Profile cover photo
Profile photo
Controlling i Rachunkowość Zarządcza
11 followers -
Miesięcznik daje praktyczną wiedzę, porady i opinie najwybitniejszych ekspertów w kraju,wzorcowe rozwiązania do zastosowania w praktyce.
Miesięcznik daje praktyczną wiedzę, porady i opinie najwybitniejszych ekspertów w kraju,wzorcowe rozwiązania do zastosowania w praktyce.

11 followers
About
Posts

Post has attachment
Zakończyło się II Forum Informacji Zarządczej , którego tematem był: Controlling procesów sprzedażowych, działań marketingowych i skuteczności promocji.

Podczas intensywnych dwóch dni wydarzenia, poruszone zostały tematy:
• Kalkulacji kosztu pozyskania klienta
• Key Performance Indicators (KPI) w badaniu skuteczności zespołu handlowców
• Customer Profitablility Management z wykorzystaniem założeń ZPRK/RCA
• Wycenie marki przedsiębiorstwa
• Wielowymiarowej analizie sprzedaży i tworzenie map procesów sprzedażowych
• Controllingu działań sprzedażowych i skuteczności promocji w branży hotelarskiej
• Użyciu Excela i dashboardów do raportowania i analizy wyników sprzedażowych
• Wskaźników mediowych w szacowaniu efektywności działań marketingowych oraz ich planowanie wobec prognoz sprzedaży

Wiedzą z dziedziny , która była tematem II FIZ podzielili się z uczestnikami eksperci firm: nazwa.pl, ABC Akademia Sp. z o.o.., SkuteczneRaporty.pl , Adequate, SECCO Hospitality Financial Management sc, DCF Dotacje Consulting Finanse, Jarosław Żeliński IT Consulting.

Wydarzenie zostało bardzo pozytywnie ocenione przez uczestników.

Wszystkim uczestnikom oraz ekspertom serdecznie dziękujemy za udział i zapraszamy za rok na kolejne forum.
Photo
Photo
21.05.2016
2 Photos - View album

Post has attachment
Już dziś ukazuje się Informacja Zarządcza - nowy magazyn dla controllerów, analityków, księgowych oraz wszystkich, którzy chcą usprawnić i lepiej zorganizować swoją pracę!
Photo

Post has attachment
Photo

Post has attachment
Power Map jako graficzne narzędzie do prezentacji potencjału przyszłych klientów.

Firma na podstawie przeprowadzonych akcji marketingowych, których głównym celem było pozyskanie leadów nowych potencjalnych klientów, pozyskała dane z poszczególnych województw Polski. Kolejnym zadaniem jest przedstawienie zebranych danych w sposób interesujący oraz czytelny. Czy zrobić to przy użyciu zwykłej tabeli w Excelu? Oczywiście można, ale czy będzie to interesujące? Czy nie ciekawszym sposobem jest pokazanie tego na mapie kraju? Jak powszechnie wiadomo, graficzny przekaz danych spotyka się z większym zainteresowaniem niż dane tabelaryczne. Do takich zadań służy dodatek w Excelu, jakim jest Power Map. W materiale zostanie przedstawiony sposób na graficzną prezentację danych z poszczególnych województw Polski.

http://www.econtrolling.explanator.pl/narzedzia-controllera/power-map-jako-graficzne-narzedzie-do-prezentacji-potencjalu-przyszlych-klientow
Photo

Post has attachment
Wycena marki na przykładzie „Dobry smak”

W warunkach zaostrzonej konkurencji rynkowej coraz większą rolę w kreowaniu przewagi konkurencyjnej firmy odgrywają zasoby niematerialne. Szczególnym rodzajem tej grupy aktywów jest marka, często uznawana za kluczowy czynnik
w tworzeniu wartości przedsiębiorstwa i budowania przewagi konkurencyjnej.

Zapraszamy do zapoznania się z ciekawym materiałem na temat wyceny marki, Panów : dr Dariusza Stronki oraz Marcina Kaczmarka z firmy DCF Dotacje – Consulting – Finanse sp. z o.o..

http://www.econtrolling.explanator.pl/doswiadczenia-i-wiedza-ekspertow/wycena-marki-na-przykladzie-dobry-smak

Post has attachment
Miło nam poinformować, że magazyn Controlling i Rachunkowość Zarządcza zdobył nowego partnera merytorycznego z dziedziny rachunkowości, kadr i płac oraz podatków - firmę Tax Consilium.

Poniżej krótka charakterystyka firmy widzianej oczami jej pracowników:

Jesteśmy firmą, która narodziła się z marzeń, pasji i chęci dzielenia się wiedzą. Prowadzimy biuro rachunkowe, a także organizujemy certyfikowane kursy z zakresu nowoczesnej rachunkowości, kadr i płac, podatków. Uczymy praktycznej, biznesowej księgowości, tzn. tego, w czym jesteśmy najlepsi. Kształcimy umiejętności, dzięki czemu szybko staliśmy się liderem na małopolskim rynku szkoleń finansowych. Współpracujemy tylko ze specjalistami-praktykami: ekonomistami, ekspertami rachunkowości, prawnikami, doradcami podatkowymi, przedstawicielami instytucji i świata biznesu. Uważamy, że markę tworzą ludzie. Dlatego Tax Consilium Sp. z o.o. to nie tylko firma, ale przede wszystkim osoby, które ją budują.

Post has attachment
Na stronie internetowej magazynu http://econtrolling.explanator.pl/ dostępny jest już nowy majowy numer. Tematem wiodącym jest "Badanie efektywności działań marketingowych i promocyjnych firmy". Poniżej spis treści tego numeru.
Photo
Photo
27.04.2016
2 Photos - View album

Post has attachment
Na stronie internetowej magazynu http://econtrolling.explanator.pl/ dostępny jest już nowy kwietniowy numer. Tematem wiodącym jest "Controlling procesów". Poniżej spis treści tego numeru.
Photo

Post has attachment
Zakończyliśmy pracę nad kwietniowym numerem magazynu i już trafił do drukarni.
Kwietniowy numer magazynu „Controlling i Rachunkowość
Zarządcza” poświęcamy tematowi controlllingu procesowego. Jaka jest jego rola i zadania w przedsiębiorstwie? Czym jest graficzna notacja służąca do opisywania procesów biznesowych BPMN oraz jakie są jej elementy i zasady tworzenia diagramów? Przyglądamy się aplikacji iGrafx, które służy do modelowania procesów biznesowych za pomocą tej notacji. W środku czytelnicy znajdą wymogi, jakie stawiane są w organizacji w procesie prowadzenia
dokumentacji pracowniczej. Jako narzędzie nadzoru płynności finansowej jednostki opisujemy rachunek przepływów pieniężnych.
W jaki sposób zarządzać kompetencjami pracowników, dowiemy się z materiału z działu controllingu personalnego. Nie zabraknie
również tematów z rachunkowości, tym razem na temat biernych i czynnych rozliczeń międzyokresowych kosztów.
Tematy niektórych artykułów to: 
1. Dokumenty pracownicze w firmie – podstawy prawne, wymogi, zasady, archiwizacja.
2. Ewidencja i kalkulacja kosztów w zakładach opieki zdrowotnej 
3. Relacyjna baza danych. Pobieranie danych z użyciem języka SQL
4. Wynajem czy własna nieruchomość firmy jako biuro? Wady i zalety dwóch wariantów 
5. 10 zasad bezpiecznego korzystania z sieci
6. Zarządzanie kompetencjami pracowników jako integracja procesów zarządzania zasobami ludzkimi i planami biznesowymi firmy 
7. Cash flow jako podstawowe narzędzie nadzoru płynności
finansowej firmy 
8. BPMN – Business Process Model and Notation 
9. Wykorzystanie modelowania i symulacji biznesowych w controllingu – narzędzie iGrafx
Już niedługo w sprzedaży !!!
‪#‎controlling‬ ‪#‎zarządzanie‬ ‪#‎rachunkowośćzarzadcza‬ ‪#‎rachunkowość‬ ‪#‎finanse‬ ‪#‎leasing‬
Photo

Post has attachment
Szczegóły procesu wdrożenia już w majowym numerze magazynu.
Wait while more posts are being loaded