Profile cover photo
Profile photo
rouhollah khalily
133 followers -
physics teacher and science curriculum developer
physics teacher and science curriculum developer

133 followers
About
Posts

Post has attachment
به بهاری که میرسد از راه
به پرستو
به گل
به سبزه درود

نوروز 1396 مبارک
Photo
Add a comment...

Post has attachment
رويکرد آموزشي اين کتاب، يادگيري پديده محور(Phenomenon-Based Learning) است؛ به اين معنا که يادگيري بر مبناي مشاهده پديده هاي جهان واقعي شكل می گيرد و سامان مي يابد. در اين نوع يادگيري، دانش آموزان به طور گروهي دست به فعاليت و کاوش مي زنند. فعاليت ها در گروه هاي دانش آموزي انجام مي شوند و نتيجه گيري ها نيز، از مشاركت گروهي دانش آموزان بر مي آيند. معلم، گروه ها را تشويق و راهنمايي کرده و سرانجام، نتيجه ها را راستی آزمايي و تاييد مي کند.
در آموزش فيزيک به شيوة سنتي، معمولا يک پديده را به بخش هاي کوچک و جداگانه از هم تقسيم مي کنيم و هر بخش را به طور جدا از هم بررسي مي کنيم. در يادگيري پديده محور، نه تنها مرزهاي مصنوعي بين پديده ها ترسيم نمي کنيم بلكه سعي مي کنيم به پديده هاي فيزيکي به طور کلي نگاه کنيم. در آموزش فيزيك به شيوه پديده محور، دانش آموزان وقوع يک پديدة فيزيكي را مشاهده مي كنند و سپس به قدر کافي کنجکاو مي شوند که بخواهند بدانند: «چرا چنين چيزي رخ داده است؟ » نگاه اين کتاب به آموزش فيزيك، بر مبناي کنجکاوي و نوآوري و گشودن راهي شوق انگيز و سرگرم كننده براي يادگيري فيزيك است.
براي اطلاعات بيشتر و مطالعه مقدمه كتاب و همچنين نحوه شروع و موضوع هر فصل به كانال تلگرامي (@khaliliboroujeni) برويد.
Photo
Photo
3/13/17
2 Photos - View album
Add a comment...

Post has attachment
پس از نزدیک به یک سال کوشش و جوشش، و در ادامه تغییرات برنامه آموزش علوم در دوره اول متوسطه، بسته های آموزشي فيزيك 1 پايه دهم رشته های علوم تجربی و رياضي و فيزيك، شامل کتاب درسی و کتاب کار در سال تحصیلی جدید در دسترس دانش آموزان قرار خواهد گرفت.
PhotoPhotoPhotoPhoto
9/10/16
4 Photos - View album
Add a comment...

آموزش علوم به شیوه پ.م.ت
برای آشنایی با آموزش علوم به شیوه پیش بینی.مشاهده.توضیح، برنامه پخش شده از شبکه آموزش را ببینید
http://m.telewebion.com/#!/episode/1380275
Add a comment...

Post has attachment

دو جلد دیگر از مجموعه پنج جلدي فیزیک جدید توسط انتشارات مدرسه منتشر شد. اطلاعات بیشتر را در صفحه زیر ببینید.
http://avang.org/mp.html

Photo
Photo
12/4/15
2 Photos - View album
Add a comment...

Post has attachment
سومین نشست واحد تحقیق و توسعه علوم پایه با موضوع سواد علمی در دنیای امروز(از ماهیت تا اهمیت) در تاریخ 29 آذر ماه از ساعت 15 الی 17 در سالن همایش های سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی برگزار می شود. امکان حضور برای تمامی علاقه مندان وجود دارد. در پایان نشست گواهی حضور از طرف دفتر تالیف ارائه می شود.
Photo
Add a comment...

Post has attachment
مجموعه پنج جلدي المپياد فيزيك (از مقدماتي تا پيشرفته)  كاري از كميته المپياد فيزيك ژاپن

این مجموعه افزون بر دانش آموزان علاقه مند به شركت در رقابت هاي المپياد فيزيك (مرحله اول، مرحله دوم و مرحله جهاني) براي دانش آموزاني كه مي خواهند درك عميق تري از مفاهيم و پديده ها و كاربردهاي فيزيك در زمينه هاي مختلف به دست آورند نيز مي تواند مفيد باشد. بيشتر مسئله هاي اين مجموعه به گونه اي طراحي شده اند تا از يك سو دانش آموزان را به چالش وادارند و از سوي ديگر بتوانند به كمك محاسبه هاي رياضي نه چندان دشوار و پيچيده، آنها را حل كنند. برای اطلاعات بیشتر به آدرس زیر بروید

http://www.avang.org/jpho.html
Photo
Add a comment...

Post has attachment
سعدی علیه الرحمه

دی فاخته ای بر سر شاخی با جفت
می گفت غمی که در دلش بود نهفت

رشک آمدم از حالش و با خود گفتم 
شاد آنکه غمی دارد و بتواند گفت
Photo
Add a comment...

Post has attachment

سیزدهم مهرماه( 5 اکتبر) هر سال، مصادف با روز جهانی معلم است. از سال 1994 برای تبیین و شناساندن اهمیت کار معلمان، برنامه های ویژه ای در چنین روزی و در بیش از صد کشور جهان توسط سازمان فرهنگی یونسکو تدارک دیده می شود. شعاری که برای امسال انتخاب شده است معطوف به این واقعیت است که توانمندسازی معلمان، می تواند شرایط را برای ساختن جوامعی باثبات مبتنی بر دانش، ارزش ها و اخلاق فراهم کند.
در ایران، اما، تنها در سال 1383 این روز به طور رسمی توسط وزارت آموزش و پرورش پاس داشته شد.
Photo
Add a comment...

Post has attachment
به مناسب آغاز سال تحصیلی

معلمان، راه را به سوی دنیایی بهتر می گشایند و به دانش آموزان کمک می کنند تا جوهرۀ واقعی زندگی را بشناسند و آن را پاس دارند.

هرگاه بخت با من یار باشد و فرصتی فراهم شود به زادگاهم، شهر نسبتاً زیبا و کوهستنانی بروجن می روم، که به دلیل حدود 2230 متر ارتفاع از سطح دریا، در بین شهرهای ایران به بام ایران شهرت دارد. معمولا هر بار که به بروجن می روم، حتی اگر قرار باشد یک روز آنجا باشم، دو سه ساعتی را وقت می گذارم و در کوچه پس کوچه ها و خیابان های شهر قدمی می زنم و دور و برم را با دقت می بینم. اگر شانس بیاورم و دوست یا دوستان قدیمی را هم ببینم که زهی سعادت من.

چندی پیش که به بروجن رفته بودم به دیدار معلم عزیزی رفتم که 37 پیش راه و رسم آموختن را در محضر ایشان آغاز کردم. با آنکه چند لحظه ای طول کشید تا مرا بیاد آورد پس از آن، اما، بیش از نیم ساعتی را که با هم بودیم از خاطرات گذشته و دوران معلمی شان پرسیدم و یادی نیز از دیگر معلمان دورۀ ابتدایی ام کردیم.
Photo
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded