Profile cover photo
Profile photo
A+ Tech Sp. z o.o.
14 followers -
Panele fotowoltaiczne, Moduły fotowoltaiczne, Panele słoneczne, Inwertery, Energia słoneczna, Bezpośredni importer, A+ Tech
Panele fotowoltaiczne, Moduły fotowoltaiczne, Panele słoneczne, Inwertery, Energia słoneczna, Bezpośredni importer, A+ Tech

14 followers
About
Posts

Senacka Komisja Gospodarki Narodowej w dniu 10 lipca br. będzie głosowała projekt nowelizacji prawa energetycznego zwany potocznie tzw. małym trójpakiem energetycznym.
Trwa walka parlamentarzystów z czasem, a idzie o to, żeby Sejm, który już uchwalił „mały trójpak” zdążył się odnieść do ewentualnych poprawek Senatu na 45 posiedzeniu, które odbędzie się w dniach 10-12 lipca br. Na razie Senat zrobił pierwszy krok w sprawie „małego trójpaku”. Wczoraj, 02 lipca br., odbyło się posiedzenie senackiej Komisji Gospodarki Narodowej podczas, którego zgłaszane były jeszcze poprawki, ale komisja ich nie głosowała. 
- Ponieważ były jeszcze pewne niejasności co do ostatecznego kształtu tych poprawek i stanowiska rządu w stosunku do niektórych z nich to dopiero jutro odbędzie się spotkanie naszego legislatora, przedstawiciela ministerstwa (gospodarki –red.) i trzech senatorów, którzy wypracują ostateczny kształt poprawek , a my będziemy je głosowali 10 lipca – poinformował senator prof. Marek Ziółkowski, przewodniczący Komisji Gospodarki Narodowej. 
Przedmiotowe głosowanie 10 lipca br., według uzyskanych informacji ma się odbyć na wewnętrznym posiedzeniu Komisji Gospodarki Narodowej tj. tylko w obecności senatorów i przedstawiciela strony rządowej. Jest prawdopodobne, że już następnego dnia, czyli 11 lipca br., projektem „małego trójpaku” zajmie się Senat. Prof. Ziółkowski poinformował, że zwykle to tydzień przed głosowaniem Senatu dana ustawa powinna być głosowana przez właściwą komisję, ale nie przewiduje, żeby w tym przypadku problemem było niedotrzymanie tego tygodniowego terminu. 
- Napisałem już pismo do pana marszałka ,żeby że tak powiem pozwolił na późniejszy termin przyjęcia tej ustawy przez komisję. Czekam na odpowiedź ,ale w tym przypadku to jest raczej formalność, żeby marszałek się na to zgodził. Chodzi o to, żeby ,Senat głosował na posiedzeniu rozpoczynającym się 11 lipca i być może nawet zrobimy tak, że będzie głosował w ogóle 11 lipca po to, żeby Sejm mógł się ustosunkować do poprawek następnego dnia , co jest możliwe – wyjaśnia senator Ziółkowski.
Add a comment...

Post has attachment
Nowy dom, który pomoże w spłacie kredytu zaciągniętego pod jego budowę – to założenie najnowszego projektu BOŚ Banku.  Klient wybiera jeden z projektów domów, wskazuje lokalizację i zaciąga kredyt. Ten spłaca się dzięki panelom fotowoltaicznym, które umożliwią produkcję, ale i sprzedaż energii.  Jedynym wymogiem jest posiadanie działki o powierzchni 2 tys. m kw. więcej na http://www.apluspv.pl/dla-inwestorow/nfoigw 
Add a comment...

Zapraszamy do odwiedzenia naszego stoiska na targach GreenPower 2013, które odbędą się w dniach 14-16 maja 2013 w Poznaniu. 
Add a comment...

Czyżby czekały nas 40% cła antydumpingowe na panele z Chin?
Add a comment...

Suntech poinformował o niemożliwości do spłacania zobowiązań. Będzie bankructwo? 

W ubiegły czwartek już po zamknięciu giełdy Suntech wydał oświadczenie, że firma nie dokona na czas płatności 541 mln dolarów swoich zobowiązań z tytułu obligacji. Z inwestycyjnego punktu widzenia wynika, że Sunetch chyli się ku upadkowi, a jego akcje będą tracić na wartości. 
Add a comment...

22 lutego pisaliśmy o planowanych zmianach w obrocie panelami fotowoltaicznymi importowanymi w Chin. Od 5 marca Komisja Europejska wdrożyła system obowiązkowej rejestracji komponentów PV z Chin w ramach dochodzenia antydumpingowego i antysubsydyjnego. Warto podkreślić że słowo komponentów, gdyż będzie miało to również wpływ na ceny paneli wytwarzanych w Europie z chińskich elementów.  Rejestracja ma na celu powstrzymanie importerów przed spekulacjami i uniknięciem planowanych zmian w prawie dlatego cała procedura umożliwia retroaktywne wdrożenie ceł antydumpingowych. Mówiąc wprost importerzy, którzy zarejestrują import paneli pomiędzy 5 marca a dniem wejścia w życie ceł antydumpingowych mogą zostać obciążeni wyższymi stawkami celnymi. Ryzyko dotyczy importerów, a nie firm kupujących od nich. 
Chiński minister handlu Chen Deming apeluje do europejskich polityków oraz przedstawicieli przemysłu PV do rozważniejszego podejścia do toczącej się dyskusji pomiędzy europejskim i chińskim rynkiem. Minister dodaje, że utracić mogą w niej obie strony i ciągle liczy na dalsze negocjacje i rozwój kooperacji międzynarodowej. 
Obecnie na rynku widać duże zawirowania cenowe. W ubiegłym tygodniu ceny paneli wzrosły o 17%. Teraz rynek koryguje ten wzrost jednak korekta dotyczy bardziej produktów europejskich niż azjatyckich. Nadal utrzymuje się duża różnica pomiędzy panelami monokrystalicznymi i polikrystalicznymi sięgająca 0,09 EUR/Wp.
Add a comment...

Chińskie moduły PV staną przed koniecznością rejestracji?

Jest prawdopodobne, że chińskie moduły fotowoltaiczne przywożone do Europy będą musiał być rejestrowane. Kilka serwisów informacyjnych, w tym Reuters, donoszą, że Komisja Europejska przeprowadziła konsultacje z państwami członkowskimi UE w sprawie planów monitorowania poziomu chińskiego importu modułów fotowoltaicznych do Europy już od marca tego roku. Celem jest powstrzymanie importerów przed spekulacjami i uniknięciem planowanych zmian w prawie.
Mówiąc wprost to krok do wprowadzenia ceł antydumpingowych lub innych rozwiązań mających na celu poprawę konkurencyjności europejskich producentów. 
Taka informacja wywołała niemałe zamieszanie na ryku. Z jednej strony mogliśmy zaobserwować w ostatnich tygodniach tendencję spadkową cen paneli. Z drugiej strony mamy do czynienia z ograniczoną podażą spowodowana zmianą polityki handlowej wielu chińskich producentów. Do tego nałożyła się przerwa związana z obchodami Chińskiego Nowego Roku. W efekcie trudno jest kupić od ręki duże ilości jednego producenta o ustalonej mocy i jakości, w korzystnej cenie. Wielu inwestorów gorączkowo poszukuje możliwości tańszego zakupu obawiając się wzrostu cen.
 
W celu uzyskania informacji o bieżącej ofercie naszej firmy prosimy o kontakt mailowy lub telefoniczny. 
Add a comment...

Ukraina znacząco redukuje wsparcie dla fotowoltaiki.
Rząd Ukrainy oficjalnie ogłosił cięcie wsparcia dla instalacji generujących energię elektryczną z fotowoltaiki. Od 1 kwietnia 2013 r wszystkie dotacje dla systemów PV zostaną zredukowane o 16-27%. Zostaną zwiększone natomiast dotacje dla biopaliw i elektrowni wodnych. Największa obniżka dotyczy instalacji o mocy powyżej 100kW (22-27%) zlokalizowanych na dachach, dla instalacji poniżej 100kW nowa stawka wyniesie 16%. 
Projekt ustawy "wspierania reformy ukraińskiego przemysłu energetycznego", uzyskał zgodę parlamentu 4 lipca zeszłego roku, i ponownie został zaakceptowany 22 listopada 2012 roku. Ukraina należała do jednego z najdynamiczniej rozwijających się rynków dla fotowoltaiki. W 2005 zainstalowane było łącznie 2,5MW mocy w PV, a w połowie 2012 roku było ponad 200MW. Z pewnością odczuje to jeden z europejskich developerów, który zainstalował na Ukrainie 90% z dotychczasowego potencjału PV w tym kraju. 
Ukraiński system wsparcia należał do najhojniejszych w Europie i wyprzedzał pod tym względem drugą w kolejność Grecję aż o 59%. 
Add a comment...

Post has attachment
Ruszyła nasza strona internetowa dedykowana fotowoltaice www.apluspv.pl i to 10 dni przed planowanym terminem. Wszystko dzięki doskonałej współpracy z firmą +Levitah Design | Studio Interaktywne. Od dzisiaj nieustannie będziemy zamieszczać coraz to nowe informacje dotyczące fotowoltaiki, będącej w ofercie A+ Tech Sp. z o.o. Jesteśmy oczywiście otwarci na nowe propozycje i pomysły.

Przypominamy, że na naszym profilu na Facebook czekają zaproszenia na koncert CULTURES OF CHINA. Warto dodać nasz profil do ulubionych. Zapraszamy.
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded