Profile cover photo
Profile photo
Parirokh Hashemi
7,228 followers -
i am an iranian woman,i am loaded with honours.
i am an iranian woman,i am loaded with honours.

7,228 followers
About
Posts

Post has attachment
نمایندگان لیست امید هستند که به آنها رای دادید . نیش های باز این بی بته ها ی مهوع را خوب نگاه کنید تا محض رضای خدا شاید بار دیگر با تکرارهای ملتمسانه فریبا خاتمی هم که باشد به آنها رای ندهید . ای خاک بر سر من که چنین چیزهایی را میبینم و عرضه ندارم حرکتی کنم . اگر جایی مرگ دیدید از برای من بخرید .....
Photo

Post has attachment
در روزهای اخیر اداره میراث فرهنگی شهرستان مرودشت اقدام به قلع و قمع نهال‌هایی در حریم درجه یک تخت جمشید کرد که غیرمجاز کاشته شده بودند، آن هم در محدوده‌ای که از پیش‌تر به صاحبانشان اعلام شده بود احداث هرگونه ساختمان و تأسیسات، نصب دکل، درختکاری، دیوارکشی، حصارکشی، پی‌کنی، کندوکاو تسطیح اراضی، عملیات استخراج معدن سنگ، شن‌وماسه و خاک رس و دفن و رهاسازی زباله ممنوع است.
اجرایی شدن احکام مربوط به آن‌ها، به شکایت اداره میراث فرهنگی از این نهال‌کاری‌ها برمی‌گردد که طی آن یک بار حکم قضایی برای رفع تخلف دو هزار مترمربع باغ شهری و ۳۰۰ متر حصارکشی، با استفاده از کاشت نهال شمشاد و یک بار هم حدود چهارهزار متر صادر شد. این اقدامات تحت نظارت کارشناسان اداره میراث‌فرهنگی، نماینده واحد حقوقی، مسئول یگان حفاظت شهرستان مرودشت، نماینده دادستان شهرستان و همکاری نیروهای انتظامی، اجرا شد.

اخطار به کشاورزان داده شده بود

اما این اولین باری نبود که مسئولان میراث فرهنگی با چنین تخلفاتی مواجه می‌شوند پیش از این نیز بارها به کشاورزان و مالکان این زمین‌ها اخطار داده شده بود. اما برخی از این مالکان در مخالفت با اداره کل میراث فرهنگی مرودشت سعی دارند موضوع را وارونه جلوه دهند آن‌ها با انتشار تصاویری از قطع درختان در فضاهای مجازی درصدد هستند تا اعلام کنند که متولیان میراث فرهنگی در تخت جمشید، مرودشت و استان فارس مخالف محیط زیست بوده و با هرگونه درختکاری نه تنها مخالفت می‌کنند بلکه به محیط زیست نیز آسیب زده و درختان را از بین می‌برند. بهانه‌ای که در فضاهای مجازی وارونه جلوه داده شده است.

اما در حقیقت آنچه که مسلم است اینکه تخت جمشید در فهرست میراث جهانی یونسکو ثبت شده و در ضوابطی که برای حفاظت از آن و حریمش در نظر گرفته‌اند اعلام شده که نباید حریم آن و حریم منظری‌اش مخدوش شود. به همین دلیل متولیان میراث فرهنگی باید با هرگونه تعرض به این حریم برخورد کنند. بنابراین کاشت نهالی که چند سال بعد به درختی تنومند تبدیل خواهد شد نه تنها از لحاظ بصری حریم این اثر جهانی را مخدوش می‌کند بلکه برای آثار باقی مانده در زمین نیز مشکلاتی ایجاد خواهد کرد.در این باره، سعید صفرزاده رئیس اداره میراث فرهنگی شهرستان مرودشت به خبرنگار مهر گفت: برخی از کشاورزان در این حریم اقدام به درختکاری می‌کنند و زمین‌ها را تکه تکه کرده به شکل باغ شهر می‌فروشند چون تکه تکه کردن زمین برای آنها به صرفه تر است. گاهی می‌بینید که دو هکتار زمین را به ۲۰ نفر فروخته‌اند در آن صورت هر کسی با هر سلیقه ای برای خود دور زمین حصار می‌کشد گاهی با نهال گاهی با درختچه. در این صورت آن محدوده به باغ شهر تبدیل خواهد شد. در مناطقی مانند تخت جمشید باغ شهر بسیار زیاد است باغ شهری که شاید در تهران نمونه‌های آن را کمتر بتوان دید. باغ شهر می‌تواند ۵۰۰ متر و یا هزار متر باشد. در این صورت وضعیت توپوگرافی منطقه تغییر می‌کند و حریم منظری از بین می‌رود و درختکاری‌ها کم کم به معضل تبدیل می‌شود.

کاوش پارسه هنوز تمام نشده است

مسعود رضایی منفرد رئیس پایگاه میراث جهانی تخت جمشید نیز با این نظر موافق است و به خبرنگار مهر گفت: در کنار تخت جمشید شهر پارسه را نیز داریم که کلا زیر خاک است باستان‌شناسان معتقدند که ریشه‌های درختانی که در این محدوده رشد خواهند کرد به آثار باقی مانده از این شهر ممکن است لطمه وارد کند درحالی که بقایایی این شهر باید یک زمانی از زیر خاک بیرون آمده و به آیندگان منتقل شود.

وی ادامه داد: اگر از اکنون جلوی کاشت درخت در این محدوده را نگیریم بعدها به مشکل برمی‌خوریم. لایه‌های باستانی بسیاری از سایت‌های باستانی که کشاورزان روی آنها از دیرباز کار می‌کردند اکنون مضطرب شده است اگر دولت می‌توانست این زمین‌ها را بخرد باید جلوی کشاورزی‌ را هم می‌گرفتیم. اما چون نمی‌توان این کار را کرد و انصاف هم در آن نیست و در ضوابط آثار، کشاورزی ممنوع نیست، بیشتر روی درختان تاکید داریم.

رضایی در پاسخ به اینکه برخی از کشاورزان این اقدام را خلاف محیط زیست می‌دانند نیز گفت: با محیط زیست و کاشت درخت مخالف نیستیم اما هنوز آثاری از بقایای شهر پارسه باقی مانده که کاوش نشده و ممکن است کاشت درخت به آن‌ها آسیب بزند.

فرهاد عزیزی مدیرکل امور پایگاه‌های میراث جهانی هم گفت:از نظر جهاد کشاورزی کشت درخت در چنین محدوده‌هایی مشکلی ندارد ولی برای ما مسئله است. چون بخش عمده‌ای از شهر در لایه‌های زیرین بوده است. نهال کاری موجب می‌شود که درخت ریشه‌دار شود و ریشه‌ها به آثار باقی بمانده آسیب وارد کند.

نهال‌کاری‌های حریم تخت جمشید بارها و بارها به کشاورزان تاکید شده که غیر قانونی و غیرمجاز است اما هربار این اقدام توسط برخی از آنها صورت می گیرد با این وجود از بین بردن این معضل آسان تر از ساخت و سازهایی است که برخی درصدد هستند تا آمار آن را افزایش بدهند.

Post has attachment
Photo

دوستانم درود بر همه شما . لطفا مرا راهنمایی کنید . دارم دنبال عکسی از پست های قبلیم میگردم ولی متاسفانه موفق نمیشم پیدا کنم . تا جایی که یادم هست قبلا گوگل گزیته ای داشت که راحت میتونستی عکسهایت را پیدا کنی ولی من الان نمیبینمش من خیلی گیج و ویج شدم یا چیزی تغییر کرده ؟

Post has attachment
وقتی بهت می‌گه این علاقه/عشق، یک‌طرفه‌س، انگار دنیا روی سرت خراب می‌‌شه. دو سه روز اول کلاً اشتهات رو از دست می‌دی و حتی آب هم از گلوت پایین نمی‌ره. تپش قلب می‌گیری. دست‌هات عرق می‌کنن. توی محیط کار اصلاً روی کارت تمرکز نداری. حتی ۵ دقیقه نمی‌تونی روی صندلیت آروم بگیری و مجبوری پاشی و چند قدم توی اتاقت راه بری. نای جواب دادن به تلفن‌ها رو نداری. همه‌ش بغض می‌کنی. وقتی توی جمع هستی، عین جن‌زده‌ها به یه نقطه خیره می‌شی. همه متوجه می‌شن یه چیزیت شده و نگرانت می‌شن. زندگی برات بی‌معنی می‌شه. این موضوع اولویت اول زندگیت می‌شه و تمام فکر و ذهنت رو به خودش مشغول می‌کنه. بعد از چند روز و به خاطر نگرانی اطرافیانت، کمی غذا می‌خوری؛ اما حتی مزه‌ش رو هم حس نمی‌کنی. هفته‌ها می‌گذره اما حالت هیچ تغییری نمی‌کنه. باورت نمی‌شه این تویی.

one-sided-relationship

یک‌عالمه «نکنه» میاد توی ذهنت: نکنه اون روز پشت تلفن حرف بدی زدم که ناراحت شده. نکنه سر کلاس چیزی گفتم که خوشش نیومده. نکنه در جایی حرفی چیزی زدم و یا رفتاری داشتم که باعث سوء‌تفاهم شده. فکرت هزار راه می‌ره و به تمام حرف‌ها و رفتارهای گذشته‌ات فکر می‌کنی.

هر چقدر اصرار می‌کنی که فقط نیم‌ساعت حضوری همدیگه رو ببینین، قبول نمی‌کنه و همچنان گارد می‌گیره. ازت می‌خواد که این رابطه رو زودتر تموم کنین.

چون دوسش داری، نمی‌تونی این موضوع رو فراموش کنی و ازش دل بکنی. با دوست‌های دختر و پسر مورد اعتمادت موضوع رو مطرح می‌کنی. تقریباً همه‌شون می‌گن بی‌خیال قضیه شو و به زندگیت ادامه بده؛ اما نمی‌تونی؛ چون تو ذهنت داری باهاش زندگی می‌کنی.

می‌ری سراغ گوگل و شروع می‌کنی به خوندن سایت‌ها؛ بلکه یه چیزی موافق دلت پیدا کنی. از هافینگتن‌پست و کورا گرفته تا سایکالجی‌تودی رو زیرورو می‌کنی. باز هم همه‌شون می‌گن:

Move on from rejection. Feel your feelings. Reject the rejector and embrace all that is you. The good is waiting for you. Believe it.

اما این جواب تو نیست؛ چون دوسش داری و برات فراموش‌شدنی نیست و یا حداقل حالا حالاها نمی‌تونی فراموشش کنی و به کس دیگه‌ای فکر کنی.

اینجاست که عقلت می‌گه فراموش کن ولی دلت راضی نمی‌شه و می‌خواد که بجنگی؛ اما اگه بجنگی، بیشتر تحقیر می‌شی و غرورت له می‌شه. تو می‌مونی و یک‌عالمه حرف‌های نگفته و سوال‌های بی‌جواب و بغض و گریه‌های یواشکی…

نوادگان شیخ محمود کلباسی و آیت الله کلباسی

بهمن کلباسی خبرنگار بی‌ بی‌ سی‌ فارسی در توییتر خود اعتراف كرد: "خانواده پدرم معممند. عمو: مجتبى كلباسى. پدر بزرگ: حاج شيخ اسماعيل كلباسى. برادرش/پدر بزرگ نرگس: حاج آقا فخر كلباسى"

نرگس همان کسی‌ است که در رسانه‌‌های زنجیره‌‌ای ( بی‌ بی‌ سی‌ تا شبکه من و تو ) او را بانوی نیکوکار ایرانی-بریتانیایی معرفی‌ میکردند و نوشتند که برای کودکان یتیم و معلول هند پرورشگاه ساخت و پس از آن به قتل غیرعمد یک کودک متهم شد. در مارس ۲۰۱۷ و با حکم دادگاه تجدید نظر در شهر رایاگادا، وی از همه اتهامات وارده تبرئه شده و بی‌گناه شناخته شد!

جواد ظریف هم در نقش قهرمان در سفر به هند با مقامات هندی در مورد وضعیت نرگس کلباسی رایزنی کرده بود. پس از ورود نرگس کلباسی به ایران جواد ظریف در صفحه اینستاگرام خود نوشت: از خبر تبرئه بانوی نیکوکار ایرانی، سرکار خانم کلباسی بسیار خوشحال شدم. تبریک فراوان به خانم کلباسی و تقدیر از صبر و استقامت ایشان و سپاس از تلاش همکاران و پویش مردمی حمایت از ایشان!

و هرجا پروپاگاندای جمهوری اسلامی فعال است، رد پای اصغر فرهادی، عزت الله انتظامی، رخشان بنی‌اعتماد، محمدرضا گلزار، پرویز پرستویی، حمید فرخ‌نژاد، مهتاب کرامتی، رضا کیانیان، مجید مجیدی، ... هم دیده میشود که از وزیر خارجه دولت روحانی برای کمک به «نرگس کلباسی» درخواست کمک کرده بودند!

یکی‌ از صفحه‌های فیسبوکی به نام آنتی استبداد در این رابطه نوشته است:

اینکه اخبار نرگس کلباسی به خاطر محکومیت یک سال حبس و ۴۳۰۰ دلار جریمه ماه‌هاست در رسانه‌های فارسی‌زبان​ پوشش داده می‌شه اصلا هم عجیب نیست.
تا سال ۲۰۱۳ حدود ۷۰۰ ایرانی در خارج از کشور به اعدام محکوم بودن. از بد ماجرا هیچ‌کدوم در بی‌بی‌سی فارسی فامیل نداشتن که خبری براشون کار بشه.

نرگس کلباسی که ارتباط فامیلی با بهمن کلباسی در بی بی سی فارسی دارد همچنین از آیت الله کلباسی معروف می باشند
چندی پیش در هند بدلیل قتل غیرعمد دو بچه بازداشت بود

این بانوی نیکوکار انگلیسی (ایرانی*) که عمرش مستدام باد در آخر خبر خوب تبرئه شدنش آمد و میدانیم مورد حمایت مستقیم جمهوری اسلامی و شخص ظریف قرار گرفت و کلی ظریف و وزارت خارجه مورد تحسین قرار گرفتند که وقتی کشور متبوعش انگلستان که با پاسپورت ان کشور در هند بوده ازش حمایت نکرد و اما ایران کرد و صد آفرین به ظریف و کلی تمجید و تملقهای فراوان.

اما چیزی که پنهان بود این بود که ایشان از نوادگان شیخ محمود کلباسی و آیت الله کلباسی از بزرگان و موسسین شیعه و حوزه اصفهان هستند که خانواده بسیار بزرگ و پرنفوذی در جمهوری اسلامی هستند مثلا زن خزعلی دختر کلباسی بوده یا همین بهمن کلباسی پدرش پسر عموی ایشان بوده و غیره. خودتان حدیث مفصل بخوانید از این مجمل که چرا یک دفعه ظریف رفت سفارت ایران در هند ایشان را زیارت کنه.
بله عزیزان دل خوش نکنید که جمهوری اسلامی برای من و شمای غیر خودی تره هم خورد نمیکند.

** در اینکه این بانو انسان خیر و نیکو کاری هست شکی نیست (امیدوارم هر جا که هست سلامت و پایدار باشه) و باید هر دولت و ملتی کمکش میکرد.

نکته اینجا هست چرا زمانی که حتی ماهیگیران در بند دزدان دریایی که از گرسنگی در حال مردن هستند رسانه ای نمیشوند اینقدر در این مورد تبلیغ شد و ادعای کمک دولت به شهروندان ایرانی را تو بوق کرنا کردند. ایشان اگر از خاندان کلباسی نبود و از طریق بهمن کلباسی در بی بی سی فارسی حمایت رسانه ای نمی شد؟ کوچکترین توجهی توسط وزارت خارجه می شد؟
از همه جالب‌تر مانور خبری وزارت خارجه ج.ا و جواد ظریفه. آیا ظریف در قبال تلاش برای آزادی نرگس کلباسی، از فامیلش در بی‌بی‌سی انتظاری دارد؟
----------------------------------

پ.ن : سایت سپیده دم مطلب بالا را چاپ کرده . خواستم لینک سپیده دم را کپی کنم ولی متاسفانه لینک خیلی عجیب غریب به همراه کلی عکس ظاهر میشه به هر حال sepidehdam را سرچ کنید میبینید دیگه

Post has attachment
فردای پس از انتخابات

سیاست از همان جایی آغاز می‌شود که تغییر به منطق صندوق فروکاسته می‌شود. سیاست در فردای پس از انتخابات است که آغاز می‌شود یعنی جایی که هوادارن صندوق دود می‌شوند و به هوا می‌روند؛ اینهمه شعار تغییر و رای دادن برای مخالفت با نردبان جیم و حمایت از امید است که در فردای انتخابات نه اثری از آن می‌ماند و نه ردی از هوادارانش. در فردای پس از انتخابات است که صحنه را ترک می‌کنند تا دو یا چهارسال دیگر با پیام‌های زیرکانه خود دوباره سیاست را به تعلیق درآورند. پس اگر معنای انتخابات در فرم ایرانی خود به معنای تعلیق امر سیاسی باشد امروز فردای پس از انتخابات است و ما دقیقا از همین امروز دوباره باید سیاست را شروع ‌کنیم.
اما چگونه می‌شود با چنین وضعیتی مقابله کرد؟ یعنی آن جایی که سوژه ترک می‌خورد و دچار شکاف با وضعیت می‌شود با منطق صندوق به عنوان چیزی که قرار است به تغییر از بالا منجر شود تن ندهد؟
اگر سوال بالا را به عنوان نقطه‌ی آغاز کردار خود در نظر بگیریم آن زمان تکلیف‌مان هم با وضعیت و هم بدیل‌هایش مشخص می‌شود. در واقع ما چیزی داریم به نام وضعیت که این وضعیت توسط بدیل‌هایی سیال می‌شود و با سیال شدن خیالی وضعیت است که سوژه‌ای که از وضعیت بریده است پر می‌شود و نگاهش دوباره به منطق امید یا به عبارتی: تغییر توسط برگ رای، نخبگان و در کل منطق چشمداشت به بالا قوام می‌گیرد و سوژه در این شرایط دوباره با وضعیت آشتی می‌کند.
باید گفت سوژه‌ی ترک خورده را همین بدیل‌ها هستند که دوباره با وضعیت گره می‌دهند. بدیل‌هایی که به شکلی خیالی دال را سیال می‌کنند. تا همین دو هفته‌ی پیش برای بخش بزرگی از منتقدان، انتخابات با دوگانه‌ی بد و بدتر صورت‌بندی می‌شد و از طریق همین حربه بود که دعوت به مشارکت می‌شد اما حالا توسط فرم‌های دیگری قرار است پر بشود: «در ایران اما تفاوت روحانی و رئیسی قالیباف و.....سایر آقایان تفاوت بد و بدتر نیست، تفاوت صفر است و صفری که جلوی یک، یعنی ما، می‌گذاریم. تفاوت این دو جایگاهی است که ما با عاملیت سیاسی به شدت خلاقانه خود در این چند هفته به آنها و به کل این وضعیت تحمیل کرده ایم.» تزریق توهم عاملیت برای سوژه‌ای که از منطق "بد و بدتر" بریده حالا توسط خلق گفتارهایی دیگر که قرار است او را با صندوق آشتی دهند پر می‌شود.
در چنین شرایطی باید دو کار را توامان انجام دهیم اولا بدانیم که دو دشمن داریم: یکی وضعیت و دیگری بدیل وضعیت؛ وضعیت که سازوکار موجود است و بدیل وضعیت همان گفتاری است که ظاهرا وضعیت را سیال می‌کند اما به تدوام وضعیت و آشتی دادن سوژه با وضعیت منجر می‌شود. دشمن دوم بسیار مهمتر از دشمن اول است. یعنی باید جنگ را با "بدیل وضعیت" آغاز نمود. جایی که از اصلاح‌طلبان آغاز می‌شود و با قوچانی و بی‌بی‌سی تداوم می‌یابد و با سوژه‌های چپی مانند علیزاده‌ی متاخر و محمدمهدی اردبیلی و الخ گره می‌خورد.
اما جنگ با بدیل وضعیت را وقتی آغاز کردیم باید به فکر فرم‌های ایجابی باشیم ما اگر نتوانیم منطق تغییر را به صورت انضمامی و خلق فضاهای جدید توضیح بدهیم هم مغلوب وضعیت می‌شویم هم منکوب بدیل وضعیت. ما باید از خطوط گریز، فضاهای جدید تغییر و کشف درزهای جدید بگوییم، اگر که نه فقط یک تماشاچی باقی خواهیم ماند. یک تماشاچی مغموم که باید شاهد بازی همدستی وضعیت با بدیل خیالی وضعیت باشد!

Post has attachment
دستی که گهواره را تکان میدهد دنیا را نیز میتواند تکان دهد .نرگس محمدی آبروی مردم ماست در زمانه ای که عزیزان خوارند و شریران فارغ و محترم...
و صاحب کلیله و دمنه چه خوب این معنا را بیان میکند
"...میبینم که کارهای زمانه میل به ِادبار دارد و چنانستی که خیرات ، مردمان را وداع کردستی و افعال ستوده و اخلاق پسندیده ، مدروس گشته و راه راست بسته ، و طریق ضلالت گشاده ، و عدل نا پیدا و جور، ظاهر و علم ، متروک و جهل ، مطلوب و لؤم و دنائت ، مستولی وکرم و مروّت ، منزوی و دوستی ها ضعیف و عداوت ها قوی ، و نیک مردان ، رنجور و مستّدل ، وشریران ، فارغ و محترم ومکر و خدیعت بیدار، و وفا و حرّیت ، در خواب ، و دروغ ، موثّر ومُثمر ، و راستی، مهجور و مردود .وحّق ، مُنهزم ، و باطل ، مظّفر ، و متابعت نفس ، سنّت متبوع ، و ضایع گردانیدن احکام خرد، طریق مشروع ، و مظلومِ محّق ، ذلیل ، و ظالم مُبطِل ، عزیز ، و حرص ، غالب و قناعت مغلوب ، و عالَم غدّار بدین معانی شادمان و به حصول این ابواب ، تازه و خندان ....."
#کلیله و_دمنه برزویه _طبیب
#نرگس_محمدی
Photo

Post has attachment
Photo

Post has attachment
اینم سهم من از روز زن . عکسی در بی بی سی فارسی

نمایشگاه "زن ایرانی؛ نگاهی از برون و درون" آثار بیش از ۶۰ عکاس و هنرجوی ایرانی است که از هشتم مارس، روز جهانی زن، در شهر آیزن‌اشتات اتریش به نمایش درآمد.........
Wait while more posts are being loaded