Profile cover photo
Profile photo
Shirin Jamshidian
About
Communities and Collections
View all
Posts

Post has shared content
«تمام کردن» درجایی که فکرش را نمی‌کنی، در وقتی که فکرش را نمی‌کنی‌ اتفاق می‌افتد. نه پس از یک دعوای سخت یا قهر طولانی.

نه در اتاق مشاور خانواده یا روانکاو. نه در زمانی که از نفرت سرشاری یا از خشم به خود می‌پیچی. تمام کردن شاید هنگام نوشیدن یک لیوان چای به سراغت بیاید، پشت میز کار شلوغِ انباشته از اوراق اداری، بی‌مقدمه و بی‌هوا؛ مثل سردردی که مدت‌ها بی‌وقفه ادامه داشته و اکنون ناگهان درمی‌یابی دیگر وجود ندارد.
ناگهان می‌بینی همان‌طور که درد دیگر نیست، «او» هم دیگر نیست.
«نبودن»اش هم دیگر نیست.

تنها دل‌پیچه‌ای احساس می‌کنی؛ مثل وقتی که از چرخ و فلک پایین می‌آیی و هنوز گیجی از تمام شدن همه چیز. «دیگر تمام شد؟!» از خودت می‌پرسی، دور و برت را نگاه می‌کنی و پی کسی می‌گردی که بگوید «نه، مگر می‌شود؟ هنوز ادامه دارد!»

در حالی که چنین کسی وجود ندارد، و ادامه‌ای هم، و همه چیز تمام شده است.

گاهی می‌توانید چشم بچرخانید – در اداره، در مترو، در اتوبوس، در خیابان – و آدم‌ها را خوب نگاه کنید.
بعضی‌هایشان همان‌طور که دارند چای می‌نوشند، یا خط زرد لبه‌ی سکو را لگد می‌کنند، یا به دستگیره‌ی آویزان از میله‌ی اتوبوس خیره مانده‌اند، یا با غریزه راهشان را از لابه‌لای ازدحام آدم‌ها باز می‌کنند و به پیش می‌روند، دارند «تمام» می‌کنند - آرام، ساکت، بی‌صدا - یک رابطه را، یک عشق را، یک زندگی را. شاید برای همیشه.

Post has shared content
در دنیاى مد امروز هیچ وقت مدلها را خندان نمیبینیم. حتى با وجود اینکه ادعا مى‌شود چهره هاى شاد در حال بازگشت به روى صحنه هستند، اما همچنان طراحان لباس چهره هاى بى‌احساس را ترجیح می دهند.
در شبکه های اجتماعی ما را دنبال کنید:
فیسبوک:
https://www.facebook.com/PersianEpochTimes/
تلگرام:
https://telegram.me/PersianEpoch
اینستاگرام:
https://www.instagram.com/persian_epochimes/
توییتر:
https://twitter.com/PersianET
گوگل پلاس:
https://plus.google.com/106605504952804401832
آپارات:
www.aparat.com/PersianEpochTimes
یوتیوب:
https://www.youtube.com/channel/UCDrIscVyTs6oNMbGiacp7zw
و یا اینکه در سایت ما عضو خبرنامه شوید
http://persian.epochtimes.com
‫#‏مد‬
‫#‏مدلینگ‬
‫#‏مدل‌‬

Post has shared content

Post has shared content
چگونه از اطلاعات مهم محافظت کنیم

تا حالا به فکر ریکاوری اطلاعات افتاده اید؟ اصلا چرا باید کاری کنیم که نیاز به بازیابی اطلاعات پیدا کنیم؟ منظورم این نیست که اطلاعات مان را به صورت تصادفی حذف نکنیم. چرا که معمولا این اتفاق به صورت نا خواسته میافتد. شاید ندانید به ازاء هر یک گیگابایت ریکاوری باید مبلغ چهل هزار تومان را بپردازید؟؟ یعنی اگر فقط 10 گیگابایت از اطلاعات شما حذف شود و بخواهید آن را بازیابی کنید. باید مبلغ چهارصد هزار تومان را پرداخت کنید تا اطلاعات شما را بازیابی کنند. ولی معمولا با پرداخت چنین هزینه ای هم، کل اطلاعات شما بازیابی نمیشود. چرا که به بعضی از فایلها صدمه میخورد یا اطلاعات مورد نیاز کافی برای ریکاوری آنها پیدا نمیشود. در ادامه تی ام ال منیجر را با نگاه گرمتان در پست چگونه از اطلاعات مهم محافظت کنیم یاری کنید.

حال راه حل چیست؟ از قدیم گفته اند پیشگیری بهتر از درمان است، یعنی تا جایی که میشود از اطلاعات مهم نسخه Backup تهیه نمود نیاز به خرج های اضافی برای ریکاوری نیست.

بکاپ گیری چیست؟
به فرایند کپی گرفتن از دادهها و ذخیره آن در یک مکان امن برای بازگرداندن (Restore) در مواقعی که دادههای شما به صورت تصادفی یا عمدی حذف یا ویروسی شده باشند را بکاپ گیری (Backup) یا حفاظت از داده ها (Data Protection) میگویند.

انواع مختلف بکاپ گیری:
به طور کلی سه روش عمومی برای تهیه نسخه پشتیبان از داده ها وجود دارد که در ادامه به شرح آنها میپردازیم. یک بکاپ کامل (Full Backup) دو بکاپ پله ای (Incremental Backup) سه بکاپ نا همسان یا دیفرانسیل (Deferential Backup) حال بگذارید کمی درباره این روشها برایتان توضیح دهم.

بکاپ کامل (Full Backup)
اولین گزینه بکاپ کامل یا Full Backup میباشد، در بکاپ کامل کلیه دادههای شما در یک دیسک همانند Hard External یا DVD یا فضای اینترنت و … ذخیره میشود. مزیت Full Backup داشتن کلیه داده ها میباشد اما نقاط ضعف آن زمانی است که شما برای Backup گرفتن یا Restore کردن باید صرف کنید همچنین فضای زیادی که از دیسک شما اشغال میشود. همیشه بهتر است یک بکاپ کامل از کلیه داده ها داشته باشید سپس از دیگر بکاپ ها برای صرفه جوی در زمان و فضای ذخیره سازی استفاده کنید.

بکاپ پله ای (Incremental Backup)
در بکاپ پله ای فقط اطلاعاتی که در بکاپ قبلی (بکاپ کامل – پله ای – دیفرانسیل) تغییر نموده اند بکاپ گیری میشوند. در بکاپ پله ای برای تشخیص فایلهای ویرایش شده از زمان ویرایش در File Stamp استفاده میشود. زمان Stamp فایلها، در بکاپ قبلی با Stamp فایلهای ویرایش شده مقایسه میشود. مزیت Incremental Backup افزایش سرعت در بکاپ گیری و کاهش استفاده از فضای دیسک ذخیره ساز بکاپ میباشد. چرا که فقط فایلهای ویرایش شده و تازه بکاپ گرفته میشوند.

بکاپ دیفرانسیل (Deferential Backup)
بکاپ دیفرانسیل همانند اولین بکاپ پله ای میباشد. یعنی در بکاپ پله ای اگر پنج بار عمل بکاپ گیری انجام شود بکاپ بعدی از تغیرات بکاپ پنجم انجام میشود. ولی در بکاپ دیفرانسیل اگر 100 بار هم بکاپ گیری انجام شود بکاپ بعدی از تغییرات بکاپ اولیه که بکاپ کامل میباشد انجام میشود. پس بکاپ دیفرانسیل کمی از بکاپ کامل سریع تر و از بکاپ پله ای کند تر است.

از چه اطلاعاتی باید بکاپ تهیه نمود؟
شما میتوانید از همه اطلاعات خود نسخه بکاپ داشته باشید. اما معمولا خیلی از اطلاعات را میتوان به سادگی از اینترنت و دیگر مکانها به دست آورد. پس این اطلاعات نیاز به نسخه بکاپ ندارند چرا که هم در هزینه اسراف میشود هم در زمان. اما اطلاعاتی از قبیل داده های مربوط به کارها یا پروژه های شما، یا اسناد شرکتی و داده های که شما برای به دست آوردن آنها زمان زیادی را صرف نموده اید. و معمولا اگر نسخه از آنها را هم بخواهید از شبکه های اینترنتی یا دیگر مکانها دریافت کنید متحمل هزینه های سنگینی میشوید. در کل از هر داده ای که برای شما از اهمیت بالای بر خور دار است بهتر است Backup تهیه کنید.
#امنیت_دادهها
#بکاپ_گیری
#اهمیت_Backup
برای خواندن ادامه مطلب و دریافت نسخه PDF مقاله به سایت تی ام ال منیجر مراجعه کنید.
لینک مقاله: http://goo.gl/I9UwLh
Photo

Post has shared content

Post has shared content
بابت موفقیت بزرگی که برای جامعه زنان شهرم کسب کردم ، مفتخر و مسرورم.

قاضی شعبه خانواده دادگستری شهر ما در پرونده های تمکین ، خیلی سخت گیر هستند. برای ایشون ، اصل بر تمکین هست مگر در شرایط بسیار حاد و خاص. تا اونجا که صراحتا در جلسه رسیدگی پرونده اخیر که من وکیل زوجه بودم و موکلم پس از طرح دعوای تمکین توسط شوهرش ، منو در جریان ضعف مفرط جنسی و زود انزالی و خودارضایی ایشون گذاشت ، در حضور همه اصحاب دعوی و علیرغم درخواستهای مکرر من برای ارجاع امر به پزشکی قانونی ، خطاب به من و موکلم گفتند: حتی اگر مرد از کمر به پایین ، فلج هم باشد ، زن موظف به تمکین است!

بعد از اون جلسه که من حقیقتا آشفته بودم و موکلم هم پریشان بود ، مبارزه رو تموم نکردم و رفتم به دفتر قاضی مشاور شعبه. با ایشون که خانم مهربانی هم هستند ، صحبتهای مشروح و مفصلی داشتم. از ظلمی که در این دسته پرونده ها به خانمها میشه و اجحاف های فجیعی که با سوء استفاده از قانون در حق شون روا داشته میشه. روشن و واضح درباره زناشویی خاص و آثار آسیبهای بی توجهی مرد بر روح و جسم همسرش حرف زدم و از ایشون خواستم مجددا با قاضی صحبت کنند تا نظرشون تعدیل بشه و با تقاضای انجام تست سلامت جنسی موافقت کنند.
خانم قاضی مشاور هم از منظر یک زن به تمام گلایه های من ، صحه گذاشتند و یک جلسه مشورتی با آقای قاضی ترتیب دادند.

نهایتا دیروز بعد از ملاقات مجدد من با رئیس شعبه خانواده ، ایشون با درخواست من موافقت کردند. این آغاز یک رویه جدید و مبارک در پرونده های تمکین در شهر ما خواهد بود.

امیدوارم این ماجرا به گوش همه خانمهایی که مشکل مشابه دارند ، برسه تا از موضع بر حق شون عقب ننشینند و با صبوری و قدرت ، پیگیر مطالبات شون باشند.

پ.ن: ۱- خانمهای همشهری ، لطفا اشتراک بگذارید.
۲- دیروز هشتم اوت ، روز جهانی ارگاسم زنان بود.

Post has shared content
"تشویق به کم دانستن تشویق به مرگ کنجکاوی است. کم‌دانی ما را جاهل می‌کند. ما را به ماندن و درجا زدن و تکرار تشویق می‌کند. می‌گویند شاید این زندگی شادتر و سبک‌تر باشد. شاید، اما این سبکی چندان قابل‌تحمل نیست. روح را می‌کُشد و ما را به مردگانی تبدیل می‌کند که راه می‌رویم. این راهی است که ما را به زامبی‌های مبتلابه زندگی بدل می‌کند."
در لینک زیر بخونید:

Post has shared content
:)
❤❤

مــــــــرا ببر
آنجا
که بودنتــــــــــــــــ
تمــــــــــــــــام نمی شود ...!!
Photo

مکالمه من و نرگسمون :
+ شیرین اون دوستت اسمش ریحون بود یا گیشنیز؟
- (من در حال تعجب واینکه ریحون میتونه به ریحانه ربط داشته باشه ولی خدایا ربط گیشنیز به دوستای من چی میتونه باشه ) میگم: گیشنیز؟؟؟ نرگس گیشنیز که یه نوع سبزیجاته!!
+ (یکم فکر میکنه ) اِهــــِم ...خب ... نه نه اسمش چی بود؟؟!!
- (یه لحظه دوران کودکیم یادم میاد و اینکه همیشه اسم رعنا رو به نعنا مرتبط میدیدم) یهو میخوام بگم بهش که نکنه رعنا منظورته؟! ولی خودش قبل از اون میگه : آهااااان رعنا بود اسمش رعــــنا :D

طبیعتا ایشون هم رعنا رو به نعنا مرتبط دیدن و از طرفی نعنا هم یه نوع سبزیجاته که میتونه به گیشنیز ربط داشته باشه و این گونه میتوان به رابطه ی دوستان من با گیشنیز پی برد :D

Post has shared content
زندگی کردن را به ما یاد نداده اند. در مورد کائنات می توانیم ساعت ها حرف بزنیم ولی از پس ساده ترین مشکلات زندگی مان بر نمی آییم. بزرگ شده ایم ولی تربیت نشده ایم...!

#روياي_تبت #فريبا_وفي
https://telegram.me/ketabgle
Photo
Wait while more posts are being loaded