Profile cover photo
Profile photo
USKON Fluid Control Systems
12 followers -
Uskon Akiskan Kontrol Sistemleri
Uskon Akiskan Kontrol Sistemleri

12 followers
About
Posts

Post has attachment
DURAVIS 200 Bar High Pressure Solenoid Valve For Water (Engineered, Custom Product)

USKON/DURAVIS olarak, hemen hemen tüm ekipmanlara veya uygulamalara uygun yeni solenoid valf ürün çözümleri oluşturabiliriz. Yeni gereksinimlerinizi nasıl karşılayacağınızı belirlemek veya optimum performans için mevcut sorunlarınızı nasıl gidereceğinizi belirlemek için sisteminizin bir analizini yaparız. Aşağıda, OEM müşterilerimizden birine özel geliştirilmiş, yüksek basınçlı su valfi çözümünü bulabilirsiniz;

(We are at USKON/DURAVIS, can create new solenoid valve product solutions to fit almost any equipment or application. We perform an analysis of your system to determine how to meet your new requirements or troubleshoot your existing issues for optimum performance. Herebelow you can find a custom high pressure solution to one of our OEM customer;)

www.us-kon.com.tr
www.duravis.com

#highpressuresolenoidvalve #watersolenoidvalve #suiçinsolenoidvalf #basınçlıyıkama #pressurizedwater #duravissolenoidvalve #solenoidvalve #valve #200bar #uskon #duravis
Photo
Add a comment...

Post has attachment

Post has attachment
Yeni yılın size ve tüm sevdiklerinize sağlık, mutluluk, neşe, başarı, sevgi ve huzur
getirmesini dileriz.

Mutlu Yıllar...

www.us-kon.com.tr
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Faydalı Bilgiler: Hava için EPDM conta/diyafram kullanabilirmiyim?

Evet, bu mümkün ancak havanızın yağ ve gresten arınmış olduğundan emin iseniz. Örneğin çoğu kompresör uygulamalarında basınçlı hava yağlanır.

Bu durumda, NBR veya FKM (VITON) contalı veya diyaframlı bir valf kullanmanız gerekir.


www.us-kon.com.tr
www.duravis.com

#basınçlıhava #valf #conta #diyafram #epdm
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Kimyasal Uygulamalarda Vana Gövde ve Sızdırmazlık Seçimi

Vananın ortamı ve içinden geçen akışkan özellikleri göz önünde bulundurulduğunda, doğru valf gövde malzemesinin ve sızdırmazlık tipinin seçildiğinden emin olunmalıdır.
Uzun ömürlü bir uygulama için, vana tipinin dikkatli seçilmesi gerekir. Bu sebeple, vana gövde ve sızdırmazlık malzemesinin seçilmesi, kritik bir seçim adımdır. Vana/Valf gövde ve sızdırmazlık elemanlarının yanlış seçilmesi, valf performansını (korozyon, conta, basınç kapasitesi, vb.) etkileyecek ve onun çalışma ömrünü kısaltacaktır.
Akışkan açısından bakıldığında dikkat edilmesi gereken dört parametre; sıcaklık, korozyon olasılığı, aşınma karakteristikleri ve basınçtır. Bu sayede çevresel faktörler gözetilmeden, birçok malzeme tipi elenecektir.

Kimyasal Uygulamalar ve Vana Bileşenleri
Genellikle kimyasal uygulamalarda tipik olarak birden fazla akışkan türü sözkonusudur. Bazı başlıca kimyasallar ve tercih edilmesi gereken vana malzeme bileşimleri aşağıdaki gibidir;

ALKOL (ETİL VE METİL)………Alkollü bir içecek olarak sunulmasının yanısıra alkoller, solvent (çözücü), yakıt kaynağı, parfüm ve temizlik amacıyla da kullanılabilir.
• Etil ve Metil………NBR, etil / metil için en uygun maliyetli conta çözümüdür ve bir pirinç veya paslanmaz çelik gövde ile birlikte seçilecek bir vana bu proses için uygun olacaktır.
• Diğer Alkoller………Neredeyse tüm alkoller için tek bir çözüm olarak PTFE conta ve pirinç veya paslanmaz çelik(302, 304, 316) gövde ile birlikte seçilecek bir vana bu proses için uygun olacaktır.

GLİKOL………Glikolun ana uygulamaları antifriz, soğutma sıvısı, fren hidroliği ve plastik endüstrisinde polimerler için bir öncü olarak kullanılmaktadır.
• Etilen ve propilen……… Dört yaygın conta malzemesinden (NBR, EPDM, VITON, PTFE) herhangi biri bu uygulamalarda yer alacaktır. Bulunabilirlik ve maliyet gözönünde bulundurulduğunda PVC veya paslanmaz çelik gövde seçilebilir.
• Fren Hidroliği……… EPDM veya PTFE conta ile birlikte naylon veya paslanmaz çelik gövdeye sahip bir vana, fren hidroliği ile uyumlu olacaktır.

HİDROKARBONLAR……… Hidrokarbonlar, doğal gaz ve yakıttan, plastik ve medikal endüstrisine kadar bir dizi uygulamaya sahiptir.
• Petrol — NBR uygun maliyetlidir ve petrol ile iyi performans gösterir, ancak PTFE ve FKM de kullanılabilir. Vana gövdesi açısından bakıldığında seçim, petrolün yoğunluğuna / saflığına bağlıdır. Yeterli bilgi mecut değil ise paslanmaz çelik tercih edilmelidir.
INORGANİK ASİTLER……..İnorganik asitler temizlik, ilaç ve tarım endüstrilerinde yaygın olarak kullanılmaktadır.
• Nitrik Asit……Gövde malzemesi olarak paslanmaz çelik 316 kullanılmalıdır. Konsantrasyona bağlı olarak farklı contalar kullanılabilir. Örneğin; yüksek konsantrasyonlar için PTFE; aksi halde FKM kullanılabilir.
• Sülfürik, Hidroklorik ve Fosforik Asit…….FKM, EPDM ve PTFE, bu uygulamalar için bir sızdırmazlık malzemesi olarak kullanılabilir. Bununla birlikte, sülfürik asit yüksek bir konsantrasyona sahipse, tipik olarak EPDM kullanılmaz. PVC veya paslanmaz çelik bu solüsyonda iyi performansa sahiptir ve gövde malzemesi olarak kullanılabilir.

ORGANİK ASİT — Organik asitler gıda endüstrisinde bulunur. Aynı zamanda farmasötik (ilaç) üretiminde ve diğer organik kimyasalların üretiminde kullanılır.
• Karboksilik, Sülfonik ve Fenol Asitleri…… PTFE, bu organik asitlerin üçüne karşı dayanıklıdır; Bununla birlikte, FKM ve EPDM, birkaç tanesi ile kullanılabilir. Gövde malzemesi açısından bakıldığında, PVC veya paslanmaz çelik bu organik asitlere için uygundur.
• Aseton……. Aseton, yağları, reçineleri ve selüloz esterleri çözme yeteneğine sahiptir, bu yüzden suni liflerin üretimi sırasında ve ilaç endüstrisinde bir kimyasal ara madde olarak kullanılır. EPDM ve naylon, birkaç aseton üzerinde kullanılabilir; bununla birlikte, bu uygulamalar için valfler, PTFE contaları ve paslanmaz çelik muhafazayla tercih edilmektedir.
• Klorin…….. Klor genellikle suyu arıtmak ve boyalar, antiseptikler, ilaçlar ve kağıt ürünleri üretimi için kullanılır. Saf bir sıvı olarak paslanmaz çelik gövde kullanılmalıdır. Diğer saflıkta ve formlarda PVC kullanılmalıdır. PTFE, tüm klor türleri için bir conta olarak kullanılabilir.

www.duravis.com
www.us-kon.com.tr

#Asetoniçinvana #kloriniçinvana #organikasit #nitrikasitvanası #etilenvanası #propilenvana #petroliçinvana #etilalkolvanası #metilalkolvanası #kimyasalakışkanlariçinvalfler #316vana #304paslanmazgövde #pirinçgövdevalf #PVCvana #solüsyoniçinPVCvana #karbonçelikvana
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Add a comment...

Post has attachment
DURAVIS Solenoid Valves with Manual Override
(DURAVIS Manuel Müdahaleli Solenoid Valfler)

www.duravis.com
www.us-kon.com.tr

Detaylı bilgi için;
info@us-kon.com.tr

#manualoverride #solenoidvana #solenoidvalve #manualcontrol #electricvalve #solenoidvalf #magnetventile #ventil #duravisvalf
Photo
Photo
11/9/18
2 Photos - View album
Add a comment...

Post has attachment
Add a comment...

Post has attachment
DURAVIS ESV-6 Series Stainless Steel Solenoid Valves

DURAVIS ESV-6 Series Stainless Steel Solenoid Valves from USKON are suitable for a wide range of uses including air (pneumatics), oxygen, vacuum, water, light oils and neutral gases etc.

With a durable grades; 303, 304 and 316 stainless steel construction plus VITON sealing to provide fluid and chemical resistance, the ESV-6 series combines long life and reduced maintenance requirements in even the harshest operating environments.

DURAVIS ESV-6 Series solenoid valves in stainless steel is available in a two-way/three, normally closed and open position with port sizes ranging from 1/8" to 2".

Typical Markets:
• Car Washing Machinery
• Degreasing Machines, Automotive and Industrial
• Industrial Machinery
• Food Products Machinery
• Pasteurizing Equipment, Dairy Machinery
• Smokers, Food Processing Equipment
• Autoclaves, Sterilizers, Hospital and Surgical
• Engineering Service
• Fire Protection Engineering

Applications:
• Washing Installations
• Food & Beverage Processing
• Sterilization / Disinfection

www.us-kon.com.tr/en
www.duravis.com/en

#stainlesssteelsolenoidvalve #ssmagnetventile #duravissolenoidvalve #duravisvalve #washingsolenoidvalve #oxygensolenoidvalve #valveforautoclaves #valveforsterilizer #electricsolenoidvalves #1/2inchstainlesssteelsolenoidvalve #1/4stainlesssteelsolenoidvalve #watersolenoidvalve #stainlesssteelsolenoidvalvesforwater #ESV-6 series #esv610 #esv600 #esv620
Photo
Photo
10/22/18
2 Photos - View album
Add a comment...

Post has attachment
DURAVIS ESV-6 Serisi Paslanmaz Çelik Solenoid Valfler

USKON Akışkan Kontrol Sistemlerinin tescilli markası DURAVIS ESV-6 Serisi Paslanmaz Çelik Solenoid Valfler; hava (pnömatik), oksijen, su, hafif yağlar ve soygazlar gibi çok çeşitli akışkanlar için uygundur.

Model numarasına göre; 303, 304 ve 316 paslanmaz çelik gövde sınıflarında ve kimyasal direnç sağlamak için VITON sızdırmazlık ile standard olarak üretilen ESV-6 serisi, en zorlu çalışma ortamlarında dahi uzun ömür ve düşük bakım gereksinimlerini bir araya getirir.

Paslanmaz gövdeli DURAVIS ESV-6 Serisi solenoid valfler, 1/8 "ila 2" arasında değişen bağlantı boyutları ile iki veya üç yollu, normalde kapalı ve açık pozisyonlu olarak sunulmaktadır.

Kullanılan Alan ve Sektörler:
• Oto Yıkama Makinaları
• Yağ Alma Makinaları, Otomotiv ve Endüstriyel
• Endüstriyel Makineler
• Gıda Ürünleri Makinaları
• Pastörizasyon Ekipmanları, Süt Ürünleri
• Gıda İşleme Ekipmanları
• Otoklav, Sterilizatörler, Hastane ve Cerrahi Ekipmanlar
• Mühendislik Hizmeti
• Yangın Koruma Mühendisliği

Uygulamalar:
• Yıkama Tesisatı
• Yiyecek ve İçecek İşleme
• Sterilizasyon / Dezenfeksiyon

www.us-kon.com.tr
www.duravis.com

#paslanmazçeliksolenoidvalf #ssmanyetikventil #solenoidvalf #duravisvalf #yıkamasolenoidvalf #oksijeniçinsolenoidvalf #otoklaviçinvalf #sterilizatöriçinvalf #elektriklisolenoidvalfler #1/2inçpaslanmazçeliksolenoidvalf #1/4paslanmazçeliksolenoidvana #susolenoidvalfi #suiçinpaslanmazçeliksolenoidvalfler #vitoncontalısolenoidvalf #ESV-6serisi #esv610 #esv600 #esv620
Photo
Photo
10/22/18
2 Photos - View album
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded