet alımları ile yapım işleri, ceza ve yasaklama yükümleri hariç, Kamu İhale Kanunu hükümlerine tabi olmayacak.

Bu sözleşme kapsamında yapılacak ödemeler, idarelerin sözleşme konusu enerji alım giderlerinin yapıldığı bütçe tertiplerinden gerçekleştirilecek.
Yıllık yapılacak ödemelerin toplamı, garanti edilen yıllık tasarruf miktarına karşılık gelen tutarı aşamayacak.
Sözleşme bedeli, uygulamanın ekonomik ömrü boyunca sağlanacak toplam tasarruf miktarından eşit veya yüksek olamayacak.

Bu vesile ile ;

Sanayicilerimiz enerji etüt veya ölçüm çalışması yaptırarak, en büyük gideri olan enerji tasarrufu için yapılacaklar hakkında bilgilenmiş olacaklar. Üretim yapılan fabrikada ilk yapılacak olan ENERJİ ETÜT ÇALIŞMASI için İZGİ ENERJİ VE KİMYA A.Ş. ’nin çalıştıracağı ve raporlayacağı adam/gün sayısı için sanayiciden mesafe ve masraflara göre belirlenecek bir hizmet maliyetinin ücretini alacaktır.

Sanayicilerimiz, Enerji Performans Sözleşmesi (EPS) ile enerji tasarrufu için yapılacak yatırımın riskini taşımayacaklar ve enerji giderlerinde yapacakları her bir tasarruf oranının, kendilerine net kar olarak döneceğini görecekler.

Enerji Performans Sözleşmesi (EPS) ;
Enerji Performans Sözleşmeleri enerji verimliliği ya da yenilenebilir enerji projeleri sayesinde elde edilen maliyetteki azalmaları kullanarak, bu tür projeleri finanse edebilmek için sermaye oluşturmayı sağlayan oldukça başarılı ve yaratıcı bir finansman yöntemidir.

Temelinde, teknik risklerin işletmelerden, performans garantisi veren enerji verimliliği projesini gerçekleştiren İZGİ ENERJİ VE KİMYA A.Ş. 'ne aktarılması yatar. EPS kapsamında, işletmeden bağımsız bir İZGİ ENERJİ VE KİMYA A.Ş. enerji verimliliği ya da yenilenebilir enerji projeleri geliştirir, kurar ve finanse eder ya da finanse edecek üçüncü şahısların bulunmasını sağlar. Projenin işletme maliyetini ve yatırım için gereken parayı da proje tarafından sağlanan enerji tasarruflarından ya da üretilen enerjiden elde edilen gelir ile karşılar.
PhotoPhotoPhotoPhoto
26.03.2018
4 Photos - View album
Add a comment...

Post has attachment
18 Mart 1915 Çanakkale Geçilmez.!
Add a comment...

Add a comment...

Post has attachment
Ülkemizi ileri teknoloji ile yükseltebiliriz. Bunun için adil ve ehliyetli olanların hakim olacağı sistemi kurmak gerekli.
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Türk Milletinin Başı Sağolsun.

Afrin'deki Zeytin Dalı harekatında görevi sırasında kırıma uğrayan helikopterimizde, ayrıca operasyonlar sırasında askerlerimizin şehit olmasının derin üzüntüsünü yaşıyoruz.

Şehit olan kahraman askerlerimize Allah'tan rahmet, kederli ailelerine başsağlığı, yaralı askerlerimize acil şifalar dileriz.
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Ülkemizde, 2017 yılının son 3 ayında acele bir şekilde bitirilen Güneş Enerji Santrallerinin (GES projelerinin), Rüzgara, Kar 'a ve Zemine karşı dayanıklılığı konusunda çok ciddi endişelerimiz var.!!!
Photo
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded