Profile cover photo
Profile photo
Filharmonia Szczecin
121 followers
121 followers
About
Posts

Post has attachment
Dziś wieczorem o 22.00 Filharmonia w Szczecinie rozbłyśnie kolorami! Wyjątkowy test eksperymentalny ma pokazać możliwości oświetleniowe fasady budynku, które nigdy wcześniej nie były w pełni wykorzystywane. Test z pewnością będzie fascynującym widowiskiem świetlnym, ale jego rola jest znacznie ważniejsza - przygotowanie do wrześniowego Festiwalu MUSIC.DESIGN.FORM, podczas którego po raz pierwszy budynek filharmonii zagra światłem na tak szeroką skalę. http://mdf.filharmonia.szczecin.pl/pl/95-Filharmonia_w_Szczecinie_zagra_swiatlem

fot. Maciej Cybulski
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Philip Glass, jeden z najważniejszych żyjących kompozytorów amerykańskich, wystąpi 20 września tego roku w Filharmonii w Szczecinie. Koncert będzie jednym z punktów programu międzynarodowego festiwalu MUSIC.DESIGN.FORM – nowego, cyklicznego projektu filharmonii, którego pierwsza edycja rozpocznie się 19 września i potrwa pięć dni, do 23 września.

MDF Festival 2018 – MUSIC.DESIGN.FORM jest skierowany nie tylko do melomanów. Idea festiwalu oparta jest o swoistą syntezę różnych dziedzin sztuki i zacieranie się granic między nimi, na styku których rodzą się nowe pomysły, inspiracje i dzieła. Na festiwal składają się wydarzenia o różnym charakterze: koncerty kameralne i symfoniczne, wystawy, warsztaty, spotkania i dyskusje, happeningi, animacje i prezentacje multimedialne, instalacje, a także wizualizacje świetlne i brzmieniowe.

"Festiwal jest próbą uchwycenia w jednym, wyjątkowym miejscu i czasie zjawisk, które są wyznacznikiem kierunków we współczesnej szeroko rozumianej sztuce. Chcielibyśmy także pokazać umowność i płynność dotychczasowych poddziałów na rodzaje, gatunki i style wypowiedzi artystycznej ze szczególnym uwzględnieniem muzyki i jej kontekstów wykonawczych. Jesteśmy otwarci i odważni, dlatego lubimy prezentować to, co nowe, eksperymentalne i twórcze, zaskakujące i nieoczywiste. Bogaty program festiwalu, o którym będziemy niebawem szerzej informować, jest najlepszym przykładem na to, że filharmonia otwiera się na wszystkich poszukiwaczy wrażeń artystycznych. Każde wydarzenie jako jedyny w swoim rodzaju splot ekspresji, emocji i poszukiwań artystycznych jest wyjątkowe jak każdy nasz słuchacz" – mówi Dorota Serwa, dyrektor Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie


Wśród artystów znajdą się uznani na świecie kompozytorzy, projektanci, a także wizjonerzy i designerzy – zarówno ci, których czas poszukiwań dobiegł już końca jak i wciąż eksplorujący nowe pola. Jednym z nich będzie Philip Glass, ikona muzyki współczesnej i czołowy przedstawiciel nowojorskiego minimalizmu, dobrze wpisujący się w ideę Festiwalu MDF. Kompozytor udowadnia bowiem, że osobiste i indywidualne podejście do kompozycji może dostarczać wrażeń nie tylko muzykologom i krytykom, ale również przeciętnemu człowiekowi, który chce czerpać ze słuchania muzyki czystą przyjemność. Philip Glass znany jest przede wszystkim jako twórca muzyki filmowej. Jest zdobywcą Złotego Globu za ścieżkę dźwiękową do filmu „Truman Show” i nagrody BAFTA za muzykę do filmu „Godziny”. Był trzykrotnie nominowany do Oskara za ścieżki dźwiękowe do filmów: „Kundun”, „Truman Show” i „Godziny”.

Drugiego dnia Festiwalu MDF 2018, 20 września o godzinie 19.00 w sali symfonicznej Filharmonii w Szczecinie wystąpi Philip Glass w towarzystwie Tima Faina – skrzypce, fortepian i Matta Haimowitza – wiolonczela. Informacja o uruchomieniu przedsprzedaży biletów na koncert zostanie ogłoszona m.in. na stronach internetowych Festiwalu MDF 2018 oraz Filharmonii w Szczecinie.

Więcej informacji już niebawem. Zachęcamy do odwiedzin strony festiwalu, na której będą publikowane nowe informacje mdf.filharmonia.szczecin.pl

fot. Bartek Barczyk
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Już w najbliższy piątek, 24 listopada produkty Filharmonii będą dostępne w wyjątkowych cenach. Wszystko z okazji największych wyprzedaży w roku, czyli Czarnego Piątku ('Black Friday'). Z tej okazji przygotowaliśmy atrakcyjne rabaty na produkty, dostępne zarówno w kasie jak i w sklepie internetowym. To idealna okazja do rozpoczęcia świątecznych zakupów.
http://filharmonia.szczecin.pl/aktualnosci/647-Czarny_Piatek_w_sklepie_Filharmonii

Photo
Add a comment...

Post has attachment
BREAKING NEWS! Nasza płyta "Karłowicz. Philharmonic. Szczecin" zyskała nominację do International Classical Music Awards (ICMA) 2018, niezwykle prestiżowej nagrody w świecie muzyki klasycznej!

Przypominamy, że w powstawaniu albumu wzięli udział także skrzypek Bartek Niziol oraz dyrygent Łukasz Borowicz. Całość została wydana nakładem wytwórni DUX.

Fragmenty płyty można odsłuchać tu https://youtu.be/lN0zlqs-86Y
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Filharmonia ciągle działa! Kolejka na zewnątrz niespecjalnie zachęca, ale wg najświeższych danych czas oczekiwania wynosi o. 30 minut, więc nie jest najgorzej :) Czekamy na Was do północy :)
#NocMuzeow
fot. Jakub Gibowski, Maciej Cybulski
PhotoPhotoPhotoPhotoPhoto
20.05.2017
5 Photos - View album
Add a comment...

Post has attachment
Nasz koncertmistrz Paweł Maślanka zaprasza na dzisiejszy koncert z muzyką filmową. http://bit.ly/MuzykaFilmowa2017
Jednocześnie przypominamy o transmisji dziś o 19:00 na naszym kanale na YouTube. Pierwszą część koncertu będzie można usłyszeć również na antenie Radia Szczecin.
Add a comment...

Post has attachment
Od dziś #sklepFilharmonii będzie dostępny częściej i dłużej http://bit.ly/2jutmcE
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Add a comment...

Post has attachment
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded