Profile cover photo
Profile photo
Obsługa Informatyczna Firm - Mój Informatyk
1 follower -
Mojinformatyk.pl - najlepsza i najszybsza obsługa informatyczna dla firm Poznań i Wielkopolska ! Outsourcing IT jakiego potrzebujesz.
Mojinformatyk.pl - najlepsza i najszybsza obsługa informatyczna dla firm Poznań i Wielkopolska ! Outsourcing IT jakiego potrzebujesz.

1 follower
About
Posts

Post has attachment
Audyt bezpieczeństwa informatycznego - nasza nowa usługa skierowana do firm, które chcą zadbać o bezpieczeństwo swojej sieci czy danych. Sprawdzamy poziom zabezpieczeń, ryzyko ataku czy utraty/kradzieży danych firmowych. Wskazujemy możliwe rozwiązania oraz rekomendacje zmian.

Więcej na https://mojinformatyk.pl/blog/audyt-bezpieczenstwa-informatycznego/
Add a comment...

Post has attachment
Co zrobić, kiedy utracimy dane z komputera czy z serwera?

Jak zabezpieczysz dane swojej firmy?

Warto przeczytać:

http://mojinformatyk.pl/blog/dlaczego-kopie-zapasowe-sa-tak-wazne/
Add a comment...

Post has attachment
Nie ważne czy prowadzimy dużą firmę zatrudniającą dziesiątki czy setki pracowników, czy jesteśmy małą firmą czy nawet prowadzimy jednoosobową działalność gospodarczą – utraty danych powinien bać się każdy z nas.

W dobie obecnej cyfryzacji większość dokumentów przechowujemy wszyscy na komputerach – które (nie)stety pozostają ciągle zlepkiem układów elektrycznych. Te z kolei zawsze psują się w najmniej oczekiwanym momencie.

Musimy także zwrócić uwagę na to, że awaria mechaniczna to nie jedyna przyczyna utraty danych. Często zdarza się również, że gdzieś błąd popełnił człowiek i to on pośrednio lub bezpośrednio przyczynił się do strat. Poza tym – równie często możemy zostać narażeni na atak wirusów komputerowych, wyładowań atmosferycznych czy po prostu przypadkowego usunięcia…

Czy zastanawialiśmy się w związku z powyższym co dla nas oznaczałaby utrata części lub całości kluczowych danych firmy? W wielu firmach pliki przechowywane na komputerach osobistych czy serwerach to efekt kilku godzin/dni/miesięcy, a nawet lat pracy.

Niestety już niewielka awaria może przyczynić się utraty danych i chociaż bardzo trudno dane jest utracić bezpowrotnie – koszt ich przywrócenia rośnie bardzo szybko wraz z wzrostem ich ilości. Problem jest na tyle poważny, że próba ich odzyskania może kosztować od kilku do nawet kilkunastu tysięcy złotych, a i tak nie otrzymamy nigdy 100% gwarancji odzyskania wszystkich niezbędnych danych.

Czy nie prościej byłoby więc wyposażyć nasze biuro chociażby w prosty system tworzenia kopii zapasowych, który będzie przechowywał niezbędne dane? Wdrożenie takiego systemu nie musi być kosztowne, a może uchronić przed nieuniknionymi awariami.

Pamiętajmy że wszyscy użytkownicy dzielą się na dwie grupy – jedni to ci, którzy dane już kiedyś utracili, a drudzy to ci, którzy dane stracą…

Pytamy więc – czy będziecie gotowi na awarie która wcześniej czy później i tak nastąpi?

www.mojinformatyk.pl
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded