Profile cover photo
Profile photo
Музей Івана Гончара
113,619 followers
113,619 followers
About
Posts

Post has attachment
Museum Selfie Day 17 січня відзначать усі музеї світу!

Ви працівник музею, його відвідувач або просто любите робити селфі де б то не було – запрошуємо Вас до Музею Івана Гончара на Museum Selfie Day. Наші експозиції, експонати та навіть подвір'я музею із чудовою новою виставкою чекають на Вас. Цього дня вхід до музею - безкоштовний. Використовуйте хештег #MuseumSelfie та #IvanHoncharMuseum та публікуйте свої світлини. Також чекаємо на Ваші архівні селфі з музею та спогади - вони для нас надзвичайно цінні. Слідкуватимемо за вашою активністю у трьох соціальних мережах – Facebook, Instagram та Twitter. В четвер, 18 січня о 17:00 серед учасників ми визначимо переможця та подаруємо запрошення для двох осіб на лекцію з історії традиційного вбрання.

Фотографуйтеся, долучайтеся до світу мистецтва, відвідуйте музеї та будеть щасливі!)

На фото молодь с. Опушки на Лубенщині в місцевому національному вбранні початку ХХ ст. Фото 1916 р. Історико-етнографічний мистецький альбом Івана Гончара «Україна та Українці».
Photo
Add a comment...

Post has attachment
24 грудня о 15:00 запрошуємо відвідати практикум з історії традиційного костюма Гуцульщини та Покуття.

• Вивчатимемо гуцульський кучерявий шов •

Центр основного орнаментального елемента виконується швом “кочелистий”. Довкола центральної частини стібки настеляються прошиттям (стебловим швом) або штепуванням. Утворені елементи називали “кружечка”, “ягідка”, “ружа”. У І пол. ХІХ ст. на домотканому полотні орнаменти в техніці кучерявий шов виконувались грубою вовняною ниткою – волічкою. У ІІ пол. ХІХ ст. у вишивальний процес входять фабричні нитки – заполоч, шовк, муліне, і разом з тим з’являється ще один різновид кучерявого шва – гуцульський кручений шов, який виконувався ланцюжком (тамбурний шов).

• Для дітей майстер-клас з живопису на склі за народними мотивами. Традиційна гуцульська ікона “Святий Миколай” •

Майстри: Олександра Сторчай, старший науковий співробітник Музею Івана Гончара; Ганна Кошманенко, старший науковий співробітник Музею Івана Гончара.

Майстри:
- Олександра Сторчай, старший науковий співробітник Музею Івана Гончара
- Ганна Кошманенко, старший науковий співробітник Музею Івана Гончара

Тривалість майстер-класу 2 години.
Ми забезпечуємо всіма необхідними матеріалами.

Вартість майстер-класу – 200 грн

Реєстрація >>> https://goo.gl/5uiPCk
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Музей Івана Гончара продовжує лекторій про традиційне народне вбрання.

Лекція 4. Гуцульщина та Покуття
//Івано-Франківська обл., Верховинський, Косівський та Городенківський райони//

23 грудня 15:00

Гамма: багатоколірність з домінуванням червоного.

Орнамент: геометрія.

Факт: Гуцульщину називають “бастіоном” у захисті традиційної культури. Попри всі віяння часу до 50-х років ХХ ст., принаймні у святковому одязі, гуцули дотримувались “свого”, “старовіцького”.

Словник:
Шелести – металеве намисто з легких пустотілих дзвіночків або монет, що були розділені в чіткому ритмі “переліжками” (спіральками). Про дзвіночки говорили “для оберігання княгині від усього злого”.

Волічка – вовняна пряжа переважно червоного, оранжевого та жовтого кольорів, якою обмотували заплетені коси, а також прив’язували довгими петлями до зачіски на потилиці, на зразок стрічок.

Кептар – безрукавний короткий кожух, пошитий з однієї або двох овчин; його поли, пройми і низ облямовуються шкіряними або плетеними вовняними шнурками, перед оздоблюється вишивкою геометричного (пізніше – рослинного) характеру.

Мосяжник – майстер, який оздоблював шкіряні та хутряні вироби металевими “цітками”, “бобриками” (головки металевих цвяхів), “пшеничкою”.

Вхідний квиток: 50 грн

Лектор: Олександра Сторчай, старший науковий співробітник НЦНК Музей Івана Гончара

Реєстрація за посиланням >>> https://goo.gl/XayF7h
Photo
Add a comment...

Post has attachment
12 грудня 2017 року

18:00 – 22:00

Калита в Музеї Гончара: нове життя традиції

Запрошуємо на Калиту до Музею Гончара! Під час вечорниць гості потраплять на живе святкування та стануть його головними творцями (не глядачами!). Простір музею перетвориться на суцільний простір свята. Усі відвідувачі зможуть отримати позитивні емоції, нові вміння та досвід. Кульмінація дійства – обряд "Калита" та традиційні танці.

Протягом вечора:

18:00 – 19:30
Дівчата: прикрашаються, місять/печуть калиту, співають колядки, прядуть, мотають ляльку на заміжжя, вгадують долю, виготовляють янголів, плетуть "павуки" з соломи, витинають різдвяні витинанки
Парубки: збираються на вечорниці, співають колядки, заважають дівчатам, залицяються.

19:30 – 22:00
Обряд “Калита”. Пісні з гуртами Многая літа, Роксоланія.
Запальні танці з гуртом "Баламути".

Вхід – 100 грн.
Для студентів – 50 грн.
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Музей Івана Гончара запрошує 25 листопада о 15:00 відвідати практикум до лекції з історії костюма "Придністров’я І. Буковина та Західне Поділля".

Вивчатимемо кучеряві шви Буковини та Західного Поділля початку ХХ століття, а саме:
- півхрестиком, або “колодки”, подекуди висота стібків колодок сягала 5 мм і сорочки, густо вишиті щільними колодками, ставали схожими на кожухи;
- стебнівкою, або “битим”, що поєднує в собі шви поперед голку та позад голку, виконання грубою вовняною ниткою створювало фактуру, схожу на рельєфне каракулеве хутро;
- верхоплутом, або “верхошов”, виконання його передбачає поєднання конопляної та вовняної ниток.

Для дітей майстер-клас з живопису на склі за традиційними народними мотивами.

Майстри:
- Олександра Сторчай, старший науковий співробітник Музею Івана Гончара;
- Ганна Кошманенко, старший науковий співробітник Музею Івана Гончара.

Тривалість майстер-класу 2 години.

Ми забезпечуємо всіма необхідними матеріалами.

Вартість майстер-класу – 200 грн

Реєстрація за посиланням – https://goo.gl/tKfW7q

На фото жіноча сорочка. Тернопільська обл., Борщівський р-н. Поч. ХХ ст. Домоткане конопляне полотно, вовна, бісер, лелітки. Вишивка: кучерявий шов півхрестиком, низь, низинний шнурок, ланцюжок.
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Музей Івана Гончара продовжує лекторій про традиційне народне вбрання та запрошує 18 листопада на лекцію “Придністров’я І: Буковина та Західне Поділля”.

Формат: Демонстрація процесу одягання традиційного вбрання, що супроводжується цікавими фактами з джерел та “з поля”.

Факти про: складові українського народного строю, орнамент, колорит та форми одягу, стійкість традиції.

Тези: Регіональні особливості єднають етнос в один народ, самобутній та самодостатній.

Теги: Поезія традиційного побуту; цінність вища за ціну.

Лектор: Олександра СТОРЧАЙ, старший науковий співробітник НЦНК Музей Івана Гончара

Історія: “Далеко від осередків культури, осторонь від світового гамору і досі тілько мало діткнений великими питаннями і проблємами, які потрясають західною Європою, лежить на скрайнім сході австро-угорської монархії малий коронний край Буковина. Корінна людність сего краю Русини та Румуни, а культура єго стоит на високім степені. Потреби буковиньского мужика не великі, майже всі може він заспокоїти дома працею своїх рук і добутками зі свого поля”.
Про колір: яскраве різнобарв’я на Буковині та темна колористика на Поділлі.

Про орнамент: порівну використовували узори геометричні та рослинні.

Словник:
Горбатка, або опинка – чотирикутний шматок червоної або чорної вовняної тканини домашнього виготовлення, що заміняє спідницю; по полю перенизаний різнокольоровими смужками, золотими чи срібними нитками; по краю часто доповнювався гачкованим мереживом. Нижні кінці горбатки загорталися і затикалися за пояс, щоби не заважали під час ходи і роботи.

Ширинка – хусточка з полотна, переважно квадратної форми, величиною від 50 до 60 сантиметрів; в її чотирьох кутах вишивали геометричну або стилізовану квітку, краї були підрублені яскравою волічкою (вовняною ниткою). Таку ширинку кожна дівчина вишивала своєму молодому, а він затикав її на весіллі за пояс.

Гердан – плетінка з бісеру, вузька або широка, гладенька або на однім кінці зубчаста. Гердани носять дівчата на шиї або на голові, а парубки прикрашають ними свої капелюхи.

Тайстра – вовняна торба, ткана килимовою технікою на різні узори, ручкою слугувала пришита крайка. Носили тайстру як жінки, так і чоловіки.

Вартість лекції: 50 грн

Реєстрація за посиланням: https://goo.gl/4ppkDc
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Національний центр народної культури "Музей Івана Гончара" запрошує патріотичних шанувальників мистецтва долучитись до спільноти тих, хто підтримує фронт, та 15.11–03.12 відвідати виставку–аукціон "Для бійців від митців".

Виставка "Для бійців від митців" – проект, організований українськими митцями , де на волонтерських засадах планують зібрати кошти на потреби бійців ДУК ПС. В рамках цього проекту проходитиме виставка, котра буде супроводжуватися "тихим" аукціоном. Усі запропоновані художні твори, що будуть на виставці, можна буде придбати, а виручені кошти підуть на допомогу армії.

Метою проведення виставки і аукціону є надання можливості небайдужим громадянам долучитися до визвольної боротьби та моральної підтримки наших бійців, які боронять нашу землю від загарбників.

На виставці буде представлено більше 100 творів: ікони, живопис, графіка, вітражі. Участь у виставці взяли більше 60 митців із Києва, Львова, Луцька, Івано-Франківська і Тернополя.

Творчі люди завжди були символом свободи духа. Справжній художник тонко відчуває час і передає його пульс у своїх творах. Він не може залишатися байдужим до того, що відбувається на його землі. І сьогодні кращі майстри образотворчого мистецтва України присвячують свою творчість боротьбі за незалежність і гідність Батьківщини.
Програма заходів:

15 листопада
18:00 – відкриття виставки
18:30 – концерт Сергія Василюка - лідера гурту «Тінь сонця»

16 листопада
15:00 –театр-бенд «Пральня»
17:00 – боєць ДУКу Олекса Биз - бард з концертною програмою авторських пісень

19 листопада
17:00 – показ фільму «Добровольці Божої чоти»

Під час проведення виставки будуть відбуватися поетичні вечори, презентації книг, та різноманітні вишколи інструкторами ДУКу.

Організатори:
- Василь Бойко;
- Олексій Чередніченко;
- Сергій;Колодка;
- Олексій Цимбалюк;
- волонтерське об’єднання «Добровольчий Тил».

Співорганізатори:
- Українська Спілка Іконописців;
- Іконописне Об’єднання в ім'я св. Кипріяна;
- ЛНАМ (кафедра сакрального мистецтва);
- іконописна майстерня "На Святоюрській горі".
Інформаційний спонсор – Всеукраїнське інформаційне агентство «Медіастар»

Дізнатися більше про умови виставки, аукціону Ви можете, сконтактувавши з організаторами:
Олексій Чередніченко – 067 117 66 50

www.facebook.com/events/142802369695851
Photo
Add a comment...

Post has attachment
9 листопада: День української писемності та мови
PhotoPhotoPhotoPhoto
11/9/17
4 Photos - View album
Add a comment...

Post has attachment
Національний центр народної культури "Музей Івана Гончара" запрошує 4 – 26 листопада 2017 року відвідати Ювілейну виставку Ніни Матвієнко
«Ой, виорю нивку широкую».

Однією з яскравих постатей українського культурного простору другої половини XX ст. та першої половини XXI ст. є Герой України, лауреат Національної премії ім. Тараса Шевченка, Народна артистка України Ніна Матвієнко, голос якої знають усі, незалежно від смаків, віку, соціального статусу.

Ювілейна виставка «Ой, виорю нивку широкую» є однією із складових великого мистецького проекту «Життя і сцена», присвяченого життю і творчості артистки. Експозиція розкриває глядачеві становлення та формування самобутнього таланту Ніни Митрофанівни Матвієнко, зафіксовані у фотохроніці, художніх фотопортретах та в образах сценічних концертних костюмів.

Виставку розгорнуто у двох виставкових залах НЦНК «Музей Івана Гончара». У першому залі, який має назву «Життя. Витоки», глядач, ставши на «рушник-долю», наче проходить разом з артисткою її життєвий і творчий шлях: від батьківського порогу до великої сцени життя, зафіксованого в архівних фотоматеріалах. Представлені в залі живописні полотна Петра та Андрія Гончарів, а також зразки поліського автентичного вбрання і предметів побуту з фондових колекцій Музею Івана Гончара, допомагають глядачеві зануритися і відчути характер середовища, в якому зростала майбутня артистка. Архівні фото висвітлюють її перші кроки на сцені, роботу з різними хоровими та музичними колективами, широку концертну діяльність, гастролі та зустрічі з визначними особистостями, успішну працю на театральній сцені та в кіно, громадську діяльність співачки та її громадянську позицію.

Куратор виставки та автор концепції проекту «Життя і сцена» – Галина Забашта

Виставка діятиме з 04.11 по 26.11.

Вхід за квитками музею.

Над організацією ювілейної виставки
Ніни Матвієнко «Ой, виорю нивку широкую» працювали:
- Організатор – НЦНК «Музей Івана Гончара»;
- Автор концепції мистецького проекту «Життя і сцена» та куратор виставки – Галина Забашта;
- Фотодизайн виставки – Костянтин Сачек.

Партнери:
- Київська Міська Рада
- Національний музей народного декоративного мистецтва України;

Підтримали:
- ЕСТА Холдінг,
- Київський державний інститут декоративно-прикладного мистецтва
ім. М. Бойчука;
- Київський національний університет технологій і дизайну;
- Дитяча школа мистецтв № 6 ім. Г.Л. Жуковського.
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Музей Івана Гончара запрошує 4 листопада о 15:00 відвідати практикум до лекції з історії традиційного вбрання – "Чернігівське Полісся".

• Вивчатимемо унікальне чернігівське змережування •
Виконання чернігівського змережування передбачає вивчення трьох швів: підрубка краю “під прутик”, багаторядовий петельний шов, змережування шабаком, або “плетінкою”.

• Вчитимемося в'язати кибалку та плетений чепець •
З допомогою кибалки заміжня жінка збирала волосся в обручик і укладала на потилиці, потім накривала чепцем і лише тоді покривала голову хусткою чи наміткою.

• Для дітей майстер-клас з живопису на склі за традиційними народними мотивами •

Майстри: 
- Олександра Сторчай, старший науковий співробітник Музею Івана Гончара
- Ганна Кошманенко, старший науковий співробітник Музею Івана Гончара

Тривалість майстер-класу 2 години.
Ми забезпечуємо всіма необхідними матеріалами.

Вартість майстер-класу – 200 грн
Реєстрація за посиланням – https://goo.gl/XoYQsi
Photo
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded