Profile cover photo
Profile photo
Geotest
5 followers -
Badamy gruntownie!
Badamy gruntownie!

5 followers
About
Posts

Post has attachment
Public
Nalot fotogrametryczny wykonany dronem

W ostatnich miesiącach wykonaliśmy badania zanieczyszczania gruntu i wody gruntowej dla nieruchomości o powierzchni 150 ha. Na potrzeby opracowania dokumentacji badań wstępnych i szczegółowych pobranych zostało 500 prób pojedynczych. Do analizy terenu niezbędny był nalot fotogrametryczny wykonany dronem.
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Public
Ukończone Baltic Park Molo

Na wiosnę 2012 roku Geotest wykonywał badania geotechniczne, a we wrześniu 2013 roku rozpoczęto pierwsze roboty ziemne. Po usunięciu krzaków i zdjęciu humusu przystąpiono do wykonania wykopu pod zespół hotelowo-usługowy wraz z infrastrukturą techniczną – Baltic Park Molo w Świnoujściu przy ulicy Uzdrowiskowej.

Ze względu na dwukondygnacyjną część podziemną, wysokość budynku i grubość płyty fundamentowej zaplanowano posadowienie na głębokości 10.10 m p.p.t. Główny budynek posiada 13 kondygnacji naziemnych.

W celu rozpoznania budowy geologicznej wykonano wiercenia badawcze i sondowania CPT do głębokości 15-35 m. Badania wykazały, że na projektowanym poziomie posadowienia występują średnio zagęszczone piaski drobne z wkładkami organicznymi. Stopień zagęszczenia piasków ID = 0.40. Piaski zalegają do głębokości 35,00 m i przedzielone są cienką warstwą plastycznej gliny pylastej zawierającej wkładki organiczne. Woda gruntowa zalegała płytko na głębokości 0.50 m p.p.t.

Wykop pod główny budynek wykonano w obudowie ze ścianki Larsena. Ściankę zamontowała firma Aarsleff. Stateczność ścianki zapewniały kotwy gruntowe.

Budowę głównego budynku kompleksu rozpoczęto wiosną 2015 roku. Po wykonaniu zabezpieczenia wykopu rozpoczęto usuwanie mas ziemi przy jednoczesnym obniżaniu poziomu wody gruntowej. Budynek został oddany do użytku w lipcu 2017 roku. W zespole budynków znajduje się 5 gwiazdkowy Hotel Raddisson Blu Resort. Projekt powstał w pracowni Płaskowicki i Partnerzy Architekci. Budowę realizowała firma Erbud. Inwestorem jest Inwestycja Zdrojowa Invest.

Hotel znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie szerokiej piaszczystej plaży. Od brzegu morza dzieli go pas wydm i plaża. Z okien hotelu rozciąga się piękny widok na Bałtyk.
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Public
Najgłębszy basen na świecie

W Mszczonowie trwają prace fundamentowe przy budowie najgłębszego basenu do nurkowania na świecie. Obiekt posadowiony zostanie na głebokości prawie 50 m poniżej poziomu terenu, zatem o 20 metrów głebiej niż najgłębsza stacja metra w Warszawie. Geotest wykonał weryfikujące badania i określił parametry geotechniczne podłoża gruntowego dla projektu i wykonawstwa obudowy wykopu.
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Public
Teatr Żeromskiego w Kielcach

Na potrzeby rewiatlizacji i przbudowy zabytkowego budynku wykonaliśmy badania geologiczne oraz opracowaliśmy stosowne dokumentacje i projekty. Część prac wykonywana była w piwnicach teatru.
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Public
Kładka przez Wisłę

Na potrzeby projektu pierwszej pieszej przeprawy przez Wisłę w Warszwie, Geotest wykonał najtrudniejsze prace geotechniczne związane z badaniami podłoża pod podpory nurtowe. Oprócz otworów do głębokości ok. 30 metrów wykonano sonodwania SPT.
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Public
Due diligence nieruchomości

Dokumentacje badań wstępnych i szczegółowych, dotyczące zanieczyszczenia gruntu, wykonywane przez naszą firmę, od pewnego czasu stanowią istotną część raportów due dilgence, sprządzanych przed zakupem nieruchomości. Takie badania polegają na analizie informacji dotyczących stanu prawnego nieruchomości, a mają na celu indentyfikację i minimalizację ryzyk związanych z jej nabyciem.

Koszty remediacji (usuwania zanieczyszczeń) terenów zlokalizowanych w aglomeracjach miejskich nierzadko liczone są w milionach złotych. Oprócz badania zanieczyszczenia gleby i wody gruntowej, wykonujemy badania przydatności podłoża gruntowego dla realizacji przyszłych inwestycji budowlanych.
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Public
Nowa siedziba TVP

Na potrzeby projektu budowy nowej siedziby TVP wykonaliśmy kilkadziesiąt wierceń oraz sondowań statycznych do głębokości ponad 30 metrów. Ponadto badaniom wytrzymałościowym poddane zostały próby NNS, pobrane głębokości od 8 do 18 m ppt. Konieczne było także wykonanie odkrywek fundamentowych oraz badań zanieczyszczenia gruntu. Projekt przygotowała pracownia Mąka Sojka Architekci.
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Public
Prace dla Muzeum Warszawy

Wiosną wykonaliśmy badania geologiczne na Rynku Starego Miasta w Warszawie – na potrzeby rozbudowy Muzeum Warszawy. Ze względu na lokalizację inwestycji w obszarze dziedzictwa kulturowego UNESCO wymagana była szczególna jakość prac terenowych i laboratoryjnych. Dla przedmiotowej inwestycji zatwierdziliśmy dokumentację geologiczno-inżynierską oraz opracowaliśmy projekt geotechniczny.
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Public
Geotest najczęściej wybierany przez Klientów

Z danych dostępnych w Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska wynika, że jesteśmy najczęściej wybieraną firmą do badań zanieczyszczenia w kraju. Korzystanie z raportów Geotestu, zarówno przez Sprzedających jak i Kupujących, jest naszym atutem i powodem dumy. W ostatnim czasie uczestniczyliśmy w wielu istotnych transakcjach na rynku nieruchomości, pomagając w wycenie kosztów remediacji i ocenie ryzyka związanego z zanieczyszczeniami.
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Public
Muzeum Żołnierzy Wyklętych

Zakończyliśmy badania geologiczne na terenie więzienia przy ul. Rakowieckiej w Warszawie na potrzeby projektowanego muzeum. Część podziemna obiektu zostanie zagłębiona około 10 metrów poniżej powierzchni terenu. W programie badań założono wykonanie prawie 50 odsłonięć fundamentów obiektów zabytkowych zlokalizowanych na terenie inwestycji.
Photo
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded