Profile cover photo
Profile photo
Eniyifilm. “eniyifilm” Tk
7 followers -
Sadece Altyazılı Full Hd Film izle
Sadece Altyazılı Full Hd Film izle

7 followers
About
Eniyifilm.'s posts

Post has attachment
BLACK SABBATH - BLACK SABBATH 2016 (REMASTERED) FULL ALBUM indirmeden online dinle.

Bu albüm, ben doğmadan 9 ay kadar önce 13 Şubat 1970'te  çıktı. Ve bu albüm aslında tüm rock tarihinin gelmiş geçmiş en önemli albümlerinden biridir. 

Kapak fotoğrafı ise meşhur üniversitesi de olan Oxford İngiltere'ye yakın  (keza Londraya'da çok uzak sayılmaz)  "Mapledurham Watermill" denen bir köyde çekildi.

Ön bölümde gördüğünüz yabani çorak kesim aslında harika yemyeşil bir alan ve bu fotoğrafa o zamanlar negatif fotoğraflama tekniği uygulanarak bu hale getirilmiş Bir ihtimalle bu kadın bu resimde aslında orada durmuyordu,resim bir başka yerde çekildi ve o zamanlar bile bulunan ilkel ama geçerli bir teknikle buraya montajlandı (bugün photoshop'landı olarak söz etmekteyiz. O nedenle kimse bu foto'yu çekilirken görmemişte olabilir.

Onun adı büyük ihtimalle "Lousia", kucağında kimilerine göre kara bir kedi tutuyor ama kimisi görebiliyor kimisi göremiyor bende görebilmiş değilim.

Kapaktaki kızdan söz ediyorum, aslında bir model, bir manken ve günübirlik bu poz için özel olarak kiralanmış ona ne kadar ödendi bilemeyiz. "Black Sabath" grup elemanları  ve diğerleri onu pek anımsamıyor onu bulan "Vertigo" plak şirketinden Keef Macmillan" ve fotoğrafı çeken sanatçı da (bugün sağ değil) keza onu pek anımsamıyordu.

Aslında o gün ortadan kayboldu gibi fakat" Iommi" onun  daha sonraları yeniden bir konserde aynı siyah elbiselerle aniden belirdiğini ve kendini biraz tanıttıktan sonra tekrar ortadan kaybolduğunu anlatmıştı(Bir röportajında).  

Sabbath'ın bu konuya olan ilgisizliğini hep biraz içerlemişimdir fakat bir çeşit promosyonda olabileceğini düşünmüştüm ve umarım öyle bir şey değildir.

Birazdan bahsedeceğim kişiyi de ben bir kaç yıl önce tümüyle birebir aynı siyah elbiseleri giymiş şekilde Efes antik "St.John" kilisesinin günümüzdeki değil o dönemdeki antik yıkılmamış ve orjinal hali ile en tepe ve köşe bölümünde dikilmiş bana gülümserken görmüştüm. 

Konuya dönelim bu albüm kapağındaki kadını biraz araştırmıştım gerçekten hiç tanıyan yoktu ve ilginç şekilde çok merakta edilmemişti anladığım kadarıyla bu kadın o zamanlar 28 yaşındaydı yani şu anda annemin yaşlarında 74-75 civarı bir büyük anne olmalı hayatta olmama olasılığı mevcut ama en azından anneanne olduğuna eminim(Yaşıyor ise eğer),ayrıca Bu kadın akrep burcu olabilir.

Araştırmıştım ve onu tanıyan birine rastladım "Facebook" hesabını incelemiştim tanıdığını ve anneannesi olduğunu söylüyordu gerçek bir cadı olduğu yönündeki söylentilerin asılsız olduğunu iddia ediyordu doğrumu söylüyor yalanmı bilmiyorum ve muhtemelen hiç bilemeyeceğim kendisi bir "Mc Donalds" çalışanıymış. ABD'li.

Bu albümün tekrar "Remastered" olarak çıkacağını önceden biliyordum. Peki nereden diye sormayın.

Yıl sanırım 1988 veya 89 idi İzmir-Alsancak limanında deniz kıyısında benim gibi rocker gençlerin bulunduğu bir liman kahvesinde aniden bir  kız belirdi.

Bu kapaktaki ile çok benzeyen bir kız.

Ama ben o zamanlar bu kapağı henüz görmemiştim burası çok önemli(yani bir çağrışım yok).

Fakat o sıralar Black Sabbath'ın "Sweat Leaf" şarkısı ile başlayan bir başka albümüne kafayı takmıştım "ı love you" nakaratıyla birlikte sürekli dinlemekte idim.

Bahsettiğim zat-ı muhterem bir beyaz t-shirt  giymişti ve sol üst köşesinde "Black Sabbath" birebir alttaki albüm kapağının üzerinde logo tasarımıyla durmaktaydı, yeşil asker çantasında ise Rolling Stones'un "Paint It Black" şarkı adını desenlemişti, daha sonraları onu bizzat boş bir beyaz t-shirt alarak kendi yaptığını öğrendim( benim gibi bir kız bir çok yönü olan sanata düşkün biri) onu gördüğüm sırada bir sigara kağıdına tütün sarmaya çalışıyor ama rüzgardan bir türlü başaramıyordu deniz kıyısında idik simsiyah saçları uçuşuyordu sağa sola ve sonra ve sonra ve sonra yürüyüp giderken evine koştum arkasından ve durdurdum yolda.

Kendimi tanıttım ama o zaten beni tanıyordu bana adımla hitab etti ,elbette şaşırmıştım hemen burcunu sordum ve akrep olduğunu söyledi yükselen ve ay burcuda akrepmiş ama o bilmiyordu ben sonraları araştırıp gördüm .
 
Sandaletler vardı ayağında ve doğal bir insan

bu kapaktaki kadın ve o bana göre aynı kişidir. Aynı ruh

O sıra dinlediğim Sabbath albümü onda da vardı kaset olarak cebinden çıkardı ve ondaki kayıt daha iyi idi odamda dinledik Iron maiden'dan "Remember Tomorrow"u çaldığımda sessizleşti sanki geleceğimi sessizce okuyor ve benim için üzülüyormuş gibi bir hali vardı kazara kendi üzerine çay döktü ama aslında bence bir kaza değildi böylece pantolonunu çıkardı (kurutmak amacıyla) büyük ihtimalle bir sevişme daveti idi ama saf ben onu bile algılayamadım.

Bir sonraki gün Karşıyaka'da onun evinde ailesi yokken seviştik ama arkadaşlarıyla sevişebilirmiş ve beni arkadaş olarak görmek istedi. Bende hamile kalmış haberim olmadı bir kibrit kutusu içinde alınmış fetüs'ü bana getirdi. Bacak kıllarını asla kesmezdi ve bunu doğallık olarak görürdü.

Baskılardan bunalıp evinden kaçmış onu sahilde terkedilmiş bir gemi güvertesi üzerinde otururken buldum eşyalarını toplamış beni bekliyordu bana kaçmış.

Eve gittik bir kaç gün bende kaldı tuhaftı sessizliği ve herşeyi tuhaftı ailesi aramaya geldi ablası ve annesi ki bence onlarda daha hafif türde cadılardı. Onu arkaya sakladım evin arkasına o gece ağaçların arasında ay ışığında parlayan gözleri ile bana ablasının telekinezi çeşidi bir yöntem ile perdeleri falan hiç dokunmadan çekebildiğini söyledi pek inanmadım,inanmak istemedim ama korkmuştum.

Siyah parlak ve büyük gözleri güldüğinde gizemli,korkunç ve ürktücü bir hal alırdı tüm yaşamımda gördüğüm en güzel kadın yüzüydü böylesini bir daha hiç görmedim.Aslınde annemle benzeşen yönleride vardı 2 akrep burcu kadın 2 siyah saçlı ve gözlü kadın zateneski bir resmini gösterdiğimde bana annemin gençliğini çok güzel bulduğunu söylemişti Birgün evinden kaçtı ailesi çok baskıcı ve otoriter bir aile imiş aynı benimki gibi her ikimizde babası oğlak burcu ve işadamı idi her ikiside birer apartman dikmişti ve isimlerimizi o apartmanlara vermişti ben Cihangir apartmanı'nı ona ve o kendi ismini taşyan apartmanı hemen 5 kilometre ötedei bana yolda göstermişti ne ilginç ne tuhaf ne garipppp ne garip.

Uzun bir hikaye çok sonraları siyah beyaz kısa bir filmde rol aldığını öğrendim birden yaşamından çıktı ve ortadan kayboldu  aynı "Gül'ün Adı" roman ve filmindeki son sahnede çocuğun söyledikleri gibi diyebilirdim.
"Onu bir daha hiç görmedim" 
"Blair Wİtch" filmi'ni sinemada izleyip çok ama çok korktuğumda aklımda yine o vardı.

Gidişinden sonra çok büyük acılar çektim "Dimond Head" dinlemeye başlamıştım oda sevmişti hani şu "Am I Evil" adlı toplama kaset albümü ve ben "Don't u ever leave" dinlerken gözyaşları sel olur akardı aylarca böyle sürdü. Terapiler ağır meditasyon ilaçları. Sık sık intiharıda düşünür olmuştum ama etmedim. o sırada babamın işleri de bozuldu ve herşey adeta çürüyordu bahçemize sürekli öten bir karga kondu ver sini bozucu şekilde ötüyordu tüm gün gitmek bilmezdi kovalayınca geri dönüyordu. Bende mide ülser gibi hastalıklar belirmeye başladı canım çok acıyordu.

Gerçek bir cadı olduğunu ve Beni öldürmeye çalıştığını düşündüm iki kez çok uzakta yaşadığı yazlığa zor koşullar altında gittim beni bir tepeye götürdü pırıl pırıl bir deniz batmakta olan bir güneş son kez öpebildim onu sevişmeye izin vermemişti. 

Çok uzaktmak istemem adı da lazım değil ama bugün Bodrum'da yaşıyor babası önemli biri babasının bir kitabı piyasaya çıktı güzel Denz adında bir oğlu var Allah bağışlasın. Adını anmayacağım
Albümümde "The Wizard" adlı bestemi onun için yapmıştım fakat bu albümde^de aynı sırada bir 1The wizard1 şarkısı olduğunu bilmiyordum yani o zamanlar bu albümü hiç dinlememşltim fakat İngiltere'den Black Sabbath'ın "Technical Ecstasy" albümünü bir kaset olarak Cambridge'te satın almıştım ( bu olaylardan çok önce)

Ben bunları yaşadım ve gördüm.
Cadılığa ve cadılara
Kötülüğe ve kötülere
Tüm kalbimle inanıyorum.

Onı yıllar sonra çok uzak olmayan bir zamanda  bir alışveriş merkezinde gördüm, biraz çökmüş ve yaşlanmıştı fakat o ruh gitmiş o bakışlar yoktu yani o cadı ruh onu terketmiş ve geriye sadece beden kalmış neden bilmiyorum ama artık o kişi o değil.

Bu kez anlattıklarım bir fiction ,bir kurgu değil abartı yok ve kelimesi kelimesine hepsi gerçektir ama elbette yaşanaları kısmen aktardım, peki neden?

Bilmiyorum.

Bu arada:
Sayın devlet yetkilileri görüyorsunuz ne hakaretler ediyorum gıkları çıkmıyor biraz daha gazetecilerimize,basımınıza sanatçılarımıza anlayışlı olamazmıyız bu kadar sıkıştırılmalarına gerek varmıdır  onları zor durumda  görüyorum ve gerçekten üzülüyorum artık ne yazsak nasıl yazsak diye tereddüt eder haldeler tüm bunların zamanında partinizi kapatmak istemeleriyle başlayan bir süreç olduğunu,Türk siyasi yaşamında her zaman yaptılarını tekrar denemekte olduklarını ve ardıdan savunma mekazinmalarının doğal olarak harekete geçtiğini ,ancak ipin ucunun kaçtığını düşünüyorum,sevgiler saygılar.

Post has attachment
HOLY SHIT LOOK AT THIS ONE

Post has attachment
Hush 2016 gerilim ve korku filmini Full HD orjinal dilde izleyiniz.
Tür:Gerilim-Korku
Ülke:ABD
Yıl:2015
Süre:87 Dak.
Yönetmen:Mike Flanagan
Oyuncular:John Gallagher Jr., Kate Siegel, Michael Trucc
Konusu:
A deaf woman is stalked by a psychotic killer in her secluded home.
Fragman:
https://www.youtube.com/watch?v=Q_P8WCbhC6s
Tek Part:
http://putlocker.is/watch-hush-2016-online-free-putlocker.html

Post has attachment
THIS IS HILARIOUS! MAN U GOTTA C THIS CHECK IT OUT LOL

Post has attachment
Behind the Scenes on Anthrax's "Blood Eagle Wings"

LÜTFEN İZLEYİN ÖNEMLİ!
DEHŞET,KAN DONDURAN KLİBİN KAMERA ARKASI!

Post has attachment
The Nice Guys: Trailer

Post has attachment
A Hologram For The King: Trailer

Post has attachment
Eye In The Sky:Trailer

Post has attachment
Demolition: Trailer

Post has attachment
The Invitation - Davet 2016 gerlim ve korku filmini Full HD izle.
Tür:Gerilim-Korku
Ülke:ABD
Yıl:2015
Süre:100 Dak.
Yönetmen:Karyn Kusama
Oyuncular:Logan Marshall-Green, Emayatzy Corinealdi, Michiel Huisman 
Konusu:
Zapıklar'ın orgy party'si kan reva dehşete dönüşüyor.
Fragman:
https://www.youtube.com/watch?v=2X7G6p-oNG8
Tek Part:
https://openload.co/embed/SR4gjMIht3g/
Wait while more posts are being loaded